Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2003., 22:16   #1
Borivoj
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia / Cakovec
Postovi: 5
Pomagajte, ko da sam na JFK-u. TT Volcano 7

Imam problema sa TT Volcano 7. Pucaju bubnjići. Procesor je AMD Thunderbird 900 MHz na Soltek KAV-75X ploči.
Kako smanjiti tu nepodnošlivu buku?
Inače nakon par minuta rada vrti full brzinom oko 5000 RPM i temperatura procesora je cca. 50 °C.
Što da radim. Pomagajte!?!
TT Volcano 7
Borivoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2003., 22:48   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Skini cooler i postavi ga kako treba. Taj slučaj radi na 33 stupnja do nekakvih 40 maksimalno čak i pod TT.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2003., 23:43   #3
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Mjenjaj kuler i izbaci ttake iz svoga kompa zauvijek!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 00:02   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Ha, moj V7 je radio na 5300 rpm i nikad mi nije bio glasan.

S tim da sad imam V7 sa SmartFan2 = V9
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 08:23   #5
Borivoj
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia / Cakovec
Postovi: 5
Pa kad sam mjenjao prvi cooler (AVC do 1.0 GHz) rekli su mi da je Volcano 7 "super" bla, bla... Mislite da su ga krivo montirali? Da, i kaj bi drugo mogao staviti gore umjesto TT V7? Ima li tko kakvih iskustava s vodenim hlađenjem. Neki dan sam čital u Večernjem da to netko radi, i da je čisto ok, odnosno da radi bez problema? Vaše mišljenje.
Borivoj je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 09:55   #6
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Da, netko radi vodena ( do sada jedan komercijalno, a drugi na putu ).

Dali bi ti preporućio da stavljaš vodeno, a neznaš sam promijeniti cooler .... hhmmm NE

Ako imaš nekoga iskusnijeg no frks, samo daj, ali u protivnom zaboravi ( no hard feelings, eh )

Imam iskustva s vodenim ( već mi ga hladi neko vrijeme ) i mogu reći da je poprilićno dobro. Razlika Alpha 8045 - vodeno je bila 8 oC u korist vode, i kaj je najbitnije - tiho je

my 2 cents ...
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 14:29   #7
Borivoj
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia / Cakovec
Postovi: 5
A kaj bi postigel da stavim 1 ili 2 systema ventilatora, ono usis isis vrućeg zraka? Da li bi to pomoglo dovoljno da TT V7 rad i u smanjenom ražimu?
A to za cooler i promjenu. Pa vjerojatno da se potrudim bih ga znao promjeniti, postaviti ne procesor, ali jednostavno do sada nisam imao potrebu. Nisam baš neki freak za comp samo me zanima kako da stišam tu beštiju.
Možda neko kvalitetnije kućište i napajanje, sa par "bešumnih" system ventiltora?
Samo koji!?!
Što vi mislite?
TT V7
Borivoj je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 15:16   #8
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Do nedavno sam imao ama bas isti problem.
Evo sto sam napravio.
Kupio Dr.Thermala V77 (onaj jaci model). Usput napravio zamjenu procesora to 0.13um.
Stavio ga. Buka je bila jos veca ali je hladilo savrseno.
I zato sam zamjenio zice sa 12v dao na 5v.
Necujno a temp cca 37 C kad restartam komp i dodem u BIOS.
Prodaj V7 za 50ak kuna i kupi taj Dr.Thermal!!!
musso je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 16:14   #9
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Sto se tice vodenih ja ti ga toplo preporucujem.
Zasada vodena hladjenja rade ante, dr. Ice i Mystificator.

Sad sam u dogovoru s Doktorom Ice-om da testiramo D2D blok
i NB blok na novoj ploci Epox 8RDA+
Ako te nesto vise zanima javi mi se na PM ili posalji mi MAIL

Mozes i pogledati stranicu www.cro-overclockers.netfirms.com pa tamo naci sto te zanima (stranica ce biti u potpunosti dovrsena krajem ovog ili pocetkom drugog tijedna
marac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 19:14   #10
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Gledaj moja konfiguracija se ne grije preko 35-40C(proc).
imam TT v7+ stavio sma ga na LOW(na onom prekidaću šta dobiš s njim) i jedino što mi se čuje je napajanje.
Skini-postavi ponovo-nešto nije ok,inaće kuler je OK.
Le0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2003., 20:51   #11
Borivoj
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia / Cakovec
Postovi: 5
pa TT V7 nema mogučnost ručnog reguliranja RPM-a nego automatski vrti ovisno o temperaturi, a kod mene je to konstantno na cca 5000 RPM (zaglušujuće).
TT V7+ ima onaj H L M prekidač i na L se vrti cca 3000 RPM i buka je cca 24 dB to je ok čini mi se.
A i ne znam koliko bi mi se grijao proc pošto sad ide do cca 50°C kad se ovaj vrag vrti full konstanto. Da ga vrti na 3000 RPM ne znam kolika bi bila temperatura proc.
Borivoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 13:11   #12
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
Thumbs down

cimer ima volcano 7 i skoro se necuje,on ima xp1800+ i stvarno moglo bi se rec da radi na ugodnoj glasnoci,
ja sam prekjucer kupio volcano 9, i jos pitam u ve-milu jel velja sta, kazu " da , da odlican je, tisi je puno od v7-ice", reko super fino moze kupujem, zato jer sam imo govno od titana i cuo se jako glasno.
E sad kad sam to stavio na svoj komp, fuckin v9 radi samo na max broju obrtaja, uzasno je glasan ko cirkular i cak mi slabije hladi nego titanov, nemogu vjerovat
Stavim da sam reguliram vrtnju kad stavim na najmanje temp se dize do 50° a na najvise drzi nekih 40° , ali se penje s vremenom, dok je titan konstantno drzo 40 , nekad i manje (imam xp2000+, a7s333, 512 ddr 333...). A kad sam stavio onaj senzor za toplinu ispod procesora, ovaj ni 2 % , vrti ga vrti, nekuzim

Ako neko ima kakvo rjesenje, pomagajte, puknut ce mi bubnjici
kroner je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 15:03   #13
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by kroner
cimer ima volcano 7 i skoro se necuje,on ima xp1800+ i stvarno moglo bi se rec da radi na ugodnoj glasnoci,
ja sam prekjucer kupio volcano 9, i jos pitam u ve-milu jel velja sta, kazu " da , da odlican je, tisi je puno od v7-ice", reko super fino moze kupujem, zato jer sam imo govno od titana i cuo se jako glasno.
E sad kad sam to stavio na svoj komp, fuckin v9 radi samo na max broju obrtaja, uzasno je glasan ko cirkular i cak mi slabije hladi nego titanov, nemogu vjerovat
Stavim da sam reguliram vrtnju kad stavim na najmanje temp se dize do 50° a na najvise drzi nekih 40° , ali se penje s vremenom, dok je titan konstantno drzo 40 , nekad i manje (imam xp2000+, a7s333, 512 ddr 333...). A kad sam stavio onaj senzor za toplinu ispod procesora, ovaj ni 2 % , vrti ga vrti, nekuzim

Ako neko ima kakvo rjesenje, pomagajte, puknut ce mi bubnjici
Smartfan 2 je malo debilan, jeste. Moras ustekat taj senzor za namjestanje i onda onaj kontroler za manualno brzinu. Kad su obadvoje ustekani, mozes mijenjat brzinu. Moj smartfan 2 radi na 5000 rpm a jedva se cuje.

Temp. proca je 35C, case je 25c.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 16:29   #14
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
nije istina majke ti
Meni radi manual speed control, bez senzora, nego ja ocu da ga automatski mijenja, btw neznam ja kak se tvoj vrti na 5000 a da ga necujes meni na asus pc probe pise da se vrti na 5200-5300 tu negdje , a deklarirana max brzina je 4800 kolko sam uspio procitat, neznam, mozda mi maticna sere, jer mi nije za vjerovat da mrtvi titan bolje hladi bolje od volcana
:confused:
kroner je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 17:32   #15
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by kroner
nije istina majke ti
Meni radi manual speed control, bez senzora, nego ja ocu da ga automatski mijenja, btw neznam ja kak se tvoj vrti na 5000 a da ga necujes meni na asus pc probe pise da se vrti na 5200-5300 tu negdje , a deklarirana max brzina je 4800 kolko sam uspio procitat, neznam, mozda mi maticna sere, jer mi nije za vjerovat da mrtvi titan bolje hladi bolje od volcana
:confused:
To ni meni nije jasno. Na 4700-5000 nije glasan, sve iznad 5000 je ko avion. Moj na max. radi na 5500 i to je nepodnosljivo.

Dobro, mozda ima veze i to kaj mi je kuciste ispod stola, samo jedna strana otvorena i imam debeli tepih.

Stavi ga rucno na oko 4700-4800.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 18:53   #16
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
stari moj pazi ti ovu foru, ja sam mislio da je onaj kabal za 12v samo produzni, je maune, kad sam ga spojio u biosu je pisalo da je 35° samo sto nisam vristo od srece, e sad kao sto u zivotu nista nemoze bit kako treba, jel, odma sam morao i vidjet da li radi ona automatska regulacija brzina, i naravno sve ti ja to fino složio upalim komp, jeee , necujes ventilator, odem u bios pogledam, ~35° brzina 441rpm??!?!?! nekuzim, sere maticna do jaja, neznam zasto i u asus probeu isto tako pise, e sad divim se ja sam sebi kak sam uspio, al ..opet naravno... nakon 2min temp. je dosla na 60°, ?? prvo nisam vjerovo da je tako pa sam u biosu dobio isto ocitanje, ugasim komp, pipnem passivni hladnjak i dobijem instat plikove kolko me oprzilo , onda sam totalno popizdio i eto sad ga drzi na ispod 40° iako to moze bolje, a ista stvar kad otvorim stranicu kucista temp je niza za 2-3° i non stop se vrti na 5500.
Btw
kad sam izvadio senzor i pogledo ga, jedna strana je bila normalana, a onda druga koja je bila na procesor zaljepljenja je izbljedila totalno, samo sto se nije spalilo, pa sad neznam zasto to nije radilo kako treba
help help....
kroner je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 19:52   #17
Borivoj
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Croatia / Cakovec
Postovi: 5
A što je sa ovim Volcano 11. Da li se to prodaje kod nas ili ne. I kad će počet prodaja ako još nije. Ta 11-ica ima onaj ručni kontroler što se stavi na PCI pa možeš fino regulirati brzinu vrtnje. Boli me k**** stavim ga na minimum pa nek proc radi na 60 °C.
Dajte mišljenja.
Da i danas sam razgovarao sa jednim tipom koji je ono neki komp freak i govori mi da se ovi AMD Thunderbird proc 900, 1000 MHz jače griju od AMD XP. Je li to istina ili ne?
Borivoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 20:23   #18
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Thunderbird se grije puno vise. A taj Volcano 11, mislim da ga nigdje kod nas nema.

Kupi thermaltake smartfan 2 u vemilu i stavi ga na volcano 7. Sad ces moc mjenjat brzinu, kak ti pase.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 20:41   #19
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Citiraj:
Originally posted by Borivoj
pa TT V7 nema mogučnost ručnog reguliranja RPM-a nego automatski vrti ovisno o temperaturi, a kod mene je to konstantno na cca 5000 RPM (zaglušujuće).
TT V7+ ima onaj H L M prekidač i na L se vrti cca 3000 RPM i buka je cca 24 dB to je ok čini mi se.
A i ne znam koliko bi mi se grijao proc pošto sad ide do cca 50°C kad se ovaj vrag vrti full konstanto. Da ga vrti na 3000 RPM ne znam kolika bi bila temperatura proc.
Sorry,mislio sam da pricas o tt v7+.Kako sam spaljen
Probaj jedino tvoj stari ventilator stavit da pored njega upuhuje(ili ispuhuje-kako ti rezultati budu bili bolji), na kuciste.meni je na starom amd-u to FUL bilo pomoglo.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 20:45   #20
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
U biti sad sam se sjetio, bratic mi ima istu konfu(T900) ko i ti i prije 2mj je iso kupit v7 i jedino je razocaran sta mu je nonstop na minimumu i grije mu se oko 45-50C.Njega hebe sta ima napajanje paralelno pored kulera pa ne dobiva bas zrak.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 21:16   #21
kroner
Registered User
 
kroner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: đ
Postovi: 57
volcano 11, ako nekog zanima, u švabiji je 50 eura, frend mi dolazi za uskrs pa bi mogli sredit jednu posiljku
kroner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na