Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2012., 21:55   #3061
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Da li je moguce rijesiti problem sagem-a u vezi wlan-a i ip adresa.
Na jednoj lokaciji nastaje problem sa jednim i vise laptopa spojeno na njega. Svaki laptop ima staticku adresu ali svako malo limited con. iskoci. Udaljenost od routera jedno 5-6m kroz 1-2 zida.
Nije rjesenje da svaki gost koji dode da mora upisat adresu i onda iscekivat svoj red kad se router smiluje.
Ima nekoliko opcija jer iskreno sagem ima taj problem i niti novi FW nije pomogao da povremeno ne šteka.
Moguće je na temelju dokaza da ne radi zatražiti drugi uređaj. Bolje bi funkcionirao TP-Link.
Druga stvar koju se može uraditi je kupiti annex A uređaj u slobodnoj ponudi i spojiti ga te otkloniti problem.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 22:34   #3062
2slim
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 20
post je malo duži, ali nadam se da če netko odvojiti malo vremena i pokušati pomoči...

naime, odlučio sam uzeti ADSL, T-com sam si ostavio kao zadnju opciju
Međutim, kod mene u naselju T-com je jedina opcija UZ TELEFONSKU LINIJU jel, pa sam iskombinirao da uzmem od Optime ADSL + Televizija, 220 kn mjesečno, i sad u vezi toga imam par pitanja i nejasnoča.

Zvao sam Optimu više puta, prvo su mi rekli da mogu telefon uzet od tcoma pa onda oni sve prebace na sebe jel telefon i internet, no to otpada jer to je neizvedivo zbog toga što bi morao telefon od t-com uzet bez ugovora na 24 mj. tj. morao bi platit 600kn da mi spoje telefon

neznam dal je važno ali eto da spomenem, vani na kuči imam onu kutiju neku preko koje valjda idu te žice, prošlo ljeto su nam u naselju sprovodili te kablove, kopali itd... Aktivnu telefonsku liniju trenutno zanči nemam...

Nadalje, kada sam zvao optimu, nisu mogli utvrdit da li na mojoj adresi može ADSL, jer nemam aktivnu telefonsku liniju pretpostavljam, pa sam im dao broj telefona od susjeda koji ima Tcom-ovu liniju, u optimi su rekli da to nije važno tj. da im treba samo da provjere, i nakon provjere, rekli su da na toj lokaciji (susjedovoj jel) mogu uvest samo ADSL bez tel. i paket ADSL plus televizija.

Ja sam onda im predao zahtjev za taj paket ADSL plus televizija, i sad rekli su mi da če mi kroz par dana poslat da potpišem neke papire (ugovor pretpostavljam) i šta ako ja to sve sad za par dana fino potpišem, dođu mi ljudi to spojit, kad ono neradi, a ugovor na 24. mjeseca potpisan, šta onda...

i zadnje pitanje oko tog paket o2tv surf, na njihovoj web stranici piše 210 kn, 4mbs flat, a oni mi preko telefona kažu 220kn 2mbs flat

još jednom oprostite na dugačkom pitanju, moram nekoga ovo pitat jel mi ovi iz optime i nisu bili baš najjasniji... unaprijed hvala
2slim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2012., 07:29   #3063
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor 2slim Pregled postova
post je malo duži, ali nadam se da če netko odvojiti malo vremena i pokušati pomoči...

naime, odlučio sam uzeti ADSL, T-com sam si ostavio kao zadnju opciju
Međutim, kod mene u naselju T-com je jedina opcija UZ TELEFONSKU LINIJU jel, pa sam iskombinirao da uzmem od Optime ADSL + Televizija, 220 kn mjesečno, i sad u vezi toga imam par pitanja i nejasnoča.

Zvao sam Optimu više puta, prvo su mi rekli da mogu telefon uzet od tcoma pa onda oni sve prebace na sebe jel telefon i internet, no to otpada jer to je neizvedivo zbog toga što bi morao telefon od t-com uzet bez ugovora na 24 mj. tj. morao bi platit 600kn da mi spoje telefon

neznam dal je važno ali eto da spomenem, vani na kuči imam onu kutiju neku preko koje valjda idu te žice, prošlo ljeto su nam u naselju sprovodili te kablove, kopali itd... Aktivnu telefonsku liniju trenutno zanči nemam...

Nadalje, kada sam zvao optimu, nisu mogli utvrdit da li na mojoj adresi može ADSL, jer nemam aktivnu telefonsku liniju pretpostavljam, pa sam im dao broj telefona od susjeda koji ima Tcom-ovu liniju, u optimi su rekli da to nije važno tj. da im treba samo da provjere, i nakon provjere, rekli su da na toj lokaciji (susjedovoj jel) mogu uvest samo ADSL bez tel. i paket ADSL plus televizija.

Ja sam onda im predao zahtjev za taj paket ADSL plus televizija, i sad rekli su mi da če mi kroz par dana poslat da potpišem neke papire (ugovor pretpostavljam) i šta ako ja to sve sad za par dana fino potpišem, dođu mi ljudi to spojit, kad ono neradi, a ugovor na 24. mjeseca potpisan, šta onda...

i zadnje pitanje oko tog paket o2tv surf, na njihovoj web stranici piše 210 kn, 4mbs flat, a oni mi preko telefona kažu 220kn 2mbs flat

još jednom oprostite na dugačkom pitanju, moram nekoga ovo pitat jel mi ovi iz optime i nisu bili baš najjasniji... unaprijed hvala
Ako dođu spojiti i to ne radi zbog tehničke nemogućnosti , ugovor se stornira o trošku Optime i ti nemaš s time ništa. U biti nakon potpisivanja šalje se u HT koji onda ili odobri ili odbije ovisno o tehničkim mogućnostima.
Paket koji su ti ponudili je O2TV surf plus, naglašavam "+". To je skup paketa koji ide "preko druge pristupne tehnologije" znači preko infrastrukture HT-a ide.
Inače plus pakete može se provjeriti na naslovnoj stranicama www.optima.hr
Prečac: www.optima.hr/repository_files/file/512

No da se vratim na prvi dio sa telefonom, ne znam! Nazovi službu opet pitaj jel možeš uzeti telefon od ht-a a kod Optime plus paket net+TV jer nisam siguran da će ht htjeti pustiti na Optimu.

Zadnje izmijenjeno od: azure. 21.01.2012. u 07:39.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 16:47   #3064
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Zadnjih tjedan dana imam užasno loš bandwidth na youtubeu. Na 480p svako malo zastajkuje, a prije je komotno vrtio 720. Speedtest.net daje ok brzine, 4-4.8 mbps
Ima li još tko takvih problema? Naime glupo mi je zvati SZK ako je problem do youtubea.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 23:36   #3065
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
gledam malu ovu temu pa da sam nesto napisem.

krajem 10 mjeseca 2011 godine zovem operatere da vidim gdje je najbolji omjer cijene i usluge, nisam pod ugovorm kod tcoma ni za telefon ni net.
Kaze gospodjica od optime o2 surf to vam je sad odlicno samo 169 kn itd. ja reko dobro kolko morma cekat do prvog spajanja znaci da imam sve i surfam, na sta ona odgovara 30 dana najvise, ajd reko malo cu odmorit od neta i iskljucio dsl kod tcoma da bi njima "pomogao" tj da bi islo sve brze.
DSL liniju sam dobio jucer znaci 20.01.2012. DA DA dobro ste procitali, ali to nije sve, nebi niti znao da su nakon tri i pol mjeseca pustili liniju da nisma drzo ruter od tcoma ukljucen skroz, nakon svakodnevnih zvanja i moljenja psovanja itd nazovem jucer i molim da mi daju login telefonski jer nisam niti primio jos papire niti mnjkihov ruter koji sam u ugovoru oznacio da zelim, dakle to je nakon 3 i po mjeseca, da bi mi prespajali na nekog drugog "strucnjaka" da bi nakraju nekako dali lozinku i user name, nakon cega sam od jucer ponovno online (nakon 3 i po mjeseca jos jednom).
Na upit kad cu dobiti ruter i opremu kaze neznamo ali mozemo vas prespojit opet kod nekog, reko netreba.
Danas na dva laptopa i jendom desktopu nemogu skinuti niti jedan fajl neke srednje velicine jer uvijek stane na random postotku, provjerno od rutera, firewala, svih zivih postavki al nema sanse timeout bude i tocka, 4 mb takodjer nemoguca misija jedva nekih 3,7mbita (kod tcoma imo cca 4,02).
jos samo da kazem da sam u tih dva tri mjeseca zvao barem jendom tjendo da pitam kad ce vise me ukljucit nakon cega je odgovor bio krajm ovog ili iduci tjedan i stalno tako, kad se javim opet ljut traze da ostavim kontakt broj makar je tvrda otiskan na ugovoru kao kontakt, naon cega niti JEDNOM me niko nije nazvao i kad to napomenem opet viuc ostavite broj i prica u krug.
U ponedjeljak prijavljujem smetnju pa cu vidit.
Znam da je cijena povoljna ali ako nemate zivaca ostanite kod T-Hitlera

Uff sry na dugackom al moro sam ispuhat se.

zivili
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 14:52   #3066
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Stvarno ne znam zašto si išao išta odjavljivat kod t-coma. Trebao si predati zahtjev za prelazak na optimu i to je sve. Bio bi bez neta možda koji dan.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 16:17   #3067
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Tjedan dana u mom slucaju...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 16:39   #3068
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
U mome slucaju samo 20 minuta kolko su rekli da ce biti i tako je bilo
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2012., 19:25   #3069
NNikola
Premium
Moj komp
 
NNikola's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Zadnjih tjedan dana imam užasno loš bandwidth na youtubeu. Na 480p svako malo zastajkuje, a prije je komotno vrtio 720. Speedtest.net daje ok brzine, 4-4.8 mbps
Ima li još tko takvih problema? Naime glupo mi je zvati SZK ako je problem do youtubea.
Ja imam problem sa streamovima i brzinom downloada vec 3 mjeseca, prijavljivo smetnje, niko ništa nije ni pogledao samo mi jave tjedan dana poslje da je otklonjena, problem ostane isti, sad u zadnje vrijeme ping skače preko 200, download oko 2 mb...nevjerovatn nešto. O TVu da ni ne govorim svakih sat dva zablokira, pali gasi i tak u nedogled.
Ugl, krajnje sam nezadovoljan sa uslugom i podnio sam zahtjev za otkazivanjem usluge.
NNikola je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 15:19   #3070
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Zadnjih tjedan dana imam užasno loš bandwidth na youtubeu. Na 480p svako malo zastajkuje, a prije je komotno vrtio 720. Speedtest.net daje ok brzine, 4-4.8 mbps
Ima li još tko takvih problema? Naime glupo mi je zvati SZK ako je problem do youtubea.
Ja sam imao istih problema, pa sam mjerio brzinu ona super no i dalje mi štekao stream, pa sam provjeravao sve i svašta a na kraju reinstalirao windowse jer sam puknuo ...vidi vraga meni je pomoglo....

Citiraj:
Autor NNikola Pregled postova
Ja imam problem sa streamovima i brzinom downloada vec 3 mjeseca, prijavljivo smetnje, niko ništa nije ni pogledao samo mi jave tjedan dana poslje da je otklonjena, problem ostane isti, sad u zadnje vrijeme ping skače preko 200, download oko 2 mb...nevjerovatn nešto. O TVu da ni ne govorim svakih sat dva zablokira, pali gasi i tak u nedogled.
Ugl, krajnje sam nezadovoljan sa uslugom i podnio sam zahtjev za otkazivanjem usluge.
pošalji mail na podrska@optinet.hr da ti vrate povratnu informaciju.
azure je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2012., 23:25   #3071
FeedzoR
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: btk
Postovi: 6
imam problem sa netom..
na optimi sam vec par god i nisam nikad imao problema sve do nedavno kad mi se odjednom internet usporio i veza stalno puca, placam 8mb vezu dobivam ovo

primjetio sam da mi se smanjio downstream i upstream
prije mi je downstream bio preko 9000 a sad 1300.
Kako mi se to može odjednom smanjiti?
http://i.imgur.com/B3TJC.png

Zadnje izmijenjeno od: FeedzoR. 26.01.2012. u 16:25.
FeedzoR je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 10:10   #3072
2slim
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 20
eh ovako, imam opet pitanje, potpisao sam upravo ugovor na 24 mjeseca za o2tv surf+ uslugu, javili su mi telefonom da je to na mojoj adresi dostupno i da mogu iči potpisati ugovor, e sad me zanima, ja sam njima reko da ja telefon nemam, da imam kablove za adsl i telefon provučene do kuče tj. do one neke kutije na kuči (razvodna kutija vjerojatno, utičnice za telefon koliko ja znam nemam), sad me zanima hoće li meni ovi iz optime poslat neke ljude koji če to sve spojit ili šta, neče mi valjda poslat samo ruter i šta več ide za tv, resiver, štogod, zbunjen sam sada totalno, naravno ja potpisao ugovor umjesto da sam to sve pitao lijepo, glupan... ali po meni logično bi bilo da pošalju nekog ko če to sve pospajat jer zašto sam ondao potpisao ugovor na 24. mjeseca, jer u ugovoru stoji besplatan PRIKLJUČAK, što da nisam potpisao ugovor onda bi taj PRIKLJUČAK morao platiti 600kn optimi (čisto sumnjam da se spajanje rutera u utičnicu plača 600kn, znači vjerojatno je to taj priključak od te kutije u moju kuču)

Zadnje izmijenjeno od: 2slim. 25.01.2012. u 10:40.
2slim je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 13:22   #3073
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
2slim ukoliko ne znaš spojiti 2 žice sam zovi frenda informatičara/električara da ti to sredi.

Naravno, Optima ti nije dužna provoditi žice po stanu, štemati zidove, zakrpati te kasnije to ofarbati.

Oni će ti sve napraviti do ormarića koji je ispred kuće ili na tavanu itd, pokazati gdje treba spojiti dalje telefonski kabel i s time su oni završili svoj dio posla.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 13:26   #3074
2slim
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 20
hvala na odgovoru, ja sam bio pobrkao neke stvari
2slim je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 14:32   #3075
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor 2slim Pregled postova
eh ovako, imam opet pitanje, potpisao sam upravo ugovor na 24 mjeseca za o2tv surf+ uslugu, javili su mi telefonom da je to na mojoj adresi dostupno i da mogu iči potpisati ugovor, e sad me zanima, ja sam njima reko da ja telefon nemam, da imam kablove za adsl i telefon provučene do kuče tj. do one neke kutije na kuči (razvodna kutija vjerojatno, utičnice za telefon koliko ja znam nemam), sad me zanima hoće li meni ovi iz optime poslat neke ljude koji če to sve spojit ili šta, neče mi valjda poslat samo ruter i šta več ide za tv, resiver, štogod, zbunjen sam sada totalno, naravno ja potpisao ugovor umjesto da sam to sve pitao lijepo, glupan... ali po meni logično bi bilo da pošalju nekog ko če to sve pospajat jer zašto sam ondao potpisao ugovor na 24. mjeseca, jer u ugovoru stoji besplatan PRIKLJUČAK, što da nisam potpisao ugovor onda bi taj PRIKLJUČAK morao platiti 600kn optimi (čisto sumnjam da se spajanje rutera u utičnicu plača 600kn, znači vjerojatno je to taj priključak od te kutije u moju kuču)
Unutar tvoje kuće ili stana tehničar ne provlači instalacije i ne stavlja utičnice to je dužnost vlasnika kuće/zgrade. Priključak je spajanje telefonske linije na razvodnom stupiću a ne gore navedeno kabliranje privatnog posjeda. Ako je instalacije za 1 kunu tada dobivaš na kućnu adresu paket opreme a instalacija sa strane tehničara znači da će tehničar otvoriti kutiju, spojiti opremu na tel. utičnicu i podesiti opremu za net.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 22:27   #3076
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
eto još jedan nezadovoljan korisnik što se tiče brzine u zadnje vrijeme. Imam 4 mbit-a paket, brzina užasno varira od minute do minute, trenutno mi speedtest pokazuje 2,1 mbit.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 14:17   #3077
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
eto još jedan nezadovoljan korisnik što se tiče brzine u zadnje vrijeme. Imam 4 mbit-a paket, brzina užasno varira od minute do minute, trenutno mi speedtest pokazuje 2,1 mbit.
Provjeri si kvalitetu parice u modemu pa da vidiš s čime raspolažeš ili postaj ovdje. Isto tako mogao bi probati nazvati službu da ti kažu uzrok i probaju riješiti.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 14:27   #3078
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 01:26   #3079
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Zanima me jel ima ko kakvi primjer za raskid ugovora s optimom?
Ili sta bih trebao napisat u njemu?
Dopizdilo mi ovo vise, ne mos igrat normalno online igrice kad malo malo pukne veza

http://dl.dropbox.com/u/14433859/slike/popsspajanja.JPG
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 07:29   #3080
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
@Sk0rpi0n
je li bio tko kod tebe od tehnicara i pregledao instalacije te mjerio od nadzemnog voda do tebe i od podzemnog do centrale?

Imao sam isti problem s tolikim pucanjem a bio je nadzemni kabel ostecen.

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 29.01.2012. u 08:13.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 12:05   #3081
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Prije godinu i pol. imao sam slican problem, D-link router je bio uzrok.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2262

Zamijenjen Tp-link routerom, bez problema nakon toga.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 14:05   #3082
Sk0rpi0n
Premium
Moj komp
 
Sk0rpi0n's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: vpz
Postovi: 72
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
@Sk0rpi0n
je li bio tko kod tebe od tehnicara i pregledao instalacije te mjerio od nadzemnog voda do tebe i od podzemnog do centrale?

Imao sam isti problem s tolikim pucanjem a bio je nadzemni kabel ostecen.
Nije bio, jel su mi rekli ako ne bude problem do kabela da ce mi naplatit izlazak njegov, jel vjerujem da nije do kablea kad je prije sve savrseno radilo

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Prije godinu i pol. imao sam slican problem, D-link router je bio uzrok.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2262

Zamijenjen Tp-link routerom, bez problema nakon toga.


D-link in da haus , znaci da je on problem!
A sta ako mi ne budu htjeli dat novi router?
__________________
Sk0rpi0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2012., 14:33   #3083
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ovako, ja sam nakon par poziva u szk rekao ovim rijecima.

"Vezano za moj problem, ostala je jos samo solucija da se router zamijeni, molim vas da sto prije posaljete tehnicara"

Teta u szk i ovako vidi povijest poziva i prijava smetnji, tako da joj je samo preostalo reci: "U redu, saljemo nalog"
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 14:13   #3084
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Jeli ima itko problema sa F@st1704 modemom da prilikom skidanja punom brzinom se izgubi pristup http stranicama? Torrenti skidaju punom brzinom i otvaraju se stranice koje su u tom trenutku gubitka pristupa bili otvorene ( tipa otvoren mi je facebook bio i on ce radit i dalje normalno ali svaka nova stranica kaze cannot be found )
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:26   #3085
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor FeedzoR Pregled postova
imam problem sa netom..
na optimi sam vec par god i nisam nikad imao problema sve do nedavno kad mi se odjednom internet usporio i veza stalno puca, placam 8mb vezu dobivam ovo

primjetio sam da mi se smanjio downstream i upstream
prije mi je downstream bio preko 9000 a sad 1300.
Kako mi se to može odjednom smanjiti?
http://i.imgur.com/B3TJC.png
Jesi zvao službu da se provjeri? Nekada se dogodi da ispadne neki od glavnih linkova pa ide sve preko sporednog onda zna biti ovakovih poteškoća. Pitaj ih da ti pomognu nije sve nepopravljivo .

Citiraj:
Autor Sk0rpi0n Pregled postova
Zanima me jel ima ko kakvi primjer za raskid ugovora s optimom?
Ili sta bih trebao napisat u njemu?
Dopizdilo mi ovo vise, ne mos igrat normalno online igrice kad malo malo pukne veza

http://dl.dropbox.com/u/14433859/slike/popsspajanja.JPG
Provjeri si u modemu paricu kakva je , možeš mi i poslati na PM ili ovdje postati da vidimo što bi bio uzrok jer ugovori se teško raskidaju ako nema prave i dokazane osnove. Uz to tehničar se ne naplaćuje ako je poteškoća sa strane Operatera... (Modem koji je pod garancijom ili parica) ali se naplati ako je u pitanju telefonska utičnica ili instalacija u kući.

Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Jeli ima itko problema sa F@st1704 modemom da prilikom skidanja punom brzinom se izgubi pristup http stranicama? Torrenti skidaju punom brzinom i otvaraju se stranice koje su u tom trenutku gubitka pristupa bili otvorene ( tipa otvoren mi je facebook bio i on ce radit i dalje normalno ali svaka nova stranica kaze cannot be found )
To je normalno , probaj ograničiti upload jer ako pojede torrent upload ne radi net tj. ne otvara stranice a i download bi bilo potrebno regulirati.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 16:29   #3086
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Citiraj:
Autor azure Pregled postova
To je normalno , probaj ograničiti upload jer ako pojede torrent upload ne radi net tj. ne otvara stranice a i download bi bilo potrebno regulirati.
jes normalno recimo kad stopiras downloade i on pocne otvarat normalno opet ali nije kad ja moram restartat router da proradi http
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 19:03   #3087
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
jes normalno recimo kad stopiras downloade i on pocne otvarat normalno opet ali nije kad ja moram restartat router da proradi http
Premalo informacija da bi se definirao uzrok no čini se da se promet zakuca.
Ajde slijedeći puta kad ugasiš torrente otvori Task Menager i idi na network kad si tamo probaj otvoriti neku http stranicu pa gledaj graf. Ako i dalje nema povećanog prometa probaj otvoriti neku ftp stranicu. Ili probaj pogledati kad se to dogodi sa nekakvim alatom traffic monitorom jel ti se zakucava promet recimo :http://www.colasoft.com/etherlook/ .
Probao zvati SZK Optime da vide ima li problema sa vezom možda bit allocation loš? Oni vide promet na portu pa ti mogu barem reći jel se trentno troši što. Može svatko reći da je greška do modema ili linije ali iz osobnog iskustva i dugog rada kod nekoliko operatera 99% slučajeva je računalo. Sagem nekad se zbuni i pukne net ali on pukne onda ništa ne radi ili poremeti dhcp i baci pogrešne ili netočne adrese ali tada ništa ne radi.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 02:53   #3088
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
@njoOb: Imaš i noviji firmware za Sagema pa ga možeš probat flashat. Obavezno resetiraj na tvorničke postavke (morat ćeš ponovno unosit postavke za DSL konekciju i WiFi ako ti je uključen).

Ako slučajno koristiš MSE, probaj maknut opcije Enable network inspection system u Real-time protection meniju.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 04.02.2012. u 03:01.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:18   #3089
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120


Ping je super i brzina isto, imam 8mbita...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:39   #3090
mario0ne
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Đakovo
Postovi: 3
Od 01.02.2012. prešao na 8 Mbps i zadovoljan sam




http://www.speedtest.net/result/1751272740.png

Zadnje izmijenjeno od: mario0ne. 04.02.2012. u 21:44.
mario0ne je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na