Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2012., 17:05   #1
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Lucid Virtu

Softversko/hardverski problem.

Ima neko ko to koristi? Upravo instalirao i fercera, ali problem je što ne mogu podešavat brzinu fana za discrete karticu kad je monitor spojen na IGP - Catalyst CC uopće ne kuži grafu jer računa da radi IGP.

Buka ventilatora na grafi mi ne smeta kad se igram, ali htio bih tišinu u 2D, kad se koristi IGP. Malo sam čeprkao po Googlu i nisam uspio nać rješenje, osim informacije da takav problem ne postoji s Nvidia karticama.

Edit: U MSI Afterburneru vidim da je fan speed 41%, ali mi isto ne dopušta podešavanje

Zadnje izmijenjeno od: Interpol. 01.05.2012. u 17:17.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 17:34   #2
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
probaj evga precision,s njim sam ja regulirao fanove...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2012., 18:31   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,748
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Softversko/hardverski problem.

Ima neko ko to koristi? Upravo instalirao i fercera, ali problem je što ne mogu podešavat brzinu fana za discrete karticu kad je monitor spojen na IGP - Catalyst CC uopće ne kuži grafu jer računa da radi IGP.

Buka ventilatora na grafi mi ne smeta kad se igram, ali htio bih tišinu u 2D, kad se koristi IGP. Malo sam čeprkao po Googlu i nisam uspio nać rješenje, osim informacije da takav problem ne postoji s Nvidia karticama.

Edit: U MSI Afterburneru vidim da je fan speed 41%, ali mi isto ne dopušta podešavanje
Da li ti sistem prepoznaje ATI karticu i imaš instalirane drajvere?
Sve mi izgleda kao da imaš grafičku koja po defaultu vrti fan na oko 40% maksimalne brzine kad je idle (i da ti je velika buka uz tih 40%), to ovisi o BIOS-u grafičke i na nekima se niti ne može pomoću utilitya spustiti brzina ispod te granice. Znam da je bilo modanih BIOS-a gdje je ta granica spuštena pa možeš onda iz Afterburnera podesiti i nižu brzinu.
Ja imam MSI TwinFrozr II GTX560Ti i isto ne pada brzina ventilatora ispod 40% ali je zato vrlo tih.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2012., 20:24   #4
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Kartica je normalno instalirana i vidi se u device manageru. Mogu spustit brzinu po volji kad je monitor spojen na grafičku. Ali kad ide preko IGP, sa aktivnim Virtu, fan vrti na defaultnoj brzini za idle i ne može se podesit.

A poanta korištenja Virtua za mene je imat nečujan sistem u 2D-u, uz korištenje odvojene kartice samo u igrama. Ako je bučnije uz Virtu, onda nema baš smisla

Znam da Virtu ne isključuje skroz karticu, ali u idleu bi neka minimalna brzina fana bila dovoljna
Interpol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na