Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2023., 15:11   #2911
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..ništa o tome zašto je otvoren paket niti išta zašto je ostavljeno otključano 8 poštanskih pretinaca u ulazu i ne smeta me toliko što nije došao do vrata jer u pretincu može stati taj paketić.


A nije im teško ići do 4 kata kad donose pare za putne troškove HZMO-a i uzmu ~13kn od tih para.
To ocito hzmo posalje na "osobno urucenje" i to plati.

A to sto su otvoreni paketici mozda su susidi bili zainteresirani vidit sta je Kad dodje dobro je, ja imam problem sta uopće ne dolazi...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2023., 16:50   #2912
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..ništa o tome zašto je otvoren paket niti išta zašto je ostavljeno otključano 8 poštanskih pretinaca u ulazu i ne smeta me toliko što nije došao do vrata jer u pretincu može stati taj paketić.


A nije im teško ići do 4 kata kad donose pare za putne troškove HZMO-a i uzmu ~13kn od tih para.

E sada carina ti jako cesto otvara pakete, ljepi i stavlja naljepnicu Carina ili Carinjeno na njih, a cesto ih zaljepe natrag poprilicno neadekvatno pa cure u postankom inace stave jos ljepila. Ali realno takve pakete koji su se otvorili bi trebale u postanskom na preuzimanju ljepiti da je paket dosel otvoren/ostecen i vratiti u sortirnicu, a ne dati postaru na dostavu, pogotovo ako nije s carine.

Mada posto je to bila stiropor kutija unutar folije vidi se da nista ne fali, ajmo na dostava. Mislim nije isprika, trebo se pratiti protokol za te sitvacije.

Ali da su napravili po protokolu tebi bi bila opet drama jer bi se paket vratil posiljatelju i ti bi jos cekal i to bi naravno bila kriva posta


To kaj je ostavil otkljucan kaslic je definitivno gaf veliki i da trebalo bi ga preko predstavnika stanara ili ako ga znate upozoriti na to, pogtovo ako mu je to prvi put da se desilo ...
Ali ga razumijem, posto je 24Paket (bivsi HPexspres) u banani totalnoj je ga vodi HDZ mladez sve vise paketa zavrsava kod postara hodaca, tako da kada imas 50 paketa i preko 1000 pisama greske se dese .. Opet nije ispirka ali ono i dalje je samo covijek no ... Tak da ako je prvi put upozoriti, ako nije na vas postanski poslati prituzbu.



Naravno da nije, jer pod A mora je je takva posiljka i po B ne nisi mu moral ostaviti bakse , ali jako ljepo od tebe i korektno jer inace dobi kiki od toga sem noga koje bole.
__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 13:50   #2913
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Adapter DP na HDMI, iz Njemačke, došlo za 7 dana, supermini paketić, poštar ga nije donio već je samo ostavio cedulju, danas uzeo na pošti.
Nisam dugo naručivao, ali sitnice su znali samo ostaviti...ulijenili se uhljebi valjda. Obiteljska kuća, prizemlje, sandučić na cesti.
https://www.ebay.com/itm/362838720170
Uglavnom dva adaptera sam naručio i ispalo je višestruko jeftinije nego u HR.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 13:56   #2914
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Taj adapter imaš za 1 euro (besplatna poštarina) na aliexpresu...
https://vi.aliexpress.com/item/10050...d=xU93w2vKGgpb
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2023., 14:11   #2915
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Hvala ti na preporuci, ali vidim da je to Kina, a to zna potrajati mjesec+ dana?
Kako god budem ubuduće i tu gledao

Isto fascinantno kakve su marže, evo u jednoj našoj poznatoj trgovini košta 25e ili 188kn.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 12:26   #2916
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Jel zna neko moze li se poslat sa paketomata na paketomat, i ako da, kako? online su, vrlo (ne)informativni
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 12:42   #2917
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
...ulijenili se uhljebi
Ne opravdavam nacin poslovanja, ali ne pozelio nikome posao postara, posebno ne u toj firmi.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 13:52   #2918
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jel zna neko moze li se poslat sa paketomata na paketomat, i ako da, kako? online su, vrlo (ne)informativni
Slao sam prije mjesec dva. Zapakiraš i na paketomatu sve popuniš, dobro su i čitko to u koracima napravili tak da nemreš fuljati. Imaš pored ekrana naslikano za mjerenje paketa pa sve izmjeriš i odmah znaš koliki bude pa odabereš. Odmah tamo karticom platiš poštarinu. Kad sve popuniš i platiš dobiješ potvrdu s tracking brojem, na kraju se otvara sandučić i samo ubaciš unutra paket samo pazi kod odabira veličine. Ja sam za svaki slučaj na paket ručno napisao ko šalje i komu šaljem sa adresom i brojem telefona makar mislim da oni nalijepe naljepnicu sa svim podacima kad otvore sandučić.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3

Zadnje izmijenjeno od: viper84. 07.11.2023. u 13:59.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 15:48   #2919
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Sa paketomata na paketomat je super. I najjeftinije,izadje 20kn za najveci paket. Slao sam sebi hrpu stvari iz grada u grad jer mi nije moglo sve stat u auto
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 16:11   #2920
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Hvala ti na preporuci, ali vidim da je to Kina, a to zna potrajati mjesec+ dana?
Kako god budem ubuduće i tu gledao

Isto fascinantno kakve su marže, evo u jednoj našoj poznatoj trgovini košta 25e ili 188kn.
u zadnjih 1god mi je avg cca 10-14 radnih dana.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 16:23   #2921
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Bitno je da je bar jedna stvar (bilo ishodište, bilo odredište) paketomat i onda je uvijek 2.64€ (~20 kn) dostava (za pakete do naznačene vrijednosti 66.36€).

Problem je održavanje paketomata. Meni već duže vrijeme izbaci samo prazni papir kod ispisa računa. To je veliki problem jer nemaš nikakav dokaz da si poslao paket, niti broj za praćenje, apsolutno ništa nemaš. Zato prvo napišem da mi pošalju na mail, pa onda pustim ispis.

Drugi problem je kad se hoće staviti naznačenom vrijednost veću od gore spomenutih 66.36€. Te opcije kod slanja sa paketomata nema. Ukoliko se šalje iz pošte na paketomat može se staviti više. Cijene je naravno malo veća, ali je i paket osiguran na veću vrijednost.

Fiksni iznos od 3.3€ je dostava za pakete vrijednosti od 66.37€-279.15€, iznad toga sa svakim centom se diže.

Preko paketomata već duže vrijeme skoro sve šaljem što se fizički može preko paketomata poslati. Bolje opcije, a da je ujedno i povoljna nažalost nema. Tiskom šaljem letterbox i S paket.

I još jedna napomena, da ne bi netko mislio da se možda u paketomat može ugurati i veći paket. Mjerio sam najveći pretinac metrom i bome nema ni milimetra više.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 17:58   #2922
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Preko paketomata već duže vrijeme skoro sve šaljem što se fizički može preko paketomata poslati. Bolje opcije, a da je ujedno i povoljna nažalost nema. Tiskom šaljem letterbox i S paket.
Imaš i Box Now paketomate, cijene su 2, 3 i 4 eura, ovisno o dimenziji paketa pa si malo prouči
Ali da, paketomati su svakako genijalan izum, sve preusmjeravam na njih kad imam tu opciju.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 19:09   #2923
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Danas koristio po prvi put Box Now paketomat, predobra stvar.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 22:59   #2924
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Sad ce HP imati jednu komunaliju manje na brizi kasnjenja i isporuke.

Telemach, nakon stimulacijske nagradne, te niza nagovaranja, odlucio je da vise ne zeli slati pisane racune, te lijepo javio korisnicima, na gotovo, da preuzimaju racune preko emaila.

A dobra Vila mi veli, da jos dva telekoma, polu odlucno gledaju da naprave isto. Znaci ono sto smo komentirali ranije u temi, pokazalo se tocnim.

Trebalo bi mi biti svejedno, ali nije, jer nisam igdje procitao jednog negodovanja korisnika, ijednog traga u tisku/portalu/mrezi...

Pisem ovdje, jer posta ostaje jedina oaza tiskanih racuna, svjedno o kojem se imenu radi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 23:08   #2925
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Uhh kako bi bia sritan covik da svi racuni dolaze na email...Al nemoguce,bar ne jos.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 08:13   #2926
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ekipa pitanje:

Zanima me slanje preko paketomata. Spakiram u kutiju kakvu imam i utrpam u pretinac gdje paše ili se negdje uzimaju njihove kutije?
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 10:59   #2927
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne treba ti njihova kutija, može bilo kakva.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2023., 14:05   #2928
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Ali treba obratiti pozornost na dimenzije pretinaca, jer najavljena su navodno poskupljenja slanja. Odnosno, sve cijene ne budu 2.64€. Tako da se kroz korake onda možda naknadno ne bude moglo mijenjati veličinu pretinca. Vidjet ćemo....

XS (9x16x64 cm)
S (9x38x64 cm)
M (19x38x64 cm)
L (39x38x63 cm)

max masa 30kg
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 22:50   #2929
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Edit: Ispunim danas ujutro i radi sve. Očito i njihov web ima radno vrijeme


===
Kaj ovdje nisam dobro izabrao? Probao i sa 8:00 do 8:30, mijenjao i uvijek napiše ovo dolje

__________________
Mali Čile SAD Češka Peru

Zadnje izmijenjeno od: spiderhr. 17.11.2023. u 07:51.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 14:08   #2930
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Bok,

Kakva je trenutna situacija sa HP expressom ?
Dal dostave unutar par dana ili ?
Jer trebam od njih primiti jedan paket.

Tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 16:18   #2931
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Što su u pošti počeli neke studoše zapošljavati?
Jučer mi preporuku s povratnicom donijela neka mlađahna curka u civilu
Ovaj put nije niti loš rezultat: za 30 km pošti trebalo 17 dana

Isti dan nakon 3 mj točno u dan našao u sandučiću paketić s Alija kojeg sam već davno otpisao (Aliexpress Selection Saver). Taj su paketić prestigla 3 druga isto s Alije, ali Aliexpress Standard koji ima tracking.
Očito je stvarno gotovo s jeftinom Ali Saver poštarinom, to očito ovi naši bace negdje pa ako nađu nakon x mjeseci možda i isporuče
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 19:17   #2932
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Hint: Ako želite slati putem Paketomata (baš da ostavite u boxu) tada nemrete ispuniti podatke putem weba nego sve tamo što mi bezveze.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 12:20   #2933
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 14:46   #2934
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Prije 2 mjeseca Paketom24 poslao sam otkupnu pošiljku stranci. Novce do danas nisam dobio. Zvao sam stranku ona je drugi dan podigla paket i platila u poslovnici pošte. Zvao ih oni vele da paket nije ni isporučen. Na kraju uputio im prigovor prije mjesec dana. Do danas nitko ništa ne odgovara. Šta napravit dalje, da dođem do svoje love?
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 17:29   #2935
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ako nije isporučen neka ti ga vrate 😁

Kakva je to ekipe, osnovne stvari ne funkcioniraju kako spada.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 17:46   #2936
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Tualatin Pregled postova
Prije 2 mjeseca Paketom24 poslao sam otkupnu pošiljku stranci. Novce do danas nisam dobio. Zvao sam stranku ona je drugi dan podigla paket i platila u poslovnici pošte. Zvao ih oni vele da paket nije ni isporučen. Na kraju uputio im prigovor prije mjesec dana. Do danas nitko ništa ne odgovara. Šta napravit dalje, da dođem do svoje love?
ako si poslao prigovor, vrlo vjerojatno neće odgovoriti u roku od 30 dana...

ali će odgovoriti nakon cca 45 dana.... nažalost
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 17:52   #2937
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
uzasni su postari,neko ce rec da ih razumiju radi slabe place,ali ja ne razumijem,nek daju otkaz ako im je lose,nego ispastamo mi koji platimo a oni rade preko one stvari...

kako dostavne sluzbe rade? nije da su oni nesto bolje placeni...ali barem znas kad ce doc i da ce doc
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 05:27   #2938
ezav
Premium
Moj komp
 
ezav's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
uzasni su postari,neko ce rec da ih razumiju radi slabe place,ali ja ne razumijem,nek daju otkaz ako im je lose,nego ispastamo mi koji platimo a oni rade preko one stvari...

kako dostavne sluzbe rade? nije da su oni nesto bolje placeni...ali barem znas kad ce doc i da ce doc

Nope, dostavne imaju 200 do 400 evri vecu placu.


Zato i posta je u banani, jer ljudi daju otkaze, 95% postara nisu uzasni, nego ih nema dosta radi niskih placa, pa ovo i kaj je ostalo radi umesto svog terena jos 2 do 3 uz njega.
Naravno ima "uzasnih" kojima je pun kufer pa ono nerade jer zakej bi za tu placu.


Tako da ne brini dati ce jos postara otkaza pa ce paketi i pisam jos kasniti, ponajvise kada ti dojdu nepalci koji neznaju hrvatski ni citati ni pricati.


Pa ce svim biti jos veci uzas i naravno kirviti ce postara a ne kvazi inteligenciju uprave koju je pocetkom godine postavio nas mudri voda AP uz svoj Zna Se na vlasti ...


__________________
"What do humans know of our pain? We have sung songs of lament since before your ancestors crawled on their bellies from the sea."
- Farseer Eldrad Ulthran
ezav je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 11:07   #2939
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ako nije isporučen neka ti ga vrate ��

Kakva je to ekipe, osnovne stvari ne funkcioniraju kako spada.
U međuvremenu su mi zagubili drugi paket, stranka zvala ... ne znam kaj se to u zadnje vrijeme sa njima događa dosada je 10 godina funkcioniralo bez greške samo jednom su zagubili paket i to promptno riješili.

Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ako si poslao prigovor, vrlo vjerojatno neće odgovoriti u roku od 30 dana...

ali će odgovoriti nakon cca 45 dana.... nažalost
Prošlo je i više od 45 dana. Poslao im ponovo mail, nazvao me tip iz pošte i rekao mi da će mi se povratno javit kad provjeri i više nije zvao.
Zvao sam HAKOM tamo neandertalci samo takvi. Nemaju pojma o ničemu vezano za poštu. Moramo sam ja njih informirat o postupku slanja prigovora. Kaže tip još malo pričekajte treba im vremena nekaj se tam događa
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 20:50   #2940
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Status pošiljke na stranicama pošte i na AliExpress je isporučeno i potpisano

Tracking LS5473xxxxxNL

AliExpress ne želi vratiti novac jer kaže da je potpisano i tracking stvarno kaže da je paket danas isporučen u mom gradu. Vjerojatno je dao krivoj osobi mulac paket.

Kako dobiti pare natrag? Samo chargeback?

Što će biti sa AliExpress accountom onda?

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na