Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2010., 16:11   #1
manoval
Banned
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 188
(riješeno) Užasno sporo otvaranje foldera ili diskova (10 min)

Imam veliki problem na mome laptopu (Dell inspiron 1525) kojega ne rješava ni reinstalacija windowsa sa formatiranjem HD-a (dva puta sam danas reinstalirao windowse xp i opet isto)
Ovo pišem na bratovom laptopu dok promatram šta se dešava na mome

Nakon podizanja windows Xp prikaže se desktop gdje kliknem na ikonu My Computer otvori se prazan prozor bez iti jedne ikone i foldera, samo prikazuje onu baterijsku lampu koja se pomiče lijevo,desno i traži diskove i foldere (browse for items).
To traje oko 3--5 min dok napokon ne prikaže cijeli sadržaj (C: - D: - DVD_drive - My documents itd.)
Nakon toga kliknuo sam na folder My Documents ( prošlo je več 12 min.) i još ga nije otvorilo (stalno prikazuje onaj pješćani sat) i nemogu ništa da radim sa mišem dalje, sve blokano.
Kako bi izašao iz tog procesa uradim Ctrl+Alt+Delete i tu opet čekam 5 minuta da se pojavi prozor windows task manager
Ista stvar se dešava ako idem na start/settings/control panel i to neče da otvori (stalno prikazuje onaj pješćani sat)

Jedan kolega mi kaže vjerovatno ti je išao HD i kazao mi da ga provjerim ovako: Start/run - cmd gdje sam upisao chkdsk i lupio enter. Nakon nekoliko minuta izlistalo mi ovo:

72928168 KB total disk space.
22343180 KB in 62784 files.
0 KB in bad sectors.
270456 in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
33878708 KB available on disk.

Koliko ja shvačam po ovome ispada da je HD ispravan.

Nakon toga podižem windowse u safe mod-u idem na start/my computer ili start/control panel i za nevjerovati sve otvara za sekundu

Da li iko može pretpostaviti u čemu bi mogao biti problem
manoval je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 19:53   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
U bios-u si provjerio da disk nije otisao u PIO mode?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2010., 20:07   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
chkdsk u velikom broju slučajeva ti ni neće otkriti da je disk u kuršlusu, osim ako su u igri bad sectori, a ni to neće svaki put pravilno prikazati.
Da, ima šanse da je disk otišao, ali i još veće da je softverski nešto krivo sijelo, ako kažeš da u safe modu (dakle, samo s učitanim osnovnim servisima, bez dodatnih sranja) sve radi ok.

Ovak na prvu, rekao bih da nešto krivo radiš kod reinstala. Komp se odmah nakon prvog ulaska u windowse, nakon instalacije istih, počne ponašati tako ili tek nakon što instaliraš nešto od drivera?
Ako želiš izbaciti disk iz igre, skini neki od boot alata (hirens boot cd npr.), tamo imaš hrpu alata za provjeru diska pa ih izvrti i vidi jel do diska.
Ako nije i ako ti odmah nakon prvog ulaska u windowse komp počne ovako sporo raditi, promjeni instalacijski cd, stavi windows 7, ubuntu - nešto drugo, pa vidi što se onda dešava.

Joke, da je disk u 14 PIO modova ne može otvarati my comp 15 min
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 03:50   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Joke, da je disk u 14 PIO modova ne može otvarati my comp 15 min
OK
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2010., 20:48   #5
manoval
Banned
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 188
U pravu si ja sam krivo radio nakon reinstalacije windowsa. Za nevjerovat u čemu je bio problem.
Štos je bio šta bi odmah nakon reinstalacije windowsa ja instalirao najnoviji Inernet explorer, koji je bio uzrok tome.
Slučajno mi susjed došao i kaže da je jedamput čuo za sličan problem te mi je deinstalirao taj Internet explorer i nakon toga sve radi normalno.
Ja ga več mislio nositi u servis jer sam mislio da je HD u pitanju
Bogami ovo mi je jedno vrlo dobro iskustvo.
manoval je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na