Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2022., 09:24   #1081
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Opcija dva, oni nek plate postotak agenciji, ti nećeš agenciji ništa potpisat ni platit, jer te ni nisu našli ko kupca. I ćaobao.
Zašto bi plaćali išta agenciji kad nije agencija našla kupca?
Realno, pa neće mi neki jebivjetar iz agencije diktirat kako ću prodat svoju nekretninu, ja sam njih angažirao, a ne oni mene. Lagano raskid ugovora, odustajanje od agencije i prodajem o svom angažmanu.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 11:35   #1082
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto bi plaćali išta agenciji kad nije agencija našla kupca?
Realno, pa neće mi neki jebivjetar iz agencije diktirat kako ću prodat svoju nekretninu, ja sam njih angažirao, a ne oni mene. Lagano raskid ugovora, odustajanje od agencije i prodajem o svom angažmanu.
Just sayin', boli njega tuki za njihov ugovor. Realno.
A kako će oni sa svojim ugovorim, pa to je njihov problem.
Kad sjedne za stol, ako vidi agenta za nekretnine, on se njega ne tiče.
Ništa mu ne potpisivat, a ako prodavač misli da je dužan agenciji platit, nek plati.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 11:48   #1083
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Prodavatelj je potpisao ugovor, mogu tebi direktno prodati i plate agenciji proviziju i tjt.
Tebe baš briga, osim ako nisi mislio rušiti cijenu za iznos provizije.
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 12:38   #1084
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Radi se o kući koja nikad nije trajno useljena i ima dosta posla na njoj (roh-bau), a prodavatelji su na potpuno suprotnom kraju grada, zato su dali agenciji da to vodi. Još čekam povratnu info od prodavatelja o cijeni, a nakon toga ćemo vidjeti što i kako sa agencijom.
U ugovoru vjerojatno postoji penalizacija nekog oblika ili stavka da agenciji pripada naknada bez obzira preko kojeg kanala sam ja našao tu kuću.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 12:52   #1085
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:00   #1086
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Radi se o kući koja nikad nije trajno useljena i ima dosta posla na njoj (roh-bau), a prodavatelji su na potpuno suprotnom kraju grada, zato su dali agenciji da to vodi. Još čekam povratnu info od prodavatelja o cijeni, a nakon toga ćemo vidjeti što i kako sa agencijom.
U ugovoru vjerojatno postoji penalizacija nekog oblika ili stavka da agenciji pripada naknada bez obzira preko kojeg kanala sam ja našao tu kuću.
Vjerovatno su ugradili klauzulu da im on tih godinu ili koliko već je trajanje ugovora mora platiti proviziji čak i ako direktno proda.
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:04   #1087
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
Pa većina ti tak funkcionira ako se radi o novim stanovima. Nema tu mudrosti, platiš i čekaš i nadaš se najboljem
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:12   #1088
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/n...oglas-38619608

Je li netko imao ovu situaciju da se kapari stan i onda ceka zavrsetak gradnje?
Bilo bih super ako bi mi netko mogao malo taj proces objasniti. Jer bih kupovao na kredit uz kaparu 30-40% gotovine.

Javili su mi ljudi iz agencije za ovu ponudu. Sad bih naravno istrazio kako i tko gradi pa dalje..

Hvala unaprijed.
prije cca godinu i pol sam kapario takav stan. jos su bile stare kuce na parceli. prvo potpisao preugovor i uplatio 10k kn pa kada je poceo graditi tj. dobio dozvolu, potpisali smo ugovor, uplatio 20k eura i sada cekam, trebalo bi na proljece biti gotovo.
imao sam prednost sto je frendica prije 5 godina od istih uzela stan na isti nacin pa imam pozitivan feedback.
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 13:55   #1089
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Jedini ti problem može biti što ti danas prodaju stan po x €/m2, a dok se gradnja završi možda bude y €/m2. Šta ćeš onda?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:00   #1090
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
vec mi je podignuo cijenu za 200 eura i rekao da ako ne prihvacam, vraca mi svu kaparu. a sto sam mogao nego prihvatiti jer je svuda poskupilo jos i vise, tak da...
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:00   #1091
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa to svi rade danas...

Investitor je radije spreman otkazati ugovor i vratiti ti duplu kaparu (ovisno o ugovoru, neki imaju 2x, neki 1x), nego ti dati stan po 30% nižoj cijeni.

Imam takvih par frendova i suradnika koji su tako stanove popušili.

Radije ti investitor vrati 2 x 15k EUR i proda za 700EUR više stan novom kupcu, jer npr. ako je stan 70 kvadrata, to ti je 49k eur zarade a ovako popušiš 30k.

19k eur čistoga u džepu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:10   #1092
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Kod nas je lik vratio duplu kaparu od 6.5k €/m2 starim kupcima, da bi ga prodao novim kupcima po 10k €/m2
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:20   #1093
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
vec mi je podignuo cijenu za 200 eura i rekao da ako ne prihvacam, vraca mi svu kaparu. a sto sam mogao nego prihvatiti jer je svuda poskupilo jos i vise, tak da...
Znanja radi ... U tvom slucaju Duzan bi ti bio vratiti duplu kaparu ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:31   #1094
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nema osiguranja da, osim eventualno dati što više kapare, pa da mu se ne isplati vratiti duplu kaparu.

S druge strane, čitam upravo da se tržište nekretnina usporilo, da je prodaja manja za oko 30%, pa eto, možda i obični ljudi budu mogli doći na red. Naravno, ne spominje se smanjivanje cijene.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:41   #1095
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Znanja radi ... U tvom slucaju Duzan bi ti bio vratiti duplu kaparu ...
da, da, znam to, ali to je bilo prije potpisivanja ugovora.
gradnja je trebala poceti puno ranije, ali taman je Bandic umro pa se izdavanje dozvole cekalo skoro godinu dana i onda je uletjelo ovo poskupljenje. mislim da je i dalje cijena dobra (2300 eura, Gajnice), jos samo da dobijem dobar stambeni i ja sretan!
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 14:45   #1096
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
da, da, znam to, ali to je bilo prije potpisivanja ugovora.
gradnja je trebala poceti puno ranije, ali taman je Bandic umro pa se izdavanje dozvole cekalo skoro godinu dana i onda je uletjelo ovo poskupljenje. mislim da je i dalje cijena dobra (2300 eura, Gajnice), jos samo da dobijem dobar stambeni i ja sretan!
Kažeš, sjebala ga štela pa je morao redovnim putem
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 15:04   #1097
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kažeš, sjebala ga štela pa je morao redovnim putem
bas to
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 15:19   #1098
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto bi plaćali išta agenciji kad nije agencija našla kupca?
Realno, pa neće mi neki jebivjetar iz agencije diktirat kako ću prodat svoju nekretninu, ja sam njih angažirao, a ne oni mene. Lagano raskid ugovora, odustajanje od agencije i prodajem o svom angažmanu.
Slažem se.

Svaki ugovor se sastoji od prava i odgovornosti, te naravno postoji odredba o tome kako prekinuti ugovor.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 18:39   #1099
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa to svi rade danas...

Investitor je radije spreman otkazati ugovor i vratiti ti duplu kaparu (ovisno o ugovoru, neki imaju 2x, neki 1x), nego ti dati stan po 30% nižoj cijeni.

Imam takvih par frendova i suradnika koji su tako stanove popušili.

Radije ti investitor vrati 2 x 15k EUR i proda za 700EUR više stan novom kupcu, jer npr. ako je stan 70 kvadrata, to ti je 49k eur zarade a ovako popušiš 30k.

19k eur čistoga u džepu.
Bas nas jebe matematika na ovom forumu....

34k cistog jer nije popusio 30k nego 15k, a zaradio 49 vise, pa je to cistog 34k.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 18:59   #1100
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Citiraj:
Autor GT3 Pregled postova
da, da, znam to, ali to je bilo prije potpisivanja ugovora.

gradnja je trebala poceti puno ranije, ali taman je Bandic umro pa se izdavanje dozvole cekalo skoro godinu dana i onda je uletjelo ovo poskupljenje. mislim da je i dalje cijena dobra (2300 eura, Gajnice), jos samo da dobijem dobar stambeni i ja sretan!
Ja bi uzeo duplu kaparu i otišao traziti dalje 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 20:55   #1101
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja bi uzeo duplu kaparu i otišao traziti dalje 😆
Teško je nać u ovoj situaciji nešto slično po istoj cijeni

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 21:47   #1102
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Bas nas jebe matematika na ovom forumu....

34k cistog jer nije popusio 30k nego 15k, a zaradio 49 vise, pa je to cistog 34k.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Znaš što sam htio reći...

Novac koji on vraća je već investiran, pa svejedno mora nakon 2 godine iz svog džepa vaditi taj isti novac, ali da u pravu si, nije "popušio" cijeli, nego 15k.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 15:09   #1103
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 03.02.2023., 15:22   #1104
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
15.2. je objava uvjeta.
Zahtjevi kreću od 20.3.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 01:26   #1105
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Novi krug poskupljivanja nekretnina :/
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 12:57   #1106
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Novi krug poskupljivanja nekretnina :/
Dobar
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 14:58   #1107
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Novi krug poskupljivanja nekretnina :/
Svi kažu da je zbog toga, ali to zapravo nije tako. Jako mali postotak stanova se proda pomoću kredita, a još manji pomoću APN-a. To je samo izgovor.


Dok god se stanovi prodaju kao vruće kestenje i kao da dođu 100kn, ništa se promjeniti neće na bolje oko cijene. Nas obične smrtnike može eventualno spasiti porez na nekretnine.


Prije 2 godine sam bio u kupnji stana, znači većina stanova koje nisam uspio/stigao kupiti, su ljudi kupili gotovinom. Mene, kao osobu koja je imala nešto keša i ostalo na kredit su gledali kao građana trećeg reda, i bio sam na milosti prodavača kojima se čekalo isplatu i dalo im se čekati da prođe sva procedura s kreditom.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:41   #1108
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Svi kažu da je zbog toga, ali to zapravo nije tako. Jako mali postotak stanova se proda pomoću kredita, a još manji pomoću APN-a. To je samo izgovor.


Dok god se stanovi prodaju kao vruće kestenje i kao da dođu 100kn, ništa se promjeniti neće na bolje oko cijene. Nas obične smrtnike može eventualno spasiti porez na nekretnine.


Prije 2 godine sam bio u kupnji stana, znači većina stanova koje nisam uspio/stigao kupiti, su ljudi kupili gotovinom. Mene, kao osobu koja je imala nešto keša i ostalo na kredit su gledali kao građana trećeg reda, i bio sam na milosti prodavača kojima se čekalo isplatu i dalo im se čekati da prođe sva procedura s kreditom.
Naravno da jest tako. APN je stvorio snažni offset cijene koje su zatim nastavile "prirodni" rast. Offset je napravio značajan odmak u porastu cijena nekretnina i porastu kupovne moći građana (većinom se radi o plaćama). Oni prvih godina su od njega profitirali, a ostali dobivaju subvenciju na napumpane cijene kad su se građevinari malo organizirali i skužili da mogu ubrati deltu.

Prodavali su se podjednako dobro stanovi i prije, a prodavat će se i dalje, dok god u Hrvatskoj ima klasičnih generatora prihoda.
Većina stanova se statistički ipak proda preko kredita. Prodajni volumen neme veze s cijenom. Ima jako dobrih videa o tome koji su napravljeni u doba crypta i odnose se na nj, ali princip je isti. Ukratko, vidjela žaba da se konj potkiva...

Pratim tržište nekretnina sada već desetak godina (stanovi+kuće+zemljišta). APN je omogućio jako dobar biznis građevinarima i bankarima, podigao cijene stanovima, kućama i zemljištima.
U konačnici kupac koji je dobio APN možda ne osjeti taj (odnosno toliki) porast cijena jer će njemu dio rate platiti netko drugi, ali ga osjete svi ostali.

Evo ti jedan primjer iz mojih bookmarka (imam ih pregršt gdje se dogodilo da cijene taman pred APN narastu 20-tak posto). Drugi uglavnom brišu stare oglase, ali oni ostaju u mojoj excelici.

Oglas 21.12.2021.

Aktualan oglas

S tim da je cijena na aktualnom oglasu prije par tjedana bila 180 k€ i onda su opet počela pisanja o APN-u.


Citiraj:
Autor HNB
Korištenjem podataka o svim stambenim transakcijama od 2015. do kraja 2019. godine autori pronalaze da je uvođenje subvencije poremetilo uobičajenu mjesečnu dinamiku stambenih transakcija koje su postale vrlo koncentrirane u mjesecu u kojemu su se predavali zahtjevi za subvencioniranje. Primjenjujući metodu studije događaja (engl. event study) autori zaključuju da su se cijene stanova povećale u razdoblju oko uvođenja subvencije.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:55   #1109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Svaka "subvencija" narušava tržišno natjecanje i utječe na cijenu, to je nezaobilazno. Nekome se ponudi "besplatan novac" kako bi u nečemu sudjelovao (kupovinom, proizvodnjom ...) zbog čega a) oni koji nisu dobili isto dižu cijene i b) na tržištu opstaju ne oni koji mogu ponuditi kompetitivniji proizvod nego oni koji zadovoljavaju kriterije za dobivanje "subvencije".
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 17:59   #1110
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Pratim tržište nekretnina sada već desetak godina (stanovi+kuće+zemljišta). APN je omogućio jako dobar biznis građevinarima i bankarima, podigao cijene stanovima, kućama i zemljištima.
U konačnici kupac koji je dobio APN možda ne osjeti taj (odnosno toliki) porast cijena jer će njemu dio rate platiti netko drugi, ali ga osjete svi ostali.
Misliš li da će nakon ovog APN-a, koji bi trebao biti zadnji, plus što će se ispuhati balon keša kojeg je trebalo pretvoriti u € bez odnošenja u banku, plus kripto pada... dosta je ispuhanih balona, neće bit APN-a... jel realno očekivati pad od 10-20% cijena tamo negdje na ljeto / jesen?
Elven je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na