Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2007., 17:28   #1
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Pomoć oko odabira zvučne

dakle koje creative kartice imaju DSP odn "true" hardware acc tak da se proc nemora bavit zvukom?

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 08.09.2007. u 09:11. Razlog: ocaj
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2007., 18:28   #2
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
lol...skoro pa sve!

http://www.creative.com/products/pro...&product=14103

nema kartice koja nema DSP(Digital Signal Processor).

e sad je pitanje DSP za kaj? DSP su opceniti...imas ih za D/A i A/D konverzije, za Dolby Pro Logic, za DTS ili DD konverziju...opcenito je DSP neki procesor koji obavlja radnje nad signalom ali digitalnim nacinom, dakle nule i jedinice predstavljaju tezine itd...

kaj se tice hw acc...pa mislim da je toliko ocito da ih takoder sve audigy kartice imaju, kao i sve one skuplje, profesionalne. danas nema elektronike bez DSP-a. recimo, tvoj CD/DVD plajer u kompu ima D/A DSP koji pretvara digitalni zapis u analogni(primjer; za slusalice). itd...to se opcenito koristi da se vise nigdje ni ne pise. primjer ti je ovaj audigy4...ima recimo EAX ADVANCED HD. HD je hardware decoding...dakle opet znaci da ima DSP. a jel ima hw acc...skuzi sam. :-D

pozz
gamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2007., 22:42   #3
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
lol...skoro pa sve!

http://www.creative.com/products/pro...&product=14103

nema kartice koja nema DSP(Digital Signal Processor).

e sad je pitanje DSP za kaj? DSP su opceniti...imas ih za D/A i A/D konverzije, za Dolby Pro Logic, za DTS ili DD konverziju...opcenito je DSP neki procesor koji obavlja radnje nad signalom ali digitalnim nacinom, dakle nule i jedinice predstavljaju tezine itd...

kaj se tice hw acc...pa mislim da je toliko ocito da ih takoder sve audigy kartice imaju, kao i sve one skuplje, profesionalne. danas nema elektronike bez DSP-a. recimo, tvoj CD/DVD plajer u kompu ima D/A DSP koji pretvara digitalni zapis u analogni(primjer; za slusalice). itd...to se opcenito koristi da se vise nigdje ni ne pise. primjer ti je ovaj audigy4...ima recimo EAX ADVANCED HD. HD je hardware decoding...dakle opet znaci da ima DSP. a jel ima hw acc...skuzi sam. :-D

pozz
dakle nisam bio jasan....kartice koje mogu koristiti hardware acc u igricama....u win dakako mogu sve....probaj u nekim igrama na audigy LS ili LE ukljucit hardware acc...kuršlus...


Sound Blaster Audigy LS
Similar to the Audigy SE in that it does not support any hardware acceleration. LS uses a smaller board, with no FireWire as well...


Sound Blaster Audigy 2 SE
This card is similar to the Audigy SE and Live! 24-bit edition in that it does not have a hardware DSP as part of the audio chip. As such, it puts far more load on the host system's CPU. The card is physically smaller than other Audigy 2 cards. It is designed as an entry-level budget sound card.


http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_Audigy
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 23:26   #4
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
dakle nisam bio jasan....kartice koje mogu koristiti hardware acc u igricama....u win dakako mogu sve....probaj u nekim igrama na audigy LS ili LE ukljucit hardware acc...kuršlus...


Sound Blaster Audigy LS
Similar to the Audigy SE in that it does not support any hardware acceleration. LS uses a smaller board, with no FireWire as well...


Sound Blaster Audigy 2 SE
This card is similar to the Audigy SE and Live! 24-bit edition in that it does not have a hardware DSP as part of the audio chip. As such, it puts far more load on the host system's CPU. The card is physically smaller than other Audigy 2 cards. It is designed as an entry-level budget sound card.


http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_Audigy

postoji prica u vezi starijih ATI kartica koje su SE...ne kupuj ih! isto vrijedi ovdje.

ja nisam prical o okrzljenim modelima audigya...LS i SE to jesu. Imas audigy2ZS,audigy4 i X-Fi...koje to imaju 101%!

za ostale marke provjeri njihove internet stranice.

uostalom...za kaj ti bas DSP treba? u cem je rijec uopce? zakaj te to muci? sve audigy karte ce svirati onoliko dobro koliko ih platis. audigy2zs kosta oko 250kn(polovna) a cak je i bolja od audigy4...X-Fi ti je najnovija i platis je najvise...a koliko kosta SE? oko 200kn? ZS je u nazad 6 mj. kostala 600kn. audigy4 ti kosta oko 400 a X-Fi oko 600kn...ak se ne varam...nisam 3-4 mj. gledao cjene. www.nabava.net pa si provjeri.

pozz
gamer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na