Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2019., 00:29   #10201
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Jedno možda glupo pitanje... ali zašto bi produživali ugovor? Pa jednostavno ostanete bez ugovorne obveze, a oni moraju nastaviti davati uslugu? Ne mogu dignuti cijenu bez da jednostrano raskinu pretplatnički odnos... hoću reći na to imaju pravo i možda ostanete bez usluge, ali brijem da im je bolje 229 kn u džepu nego nula i da se neće zafrkavati s tim.
Tak sam ja imao max3 za 300kn i mjesec pred istek sve moguće poduzeo dobit isto to za 209kn i da si Bog nije išlo, još mjesec nakon isteka išla usluga bez ugovora i račun bio ako se ne varam 420kn, tek sam onda uspio iskamčit ovo što sad imam, a to sam uspio tek kad sam sklopio u vipu ugovor, tad su zvali i sami nudili ono što sam ja htio.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 01:09   #10202
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ali vi mene ne kužite, potpisali ste ugovor 24 mj. i istekao je, dalje ide bez ugovorne obveze. Imaju pravo raskinuti jednostrano ugovor kao što i vi imate pravo ne platiti jer nije ugovorena ta cijena. O tome pričam. Kad dođe račun, ne platiš, pa neka zovu i straše ovrhama i odvjetnicima, a nemaju legalnu pozadinu. Maksimalno što mogu je iskopčat te (ili svejedno pokrenut ovrhu i zafrkavat te po sudovima makar si u pravu)

Ja nisam pravnik i ne znam kako to ide ali imao sam osobno neke slučajeve slične pa znam da ne mogu dignuti cijenu nakon isteka ugovorne obveze bez raskida ugovora. Na vama je da li ćete prihvatiti novu cijenu ili ih otkantati, ali dizanje cijene bez novog ugovora na 12 ili 24 mjeseca nije moguće bez novog potpisa. A to znači raskid ugovora. A to znači da ostaju bez 229 kn... Ako me kužite... dakle 279 kn je nova cijena, ok, ali ne morate potpisati ugovor na 2 godine... možete prekinuti suradnju bilo kada. To je poanta...

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 30.10.2019. u 01:16.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 02:24   #10203
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Da, ali ti ocito ne kuzis da ti ugovori funkcioniraju tako da ti na ugovoru pise recimo cijena 300kn/mjesecno i popust od 80kn mjesecno za prvih 24 mjeseca ugovora pa te kosta 220kn.

Kad dodje 25. mjesec fino ti je cijena ovih 300kn, sve kako pise na ugovoru i legalno.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 02:25   #10204
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Apsolutno sve sto si napisao od prvog do zadnjeg slova nije tocno
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
ne mogu dignuti cijenu nakon isteka ugovorne obveze bez raskida ugovora
Ako je istekao onda se nema sta ni raskidati ! Kuzis poantu ? Sta ce oni raskidati kad covjek vise nije u ugovorenoj obvezi ?

Postoji u cjeniku/ponudi/dogovoru preko agenta povlastena cijena dok si na ugovoru i postoji cijena istog tog paketa bez ugovorene obveze.
Dakle oni cijenu mogu sada istekom ugovorene obveze naplacivati onu koja je iz cjenika za tu vrstu usluge. Hoce to kupcu pasati ili nece nije
njihov problem. Ako ne plati racun kao sto velis onda ce dobiti ovrhu za neplacanje isporucene usluge po vazecem cjeniku za korisnika bez ugovrene obveze ! Pa ljep savjet mu dajes
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 08:37   #10205
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Nemam pojma što ću sad... tih 279kn (50kn skuplje u odnosu na trenutno) za istu uslugu mi nije baš primamljivo.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 08:41   #10206
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Probaj preko prodajnog predstavnika.
Ja sam se na preporuku javio u firmu Picardo koji je prodajni predstavnik za HT, za poslovne i privatne korisnike.
Rekli su da možda smisle neku dobru ponudu za mene.

Ništa te ne košta.
Vjerujem da ima još tih i takvih prodajnih predstavnika koji su spremni spustiti za koju kunu.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 10:20   #10207
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Jel postoji šansa pošto sam u Magenti da sad što plaćam MAX3 za 209kn(15kn+5kn+10) Sportski Plus,Prošireni i TurboNET =239kn(229kn zbog Magente) i plaćam jednu mobilnu neograničenu tarifu 199kn. Znači sve ovo me dođe mjesečeno oko 430kn i ja sam zadovoljan sa ovim kompletom i ovom mobilnom tarifom.
Inače prije njih sam bio na Bnet-u i A1 mobilnoj pa sam to bio raskinuo da pređem kod ovih.
Znači sad me zanima jel postoji mogućnost kod pregovora sljedeće godine da ispregovaram ovako kao sad sve ovo i po ovoj cijeni?
Meni je granica bila oko 400kn za sve ovo i to mogu nekako podnosit ali ako me budu htjeli gulit za +50kn više, nema šanse da ostanem kod njih.
Sljedit će raskid ako im se nesviđa mojih 430kn!
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 10:25   #10208
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Nemam pojma što ću sad... tih 279kn (50kn skuplje u odnosu na trenutno) za istu uslugu mi nije baš primamljivo.
Jedino što ti preostaje je da naletiš na agenta koji je voljan slati mail kako korisnik nikako ne želi produžiti ugovor po većoj cijeni i da želi plaćati koliko je do sada plaćao i onda obično dobiješ odobrenje. Ali malo agenata to želi raditi, jer čim nekome spuste cijenu, pa makar za kunu.. Njima idu negativni bodovi.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 14:35   #10209
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Jedino što ti preostaje je da naletiš na agenta koji je voljan slati mail kako korisnik nikako ne želi produžiti ugovor po većoj cijeni i da želi plaćati koliko je do sada plaćao i onda obično dobiješ odobrenje. Ali malo agenata to želi raditi, jer čim nekome spuste cijenu, pa makar za kunu.. Njima idu negativni bodovi.
U fazi sam dopisivanja emailovima.... vidiću, ali čini mi se da na svaki email odgovara drugi agent (Dejan i Gabriela )

Tih 50kn poskupljenja mi se uopće ne sviđa. Hoću stare popuste!
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 18:33   #10210
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Apsolutno sve sto si napisao od prvog do zadnjeg slova nije tocno

Ako je istekao onda se nema sta ni raskidati ! Kuzis poantu ? Sta ce oni raskidati kad covjek vise nije u ugovorenoj obvezi ?
Krivo si me shvatio ili sam ja krivo napisao, ali postoji razlika između ugovorne obveze i samog ugovora. Ugovor potpisuješ za određenu uslugu, a ugovorna obveza je koliko taj ugovor moraš poštovati. Dakle ako je u ugovoru navedeno da je isti pravovaljan 24 mjeseca, moraš 24 mjeseca ispoštovati sve što piše u njemu, u suprotnom plaćaš penale ili riskiraš ovrhu, ali to je opet sve definirano u tom ugovoru.

Nakon isteka ugovorne obveze, ti si i dalje pod tim ugovorom i onome što u njemu piše. Ako piše da istekom ugovora gubiš popust od 80 kn, sve je na mjestu i čisto ko suza. Ali ako ne piše, ne mogu ti dignuti cijenu za 80 kn. Ako ne piše, ne moraš platiti ono što ne piše u ugovoru koji si potpisao, a oni ga mogu raskinuti i ukinuti ti pristup usluzi, ali to je opet stavka koja mora biti u ugovoru, a pitanje je da li je ili nije.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 18:40   #10211
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ne mogu ti dignuti cijenu usluge, ali ti mogu istekom 24 mjeseca isključiti npr Sportski plus ili hbo paket koje si dobio po promo cijeni. To i rade u biti.
Osnovni ugovor ti ne diraju, tj nastavlja se naplaćivati po ugovorenoj cijeni.
Ante M je offline