Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2017., 17:11   #421
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Kod mene je z5 compact koji nema tech mode, kao z3, što znači da s njim neću saznati freq. Morat ću tražit neku drugu opciju.
Sigurno ima neki command na hyperterminalu za huaweia, samo ću morat goooooooglat.

Evo kolega je sve uslikao, pa ne moram ja. Svaka čast.
Da hoće sutra doć još jedna Iskra...

Sent from my E5823 using Tapatalk
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 18:48   #422
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Evo, da ne ispadnem čudan i pod sumnjom dal uopće imam homebox turbo, danas pošto je kod mene prekrasan sunčan dan odlučio sam se malo poigrati sa homebox turbo i antenama. Nisam jedan od onih koji odmah čim se nekome digne ona stvar trčim slikati i mjeriti, za sve to napraviti treba najmanje 6-7 puta ići na tavan po lošim lojtrama sa opasnošću da se polomiš, i još te na kraju optuže za trolanje, moš mislit kakovih budalastih forumaša ima. Slikao sam sistem antena, mjerio Mbps, jačinu signala i to bez antena, sa dvije vesla antene, sa jednom vesla a jednom Iskra i najzad sa dvije Iskrine antene P56.
Vanjske antene Iskra P56 montirane na krovu koje među sobom zatvaraju kut od 90 stupnjeva /pravi kut/. Napominjem da sam najprije stavio gore na stup jednu Iskrinu p56 našao najjači signal i fiksirao nosač, zatim na tom istom nosaču montirao ispod drugu iskrinu antenu i samo nju podešavao. Tako di je najjači signal fiksirao sve i to je to. Tu istu antenu Iskra p56 dijeli svojim korisnicima di je slabiji signal t-boxa i t-com.

Pogledati sistem spajanja, međusobnu udaljenost, položaj i karakteristike antena na ovoj stranici:

http://www.satshop.fi/antennas/3g-4g..._from_store=fi

Vanjske antene Iskra P56 montirane na krovu koje među sobom zatvaraju kut od 90 stupnjeva /pravi kut/:

http://www.upslike.net/image/AI9gR

http://www.upslike.net/image/AVFOi

http://www.upslike.net/image/ARg4o

Evo i rezultata mjerenja:

1. Bez antena, goli homebox turbo:
http://beta.speedtest.net/result/6052190755

Brzina 15/10 Mbps ping 28 ms, jačina signala -95 dBm,

2. Sa 2 vesla antene:
http://beta.speedtest.net/result/6052176850

Brzina 20/9 Mbps ping 24 ms, jačina signala -85 dBm,

3. Jedna Iskra p56 /otraga lijevo ukopčana/
http://beta.speedtest.net/result/6052169634

Brzina 21/9 Mbps ping 40 ms, jačina signala -79 dBm,

4. Spojene jedna Iskra p56 i jedna vesla antena:
http://beta.speedtest.net/result/6052162232

Brzina 22/24 Mbps ping 29 ms, jačina signala -77 dBm,

5. Spojene 2 Iskrine antene p56:
http://beta.speedtest.net/result/6052148385

Brzina 51/29 Mbps ping 74 ms, jačina signala -72 dBm,

Mjerenja brzine rađena sa kablom, skoro su isti rezultati i na android mobitelu.
Jačina signala na -72 dBm do -73 dBm se nikada ne mjenja. Kroz jučerašnja i današnja mjerenja brzina downloada se kretala i do 65 Mbps, ali to ovisi o mnogo čemu, opterećenosti, doba dan/noć itd, itd. Ove vesla antene su vrlo loše, jačina signala skoro kao i bez njih, neke pute i skidaju jačinu signala, moraš puno tražiti najbolju poziciju. Jačina signala se ne miče od ove dvije brojke /-72/-73/ dBm od kada sam montirao Iskrine antene. Napominjem da je brzina izmjerena, njeno ponovno mjerenje donijelo bi drugačije rezultate ali sigurno ne značajnije drukčije. Da napomenem da je kod mene veća brzina ako stavim na modemu ZTE napredne postavke wifi na frekvencijski pojas kanala na 20/40 Mhz. Mogućnost poboljšanja jačine signala postoji i to ako ništa drugo u skraćivanju nepotrebnog kabla antene koji je na svakoj anteni višak najmanje 3 metra a to znači ukupno 6 m nepotrebnog kabla koji po metru smanjuje jačinu signala skoro 0,5 x6 = za -3 dBm. Također neznam kako je kod vas sa tel. pozivima, kada je supruga razgovarala telefonom nisam primjetio nikakvi prekid wifi veze, primjećujem jer sam mjerio jedino to da mi je u vrijeme tel. razgovora pala brzina iz 50 Mbps na 15 Mbps i niš više. Još mi je malo sumnjiva ona noćna tarifa jer se svaku večer resetira ZTE u 23.35 navečer, i ujutro poslije 8.05, pa logično i noćna potrošnja ide u normalnu koja ide po punoj brzini. Ja ga ujutro prije 8.00 ugasim i upalim ponovno ali isti se ne resetira. To moram još popratiti. Toliko.
Koliko si udaljen od vipovog tornja, zracne linije, dali sa krova vidis toranj?
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2017., 18:55   #423
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Nisam siguran gdje je, ako je to onaj na koga mislim onda je sigurno 4 km, nije oku vidljiv, lokacija Poreč. Inače to nije toranj, više liči željeznom stupu od struje, onako skroman na uskim nogama.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 19:26   #424
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Vanjske antene Iskra P56 montirane na krovu koje među sobom zatvaraju kut od 90 stupnjeva /pravi kut/. Napominjem da sam najprije stavio gore na stup jednu Iskrinu p56 našao najjači signal i fiksirao nosač, zatim na tom istom nosaču montirao ispod drugu iskrinu antenu i samo nju podešavao. Tako di je najjači signal fiksirao sve i to je to.
Nisam siguran , ali na tvojim slikama mi se cini da su antene postavljene vodoravno (0°) i okomito (90°). Jos bolje rezultate ces postici ako postavis antene na 45°i 135° radi karakteristike LTE-MIMO zracenja.
Prvo postavi gornju pod jednim kutom, na najbolji signal, pa zatim kako si i radio, drugu pod drugim kutom.

Meni je poprilicna razlika izmedju 45°/135° postavljenih antena i 90°/180°.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 19:38   #425
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
Kod mene je z5 compact koji nema tech mode, kao z3, što znači da s njim neću saznati freq. Morat ću tražit neku drugu opciju.
Sigurno ima neki command na hyperterminalu za huaweia, samo ću morat goooooooglat.
Kad stavis doticnu Vip data SIM karticu u mob i ukljucis samo 4G/LTE zar ti onda Network Cell Info ne pokaze ARFCN/UARFCN/EARFCN podatak s kojim u onom kalkulatoru saznas frekvu?

Ako to nemas, onda instaliraj "Network Signal Guru", jer s njim na svojoj Motoroli imam podatke za EARFCN i PCI
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 19:41   #426
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Prezime, ne one zajedno zatvaraju 90 st. Svaka pod 45 st. Možda se to dobro ne vidi jer je slikano ispod. Inače, ja sam dok su bile na zemlji antene obe stavio pod kut od 45 st. I tu nema greške, gornju koju je trebalo samo zakretati fiksirao sam na zemlji, prema njoj stavio drugu isto pod 45 st. Na kuteve sam posebno pazio, vidi onu sliku na ono finskoj stranici tamo sve piše i na slici je.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 19:43   #427
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
OK, sve5, samo mi se ucinilo da su postavljene vodoravno i okomito
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 21:45   #428
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja mislim da se niste razumjeli. razlike je što ti znaš što treba, a on nije siguran, a ja mislim da ne zna. možda zna - ne tvrdim.
njegove antene su jedna iznad druge i gledaju u istom smjeru ukoliko dobro vidim. on ih je zakrenuo po uzdužnoj osi čime nije dobio ništa.
probat ću odgovoriti što znači 45/135 stupnjeva za dušana: to bi ti bilo kao kazaljke na satu kada bi teoretski mogao, ali treba stavit jednu iznad druge iz tehničkih razloga.

ne znam jesam li dobro shvatio priču.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 22:05   #429
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Tizhu, pogledaj na onom mojem prvom linku sliku iz shopa iz Finske, tako sam ja napravio, a dobio sam i duplu jačinu signala!!
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 23:36   #430
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nisam siguran , ali na tvojim slikama mi se cini da su antene postavljene vodoravno (0°) i okomito (90°).
Dobro si vidio, sto je najgore ove antene na slikama su postavljene krivo obje, jedna je i naopacke a pod krivim kutevima su obje. Sve kontra a neka slika ss statusa signala iz zte-a jos se ceka...

Antene za MIMO, ovakve se postavljaju tako da onaj prolaz za coax gleda u onaj drugi od druge antene, znaci "oba coax-a" tj. prolazi "gledaju" jedan u drugi a zakretanje se radi da se "zakrece" prolaz bez coaxa.

Prvo se postavlja gornja antena normalno kao i svaka antena i onda se ista zakrece tako da se gornji dio antene udaljuje od stupa.

Onda se postavlja donja antena naopcake naspram prve da je prolaz sa coaxom gore a zakrece se prolaz bez coaxa da ide od stupa.

Naravno moze i obrnuto, prolazi sa coaxom su postavljeni tako da je jedan skroz gore a drugi skroz dolje ali opet se zakrecu prolazi bez coaxa !

Pa idemo prvo gornju sa slike obraditi.



Prvo, postavljena je dobro ali sa krivim zakretanjem. Prolaz za coax je udaljen od stupa tj. zakrenut je donji dio antene da ide od stupa a trebalo je zakreniti gornji dio antene da ide od stupa prema nama.

Idemo na doljnju antenu.




U odnosu na gornju naopacke je postavljena. Prolaz sa coaxom morao bi biti gore a ne dolje. Naravno automatski je i krivo zakrenuta jer je zakrenut prolaz sa coaxom koji se priblizuje stupu.

E sada.. zasto je to ovak drljavo diletantski slozeno... ja mislim da je bura uzrok ?

Salu na stranu pa i trolanje no ovdje su totalno krivo postavljeni nosaci za antene.

Znaci, nosac je treci element ako napravimo sljedecu razdiobu:

1. Prolaz bez coaxa.
2. Prolaz sa coaxom.
3. Kutni nosac antene.

Tako mora biti i poslozeno tim redosljedom u bilo kojem pravcu od 1 do 3 ili 3 do 1 kako god antena bila okrenuta.

Na primjer:





Prolazi sa coaxom gledaju prema unutarnjoj strani a zakrenuti su prolazi bez coaxa.

Moze i obrnuto kao sto rekoh prije, evo primjera.



Prolazi sa coaxom su na vanjskim stranama antene ali opet se zakrecu prolazi bez coaxa ! Takodjer koju god sliku gledali ustrojstvo tj. raspored je nepromjenjiv.

Kutni nosac, prolaz sa coaxom i prolaz bez coaxa.







Pa po lojtrici gor, Pa po lojtrici dol....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2017., 07:02   #431
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Očito se gospodin prepoznao u mojem gornjem tekstu!
"trebalo je zakreniti gornji dio antene da ide od stupa prema nama" točno tako je ona i postavljena gornji dio antene ide od stupa prema nama, pod kutem od 45 st, pogledaj malo bolje.
Kutni nosac antene-nesmije u mojem slučaju biti kutni nosač antene zar ne vidiš da je zatezač /dio antene/ napravljen za okrugli nosač.
Pa i sam navodiš slike na kojima je okrugli nosač-stup.

Najbitnije da po stavljanju i spajanju dvije iskrine antene signal skače iz 30 na 55 Mbps, to mi je bio cilj, bazna stanica je 4 km udaljena od antene i nije vidljiva. Ova zadnja ti je dobra "Pa po lojtrici gor, Pa po lojtrici dol...."
Ha, haa, haaa, haaaa,

Malo humora, ne škodi.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 19.02.2017. u 16:46.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 20:22   #432
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Da ne googlam, ako ne moram..
Šta znači SINR ili RSSNR i šta utječe na njega?

Danas kolega donio TELE2 router i još jednu antenu pa smo testirali.
TELE2 bez antena oko 90Mbps, s obe antene 125Mbps.

Ali VIP koma. Isti router, iste antene, ali neće više od 30Mbps da ga j%&#"!
RSRP je na VIPu -76dBm (najbolji -69), što je za 10 bolje od TELE2, ali zato RSSNR ilitiga SINR 3 do max 6dB i to utječe na download brzinu. Upload je uvijek dobar.

dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 20:51   #433
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dhalan Pregled postova
ali zato RSSNR ilitiga SINR 3 do max 6dB i to utječe na download brzinu.
Sa antenama ili bez ? Dali ima razlike sa i bez antena ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2017., 22:07   #434
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Ima razlike. Možda da skoči do 10, 11, što je i dalje premalo.
Na tele2 je s antenama na max 30dB

200m od VIP odašiljača je 22dB, bez antena, samo tele2 router. malo dalje, s kontra strane gdje bi meni trebalo, sam najviše uspio vidit 26dB i tamo je max brzina downloada bila 83Mbps, bez antena.

Kod odašiljača je RSRP -50dBm bez antena

Samo taj signal to noise ratio je uvijek loš. Dok sam se vozio autom na par mjesta sam vidio i -7.
Šaljem VIPu mail pa da vidim šta će oni reć.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 06:57   #435
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Kod mene razlika sa antenama i bez je više od duplo.

www.speedtest.net/my-result/a/2648561330 48/32 mbps ping 38 ms, jačina signala -70 dBm.

Brzina mjerena za vrijeme telefonskog razgovora, bez prekida internet veze (homebox zeleno miga)

http://beta.speedtest.net/result/6076151471, 9/1 mbps - ping 49 ms.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 23.02.2017. u 08:11.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 15:38   #436
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
je jačina signala -70, ali ostale vrijednosti ne pišu

zato kad staviš karticu u tele2 router možeš vidjeti sve vrijednosti

na slici je bez antena, -92, mogu s antenama dobiti -70, svejedno SINR stalno skače od 3-10

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SINR.png‎
Views:	1613
Size:	44.1 kB
ID:	17667  
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 16:07   #437
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
To ovisi koliko si udaljen od bazne stanice, opterećenosti, položaja i od mnogo čega još. Probaj staviti frek opseg na 20/40 možda bude bolje. Kod mene signal stabilan i stalan uglavnom brzina okolo 45/30. Imao sam ja i tele2 huawei ruter i on je kod mene imao najjači signal ali sam ga vratio, 50 gb mi je bilo malo. Imao sam i t-comov t-box - i njega sam vratio jer je bio reduciran na brzinu 7.2 mbps.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 21:41   #438
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
U normalnim uvjetima da, ali ako stojim kod tornja ili 200m pored, trebao bi biti pun.
Pa i od Simpe, koja je triput dalje od mene nego Vip imam 22dB SINR
freq opseg ne igra ulogu.
Vipova ponuda i meni najbolje odgovara, zbog noćne opcije, ali im je odašiljač truba.
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2017., 22:42   #439
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
To ovisi koliko si udaljen od bazne stanice, opterećenosti, položaja i od mnogo čega još. Probaj staviti frek opseg na 20/40 možda bude bolje. Kod mene signal stabilan i stalan uglavnom brzina okolo 45/30. Imao sam ja i tele2 huawei ruter i on je kod mene imao najjači signal ali sam ga vratio, 50 gb mi je bilo malo. Imao sam i t-comov t-box - i njega sam vratio jer je bio reduciran na brzinu 7.2 mbps.
Frekvencijski opseg 20/40 je samo za wifi. Nema veze sa signalom.

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 19:07   #440
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Jel se ovo još uvijek može uzet?

Kod mene od nedavno dostupan 4g...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 20:51   #441
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Ćini mi se da su produžili do kraja ovog mjeseca. Pitaj.
Inače, dobiva se tamo di je nikakva ili loša internet veza preko parice u tzv ruralnim područjima, sve se da srediti
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2017., 16:03   #442
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Sve ovisi o županiji.
Ja zvao neki dan za kolegu.
Kažu mi da ne može za 053 pozivni.
Nazovi 0800 13 13

Sent from my E5823 using Tapatalk
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 13:19   #443
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Kraj je veljače, kako stojite sa potrošnjom, ja sam danas na 63 Gb na moj.vip a na modemu 75 Gb /razlika je vjerojatno noćna tarifa/. Ova su prošla dva mjeseca bila u fazi ispitivanja i štelanja signala, idući se nadam da nećemo ni toliko potrošiti /dva laptopa i 4 android telefona/. Dok ćemo preko sezone turistima spustiti brzinu na 15/10 Mb/s i to im je previše! /odšarafiti obe Iskra p56 antene i to je to/.

Trenutna brzina solidna - Ping 19 ms, 61/33 Mb/s.

www.speedtest.net/my-result/a/2660008006

Samo nek tako i ostane.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 27.02.2017. u 13:37.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 16:14   #444
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Dosla mi rodica iz ZGa i u par cetri-pet dana priko youtubea mi stukla oko 30gb sve skupa
Tako da vec evo cetvrti dan iman limitiranu brzinu
http://www.speedtest.net/result/6087710738.png

I mogu rec da je sasvim dovoljno za random surfanje po furumima, online igre i sl.

Nocnog DLoada je ovaj misec bilo >600GB prijatelj ide na brod pa mu malo punim hdd
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 05:26   #445
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Na ovom forumu
https://www.lteforum.at/mobilfunk/3w...tch-tool.4028/

ovaj program
http://www.file-upload.net/download-...ch-v1.zip.html

pokrenete za svoj sustav (kod mene Windows)
kad se pokrene lupiš Enter
pa upišeš pass
i dobiješ ovo


Ako može tko da baci screenshot.
Zanima me jeste li svi na 800Mhz s tim brzinama koje imate.
Kao što vidite kod mene je SINR u banani.
Kažu iz VIPa da je zato što se preklapaju dva odašiljača. Budemo još testirali s pomjeranjem ćelija, ako tehničari ne izgube volju.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zte.png‎
Views:	1381
Size:	3.8 kB
ID:	17694  
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 11:11   #446
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 13:26   #447
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Jel se može negdje pronaći po ovim IDevima lokacija odašiljača? Tražio nekom open cellid siteu, ali ništa.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 13:59   #448
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Jedino na onoj hakom karti, samo tamo nema cell id, pa moraš pretpostaviti koji je odašiljač.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 14:17   #449
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Kod mene su 4 komada u blizini i svi za inat unutar 90˙ u jednom smjeru od kuće. Pa sad ti pretpostavi koji je VIPov...
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 15:50   #450
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Evo kako je kod mene, da li SINR mora biti veći ili manji mislim na broj, što to uopće prikazuje.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	LTE.jpg‎
Views:	273
Size:	18.0 kB
ID:	17696  
selk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na