Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2003., 01:32   #1
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Question Koja matična i CPU ? ?

Kako sam uspio skrpati nesto love, htio bih sa 700 celera preci na nesto brze. Molio bih sve upučenije da mi kazu koju bih ploču trebao uzeti uz recimo AMD Athlon XP 2000+, socket A, 1.666 MHz, Thoroughbred, ili možda AMD Athlon XP 1800+, socket A, 1.533 MHz, Thoroughbred, 0,13 µm , s time da mogu zadržati SDRAM. Naravno, nemam love za bacanje pa bi bilo dobro da ukupna cifra ne prelazi 1200-1300kn, računajuć da sam CPU nasao za 690 odnosno 570kn. Unaprijed hvala svima, bok:confused:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 09:49   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Citiraj:
s time da mogu zadržati SDRAM.
lose, lose,lose...okani se SDRAM-a. imas jako malo ploca koje ti podrzavaju sdram+athlon xp (mozda abit kt7a ili asus a7va, ali se one vise ne proizvode).
Ako se ipak odlucis na DDR (sto ti JAKO preporucam), uzmi ABIT NF7-S (NAJBOLJA MATICNA STO SAM JU IMAO PRILIKE VIDJET).
od nekih "malo" losijih, ABIT KX7-333 ili slicno. Ali NF7-S je Z A K O N.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2003., 10:51   #3
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
E sad pitanje je kolko imas sdrama????
Mislim da ti se najvise isplati uzet ovako nesto:

Proc 1700+ ili 1800+ -cijena 490-550kn

Ploca Gigabyte GA-7VAX ili neka u toj klasi - cijena 750kn

I prodas svoj ram i kupis 256MB DDR266 - cijena 350kn

To ti sve izadje oko 1600kn

Pa ti razmisli.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 16:26   #4
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ako se dolucis na ddr ja ti prodam svoju abit kx7-333 za 500kn...kupio sam novu i ova "skuplja prasinu"
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 03:07   #5
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Dečki, polako sam sve bliže ideji da uzmem znači abitovu KX7 333 ploču, recimo 1800mhz CPU, i DDR 256 mb pc 333.
Malo više bude došlo, no nadam se da bude isplativo.
Sad još preostaje, gdje to sve nači i čim jeftinije, jer u Umagu nema ničega, a ono što se najde je skupo ko SV. P. Kajgana.
Ako tko ima kakav dobar trag za traženje, bio bih beskrajno zahvalan,
Bok:burn:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 03:19   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
OVO JA NISAM NAPISAO

Dakle očajničke mjere zahtjevaju očajnička djela, pa ponavljam OVO JE OČAJNIČKA MJERA (ja da sam na tvom mjesu bi otišao sam u Italiju i kupio dijelove koji mi trebaju) ali ako nečeš tako možeš i ovako, neka troše benzin.
HG Spot (čitaj: Hg = živi, Spot = Šrot)
"Od ponedjeljka 25.11.2002. za narudžbe veće od 1.000 kn dostava na području čitave Hrvatske biti će besplatna!
Isto vrijedi i za servisiranje tih komponenata, računala, monitora ili printera, svaka dostava u servis i sa servisa za robu sa računa većeg od 1.000 kn također je besplatna.
Svi stari kupci će također uživati tu povlasticu.
Bilo da živite na kraju Pelješca, u Vukovaru, Vinkovcima, Kninu, Puli, Vela Luci ili bilo kojem drugom mjestu u Hrvatskoj (izuzetak su otoci osim Korčula, Hvar, Brač, Krk, Pag) u HGspotu možete kupovati kao da živite u Zagrebu.
Narudžbe primamo telefonski na 01/6637-666, mailom na prodaja@hgspot.hr ili putem našeg web shopa."

Mada su oni poznati po tome da im veči broj komponenti ne radi, pa ih zamoli da ti to isprobaju prije nego pošalju, na šta će oi reći da budu, a neće, pa ti zamoli nekoliko puta za svaki slučaj.:clap:
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 13:19   #7
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Malo sam pročačkao po cjenicima, pa sam dosao do saznanja da je info-gama nešto jeftinija, tu spada i simpson, a što se tiče Italije ! Mogu vam reči da tamo možete nači samo skuplje stvari (nikako jeftinije), jer sam vec nekoliko puta uspoređivao cijene sa našima i svaki put potvrdim pravilo: Tamo je skupje, eventualno i jjako rijetko možda se i ubode nesto jeftinije, no sve skupa nije vrijedno zajebancije do tamo i nazad.
Mislim da budem sve skrpao kod nas:clap:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 21:14   #8
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Eto, nakon traženja i kombiniranja, odlučio sam se za: Gigabyte 7 VAX KT 400- u Ve-milu 740kn (2 god. garancije), Athlon 1800+Thoroughbred 0.13 u Simpsonu 570kn (12 mj. garancije), hladnjak "Flower" na 25 dc 130kn, i DDR Ram 256 mb 333 Samsung 380kn (12 mj. garancije), nadam se da se to sve skupa bude dobro ukomponiralo sa ostatkom komada u kanti. (DVD LG 16x, CD RW Teac E540W 40X, HDD IBM 80GB na 7200, G force II 64mb 400 sa TV outom,itd.
Hvala svima na pomoči i savjetima, bok
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 21:18   #9
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
To je to.....ZGO: ))

Dobra kombinacija nema sta....nema
Pici i vozi...

Nadam se da neces vise dolazit na forum, barem ne na dio "PROBLEMI"
marac je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 22:05   #10
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Hvala, dakako i ja se nadam da neču posječivati mjesta gdje se rješavaju neki problemi, ali dok god imamo posla sa tehnikom za očekivati su problemi i problemčići (veči ili manji) ali šta je tu je.
Probat ču, do sada sa celerom od 700 nisam imao nikakve frke, ali postalo je sve to amlo sporo, a i vredu je malo koliko nam financije dozvoljavju pratiti trend rasta. Znam neki budu uvijek rekli da se moglo kupiti i bolje, to možda i stoji ali.....
Lako je sa tuđim po p...u m.....i.
pozdrav svima
Dechec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2003., 02:48   #11
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Dečki, samo za konačni info, htio bih vam javiti da smo (frend i ja) potrpali sve ono u kantu i ............ ne da radi nego piči ko ludo ! !
Windows 98 podigao se za cca 12-ak minuta, milina.! !
Hvala svima na savjetima i pomoči, bok
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2003., 15:07   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Windows 98 podigao se za cca 12-ak minuta, milina.! !
Hvala svima na savjetima i pomoči, bok
12 min...
Jebeno, i ja bi takav stroj
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2003., 19:45   #13
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Dečki, samo za konačni info, htio bih vam javiti da smo (frend i ja) potrpali sve ono u kantu i ............ ne da radi nego piči ko ludo ! !
Windows 98 podigao se za cca 12-ak minuta, milina.! !
Hvala svima na savjetima i pomoči, bok


Obzirom da si promijenio MBO, proc i RAM najbolje trenutno je napraviti backup sistema na npr. CD isl. i lagano formatirati HDD i napraviti svježu instalaciju Win-a. :clap:

Vjerujem da će onda biti PUNO bolje od 12 min.

Paske je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2003., 22:28   #14
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Windows 98 podigao se za cca 12-ak minuta, milina.! !

ak ti je sad 12min koliko je bilo prije. Pola sata:confused:
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2003., 23:52   #15
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Fala Paske, i napravili smo tako, iako samo nakon zamjene ploce, cpu-a, i memorije , upalili stroj i radilo je. No, formatirali smo i podigli 98.
Bilo kakobilo, iako mnogi to ne vjeruju, ja iako se sam ne kuzim previse stvari oko kompca, boga mi jos od malih nogu sluzim se satom i tocno znam koliko je 12 MINUTA. Za one koji ne vjeruju; a nista kupite konfiguraciju alla moja pa budete ljepo vidjeli kako to ide, usput Temperatura sistema je oko 42-44, a atloncic je oko 34 (malo gore, malo dolje). Nije lose, ne???
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 00:14   #16
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Dobro je dobro, uzeo si thorougbred ocito.

Moj sistem je 26, a cpu je 33-36.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 04:36   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Fala Paske, i napravili smo tako, iako samo nakon zamjene ploce, cpu-a, i memorije , upalili stroj i radilo je. No, formatirali smo i podigli 98.
Bilo kakobilo, iako mnogi to ne vjeruju, ja iako se sam ne kuzim previse stvari oko kompca, boga mi jos od malih nogu sluzim se satom i tocno znam koliko je 12 MINUTA. Za one koji ne vjeruju; a nista kupite konfiguraciju alla moja pa budete ljepo vidjeli kako to ide, usput Temperatura sistema je oko 42-44, a atloncic je oko 34 (malo gore, malo dolje). Nije lose, ne???
gotovo sam uvjeren da ti je temperatura na cpu 42-44 a sistema 34...naime ako ciats iz winodws onda moras znati da svaka ploca ima drukcije cipove za ocitavanje temperature i u mnogim programima ti se cesto te vrijednosti pokazu u obrnutom rasporedu...naime pod cpu je zapravmo mb i na mb je cpu....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 01:41   #18
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Ok, bez obzira kako se to ocitava (gledam u biosu), to je ok temperatura. No reda radi stavit cu jos jedan dodatni fan u kantu (recimo onu sa led diodama) da malo svjetli (fore radi), a na cpu-u je "Flover" od 25 decibela, kako se sve skupa ne grije jako vrti se na oko 2500, besumno.:burn:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 08:25   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
cudno...sori ja sam mislio da citas iz windowsa...ali svejedno ja jos nisam cuo da je proc hladniji od chipseta/motherboarda
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 10:17   #20
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
e a gdje je taj Simpson i koja je stranica?
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 00:27   #21
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Simpson ti je u Zagrebu (neznam adresu) jer ja sam narucio telefonom, dodio dostavom i platio pouzečem. Stranica ti je: www.simpson.8m.net
Mobi: 098 9018 003
098 9019 002
ima nesto jeftinijih stvari, (nesto i skupljih) ali da se uhvatiti i interesantnih cijena, meni je ok jer sam robu narucio prvi dan a dobio sam je več sutradan. (u Umag)
Bokac:clap:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 10:18   #22
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
...usput Temperatura sistema je oko 42-44, a atloncic je oko 34 (malo gore, malo dolje).
Ponekad su u BIOSu okrenuti senzori, tako da je temp procesora zapravo temp sistema, a temp sistema je zaptravo temp proca. Vjerujem da ti se proc grije na 42-44°C, a da ti je unutrasnjost kucista na 34°C.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 21:31   #23
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Ok, dečki. Valjda je tako, no bilo kako bilo temperatura je ok, bilo da je ovako ili onako. Ja sam sasvim zadovoljan, još ču ubosti 256 ddr-a na 333 i to je to. Ja zadovoljan, pozdrav.ž
Usput, zna li netko možda kakav dobar programčić koji bi ljepo mogao dati informacije o sustavu (temp, mhz, fan) a da nije kompliciran i da radi dobro. Prije sam imai asusovu ploču, pa je uz nju bio i program; Asus probe-odlična stvar, pa me nešto takvo i sada zanima, ali da se paše sa pločom i svim ostalim.
Bokac
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 21:33   #24
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
takvih programa zna biti na bug cdovima
pa pogledaj
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2003., 23:46   #25
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Probaj s Mainboard monitorom. Meni odlican program, al ti treba nekih 5 min da postavis sve kako ti se svida.
Trenutno mi na OSD pokazuje temp proc, temp northbridge-a i temp harda. Uglavnom, solidno radi.
A sto se tice temp. senzora.... pa mislio sam da bar u BIOSU nisu pobrkane vrijednosti, ako su vec u windowsima.
Inace, ono, pogledam u biosu, trk u windowse da vidim koja je temperatura slicna onoj iz biosa
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2003., 22:44   #26
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Bok, bilo kako bilo, temperatura se očigledno očitava naopačke, nemam pojma kako je to moguče, i nije baš da je to jako bitno, no uz matičnu na CD-u je i zgodan mali programčić; Easy Tune 4, na njemu ima svega i svačega, od temperatura, brzine fanova, a popmoču njega se moze cloknuti i cpu i memo itd. Ne kužim se baš u clokiranje, no ispada da je to sasvim lako, ali za vidjeti kakvo je stanje s ostalim informacijama je ok.
bokac
Dechec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na