Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2016., 09:29   #7801
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Auf ti šargije, dopri su ti Klipschovi, ali nisu ni čabe

Hvala na preporuci, proslljeđujem ih!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 09:33   #7802
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako hoćeš jeftinije brijem da sam vidio neke žnj all-weathere u čipoteci pa prosurfaj malo ak to još uvijek drže.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 13:10   #7803
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
New adventures in hi fi

Obzirom na prilično uznapredovalu situaciju oko razvoja radoznalog gena moje nasljednice, AE Isse su se našle u realnoj opasnosti da uskoro ostanu bez visokotonaca.
Postalo je jasno da jednostavno moraju, barem na neko vrijeme, van iz djelokruga djelatnosti dotične.

U traženju alternativnog rješenja, pri čemu je rijetko koja solucija izgledala kao dobro rješenje - bilo iz financijskog bilo iz (ponovno) praktičnog aspekta - jedna usputna rečenica moje supruge ("jedino sigurno mjesto je izvan njenog dohvata") pretvorila se u traženje zvučnika koji idu na zid.
Između dva tri finacijski dostupna gotova rješenja, odabrao sam DIY projekt, koji je izgledao dovoljno jednostavno, praktično i jeftino da bude privremeno rješenje za koju godinu (dok mala ne počne "racionalizirati", kako zna reći jedan moj kolega).
Radi se Vifantastisch zvučnicima, koji su temeljeni na samo jednom fullrange zvučniku tvrtke, jasno - Vifa.

Ovdje je link na forum gdje se, čini mi se, projekt originalno i pojavio.

http://www.hifi-forum.de/viewthread-267-246.html

Kako ja nisam imao niti iskustva niti alata niti adekvatnog prostora (a čini mi se, poslije svega - niti talenta) za DIY u pravom smislu riječi, jednostavno sam organizirao izradu kutije, pri čemu sam imao sreće da "preko frenda od frenda" dođem do osobe koja nije samo odradila posao, nego mi je još i olakšao posao sastavljanja i završnog finiša kutije.

Taj dio, uz montažu drivera, ožićenje, lijepljenje naljepnice s printom te ispunu umjetnom vunom, uistinu sam odradio sam, tako da se ipak cijela stvar može kvalificirati kao barem djelomični DIY.
Uz malo naknadnih intervencija (samoljepljiva folija je, nakon što sam ju na jedvite jade nacentrirao na zvučnik, imala hrpe "napuhnuća", što sam riješio iglom - bez vidljivih posljedica), cijela stvar je proradila, i ovdje vidite slike kako to izgleda.

Ono što je pravo iznenađenje jest koliko je do zapravo dobro.....ima, naravno, ograničenja i u gornjem i doljnjem dijelu frekvencija, ali ovo što radi radi izvanredno! Vokali su gloriozni, kao i većina solo instrumenata.
Ovaj zvučnik kao da je instrument koji ti zorno pokazuje što uopće možeš čuti - u visokima tu i tamo naslutim da je neka činela ili zvončić odrezan (mislim da driver ide do 18kHza gore), al u principu prođu sati i sati da uživaš u mjuzi bez da si uopće svjestan toga.

Bas je malo više problem, ali dakako rješiv
Čak nije problem toliko nedostatka basa - teoretski ide do 60 - 70 Hz al nemam osjećaj da je "pretanko".
Više je problem kad se "zagužva" sa više od 5-6 instrumenata - jučer sam slušao Sinatrine hitove i malo se driverčić pogubi...

Zato će ga u dogledno vrijeme jedan dobar subac rasteretiti od previše zadaća odjednom


To bi i bio zapravo zaključak i point ove priče - Vifantastisch nije kraj svijeta, ali je beskrajno praktičan - tek sad vidimo koliko su metarski stupovi uzeli prostora u malom dnevnom boravku! - i estetski je vrlo fleksibilan (samo prelijepiš nekaj drugo kad ti postojeće dosadi - koji to zvučnik može )

I najvažnije - i samostalno, a pogotovo uz dobar sub, uopće ne mora biti usputno ili privremeno rješenje u smislu kvalitete zvuka.... bez obzira što je trošak te akvizicije ispao (barem meni) manji od najjeftinijih monitora.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20160520_092149.jpg‎
Views:	421
Size:	406.5 kB
ID:	16626   Click image for larger version

Name:	20160520_092219.jpg‎
Views:	361
Size:	387.6 kB
ID:	16627   Click image for larger version

Name:	vifanatstich 1.jpg‎
Views:	310
Size:	268.6 kB
ID:	16628  

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 23.05.2016. u 13:43.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:24   #7804
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
najčudniji tl kojeg sam ikada vidio

ja sam svojevremeno radio visaton frs 8 projekt za stražnje satelite u ulozi pasivnog surrounda na stereo pojačalu... si tu kemiju kad vidio?

super su zvučali ti sealani widerange-ovi u maloj kutiji.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:33   #7805
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Na zid ih je stavljao meštar koji mi je radio još neke stvari po kući, pa kao usput dajte vi sa profi alatom....tip se samo češkao i gledao sa svih strana otprilike sa istim pitanjem.
Kajjeto?
Kad su prosvirali a praktički iz celofana (usviravaju se još uvijek, evo dvadesetak dana i stalno po malo čujem napredak) išo je odmah gledat na net wtf to čudo......

Prvi mi je to wideranger kao i prvi DIY uopće, i normalno da nisam imao neka posebna očekivanja - kao što rekoh, dok mala ne prestane čeprkat po svemu - al fakat je dobar....mislim, Isse su na bubnju..
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 13:44   #7806
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
tak sam i ja reagirao kad sam ove svoje drekavce čuo, samo naravno u drugoj ulozi pa mogu misliti kak može tak neki driver svirati u ovakvoj kutijetini.

ukratko - uživaj
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 14:54   #7807
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Dobar sistem,ak me oko ne vara to je Rega Brio R i Meridian 506?

Baš malo snimam Epiloge,bome su im fino cijenu natukli kroz vrijeme,sjećam se prije par godina dok je bio hifi show u esplanadi nove Isse su bile 4800kn,sad ni polovnih nema za te pare
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 16:34   #7808
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Prijatelju, ak pikiraš zvučnike a poimence k tome još AE Isse, javi se na PM, dajem najbolju ponudu zapadno od Irkutska......a onda ti ispričam i priču o konstruktoru i njegovim whereabouts
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 17:48   #7809
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Jesi imao prilike cuti te drivere u standardnom 1/4 TL-u ili mozda u TQWT verziji?
Ako jesi zanima me kakva je razlika sto se zvuka tice izmedu tih opcija.
Thnx
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 18:29   #7810
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Prijatelju, ak pikiraš zvučnike a poimence k tome još AE Isse, javi se na PM, dajem najbolju ponudu zapadno od Irkutska......a onda ti ispričam i priču o konstruktoru i njegovim whereabouts
Mislim da su te škatulje ipak malo prevelike za mojih nepunih 15m2,pogotovo uz probleme s basom zbog kockastog oblika prostorije,al imam ponudu na umu u slučaju da me nekaj bubne u glavu

Trenutno sam već neko vrijeme na Quad 11L2,većeg 12L2 nema više za kupit,a on bi mi bio taman,sve kaj je bilo na zalihama u provoxu je otišlo,a i to su već stariji modeli,općenito ti zvučnici mi pašu jer su zahvalni za smještaj blizu stražnjih zidova kaj nemrem izbjeć
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2016., 18:32   #7811
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Meni su Isse stajale na 30 cm od zida. Plitke su i br je naprijed. Nije bilo buma, iako je moj boravak nešto veći (20 kvadrata)
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:17   #7812
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Jesi imao prilike cuti te drivere u standardnom 1/4 TL-u ili mozda u TQWT verziji?
Ako jesi zanima me kakva je razlika sto se zvuka tice izmedu tih opcija.
Thnx
Nisam nažalost, kao što velim nisam uopće DIYer i iz praktičnih razloga sam uopće išao na tu varijantu.
No sad kad znam kak taj mali cvrčak može zvučat u dobrom kabinetu (mislim na dobro proračunat i dobro izrađen), uopće ne sumnjam da neki po P.S.-u izrađeni quaterwawe, pogotovo neki Troels-ov recimo,
opako kicks ass & chewing bubblegum....

No za to ili moraš imat i lijevu i desnu ruku (sumnjam da sam taj) ili znat nekog tko se već dokazao na kojem primjerku i adekvatno ga platit....

Mislim da je prije koji dan na njuškalu netko tražio oko 3 soma eura za vrhunski realiziran (tako ga je oglasio, barem) DTQWT.
Ne bi se čudio da stvarno vrijedi te novce, kolko god bio DIY u pitanju.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 10:26   #7813
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Hej ekipa

sinoc mi SubWoofer (B&W AWS 610) nakon nekih sati pola kao je radio (film) napravio je neki piskutavi zvuk na pola sekunde i neradi vise tj. ne pali se uopce (lampic aON/Auto/StandBy ne gori). Nista ne smrdi nista nije na samom driveru vidljivo osteceno (nije se taj bas nesto naradio a i od prvog dana je na 50% snage/volumena podesen).

Ima li neko ideju sto bi moglo biti (osigurac sam pogledao ,on je citav) ? Trafo/napajanje ili njegovo pojacalo ? Nista drugo mi ne pada na pamet.

Gdje da saljem na popravak? Sam Sonusart ima servis ili neki RTV servis/majstor ?

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 12:48   #7814
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Vrlo vjerojatno je samo napajanje od pojačala, tako da to ne bi trebao biti neki zahtjevni popravak. Meni je sličan popravak odradio tata od kolege koji radi u Končaru, i onako, razumije se u elektroniku uvjetno rečeno, ali je složio sve kao beba. Tako da vjerujem da bilo koji RTV servis bi ti mogao pomoći (da izbjegneš neke lude troškove).

Vezano sad za moj upit za vanjske zvučnike i ostale zvučnjake za birc od kolege, na kraju smo uzeli ovako:

Za unutra Magnat Monitor Supreme 202 + ONKYO SKW-208 B zabwaufer, a za vanjske smo uzeli MAGNAT SYMBOL PRO130.

Na kraju smo izđiberili još -15% popusta, tako da, sve o svemu nije loše.

Imam velike predrasude prema Magnatu zbog njihovih specifikacija zvučnika. Mislim, to je stvarno smiješno. Imao sam prije par god neki centralni koji je bio specificiran da svira od 35Hz. Daj molim te, sa 2x10cm driverima i kompresijskom kutijom

Onda ovi vanjski, sa 14cm driverom, specificirani da sviraju isto od 35Hz Pa daj me nemoj hebat, Neki wooferi od renomiranih hi-fi firmi ne sviraju od 35Hz. I tako, to, a kaže njemačka firma, pa me zato čudi kad stavljaju gluposti.

Ali generalno, nisu loši i maju dobar value za te novce. Nije neko audiofilsko hi-fi ludilo, ali ono, fino sviraju.

Imate li vi kakva iskustva sa Magnatima u hi-fiju?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 12:53   #7815
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
osobno imam nešto sitno, ali i to što imam nije baš bajno

pričamo o hifiju naravno, ne o razglasnoj domeni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 13:06   #7816
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Kaj ja znam,Magnat nema neku prođu u hifi,barem ne kod nas,to je valjda zadnje kaj bi ljudu kupili,a nije da su džaba,ima i dosta skupih zvučnika,generalno nisu šrot firma

Oni su mi više za car audio,tu čak imaju dosta dobrih stvari

Jednom sam slušao neke samostojeće,ne baš jeftine,samo hrpa snage,nabijanja i glasnoće,moje mišljenje
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 13:46   #7817
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Nisam nažalost, kao što velim nisam uopće DIYer i iz praktičnih razloga sam uopće išao na tu varijantu.
No sad kad znam kak taj mali cvrčak može zvučat u dobrom kabinetu (mislim na dobro proračunat i dobro izrađen), uopće ne sumnjam da neki po P.S.-u izrađeni quaterwawe, pogotovo neki Troels-ov recimo,
opako kicks ass & chewing bubblegum....

No za to ili moraš imat i lijevu i desnu ruku (sumnjam da sam taj) ili znat nekog tko se već dokazao na kojem primjerku i adekvatno ga platit....

Mislim da je prije koji dan na njuškalu netko tražio oko 3 soma eura za vrhunski realiziran (tako ga je oglasio, barem) DTQWT.
Ne bi se čudio da stvarno vrijedi te novce, kolko god bio DIY u pitanju.
Ja sam napravio jedan TQWT u zivotu i to je igrom slucaja bio sub. Bilo je to nakos sto sam cuo verziju Needle-a.
Slabo sam opremljen alatima pa bas ne DIY-am, ali same kutije nisu znanost zahvaljujuci kalkulatoru koji racuna sve potrebno a materijal po kutiji ne moze probit 1000 kn.
Inace postoji Triode fest koji se odrzava jednom godisnje, negdje u 5 mjesecu. Svake godine na drugom mjestu i tamo se moze cuti jako dobrog DIY-a. Sto zvucnika svih vrsti, sto lampasa koji ih pogone.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 13:54   #7818
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
upravo to... slušao sam i ja njihove kakti skuplje modele, ali to nije ni entry po meni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:13   #7819
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Mada imaju jednu zanimljivu skalameriju,kućni zvučnik s lavorom od 60cm

Taj bas odnosno goli driver je davno bilo za kupit u njihovom auto programu,jednom sam ga čuo u autu,glava me zabolila

https://magnathifimuseum.wordpress.c...1/vintage-990/
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:13   #7820
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
osobno imam nešto sitno, ali i to što imam nije baš bajno

pričamo o hifiju naravno, ne o razglasnoj domeni.
Ovo je najprecizniji odgovor od tebe nakon dugo vremena FFS



Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Kaj ja znam,Magnat nema neku prođu u hifi,barem ne kod nas,to je valjda zadnje kaj bi ljudu kupili,a nije da su džaba,ima i dosta skupih zvučnika,generalno nisu šrot firma

Oni su mi više za car audio,tu čak imaju dosta dobrih stvari

Jednom sam slušao neke samostojeće,ne baš jeftine,samo hrpa snage,nabijanja i glasnoće,moje mišljenje
Da, tako nekako. Po meni, iz nekog razloga imaju dosta izražene i oštre visokotonce. Uši rasparaju...


Jebate, samo sam malo pomogao kolegi složit zvuk za birc, i skroz sam se nabrijao nazad na te zvučnjake i hi-fi općenito

Imam ove Missione M31i koji mi stoje bezveze. Imate neko stereo pojačalo za preporučit pa da si napravim neki mali listening room u spavaćoj sobi? Turio bi i neki lagani zabwaufer, jer se ovi missioni stvarno ne odlikuju u nižim tonovima. Ne bi to bilo za nabijanje, ali bez zabwaufera bi mi falio veliki spektar zvuka. Možete li preporučiti i nekakav bes buy zabwaufer do 1500kn?

Hvala


EDIT:

LOL za ove Magnate, eto, kaže da sviraju od 10Hz

Oni se stvarno zajebavaju s tim speckama. Ili im je raspon od +/- 20dB, onda je i istina vjerojatno
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:17   #7821
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Ja sam napravio jedan TQWT u zivotu i to je igrom slucaja bio sub. Bilo je to nakos sto sam cuo verziju Needle-a.
Slabo sam opremljen alatima pa bas ne DIY-am, ali same kutije nisu znanost zahvaljujuci kalkulatoru koji racuna sve potrebno a materijal po kutiji ne moze probit 1000 kn.
Inace postoji Triode fest koji se odrzava jednom godisnje, negdje u 5 mjesecu. Svake godine na drugom mjestu i tamo se moze cuti jako dobrog DIY-a. Sto zvucnika svih vrsti, sto lampasa koji ih pogone.
TQTW bi se možda i mogao dogovorit sa boljim stolarom (ili možda čak upustiti se sam, ako imaš neku radionu) ali DTQTW mi fakat izgleda prekompliciran da kreneš u njega objasnit a kamoli izvest sam, ako nisi baš ništa sam sklopio do tada.......

http://www.troelsgravesen.dk/DTQWT-m...#Cabinet_DTQWT


Mislim, ako baš ideš po Troels projektu kit te dođe najmanje soma eura (osim drvenarije, dakle) za manji model - za veći počinje od 1,5k , pa sumnjam da bi se upuštao rekreativno u tak nešto....
Znam da ima i drugih verzija, s jeftinijim driverima, pa možda je to way to go za nekog ko bi u to krenuo.

Needle mi s druge strane izgleda kao nešto što je izvedivo i početniku, dapače imam čak neke MDFove u podrumu koji čekaju možda neku priliku u budućnosti - zašto ne, uostalom?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:23   #7822
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Pa s obzirom da su basevi veličine pleha za kotlovinu nije nemoguće tih 10hz

Samo džabe ti kad ih ne čuješ
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:27   #7823
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Mada imaju jednu zanimljivu skalameriju,kućni zvučnik s lavorom od 60cm

Taj bas odnosno goli driver je davno bilo za kupit u njihovom auto programu,jednom sam ga čuo u autu,glava me zabolila

https://magnathifimuseum.wordpress.c...1/vintage-990/
isusova ruko... ŠTA JE TO?!?!

ovo je toliko egzotično da čak i ja nisam vidio, a vidio sam svega

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ovo je najprecizniji odgovor od tebe nakon dugo vremena FFS

pa šos taki?

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da, tako nekako. Po meni, iz nekog razloga imaju dosta izražene i oštre visokotonce. Uši rasparaju...

Jebate, samo sam malo pomogao kolegi složit zvuk za birc, i skroz sam se nabrijao nazad na te zvučnjake i hi-fi općenito

Imam ove Missione M31i koji mi stoje bezveze. Imate neko stereo pojačalo za preporučit pa da si napravim neki mali listening room u spavaćoj sobi? Turio bi i neki lagani zabwaufer, jer se ovi missioni stvarno ne odlikuju u nižim tonovima. Ne bi to bilo za nabijanje, ali bez zabwaufera bi mi falio veliki spektar zvuka. Možete li preporučiti i nekakav bes buy zabwaufer do 1500kn?

Hvala


EDIT:

LOL za ove Magnate, eto, kaže da sviraju od 10Hz

Oni se stvarno zajebavaju s tim speckama. Ili im je raspon od +/- 20dB, onda je i istina vjerojatno
ma naravno da je 10hz... ne 10hz nego -10hz

inače su problemi kod svih tih jeftinjaka baš ti visoki i napor kojeg osjetiš prilikom slušanja... to je ono ljudska komponenta koja te iritira, a sada izostanak zvučne slike, prenaglašenog basa skupa sa lošim tajmingom je priča za sebe.

ja sam svoje spikere uzeo maltene isključivo na temelju visokotonca, a ostalo je došlo samo po sebi... koliko god glupo zvučalo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 14:37   #7824
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Nema gore nego kad zakrvari uho,ne mora bit ni jeftin zvučnik,meni tak zvuči(ne ekstremno kritično al iritantno) od većine ljudi hvaljena kombinacija Rotel + Bowers,još gore od toga mi je Cambridge + Mourdant Short
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 15:26   #7825
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
uf ima takvih kombinacija koliko hoćeš... bowers u "entry" klasi, a to sam stavio namjerno pod navodnike jer su skupi, nisam čuo da dobro zvuči, isto vrijedi za focal.

cambridge + ms nisam slušao moram priznat.

ja sam svoje slušao u takvom kaosu od prostora i rasporedu da boli glava (sa duplo skupljo elektronikom od moje), ali jednostavno kada čuješ prirodne činele, šuškanja koja nisu naporna i jednostavno finu reprodukciju reko pusti sve ostalo, to ćemo riješiti sa pozicioniranjem, br spužvama i sl.

na kraju krajeva to je metalni visokotonac protiv kojih sam bio cijeli život (do naravno klase koju si debelo nemrem priuštit) i samo reko shut up and take my money

suma sumarum - naporan visokotonac je najgora karakteristika zvučnika ikada.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2016., 17:21   #7826
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hahah, dritto. Ovaj centralni odron koji sam imao od Magnata je imao neki limeni visokotonac, i to je bilo božemtesačuvaj.

Ali stvarno ono, da i moja baba skuži razliku.

Ja mislim da je svirao do 65 iljada hertza xD


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2016., 22:51   #7827
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
URL="http://www.cnet.com/products/mission-m31i-speaker-wired-series/specs/"]Imam ove Missione M31i[/URL] koji mi stoje bezveze. Imate neko stereo pojačalo za preporučit pa da si napravim neki mali listening room u spavaćoj sobi? Turio bi i neki lagani zabwaufer, jer se ovi missioni stvarno ne odlikuju u nižim tonovima. Ne bi to bilo za nabijanje, ali bez zabwaufera bi mi falio veliki spektar zvuka. Možete li preporučiti i nekakav bes buy zabwaufer do 1500kn?


Missioni sviraju dobro sa yamahama, imao sam M33i na Yamahi AX396, a takvih pojačala se nađe za 500-700kn.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 15:04   #7828
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Pozdrav svima, molim vas preporuku 2.1 sustava, znaci 2 veća zvučnika sa wooferom ili bez. Televizor je Panasonic plazma p42st50e i još imam media player med 500x2.
Budući da se uglavnom gledaju filmovi htio bi što bolji zvuk ako je moguće
Zvucnike bi htio tipa visine 50cm koliko je velika i komoda.
Da li bi u ovom slucaju trebalo ici pojačalo +2 zvučnika ili je dovoljno samo 2 zvučnika.
filmovi se vrte preko mediaplayera.

Iznos 1000-2000kn...
ne trazim nešto preskupo, može i manje.

hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 21:41   #7829
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako se uglavnom gledaju filmovi, logično bi bilo da potražiš kakav 5.1 sustav ili, alternativno, soundbar.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2016., 22:19   #7830
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Prostor tj. dnevni boravak mi ne dopušta više od 2 zvučnika...
Primjer što mislim da bi bilo ok Yamaha RX-V379 + DALI Zensor Pico oko 3000kn.
samo me zanima da li se to sve može povezati spojiti s MED i telkom i da prilikom gledanja filmova dobijem puno bolje ozvučenje..
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na