Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2015., 13:44   #31
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zašto bi gubilo jamstvo?
K tome mi cijela ova priča smrdi - Lenovo ne može nabaviti dio?
Pa kolega kaže da mu nisi htjeli vratiti novce, nego isključivo liku koji je kupio. Ako ti kupiš laptop od mene, i više me ne možeš naći... Onda praktički kao i da nemaš jamstvo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 13:47   #32
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa kolega kaže da mu nisi htjeli vratiti novce, nego isključivo liku koji je kupio. Ako ti kupiš laptop od mene, i više me ne možeš naći... Onda praktički kao i da nemaš jamstvo.
Naravno da će vratiti novce onom tko ga je kupio. Onda on vraća tebi. Poseban problem je ako je kupljeno na kartice i slično.
Jamstvo nema veze s tim. Prvo moraju ispuniti jamstvo, onda ići na prekid ugovora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2015., 13:59   #33
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Naravno da će vratiti novce onom tko ga je kupio. Onda on vraća tebi. Poseban problem je ako je kupljeno na kartice i slično.
Jamstvo nema veze s tim. Prvo moraju ispuniti jamstvo, onda ići na prekid ugovora.
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 14:20   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
To uvijek može biti problem jer postoje razni načini kupnje, plaćanja itd. Zato je bitno rješavati jamstvo, sama varijanta prekida ugovora jer je nešto nepopravljivo je jako rijetka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 17:41   #35
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ok, ali šta ako ti kupiš od mene i za godinu dana to crkne, a ja sam ti nedostupan? Popravit se ne može, novce žele vratiti meni?
Cisto normalna stvar za koju neznam zasto se cudis. Da karikiram, ukrades torbu u kojoj je laptop i vidi vraga, racun (x puta sam to primjetio ) i po tebi bi taj lopov imao sva prava kao i pokradeni kupac?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:06   #36
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Cisto normalna stvar za koju neznam zasto se cudis. Da karikiram, ukrades torbu u kojoj je laptop i vidi vraga, racun (x puta sam to primjetio ) i po tebi bi taj lopov imao sva prava kao i pokradeni kupac?
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:25   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
Ukjoliko je povrat novca, onda može biti problematično. Ukoliko je jamstvo, nije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 18:50   #38
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Pa čudim se, jer isto tako mogu kupiti laptop preko oglasa i ispušiti.
A zašto bi inzistirao na vraćanju para kad to ni trgovina ne voli?
Ako se ne može popraviti taj laptop ili ti ne mogu dati novi identični onda uzmeš nešto drugo slične cijene ili nadoplatiš za još bolju stvar, barem se oko toga lako dogovorit.

P.S. Ako je proizvod kupljen kešom u fizičkoj trgovini, onda ti mogu vratiti pare jer se ionako ne zna niti igdje piše ko je prvi kupac, ali ako je kupljeno uplatom na račun, karticama i sl, e onda očito povrat ne ide bilo kome.

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 24.03.2015. u 19:02.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:37   #39
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Znači čovjek proda komad hardware-a sa računom i garancijom i ako treba doći do povrata novca to nemože ostvariti on nego prvi vlasnik??? ono wtf???

Znam da smo banana od države ali nisam mislio da je stvarno ovako...

Dobro kaže partwish...onda kao da i nemaš garanciju....iako da budem iskren ne vjerujem u to dok alfa ne potvrdi (ili netko drugi) nekim člankom iz zakona...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:44   #40
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Jel to samo shema kad se uzima kreditnim? Ili samo online narudzbe? Ako se kupuje cashom nikad mi ne pisu podaci na racunu.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2015., 19:57   #41
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Povrat novaca se izvršava na isti način na koji je izvršena i uplata. Ako si platio gotovinom, onda gotovinu i dobivaš nazad.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 19:59   #42
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
A zašto bi inzistirao na vraćanju para kad to ni trgovina ne voli?
Ne govorim ja o inzistiranju na vraćanje para, ja govorim o nekoj situaciji gdje oni to ne mogu popraviti i solucija je vraćanje novca... A oni te otpile jer nisi prvi vlasnik.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 20:02   #43
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
A kako trgovina dokazuje da si ti 1-2-3 kupac ili koji vec ako nema potpisa ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2015., 20:32   #44
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
A kako trgovina dokazuje da si ti 1-2-3 kupac ili koji vec ako nema potpisa ?
Nikako, zato to i nije problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 13:51   #45
Nezgo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Skrewdriver Pregled postova
Koliko vidim zafrknuo te taj lik koji ti je prodao rabljeni laptop jer je vidio priliku za dodatnu zaradu na toj situaciji, a ne ova firma.

A koliko poznajem pravni dio stvari - oni vrše povrat novca za povrat proizvoda njihovom kupcu koji im je svojedobno taj proizvod uplatio i to je tako ispravno. Mislim, kako će opravdati transakciju kojom uplaćuju novce nekom sasvim desetom - to bi mogla porezna tretirati kao utaju poreza
Tip koji je prodao meni laptop kupio ga je na ordinaciju i sam sebi prodao kao fizičkoj osobi, tako da mi nije mogao izdati račun o prodaji osnovnog sredstva kako bi dokazao da sam ja vlasnik laptopa. Iako je on rekao liku iz Adria Computersa da mi je prodao laptop i da je laptop moj umjesto da mu kaže da uplati novac meni on mu je rekao da slobodno uplati na njegov račun kako bi mogao uzeti razliku od 1600 kn i meni vratiti koliko sam ja njemu platio. Adria Computers je mogao vratiti meni novac da je htio jer na sevisnom nalogu mu piše moje ime i prezime i da meni da novi laptop ili novac ali je htio otežati proceduru jer nisam uzeo neki drugi tip laptopa od njega.
Ovdje je sasvim jasno tko je kakav čovjek. Zubar se je polakomio za 1600 kn i sad je na kraju dobio za laptop onoliko koliko ga je i platio što nema nikakve logike jer je on dobio od mene koliko je tražio, a Adria Computers je uplatio novac ordinaciji koja nije vlasnik laptopa.
Nezgo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 14:58   #46
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
pa to je sad savim jedna druga priča.....

Uglavnom ti si kupio laptop bez računa i tu nastaje problem sa uplatom...ali IMO ti čim si dobio puni iznos love kojim si kupio laptop nisi na gubitku...

Nisi zaradio na njemu ali definitivno nisi na gubitku
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2015., 15:10   #47
nathan.fake