Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2016., 07:27   #361
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 21:53   #362
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ako sa sedmicom ne rijese bezele tj poprave screen to body ratio, ostalo me ni ne zanima kakav je. Poznavajuci Apple vjerojatno ce ostati isti kakav je samo ce biti tanji
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2016., 23:17   #363
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Jedno je sigurno - Apple se podosadnio. Skoro pa nemaju više što izmislit, a i ta bender rupa od kamere odozada sa dva objektiva mi gadno izgleda
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 07:19   #364
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Na netu sve češće se piše da se očekujem gadan pad prodaje i prihoda kod Applea zbog buduće lošije prodaje iP na kojem najviše zarađuje. Ukratko: prestali su biti inventivni i cijene su im prevelike za ono što kupci dobijaju zauzvrat.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 08:23   #365
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Prije mi se čini da novinari imaju premalo ideja o čemu pisati pa od jednog lošijeg kvartala rade pripovijetke. Al naravno, sve je moguće
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 12:19   #366
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na netu sve češće se piše da se očekujem gadan pad prodaje i prihoda kod Applea zbog buduće lošije prodaje iP na kojem najviše zarađuje. Ukratko: prestali su biti inventivni i cijene su im prevelike za ono što kupci dobijaju zauzvrat.
Zvuči uobičajeno. Inovacije su im uglavnom uvijek bile reciklirane od nečijih neuspjelih pokušaja (barem po pitanju iPhona). Cijena je oduvijek bila previsoka za ono što nude i svi su se pomirili s tim.

Bilo bi zanimljivo vidjeti propast jabuke, odnosno kako bi ljudi reagirali kad bi shvatili da je iPhone beskoristan bez Apple servera.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 12:24   #367
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
iPhone beskoristan bez Apple servera.
Treba ukinuti mobilni internet generalno, pa onda gledati kako se Nokia vraca na tron
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 12:47   #368
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Neće Jabuka propasti. Imaju previše love da bi propali tek tako, ali jest činjenica da im ne ide onako kako je išlo prije i da se teže prilagođavaju toj činjenici. Konukrencija iz Android tabora je postala jaka, uređaji su sve moćniji, a cijene sve niže.
Osobno baš i ne vidim neke inovacije iz Applea, a ni neki smisao u izbacivanju iP SE modela. Svi su plakali kako žele veće ekrane, oni to naprave, a onda se vrate na 4".
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 12:51   #369
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
neznam, bolje im je da sedmica obori sve s nogu, inače će im biti klimavo, svjesni su oni toga nadam se
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 13:01   #370
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Po svim leakovima do sada, sedmica je ustvari 6ss. Po prvi put ce isti dizajn zadrzati cak 3 godine. Smijurija.

Da ce propasti - nece. Djecje price.

No da se moraju trgnuti - moraju. Kad tad je prodaja morala opasti, ne mozes stalno rasti. Nikako. To je valjda svima jasno. Problem je u tome sto su valjda srusili sve rekorde, predugo su imali odlicnu prodaju.

Ovdje sam jednom napisao i napisati cu opet. Ja se nadam da ce imati par losih godina za redom. Tek tada cemo dozivjeti da se u potpunosti trgnu i pokrenu. Neki vole zazivati Jobsa, inace to mrzim, ali lik je imao jednu stvar koje se drzao. U sve proizvode je ubacivao najbolje moguce stvari. Nema cekanja, nema zajebavanja. Najbolje ubaci, neka radi odlicno i to je to.

Sadasnji Apple se vraca starom Appleu. Opet imaju previse proizvoda, ne ubacuju se najbolje stvari, namjerno se stagnira, jer dok se prodaje nema potrebe za necim boljim. Kad dodje potreba onda ubacuj bolje stvari. A to ih definitivno nije donijelo na sami vrh.

Prije nisam mogao bez iPhonea. Sad ga uopce nemam, niti ga planiram duze vrijeme imati. 6S je meni osobno uzasan dizajn, sklizak mobitel, pretanak, nezgodan za drzati. Lakse u ruci upravljam sa OnePlus Two nego sa 6s, sto je smijesno.

Macbook linija im stagnira. Mac Pro je ostao na hardwareu od prije par godina. Monitor svoj vise ni nemaju, osim ako se ne racuna onaj od 1000$ kojeg su izbacili 2011 godine. Ali zato izbace iPad kojem dodaju Pro u imenu i misle da ce ga to prodati. Prekrasno

Ukratko, ako se ne trgnu uskoro, krece i ozbiljniji pad. Zanimljivo je da im mac linija biljezi rast iz godine u godinu dok konkurencija biljezi pad svake godine. I umjesto da to iskoriste, oni su mac gotovo u potpunosti zanemarili.

Neka ih takvih jos barem dvije godine. Pa kad krene pad na svim frontama valjda ce se probuditi. No nekako mislim da im za neko budjenje treba nova, svjeza krv. Tim Cook nije za CEO-a. Neka se drzi onoga u cemu je strucan, ali definitivno nije covjek koji moze trgnuti apple.

Naravno, samo moje misljenje. Moze se netko sloziti ili ne, ali eto.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2016., 13:20   #371
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
nadam se da neće ostat istog izgleda, iako po leakovima izgleda identično samo s 2 kamere i bez ovih guma
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 17:13   #372
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Mene najviše smeta kod njihovih proizvoda storage, 2016.godina i još uvijek imaju 16GB osnovne modele a mogu snimati 4K, to se napuni brzinom munje i praktički moraš uzeti 64GB koje lijepo naplate
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 12:59   #373
goldfinger35
Registered User
 
goldfinger35's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Imao sam iPhone 1, 3GS, 4, 5 i sad 6s i iako su jako dobri (osobito IOS), prečesto se kvare a nakon 5 su razlike stvarno zanemarive.
goldfinger35 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:07   #374
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor goldfinger35 Pregled postova
Imao sam iPhone 1, 3GS, 4, 5 i sad 6s i iako su jako dobri (osobito IOS), prečesto se kvare a nakon 5 su razlike stvarno zanemarive.


Na kakve kvarove misliš ?

Imao sam do sad 3GS , nekoliko komada 4 , dva 4S i sad 5S....najmanje kvarova sam imao s njima , uspoređujući s android uređajima.
Pod najmanje kvarova mislim da ih praktički nisam niti imao , eventualno home / power tipka na iP4
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:17   #375
goldfinger35
Registered User
 
goldfinger35's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Snowrider Pregled postova
Na kakve kvarove misliš ?

Imao sam do sad 3GS , nekoliko komada 4 , dva 4S i sad 5S....najmanje kvarova sam imao s njima , uspoređujući s android uređajima.
Pod najmanje kvarova mislim da ih praktički nisam niti imao , eventualno home / power tipka na iP4
1-bez kvarova
3GS-power tipka
4-ekran se zamrzavao
5-baterija je jako kratko trajala (serijski problem kod 5) i nekoliko puta sam je mijenjao. Sam je od sebe tipkao po ekranu (otišao digitizer?). Gubitak signala (antena?).

Zanimljivo kako se kvarovi uvijek krenuli nakon isteka garancije od godinu dana. Niti jedan mi nije pao i jako čuvam na mobitele.
goldfinger35 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 13:57   #376
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Ekran se zamrzavao mi je vise softwerski problem, ali ako je do moba onda ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 15:55   #377
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor goldfinger35 Pregled postova
1-bez kvarova
3GS-power tipka
4-ekran se zamrzavao
5-baterija je jako kratko trajala (serijski problem kod 5) i nekoliko puta sam je mijenjao. Sam je od sebe tipkao po ekranu (otišao digitizer?). Gubitak signala (antena?).

Zanimljivo kako se kvarovi uvijek krenuli nakon isteka garancije od godinu dana. Niti jedan mi nije pao i jako čuvam na mobitele.
Imao sam 2G, 3G, 3Gs, 4, 4s, 5, 5s (2 komada) i 6.

Pritom je bitno naglasit da su mi samo 4s i 5 pali 2-3 puta, ali bez ikakvih posljedica. To podrazumijeva pad s visine od cca 2m bez pucanja ekrana ili udubljivanja kućišta. 4s je nakon pada klizio po ekranu cijelom dužinom nizbrdice (najmanje 10m) i 5 je jednom prilikom izletio iz chest mounta dok sam letio s biciklom (nakon čega je pao među pedale i preživio bez ogrebotine).

Na stranu to, nikakvih tvorničkih problema nije bilo s njima i koristio sam ih bez problema nakon isteka garancije.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2016., 16:40   #378
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ja sam sve koje sam imao porazbijao više puta, ali očito nije do telefona

Zato sada prvi put u životu sada furam case za telefon i stvarno pazim (izbjegavam plitke đepove i handlanje telefona sa još 7 stvari u ruci)
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 14:04   #379
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Pojavili se novi renderi iP7 - totalna bezidejnost
http://www.gsmarena.com/exclusive_ap...news-18307.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 14:22   #380
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
https://www.youtube.com/watch?v=b-DWMxh-QJc

Kao, analiza zašto Apple-u pada prodaja. Iako je čovjek naveo lack of innvovation, on tu kao najveće probleme navodi makroekonomska kretanja (deprecijacija, rast dolara).

Osvrnuo se i na zasićenost tržišta (sve dulji životni ciklusi telefona) i žestoku konkurenciju u android taboru.

A sudeći prema ovome ajfonetu 7 (tj. 6SS), neće tako lako okrenuti trend.

No, znalci tvrde da je svega ovog Apple itekako svjestan i da će pripremaju nešto "epic" ubrzo u budućnosti što će opet revolucionizirati svijet. (Nagađanja su vezana uz VR ili Apple automobil)
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 14:38   #381
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
No, znalci tvrde da je svega ovog Apple itekako svjestan i da će pripremaju nešto "epic" ubrzo u budućnosti što će opet revolucionizirati svijet. (Nagađanja su vezana uz VR ili Apple automobil)
Ili revoluciju kao vodootporan mobitel...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2016., 15:10   #382
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ili revoluciju kao vodootporan mobitel...
More likely
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 00:55   #383
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Dva dana koristim SE, spacegray, 64gb. Malisan leti kao lud. Ovako brz mobitel jos nisam koristio, a brze od ovoga sumnjam da moze. Jedino da mi cita misli. Mislim da cu ga neko vrijeme i zadrzati, baterija je odlicna, najbolja od gotovo svih iz iPhone serije. A koristio sam sve osim Plus verzije.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 01:17   #384
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Prepakirani 6s. Nije ni cudo da leti ali ipak mi je to premalo. Definitivno preskacem 7icu, eventualno ako dobijem superdobar deal pa ovog utopim dok je jos pod jamstvom.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:12   #385
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Na 9.3.2 popravili bug sa isključivanjem animacija (ono sa assistive touch pa se zblesiraju animacije i telefon leti). Da sam znao ne bi nikad instalirao.

Da li postoji neki način kako u potpunosti isključiti animacije bez jailbreak-anja?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 13:35   #386
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
mislim da mozes jos vratiti na proslu verziju, da je jos "signed"
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 23:02   #387
Vlado nk
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Crna Gora
Postovi: 49
Otkljucavanje Ipone-a 6 ?

Drug je nasao Iphone 6, u Njemackoj, zeli da ga otkljuca, treba mu email vlasnika, da li je to uopste moguce? Hvala puno!😊
Vlado nk je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2016., 23:23   #388
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa koliko ja znam ne, čuo sam nešto da ima par osoba određenih koje mogu, ali koliko ja znam, nije moguće ili je užasno teško. Uglavnom, ako je zaključan icloud, gotovo je nemoguće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 01:35   #389
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Cloud lock, ništa, bolje da ga vrati vlasniku. Ili može display prodati...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2016., 00:51   #390
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, čoek provede popodne bez mobitela i interneta i ima kaj vidit kad se vrati... mislim stvarno, da se ljudima od 30 i kusur godina dade nadjebavati na razini 10-godišnjaka.

Postovi pobrisani, glavna nagrada i set utješnih podijeljenje. Idemo dalje...
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na