Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2014., 19:09   #1831
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Evo baš kolega Sam i ja malo raspravljamo o tome jer smo oba vlasnici dotičnog. Ukratko izgleda da U2414H ima problema firmwareom koji mu onemogućava da ga driveri grafičke prepoznaju kao pc monitor koji bi koristio full rgb spektar boja što je za jedan ips nezamislivo. To je relativno poznat problem s A00 revizijom i to je navodno ispravljeno s A01. Samo je stvar u tome šta ja imam A01 i vidim da to još uvijek nije riješeno. I dalje u control panelu drivera vidim da ga prepoznaje hdtv s limited rgb spektrom, a ne kao pc monitor i to neovisno koristim li mini dp ili hdmi. Taj problem dovodi do ispranih boja neovisno o kalibraciji ili ponuđenim presetima.

Uglavnom ako misliš kupovati pričekaj malo da ja vidim što će na kraju ispasti iz svega jer sam u kontaktu s dellom u vezi ovoga
kupio sam ga vec, rev A00, Januart 2014.

ali nisam uspio isprobati, sinoc sam kasno dosao kuci tako da ga nisam jos spojio. Budem danas.
Kako bi trebale biti postavke u ATI control panelu na kompu za ovaj monitor? Ili generalno, jer mi je trenutno na plazmu spojen komp, jel trebam drzati na Limited RGB, full RGB, ypbpr ili kako se vec zove...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 20:01   #1832
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kupio sam ga vec, rev A00, Januart 2014.

ali nisam uspio isprobati, sinoc sam kasno dosao kuci tako da ga nisam jos spojio. Budem danas.
Kako bi trebale biti postavke u ATI control panelu na kompu za ovaj monitor? Ili generalno, jer mi je trenutno na plazmu spojen komp, jel trebam drzati na Limited RGB, full RGB, ypbpr ili kako se vec zove...
Ja sam pokušavao sa svim i nikakve razlike... Ajde molim te javi kad probaš
Volume je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2014., 20:13   #1833
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa evo ti link sa rjesenjem navodno

https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2414h/

samo napravis custom rezoluciju, i refresh rate stavis 59.999Hz

i ima cak i utility koji instaliras i rijesi to trajno

*Some games seem to ignore custom resolutions and will instead revert to using the default Limited Range RGB 16-235. That is why a preferred method for correcting the colour signal over HDMI is to use this utility. You just run the .exe file included in the .zip and click the button at the top right which is labelled ‘Set Full Range (0-255)’. You then simply restart your computer. You don’t have to re-run the tool every time the computer starts up, only if you ‘clean install’ a new graphics driver or replace your OS.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 21:35   #1834
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pa evo ti link sa rjesenjem navodno

https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2414h/

samo napravis custom rezoluciju, i refresh rate stavis 59.999Hz

i ima cak i utility koji instaliras i rijesi to trajno

*Some games seem to ignore custom resolutions and will instead revert to using the default Limited Range RGB 16-235. That is why a preferred method for correcting the colour signal over HDMI is to use this utility. You just run the .exe file included in the .zip and click the button at the top right which is labelled ‘Set Full Range (0-255)’. You then simply restart your computer. You don’t have to re-run the tool every time the computer starts up, only if you ‘clean install’ a new graphics driver or replace your OS.
Već sam pokušao s tim, ali ne primjećujem nikakvu razliku u kvaliteti prikaza neovisno koristim li mini dp ili hdmi.
Tebi se odmah vidi razlika kad to napraviš?

Evo i ode malo o ''rješenju'' tog problema
https://pcmonitors.info/articles/cor...-and-amd-gpus/
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2014., 22:03   #1835
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nisam jos ni spojio monitor, budem veceras
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 03:10   #1836
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Volume Pregled postova
Ja sam pokušavao sa svim i nikakve razlike... Ajde molim te javi kad probaš
ok, evo spojio sam ga,

u postavkama sam normalno mogao pod Pixel color staviti FullRGB, iako u display properties je pod HDTV?
kad odem u monitor postavke na samom monitoru, pod color input mi stoji RGB...
valjda je to to onda?
monitor ima strasnu bijelu, i kontrast cudo, odjednom vidim hrpe nijansi koje prije uopce nisam vidio

ono forum mi je sad saren nijanse sive, roze, plave, bez...

brightness sam spustio na 50, contrast na 75. ali mislim da cu jos smanjiti brightness.. jer sjedim u mraku

edit: sad probao film staviti i lagano razocaranje, moja plazma ga POJEDE po pitanju crne i uniformnosti ekrana.
ali dobro, nisam ga zato uzeo.

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 14.11.2014. u 03:20.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 10:26   #1837
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Meni je brightness na 5%, iznad toga mi je sve preblještavo

Ja isto nisam bio zadovoljan prikazu boja, baš ću se poigrati sa ovime svime sad, otvorili ste mi oči, posebno kolega Volume

Otkad sam ga kupio, nikako mi nije sjeo taj prikaz boja, sve mi je izgledalo isprano...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 16:36   #1838
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Evo uspio sam i ja riješiti problem. Izgleda da nešto nije uredu s mini dp-om i zato nikako nisam mogao izvući full rgb iz njega. Danas sam uzeo običan dp kabel, spojio i napravio custom 1080p rezoluciju na 65Hz za svaki slučaj tako da su 3d programi prisiljeni koristiti postavke koje sam ja namjestio, a ne da vraćaju native 1080p čime bi opet možda koristili limited rgb i prepoznavali monitor kao HDTV.
Također sam napravio custom color na monitoru R99, G92, B98 i brightness na 35. Ovo mi je sad pun pogodak, razlika nebo i zemlja u odnosu na ono šta mi je bilo prije
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 18:14   #1839
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja kada saltam u ATI control panelu, bas vidim promjene, pokrenem film u Gom playeru, pauziram, stavim preko pola ekrana i onda mijenjao izmedju limited RGB, FullRGB i onih Ypbxzxz modova.

i svaki mod pokazuje drugaciju boju tako da predpostavljam da radi.
i svakako mi je na fullRGB najbolja slika.

jos se moram poigrati sa brightnessom, jer mi je crna porazavajuce losa. a bogme i detalji u njoj.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 18:50   #1840
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Loša crna se podrazumjeva kod lcd-a, manje ili više i na to treba računati/pomiriti se s tim u startu i nadat se da je ovo drugo barem ok. Uniformiranost ekrana, prikaz boja na cijelom ekranu, odaziv, input lag-ukolko je tu sve ok monitor je dobar.
Valja napraviti neki kompromis u jačini pozadinskog tako da se dobije najviše crne kaj se može,a da pritom slika ne bude previše zagasita ili lišena detalja.
Ukoliko te to toliko živcira nabavi si neku sobnu lampu, tj izbjegavaj gledati filmove u potpuno mračnoj sobi
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2014., 19:12   #1841
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Gabre, zajebi gom ako ne podrzava madVR, instaliraj onda mpc-hc, pa madVR, pa pokreni neki film, otvori madvr settings i poigraj se s s catmul rom za image downscaling, za chroma i image upscaling probaj jinc (3 taps) s antiringing filterom.

usput probaj i image doubling, ako je kartica dovoljno brza, jer je metoda efektivnija negoli upscaling sam (obrati paznju na luma doubling jer dobro funkcionira na default settingu).

s tom kombinacijom izvuces najvise iz monitora sta se tice video prikaza.


p.s. inace gledam filmove na monitoru. nekoliko sam puta svjedocio hd projekcijama na velikim televizorima, mahom lcdima. s br-om kao izvorom slika je ok, nista spektakularno. sa satelitskih hd kanala slika je odvratno losa.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 20:20   #1842
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Koje postavke koristite na P2414H? Meni je kontrast na 75 a svjetlina 35 uz RGB 93, 96, 99 po kalibraciji sa TFT central.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 21:29   #1843
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
Gabre, zajebi gom ako ne podrzava madVR, instaliraj onda mpc-hc, pa madVR, pa pokreni neki film, otvori madvr settings i poigraj se s s catmul rom za image downscaling, za chroma i image upscaling probaj jinc (3 taps) s antiringing filterom.

usput probaj i image doubling, ako je kartica dovoljno brza, jer je metoda efektivnija negoli upscaling sam (obrati paznju na luma doubling jer dobro funkcionira na default settingu).

s tom kombinacijom izvuces najvise iz monitora sta se tice video prikaza.


p.s. inace gledam filmove na monitoru. nekoliko sam puta svjedocio hd projekcijama na velikim televizorima, mahom lcdima. s br-om kao izvorom slika je ok, nista spektakularno. sa satelitskih hd kanala slika je odvratno losa.
aj sad po hrvatski

meni je gom vec godinama default player, i preko njega s kompa pustam na plazmu filmove... morma priznati da nisam nikad bio odusevljen njegovim prikazom, ali iskreno nisam primijetio neku razliku ni kod drugih plazera pa sam ostao na njemu jer mi ima jako prakticne kratice preko tipkovnice...

daj me uputi malo bolje sto kako gdje da podesim jer ovo sto si napisao mi je ko japanski trenutno
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 22:39   #1844
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
naravno, nemas problema, kad uhvatim malo vise vremena veceras/sutra, sibnem ti sve potrebne elemente za download i screenshotse s podesavanjima playera na pm.

@blackened: nadi icc profil na tft koji odgovara tvojim rgb postavkama.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 23:00   #1845
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Probao sam ga loadirati preko color managamenta ali ne vidim neke promjene. A monitor calibration wizard mi ne funkcionira na 8.1.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 02:04   #1846
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
naravno, nemas problema, kad uhvatim malo vise vremena veceras/sutra, sibnem ti sve potrebne elemente za download i screenshotse s podesavanjima playera na pm.

@blackened: nadi icc profil na tft koji odgovara tvojim rgb postavkama.
pokusao instalirati madVR, ali u mpchd mi kaze unavailable? i nece prihvatiti kao reneder?

sto jos koristis osim njega
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 10:56   #1847
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
ja sam na u2414h stavio boje u Nvidia CP na YCbCr444 umjesto RBG i slika je 10x bolja.Spojen je sa HDMI i koristen je jos i onaj utility za full rbg (0-255).
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 23:44   #1848
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
pokusao instalirati madVR, ali u mpchd mi kaze unavailable? i nece prihvatiti kao reneder?
  • (1) Unzip “madVR.zip” and copy the folder to a suitable place (e.g. Program Files).
  • (2) Run “install.bat”. (with admin rights!)
  • (3) Do not delete the madVR folder after installation.
This Is How Easy It Is To Setup MadVR + MadVR Expert Guide
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 23:45   #1849
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Napravio, nece
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 23:52   #1850
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da nemaš možda kakav codec-pack i slično veselje instalirano?
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 00:13   #1851
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
mad vr mora bit ekstraktiran unutar mpc foldera u pf.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2014., 00:37   #1852
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Može ga otpakirati kud ga volja, ali treba MPC-HC u 32-bitnoj verziji.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 16:04   #1853
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
e vidis, ja sam instalirao 64bit, kao jedina verzija za skinuti sa njihove stranice?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2014., 19:19   #1854
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Nije jedina, nego ti automatski na temelju OS-a ponudi prikladnu verziju. Tu imaš sve moguće verzije.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.11.2014., 16:25   #1855
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
stavio, malo usporedjivao isrte scene usporedno sa gomu bez madvr-a i mpc sa madvr-om... a ono, moras se truditi naci razlike kod HD materijala..

jedino di se stvarno osjeti se kod dvdripova, tu slika izgelda daleko bolje/ostrije nego na gomu

ali posto takve ne gledam inace, onda su razlike zanemarive
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 11:56   #1856
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Kupujem novi monitorcek i ciljam na nesto kvalitetnije po mogucnosti sa mate premazom...
Za oko mi je zapeo U2414H (1800kn) upravo radi odlicnog dizajna, tankih bezela i kvalitetnog ekrana.
Moze netko podijeliti dojmove iz prve ruke, ili preporuku za nesto slicno...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 15:26   #1857
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kupujem novi monitorcek i ciljam na nesto kvalitetnije po mogucnosti sa mate premazom...
Za oko mi je zapeo U2414H (1800kn) upravo radi odlicnog dizajna, tankih bezela i kvalitetnog ekrana.
Moze netko podijeliti dojmove iz prve ruke, ili preporuku za nesto slicno...
Imam ti ja U2414H i mogu reći da je odličan međutim ima nekih mana. Kada sam ga kupio dobio monitor sa jednim mrtvim pikselom ali su mi ga zamjenili nakon 2 dana. Drugi koji sam dobio imao je problema sa touch osd tipkama, jednostavno bi prestale reagirat nakon 10-15 mi i moro sam svaki put gasit monitor iz struje da bi proradile. Možda sam ja naletio na loš primjerak ali čitao sam po dell-ovom forumu da ima slučajeva dio ne hvataju stisak odmah tj. štekaju ali moj uopće ne bi reagirao. Zvao dell europe i zamjenili su mi ga u roku 3 dana i sad ovaj koji imam je bez greške, sve funkcionira kako treba
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 16:22   #1858
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
Imam ti ja U2414H i mogu reći da je odličan međutim ima nekih mana. Kada sam ga kupio dobio monitor sa jednim mrtvim pikselom ali su mi ga zamjenili nakon 2 dana. Drugi koji sam dobio imao je problema sa touch osd tipkama, jednostavno bi prestale reagirat nakon 10-15 mi i moro sam svaki put gasit monitor iz struje da bi proradile. Možda sam ja naletio na loš primjerak ali čitao sam po dell-ovom forumu da ima slučajeva dio ne hvataju stisak odmah tj. štekaju ali moj uopće ne bi reagirao. Zvao dell europe i zamjenili su mi ga u roku 3 dana i sad ovaj koji imam je bez greške, sve funkcionira kako treba
Ufff, cisto se nadam da mene nece potrefit neki los primjerak...
Inace, sto se tice slike i ostalih funkcija monitora (tilt, pivot i sl.) - tu nema frke?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 20:29   #1859
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ufff, cisto se nadam da mene nece potrefit neki los primjerak...
Inace, sto se tice slike i ostalih funkcija monitora (tilt, pivot i sl.) - tu nema frke?
Sve ostalo je vrhunsko
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2014., 21:09   #1860
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Thx na infou , monitor narucen - sad samo cekam hehe
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na