Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2022., 07:11   #3571
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
cisto za edukaciju, to je neka scena? ili pola igre? neoptimizirana? bugg? ili zahtjevna sama po sebi?

ja u warfaceu sad imam vjerojatno 3000h+ igre.. pa mi nekako logicno da sam se prilagodio njemu..
ali nekako mi cudno kad svi spominju te stakore, zar su tako vazni?
Stalno su takve scene, milijarda štakora oko tebe ..igra je vrh i ima nominacije za igru godine.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 09:30   #3572
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Čudno da je tako traljavo optimizirano pošto su moderne konzole Zen 2, ali eto. Ne postoji verzija za PS4 pa to nije opravdanje.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 10:52   #3573
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Traljavo izveden konzolaški port. Igra uobičajeno uopće nije CPU bound i radi normalno i na 2/4 procu, no međutim u scenama sa puno štakora na ekranu zakolje i najjače proceve. Optimizacija je na razini, samo RTX 4090 može dat 60 fps-a lock na 1440p.
Gog verzija radi 15% brže od MS store verzije itd. itd.
Nije nikakav konzolaski port, na konzolama se vrti u 30fps, a Xbox je i onako ista stvar sta i Win PC.
Zahtjevno je procesorski jer imas tisuce i tisuce stakora na ekranu.
Sta se 4090-ke tice, totalna neistina, ja nemam dropove ispod 60 u 4K max, naravno DLSS ukljucen...

I da, igra izgleda bolje od svega trenutno postojeceg, nekad puno bolje.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 11:07   #3574
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Nije nikakav konzolaski port, na konzolama se vrti u 30fps, a Xbox je i onako ista stvar sta i Win PC.
Zahtjevno je procesorski jer imas tisuce i tisuce stakora na ekranu.
Sta se 4090-ke tice, totalna neistina, ja nemam dropove ispod 60 u 4K max, naravno DLSS ukljucen...

I da, igra izgleda bolje od svega trenutno postojeceg, nekad puno bolje.
Naravno da je konzolaški port, ako iz ničeg drugog ti to nije očito onda je očigledno iz UI-a koji je tipično gamepadovski konzolaški.

https://www.dsogaming.com/pc-perform...ance-analysis/

Ima ovdje dobra analiza, vjerujem ti da radi dobro uz DLSS, ali bez DLSS-a samo 4090 može držati lock na 60, kao što sam i napisao.
Zahtjevno je jer nije optimizirano kako spada, dal ima PS5 fps dropove kad dođu štakori?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 11:15   #3575
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Naravno da je konzolaški port, ako iz ničeg drugog ti to nije očito onda je očigledno iz UI-a koji je tipično gamepadovski konzolaški.

https://www.dsogaming.com/pc-perform...ance-analysis/

Ima ovdje dobra analiza, vjerujem ti da radi dobro uz DLSS, ali bez DLSS-a samo 4090 može držati lock na 60, kao što sam i napisao.
Zahtjevno je jer nije optimizirano kako spada, dal ima PS5 fps dropove kad dođu štakori?
Pod port se ne misli na dizajn UI-a nego na gubitak performansi zbog prelaza na drugi hardware/API za koji nije originalno programirana igra.

Bez DLSS-a bez problema drzim 1440p 60fps lock, tako da stvarno nema potrebe da izmisljas.

Kako ce PS5 imat fps dropove ako je na otuznih 30fps? Meni stakori ne donose cpu uzrokovane fps dropove vec samo cpu usage ode blizu 90%.

Problem kod igre je sta na low izgleda vrlo slicno ultri pa je i na low zahtjevna. Trebali su stavit mogucnost smanjenja broja stakora zbog slabijih procesora i jos skresat grafiku na low ili dodat ultra low ili sl.
Inace, ova igra je manje zahtjevna od CP-a od kojeg izgleda 3x bolje.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 11:27   #3576
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..mozda da kontaktiraju Croteam da im odaju tajnu kako napraviti igru sa gomilom botova a da ne šteka?

..thanks, bar mi je jasnije.. igra je očito dobra kad ju hvalite i trenutno kako je napravljena je vrlo zahtjevna, pa tko voli neka plati jak PC
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 11:46   #3577
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Pod port se ne misli na dizajn UI-a nego na gubitak performansi zbog prelaza na drugi hardware/API za koji nije originalno programirana igra.

Bez DLSS-a bez problema drzim 1440p 60fps lock, tako da stvarno nema potrebe da izmisljas.

Kako ce PS5 imat fps dropove ako je na otuznih 30fps? Meni stakori ne donose cpu uzrokovane fps dropove vec samo cpu usage ode blizu 90%.

Problem kod igre je sta na low izgleda vrlo slicno ultri pa je i na low zahtjevna. Trebali su stavit mogucnost smanjenja broja stakora zbog slabijih procesora i jos skresat grafiku na low ili dodat ultra low ili sl.
Inace, ova igra je manje zahtjevna od CP-a od kojeg izgleda 3x bolje.

Ne znam zašto mi govoriš da izmišljam kad sam ti stavio link gdje to piše. Nisam to izvukao iz guzice, pošto niti nemam RTX 4090.
Naravno da je igra jadno optimizirana, da nije onda ne bi gurala CPU od 8 jezgri na 100% kao kolegi. Isto kao i ono gotham knights smeće, iako je tamo situacija još gora.
Budu to ispečali sa vremenom, do onda se može igra beta testirati kao i većina tog novog šrota kojeg releasaju.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 12:16   #3578
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne znam zašto mi govoriš da izmišljam kad sam ti stavio link gdje to piše. Nisam to izvukao iz guzice, pošto niti nemam RTX 4090.
Naravno da je igra jadno optimizirana, da nije onda ne bi gurala CPU od 8 jezgri na 100% kao kolegi. Isto kao i ono gotham knights smeće, iako je tamo situacija još gora.
Budu to ispečali sa vremenom, do onda se može igra beta testirati kao i većina tog novog šrota kojeg releasaju.
Izmisljas jer nemas vlastito iskustvo vec samo internetsko rekla-kazala. Ja ti kazem da sa 3080 12GB nemam problema lockat 60fps na 1440p BEZ DLSS-a...

Isto ne kuzis sta znaci optimiziranost posto je ovo jedna od optimiziranijih igara. Optimiziranost i nezahtjevnost nisu jedno te isto.
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 12:21   #3579
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Thumbs up

@Brko

Da ne quotam taj "poduži" rant, slažem se u potpunosti s tobom i dapače bilo bi mi drago da sam u krivu zbog ljudi koji tek planiraju uzeti zen3, tako da znaju da će dobiti nešto konkretno od b2 steppinga osim što će AMD dobiti nešto veću maržu nego inače... BTW, taj info nisam dobio ja osobno od AMD-a (duuh ) već sam bez puno background checkinga prepisao ono što se priča po raznim Redditima, Twitterima, YouTube-u i sl. Iskreno, uzeo sam to zdravo za gotovo jer mi je zvučalo logično u tom trenu... Doduše, trebao sam to i napomenuti ali očito mi mozak nije radio u zadanom momentu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 16.11.2022. u 12:27.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 16:21   #3580
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Izmisljas jer nemas vlastito iskustvo vec samo internetsko rekla-kazala. Ja ti kazem da sa 3080 12GB nemam problema lockat 60fps na 1440p BEZ DLSS-a...
Tak ja mogu reć da je ovo tvoje rekla kazala i vrtimo se u krug. Ostaje to da je igra jako zahtjevna i da radi slabo jer je postalo normalno da se pali DLSS. To se uostalom i najavljivalo kod onih pametnijih. Nvidia će probati postići da igre sa DLSS-om rade normalno a bez njega nikako, logično.

Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Isto ne kuzis sta znaci optimiziranost posto je ovo jedna od optimiziranijih igara. Optimiziranost i nezahtjevnost nisu jedno te isto.
Ok, onda je igra koja na PS5 (koji se reklamira kao 60fps konzola) radi na otužnih 30 fpsa (po tvojim riječima) optimizirana
Nema mi smisla baš ova rasprava, EOD od mene.

Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Zaključak ovog pomalo i bezobraznog ranta je - PR sranja svih kompanija su, kako i piše - sranje, od koje god dolazi, Intel, nVidia, AMD, Apple... O uspješnosti proizvoda govore prodani primj
Ej Brko, lijepo je vidjet da si živ a nadam se i zdrav
Ima nas ovdje starijih prdonja koji se dobro sjećamo kako je AMD izgledao i što je radio dok je gazio P4 sa Athlonom 64 i kako su muzli pare sa FX Athlonima 64 itd.
Ovdje ima malo previše ljudi koji imaju po 4 banke a stavove tipa Intel je zla kompanija, a AMD brine o korisnicima, to su priče za male djecu. Svaka kompanija gazi koliko joj to tržišna pozicija i proizvod dopuštaju.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 16:28   #3581
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Da ali igra opravdava takve zahtjeve u neku ruku jer izgleda bolje od bilo čega na tržištu. Može li biti bolje optimizirana, vjerojatno da.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 16:44   #3582
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Tak ja mogu reć da je ovo tvoje rekla kazala i vrtimo se u krug. Ostaje to da je igra jako zahtjevna i da radi slabo jer je postalo normalno da se pali DLSS. To se uostalom i najavljivalo kod onih pametnijih. Nvidia će probati postići da igre sa DLSS-om rade normalno a bez njega nikako, logično.
eto ja nepalim DLSS
08:32
https://youtu.be/F06Wg3DhpSM


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:12   #3583
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Nije to za mene... nisam vidio ni jedan scull hunter ni brainsmasher xD

Fensi.. ali ako je potreban zen3+rtx3080 kombo da bis igrao kako spada onda ne mozemo govoriti o optimizaciji.. ..igra je eventualno future proof lol

Ps.. preskakao sam, uglavnom nisam vidio ni štakora
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:41   #3584
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
eto ja nepalim DLSS
08:32
https://youtu.be/F06Wg3DhpSM


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Undervoltaj to, takt ti pada ispod 1700mhz, mozes izvuc jos 12-13% performansi uz istu potrosnju...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:45   #3585
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Da ali igra opravdava takve zahtjeve u neku ruku jer izgleda bolje od bilo čega na tržištu. Može li biti bolje optimizirana, vjerojatno da.
Upravo to je optimizacija, omjer hardwareske zahtjevnosti i isporucene vizuale.

Ako je nesto nezahtjevno ne znaci da je u pitanju dobra optimizacija, vrijedi i obrnuto...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:56   #3586
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Optimizacija se radi prema tržištu (s ciljem da ju po mogućnosti svi ili što više njih mogu igrati, uključujući i hardware i OS

Ovo što ti govoriš je optimizacija ultra moda, ali ne i cijele igre..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 16.11.2022. u 18:01.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 18:03   #3587
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne znam kako optimizirati milione štakora koji se kreču ovisno o izvoru svjetlosti. To mora biti CPU max zahtjevna. Samo to je evolucija u gamingu, a li i bez toga igra sama po sebi izgleda izvrsno. Također sam kaj nisu igre na unreal pet engineu koji je masakr za hardver. Također jedan Battlefield sa 128 igrača po mmapi treba dosta jezgri, ta igra također nije šala za CPU.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 18:25   #3588
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Primjer.. Croteam / Ozbiljni Sam
Optimizacija za dinamične fajtove uz stotine botova je moguća kad je engine izrađen s tim ciljem..

Očito je bilo pitanje kompromisa
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline