Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2012., 20:48   #1
Mario_ZG
vucibatina
Moj komp
 
Mario_ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Samsung Galaxy S (i9000) - puknuto staklo

Pozdrav svima !

Nedavno mi je na Galaxy-u puklo staklo na ekranu. Samo staklo, ali izgleda da se mora mijenjat cijelu panel (ekran, LCD, amoled... kako hoćete) jer je staklo zaljepljeno na njega.

Popravak u ovlaštenom servisu - 1.100 kuna
Popravak "iz oglasnika" - 700 do 800 kuna
Novi ekran na e-buy- 50-ak funti

Nedavno je ovdje jedan kolega brzinski prodao Galaxy S sa puknutim staklom za 600 kuna, pa me zanima gdje je računica kupuvine takvog moba?

Pretpostavljam da postoji neko jeftinije rješenje popravka, pa vas molim za uputu/savjet.

Naručio sam samo staklo preko e-buya ali sumnjam da ću ga sam uspjet promjenit, pa ako po tom pitanju netko ima iskustva voljan sam platit trud.

Eto... nadam se da sam dobro predočio svoj problemu i dilemu oko popravka.

Hvala unaprijed.
Lijep pozdrav svima.

Mario
__________________
Potpis
Mario_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 01:15   #2
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
hmm.. nisam imao prilike mijenjat staklo na sgs i9000 ali po prijašnjim iskustvima to ti nije tako teško sa dobrim alatom... ako ne dobivaš sa ebaya uz ekran i alat onda možeš i sam naručiti alate za to (malo googlaš koji alati trebaju) i po uputstvima (koja vrlo vjerojatno postoje na googlu) sam to možeš napravit... nije tako teško... odvojiš staro staklo i izvučeš ribbon i staviš novo i staviš ribbon u utor...malo je prtljanja i trebaš oprezno da ne pukne plastika ali ne isplati se ni ovlašteni a ni ovi iz oglasnika
zulije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2012., 07:11   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Novi nezaključani, bez ugovora i sa 2g. garancije Galaxy S košta 1.600kn u Europatradeu. Popravak u servisu je isplativ samo zato što će ti garancija i dalje vrijediti.
Popraviti ga možeš i sam jer ćeš na netu naći brdo tutoriala. Međutim... ako novi ekran košta 50 funti tj. oko 400kn, dodaj tome i pdv kojeg će ti odrezati naši carinici, onda je možda bolje dati nekome iz oglasnika da ti ga popravi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 09:01   #4
Mario_ZG
vucibatina
Moj komp
 
Mario_ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
@zulije
kupio sam staklo skupa sa alatom. Na YT ima hrpa tutorijala, ali svi dođu samo do dijela gdje se mjenja cijeli LCD. Nitko da ode korak dalje pa pokaže kako odlijepit staklo
Hvala za info.

@coconut
Uf, nisam znao da je novi toliko jeftin. Hvala za info.

Da, situacija je baš li-la. Na isto mi ga dođe popravljam li ga za cca 700 kn ili ga prodam sa razbijenim staklom za cca 700 kn jer polovnih na Njuški ima po 1.400 koliko hočeš. Da ne spominjem primjer koji je kolega rekao kako novi košta 1.600. Kako god okreneš izgorio sam tih 700 kn (nećemo sad cjepidlačit oko +/- 100 kn). Osim ako ne nadjem neko povoljnije rješenje.

Hvala kolegama. Ako još netko imam kakvo iskustvo slobodno ga iznesite
__________________
Potpis
Mario_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 10:54   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 11:12   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Već ti je odgovoreno po pitanju tog iz Europatradea. Nema ga više!
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=568
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2012., 11:20   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Nisam vidio. Šteta jer je cijena bila povoljna.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2012., 11:10   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nazalost ne mozes promijenitio samo staklo. Situacija je ista kao na iphone-u 4,nekim modelima sonyericssona itd. NA ebay-u ima za kupiti odvojeno lcd od stakla,ali je to jednostavno normalnom serviseru ,ovlastenom ili neovlastenom, nemoguce zalijepiti. Zato se kupuju gotovi kompleti i zato i u ovlastenom servisu ne mozes mijenjati samo staklo ili samo LCD.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na