Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2003., 12:09   #1
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Ping: Ljudi sa Tbred Athlonima

Bas sam sad pricao s jednim tipom i kaze da trose struju ko ludi i da trebas dobro napajanje. Sad mi recite ako imate Tbred koje imate napajanje i da li radi?

Danke!
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 13:24   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Cuj, to ti najvise ovisi o tome koliko uredjaja imas u kompu. Ako imas samo DVD (iliCD ili przilicu) i disk, i JNC od 300W ce biti dovoljan. Ako imas gro uredjaja, onda ti treba sposobnije i kvalitetnije napajanje. Npr. stroj prepunjen uredjajima je poprilicno kasljucao s JNC 400W, ali radi savrseno s 300W Enermaxom. Razlika u cijeni je ogromna, ali i razlika u kvaliteti.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2003., 16:00   #3
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
sumnjam da je neka zamjetna razlika u potrosnji struje izmedu palomino i tbred

Enlight atx2 300W
musso je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 16:32   #4
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Thunderbird je napravljen preko kurca samo da se potuce intel i da im se otme monopol napravljen je jako jeftino i da netraje mnogo a istih performansi. racunalo se, ako ga obicni korisnici budu koristili trajat ce im 5 godina pregrijavat se i tako dalje, ali barem ce ga kupovat prije nego intel, i zamijenit prije isteka roka trajanja. imam jnc 400 W i kad ubacim cd u cdrom sistem stane na par sekundi jer nema dovoljno napona. ali ako imas neko kvalitetno napajanje jebes sad JNC to je ono: pise a nije :-), kao celeron naprimjer, sto se tice performansi, mogu ti srat oni sta hoce i koliko hoce jednostavno nije ni BLIZU isto kao pravo. treba ti jako napajanje nemoj ni pokusavati ispod 300W - uzmi neko bolje marke ili uzmi 400W JNC ako nemas para.

Citiraj:
sumnjam da je neka zamjetna razlika u potrosnji struje izmedu palomino i tbred
jeste, pogledaj samo razliku u zagrijavanju tbred doslovno gori
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 17:13   #5
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Originally posted by gospar

jeste, pogledaj samo razliku u zagrijavanju tbred doslovno gori
A koji je vrag onda meni na tbred 7 stupnjeva manje nego na palomino? Ti's puk'o.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 17:57   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
govorim ti opcenito o zagrijavanju ne direktno o temperaturi moras uzeti u obzir da XP ima >500MHZ nego thunderbird i da zbog toga mu temperatura mora biti veca, da ima jaci cooler, i da si ti njega overclockirao a da tbird unatoc odlicnom cooleru jako niskoj temperaturi u sobi i cak i dva 80mm sto pusu izvana u cooler u mojoj sobi postize srednju temperaturu. da to omogucis xp postigao bi nisku temperaturu za svoju radnu frekvenciju.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 18:13   #7
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
vi jedni o thoroughbredu a drugi o thunderbirdu.... nije ni cudo da se ne razumijete...

sto se pak THOROUGHBREDA tice, on se grije osjetno manje nego Palomino... meni se Thoroughbred B nabrijan na 2.3GHz uz 1.9V grije osjetno manje nego Palomino nabrijan na 1700MHz uz isti vcore (1.9V).

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na