Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2010., 11:28   #1
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
acer aspire 5520g ne puni bateriju

imam jedan problem sa navedinim laptopom. kad je prikljucen na struju sa upaljenim windovsima nece da puni bateriju i radi samo na bateriju koju trosi a ne puni. kad je iskljucen lap. i prikljucen na punjac onda puni bateriju. jedini nacin kad radi je da baterija bude 100 posto puna i onda hoce na punjac raditi. cim baterija nije 100 posto puna on ne prihvaca punjac i neradi na njega vec i dalje trosi bateriju bez obzira sto je na punjacu. bez baterije radi normalno na punjacu. baterija drzi 1 sat. dali je baterija u pitanju ili nesto drugo.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 13:03   #2
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
bilo kakva ideja je dobrodosla
aurelio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2010., 13:29   #3
Dejmos
Premium
Moj komp
 
Dejmos's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Iz opisanog predložio bih ti da probaš vidjeti puni li se baterija kad laptop nije u Windowsima (recimo stoji upaljen u BIOS-u). Ako se puni onda bi problem mogao biti u software-u u Windoswima koji kontrolira punjenje baterije. Također, obavezno flashaj bios i provjeri power shemu u Winsima i eventualni dodatni Acerov software vezan za potrošnju/punjenje.
Ako ti ni to ne pomogne, kvar je ili baterije 80% ili MBO 20%
Dejmos je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 09:14   #4
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
imam jedan problem sa navedinim laptopom. kad je prikljucen na struju sa upaljenim windovsima nece da puni bateriju i radi samo na bateriju koju trosi a ne puni. kad je iskljucen lap. i prikljucen na punjac onda puni bateriju. jedini nacin kad radi je da baterija bude 100 posto puna i onda hoce na punjac raditi. cim baterija nije 100 posto puna on ne prihvaca punjac i neradi na njega vec i dalje trosi bateriju bez obzira sto je na punjacu. bez baterije radi normalno na punjacu. baterija drzi 1 sat. dali je baterija u pitanju ili nesto drugo.
evo da javim ako bude netko imao isti problem. greska je bila u punjacu i kupio sam univerzalni za 200 kn novi 1g. garancija i laptop radi savrseno.
aurelio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na