Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2009., 16:08   #1
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Problem sa baterijom za laptop acer aspire 7730G

Molim za pomoć! Prije 6 mjeseci kupio sam laptop (gore u naslovu) te nakon eto toliko mjeseci imam problem sa baterijom. Lap mi je manje više ukljucen u struju. Naime kad mi je lap potreban poslovno van ureda i kuce baterija mi traje svega 10-15 minuta? Da li ima bilo kakve pomoci za mene ili mi je kupovati novu bateriju? Nisam pametan pa molim za vašu pomoć. Inace mi je power plan za bateriju namješten na balanced ali se isto dogadja i kad je namješten na low performance. I molio bih da mi kazete ako i trebam kupiti novu bateriju gdje da je kupim jel pretrazio san net i nisam našao ništa slicno. Neznam i ako kupim novu kad je lap prikljucen na struju da li da vadim bateriju ili ne iz laptopa? info o bat: Li-ion Battery, model: AS07B41, 11.1V, 4400mAh (u info o bat kaže proizvođac: sony).


Unaprijed hvala na pomoci!!!
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 08:45   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
U zadnjih par godina, Sony je imao nekoliko kikseva sa baterijama i moglo bi se dogoditi da je tvoja jedna od tih. Nisam siguran koliko ti je jamstvo za bateriju (znam da je uglavnom oko 6 mjeseci dok je za lap 1-2g.), ali ako ga još imaš izvrši reklamaciju.
Za novu bateriju pogledaj link, a ako je nemaju, nazovi ih i pitaj pa je možda nabave. Druga solucija je ebay.
http://www.baterije-shop.com
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 09:00   #3
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ja bi ti savjetovao ebay.je da čekaš cirka mjesec dana [ili je to samo meni nesretniku] ali ako ti je problem platiti 5 puta veću cijenu ovdje kod nas onda se isplati
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 10:21   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Najbolje bi bilo kada bi imao važeću garanciju za baterije. Napravi reklamaciju i dobije novu.
Inače, nije ni ebay baš super. Znam ljude koji su kupili kineske baterije za razne laptope i mobitele pa se na kraju ispostavilo da nemaju ni 50% kapaciteta originalnih iako su kao takve reklamirane na ebayu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 10:52   #5
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Inace laptop je kupljen u hgspot-u u osijeku a oni trenutno stoje nikako tako da cisto sumljam da cu uspjeti izvuci nekakvu garanciju. A niste mi rekli jesam li mozda pogresio sto sam ga manje više drzao prikljucenog na struju a bateriju nisam izvadio iz laptopa ili to nema nikakve veze? jer citao sam na netu neke postove pa neki savjetuju ako je laptop ukljucen u struju,manje-više, da se baterija izvadi.
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:01   #6
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
imaš negdje na forumu da je čovjek držao bateriju izvan laptopa kojih cirka godinu dana i da mu nakon god dana nije radila

meni brat i cura drže svoje laptope na bateriji i relativno cijelo vrijeme na bateriji i baterije im traju 1.30 i 4 sata

ja svoj laptop držim na dockingu cijelo vrijeme i isto nisxam zamjetio da se smanjio kapacitet "nazivno" tj i dalje mi xp prikazuje 2:10h

btw što se tiče baterija sa ebay-a ja sam naručio 3600mAh za svoj hp ipaq 914 i što je da je odoka baterija traje skoro pa duplo duže [originalna je 1940mAh]
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:08   #7
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
jer se bas moram pridrzavati modela kojeg sam spomenio ili ne? molim vas ako moze koja preporuka za tu bateriju?
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:10   #8
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
pretpostavljam da to nakraju bude ovako nešto:

http://cgi.ebay.com/New-Acer-Aspire-...item56364f0943
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:32   #9
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Citiraj:
Autor glazboljubac Pregled postova
pretpostavljam da to nakraju bude ovako nešto:

http://cgi.ebay.com/New-Acer-Aspire-...item56364f0943
Usput, provjerio sam za jamstvo. Traje 6 mjeseci (za bateriju) što znaci da moram kupiti novu bateriju jer sam lap kupio u 3 mjesecu pa vas molim za pomoc gdje da kupim novu i gdje cu proci jeftinije a da neprodjem kao i sa ovom baterijom.

Znam malo sam zahtjevan ali i puno zahvalan!
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 11:40   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Tip je isti kao i tvoja, ali vidim da ima veći kapacitet (5,2Ah u odnosu na tvojih 4,4Ah). Ja bih tražio baš istu tj. od 4,4Ah (sigurno je sigurno).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 13:09   #11
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
vidi nemožeš nikad biti siguran 100%...ja sam u godinu dana promijenio tri originalne hp-ove baterije i dva punjača i sad hvala bogu sve radi...s ovim e-bay baterijama ti je isto kocka kao i s ovima "iz dućana"...samo što ove iz dućana u prosjeku imaju 4-5 puta veću cijenu ALI i 6mj jamstva
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 20:42   #12
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Pa ja nemogu vjerovati da ovakve baterije nema za kupiti u cijeloj Hrvatskoj! A i da ima gledam cijene ostalih baterija, pa oni nisu normalni!
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 09:01   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
A šta si ti očekivao? Šta misliš zašto masa ljudi kupuje takve stvari na ebayu?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 10:54   #14
glazboljubac
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A šta si ti očekivao? Šta misliš zašto masa ljudi kupuje takve stvari na ebayu?
Eto dobio sam jednu dobru ideju kako zaraditi! Otvoriš trgovinu baterijama za laptope i smanji cijenu za 10% od ovih koji nude baterije u HR i eto ti zarade. A sve kupujes preko ebay-a
glazboljubac je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 11:14   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor glazboljubac Pregled postova
Eto dobio sam jednu dobru ideju kako zaraditi! Otvoriš trgovinu baterijama za laptope i smanji cijenu za 10% od ovih koji nude baterije u HR i eto ti zarade. A sve kupujes preko ebay-a
I? Šta čekaš?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 12:28   #16
svestran
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 2
zašto mi motor na lapiću aspire one radi kao da je na baterije i ako je uključen u struju??
svestran je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 12:29   #17
svestran
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 2
monitor a ne motor
svestran je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 12:35   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Od početka ili iznenada?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na