Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2015., 18:05   #1
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Tečajevi na Algebri

Dali se isplati upisati PHP i MySQL tečaj na Algebri, zanima me prvenstveno razina znanja koje ću tamo dobiti i dali poslodavci priznaju certifikat sa Algebre i koliko će biti lako ili teško naći posao s tim certifikatom! Inače sam učim, ali većini poslodavca to ništa ne znači bez certifikata.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 18:24   #2
zeleee
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
ne dobije se certifikat neki nakon što se završi, dobije se uvjerenje (upis u radnu knjižicu) a to je velika razlika...
mislim da je puno bolje da učiš sam ovakve stvari, imaš dosta materijala na netu, pada mi na pamet the new boston tutoriali. neće ti neko gledat koji ti certifikat imaš kada te zapošljava, nego prolaziš neko testiranje i razumijevanje onoga što radiš, algebra je dobra što se tiče zapošljavanja svojih polaznika, tako da uvijek možeš upisati ukoliko nebudeš bio zadovoljan svojim napretkom, ali isto tako preporučam da platiš i polaganje certifikata za microsoft (pojavljuje ti se mySQL, imaš čak i server administrator ukoliko te mreže zanimaju)
zeleee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2015., 18:33   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
iskreno ja sam oduševljen tamo sa kadrom koji predaje jer su to ljudi koji IRL rade to što predaju (barem za sys admin dio kojeg sam pohađao) i vidi se da pričaš sa nekim na istom nivou.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 18:39   #4
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Prosao sam njihov mcsa i ccna.
Zakljucak:
Ako ides iz 0 najbolje ulozena lova, ali moras dosta raditi i sam.
Ako imas solidno znanje pitanje je koliko ti se isplati.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 18:44   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa kolega i ja smo imali solidno znanje, ali ne toliko opširno koliko je predavanje trajalo... ovo ostalo smo pozorno slušali i nadograđivali isto.

eh sada to nije bio ms tečaj pa sada ne znam kolike su tu razlike pošto znam da su ms tečajevi obično bubanje napamet brdo stvari koje IRL ti stvarno neće trebati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 18:53   #6
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Dali se isplati upisati PHP i MySQL tečaj na Algebri, zanima me prvenstveno razina znanja koje ću tamo dobiti i dali poslodavci priznaju certifikat sa Algebre i koliko će biti lako ili teško naći posao s tim certifikatom! Inače sam učim, ali većini poslodavca to ništa ne znači bez certifikata.
Davno sam išao na tečaj (ne kod njih) i godinama to što sam završio, imao na papiru i u radnoj knjižici nitko nije uzimao kao nešto ozbiljno. Svi su gledali ono formalno obrazovanje. Sada kad imam završen i faks, sada je to eto nekakv plus. Uglavnom, ti tečajevi mogu biti dobri ako želiš nešto naučiti, čisto zbog sebe i onda je to super stvar. Ali ako misliš na temelju tog papira dobiti posao, nećeš.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 20:32   #7
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Davno sam išao na tečaj (ne kod njih) i godinama to što sam završio, imao na papiru i u radnoj knjižici nitko nije uzimao kao nešto ozbiljno. Svi su gledali ono formalno obrazovanje. Sada kad imam završen i faks, sada je to eto nekakv plus. Uglavnom, ti tečajevi mogu biti dobri ako želiš nešto naučiti, čisto zbog sebe i onda je to super stvar. Ali ako misliš na temelju tog papira dobiti posao, nećeš.
Nemam takva nerealna očekivanja da ću na temelju tog certifikata dobiti posao i onda HIGH LIFE, nego da mi pomogne kod zapošljenja, trenutno učim Python preko "Think Python How to Think Like a Computer Scientist" i MIT Online predavanja koja je stavio KhongLo na svom postu! Puno hvala na savjetima.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 20:35   #8
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Nemam takva nerealna očekivanja da ću na temelju tog certifikata dobiti posao i onda HIGH LIFE, nego da mi pomogne kod zapošljenja, trenutno učim Python preko "Think Python How to Think Like a Computer Scientist" i MIT Online predavanja koja je stavio KhongLo na svom postu! Puno hvala na savjetima.
Kažem ti meni su se smješkali na spomen SSS i završenog tečaja u radnoj knjižici. Ok, moj tečaj je bio za mreže (nije bio CISCO), ali eto.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 20:42   #9
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Kažem ti meni su se smješkali na spomen SSS i završenog tečaja u radnoj knjižici. Ok, moj tečaj je bio za mreže (nije bio CISCO), ali eto.
Sad ovo ljeto planiram upisati FER, ovaj tečaj sam mislio upisati da bih mogao raditi uz faks, a i to znanje bi mi dobro došlo na FER-u.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 20:53   #10
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Sad ovo ljeto planiram upisati FER, ovaj tečaj sam mislio upisati da bih mogao raditi uz faks, a i to znanje bi mi dobro došlo na FER-u.
Ako imaš novaca, slobodno. Sigurno ćeš nešto naučiti. Recimo moja kolegica s faxa nakon što je završila 3 godine, upisala je tečaj iz php-a, pokazala se i zaposlili su ju.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2015., 21:08   #11
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ma odi, nijedno znanje nije suvišno, sad, koliko će ti to pomoći kod zaposlenja,
za naše društvene prilike je diskutabilno.
Al svakako neće ti odmoći.
  Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 21:33   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Kažem ti meni su se smješkali na spomen SSS i završenog tečaja u radnoj knjižici. Ok, moj tečaj je bio za mreže (nije bio CISCO), ali eto.
ja sam završio ccna kada je bio dostupan kod nas jedino u carnet-u (di je bio i ccnp) i u ruđeru... svi su mislili da sam lud što dajem hiljadu€ na tamo neki tečaj umjesto faxa nakon srednje.

nisam ni dan bez posla od maltene dana nakon srednje
syss je offline   Reply With Quote