Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.07.2014., 19:59   #4081
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
ios7 je ubio četvorku, 4s radi odlično. Barem meni.
I ne kuzim zasto bi ios8 ubijao 5s, pa to im je zadnji model lol. Moja pretpostavka je da će u ovoj priči 4s zakazati na ios8.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 20.07.2014., 20:43   #4082
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
ios7 je ubio četvorku, 4s radi odlično. Barem meni.
I ne kuzim zasto bi ios8 ubijao 5s, pa to im je zadnji model lol. Moja pretpostavka je da će u ovoj priči 4s zakazati na ios8.
Zato sta nabacuju widgete i masu stvari, i ovako fali RAMa. A tek koji fijasko ako iP6 ne bude ima 2GB, necu ga ni uzimat.
Baja 001 je offline  
Staro 20.07.2014., 20:51   #4083
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Dobro jutro. Prije par dana san koristio iPhone 4 @ 4.3 i to je wow kako je telefon brz.

Nadan se da iOS8 nece ubit 5/5S ka sta je 7 ubio 4(S).

Moglo bi reći ali aplikacije su ubile. Doslovno
Recimo Facebook ( vrijedi i Paper ), Flipoboard i Tweetbot. Jako sporo reloada
Prelazak na i5 doslovno otvara.

Ja sam zasada napravio backup iz i4 i prebacio na i5. Znam da je krivo, ali zbog nedostatka vremena nisam bio u mogućnost iznova napraviti.

Nadam se da neće biti značajno veliko odstupanje u odnosu ios 7.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 20.07.2014., 22:33   #4084
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
iPhone mobiteli

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Moglo bi reći ali aplikacije su ubile. Doslovno

Recimo Facebook ( vrijedi i Paper ), Flipoboard i Tweetbot. Jako sporo reloada

Prelazak na i5 doslovno otvara.



Ja sam zasada napravio backup iz i4 i prebacio na i5. Znam da je krivo, ali zbog nedostatka vremena nisam bio u mogućnost iznova napraviti.



Nadam se da neće biti značajno veliko odstupanje u odnosu ios 7.
Bude ti i kod 5ice upalo u oko, pogotovo nakon par appova. Iman 5S pa je isto sranje. Mrzin to cekanje, a pogotov kad mi ne zamrzne stanje aplikacije...

Edit

Nadan se da ce u osmoj iteraciji napravit da se moze selektirat text. Ali samo se nadan.

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 21.07.2014. u 10:06.
Baja 001 je offline  
Staro 23.07.2014., 20:21   #4085
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.07.2014., 20:54   #4086
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
@Baja
I ja sam se nadao i čekao na štošta dugo vremena.. Bat no mor. Konačno je android postao dovoljno ispeglan, uređaji su i premocni tako da na mene apple ne mora više računati..
rak21 je offline  
Staro 23.07.2014., 21:33   #4087
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
imaš pravo, nemora. Ima love do krova
Ja im samo držim fige da nastave ovako.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 23.07.2014., 23:06   #4088
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
@Baja
I ja sam se nadao i čekao na štošta dugo vremena.. Bat no mor. Konačno je android postao dovoljno ispeglan, uređaji su i premocni tako da na mene apple ne mora više računati..
S obzirom da "radin s mobitelima" prodje mi kroz ruku svakakvih, od zadnjih razocaranja su G3 i S5, sporiji su za kladu od JaTelefona. Zajebe bencheve govorin za real life i lag. Tako da cekan povecan iphone (ne priko 4.7) i da ima vise rama. Sve ostale ludorije ostavljan android svitu
Baja 001 je offline  
Staro 23.07.2014., 23:59   #4089
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Samsung me totalno razocarao a s druge strane g2 odusevio. Možeš li mi reći što ti je smetalo kod g3? Došao sam u napast da ga uzmem ali odbile su me dimenzije, qhd ekran i marginalno poboljsane performanse (koje su čak i lošije obzirom da pixeli jedu svoje)
rak21 je offline  
Staro 24.07.2014., 09:48   #4090
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Samsung me totalno razocarao a s druge strane g2 odusevio. Možeš li mi reći što ti je smetalo kod g3? Došao sam u napast da ga uzmem ali odbile su me dimenzije, qhd ekran i marginalno poboljsane performanse (koje su čak i lošije obzirom da pixeli jedu svoje)
Ono sta me uvik zivcira kod Androida. LAG. Jebeni S5 kad otvori NC pocme blokirat. G3 isto overall ima trzanja. Nabiju toliko sranja da sljedeci flagship bude sporiji od prijasnjeg :/

Posebno sta mi smeta kod LGa su jebene kontrole iza. Koji se to genijalac sitio. Opet ovo je subjektivno, ali meni je jednostavno ta imitacija metala ajme
Posjeca me na N seriju od Asusa, s tom jeftinom kopijom Appla.

E da ne mogu ti opisat koliko me zivcira kad mobitel trza kad otvorin imenik ili poruke nakon "multitaskinga" ka da FPS padne na 5, pa nastavi radit fluidno. To me toliko iritira da bi ga momentalno sabio u zid.
Baja 001 je offline  
Staro 24.07.2014., 09:57   #4091
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
@baja - couldnt agree more. Ima toga više, ali to je i po meni najveći minus.
Jednostavno to nije to, osjeti se taj delay na svakom koraku.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 24.07.2014., 14:20   #4092
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Možda griješim, ali kad već uspoređujete mobilne OS-ove,ne bi li jedina prava usporedba trebala biti na relaciji vanilla android i iOs..
odnosno recimo trenutni Nexus i trenutni iPhone.. sve ostalo što ima skinove raznih proizvođača je po meni suludo uspoređivati bez obzira koliko tržište zastupaju..

Da se slažem da je iskustvo sa skinovima lošije ,slažem. Ali je generalno govoriti o Androidu kao sustavu na bazi toga, netočno.

pa recimo, galaxy S3 na dobrom AOSP custom ROM-u radi bez ikakvog laga, da ne govorimo o delayu, toga nema. Tako da čisto sumnjam da isti delay postoji na recimo Nexus 5, ako je riješen na S3 i to na Exynos Chipsetu (dakle , no sources) .

Nekako se u tim usporedbama uvijek previše generalizira al dobro, svakom svoje i svi na miru

Sorry na OT..
schetz je offline  
Staro 24.07.2014., 15:06   #4093
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Baja jesi koristio možda nexus 5? Shetz ima pravo, vanilla android je totalno druga priča, mene je iznenadilo kako to sad dobro radi.

Prvi put sam ostavio iphone 3gs i probao prvi Nexus. Bože sačuvaj kako je to loše bilo. Zadržao sam ga par dana, prodao i vratio se na iphone. Nexus 5 na vanilli sa snapy 800 je ludnica. Ip5 i 5s su me razočarali kvalitetom kucista, sve je divno par dana dok ne počne sa ljustenjem boje sa antene..

Što se tiče lg.a; meni su te tipke odozada u kombinaciji sa knock on pun pogodak, g3 ima definitivno najljepši UI među androidima, prvenstveno zbog kopiranja appleovog izgleda
Moj g2 radi odlično i usudio bih se reci bolje nego g3, baterija dura duze. Imam custom ROM Cloudyg3 kojim sam dobio dizajn od g3 uz zadržavanje prednosti g2
rak21 je offline  
Staro 24.07.2014., 15:58   #4094
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nemojte ponovo započet iOs vs Android. A za pitanja o određenim mobitelima imate odvojene teme pa tamo pitajte.
spawn je offline  
Staro 24.07.2014., 17:57   #4095
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Bozsacuvaj.. Do nedavno teško da je bilo većeg eploljupca od mene..
rak21 je offline  
Staro 24.07.2014., 18:12   #4096
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
pa recimo, galaxy S3 na dobrom AOSP custom ROM-u radi bez ikakvog laga, da ne govorimo o delayu, toga nema. Tako da čisto sumnjam da isti delay postoji na recimo Nexus 5, ako je riješen na S3 i to na Exynos Chipsetu (dakle , no sources)
Ocito nemamo isti pogled na fluidnost. Uostalom tako mozes rec Apple OSX je brz jer ne dolazi kao Toshiba s bloatwarom. Jebiga takav paket kupis, i takav vecina korisnika zadrzi. Iskreno S4 mi je bio vise brz od S5, a sve od tog jebenog trpanja svega i svacega.

Šta se kvalitete tiče kod iPhona 5/5S neman nekih problema, isti se nalazi u hard casu, a kad san ima iP5 pada je masu puta i samo minorna ostecenja, ljustenja nije bilo ali ga definitivno nisan pazio kao sve mobitele do tada (4/4S), 5S pazin jer jebiga nije mi gust da ga sjeben.
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nemojte ponovo započet iOs vs Android. A za pitanja o određenim mobitelima imate odvojene teme pa tamo pitajte.
Uvik nam pobrisu trollanje pa se tu ispusemo.

Kad smo vec kod iPhona, je li neko uspio upogonit certifikate? Znaci custom certifikati za verifikaciju na određenim stranicama? Iman u mailu, ali ga nece da ucita :/
Baja 001 je offline  
Staro 25.07.2014., 08:28   #4097
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Mješate kruške i jabuke. Kako možete uspoređivati OS koji je rađen za točno određeni hardver i OS na kojem radi brdo raznog hardveraja (npr. MTK, Rockchip, Snapdragon, Exynos čipset; single, dual, quad, hexa, octa core cpu;...)? Nema ni teoretske šanse da drugi radi fluidno i brzo kao prvi bez obzira bio on vanilla, stracciatella ili pistachio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.07.2014., 11:34   #4098
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
@Coconut
Mene iskreno kao krajnjeg kupca ne zanima dal je taj Android radjen samo za S5, ili pak za 2000 drugih modela. Zanima me samo kako radi. A kako radim sa mobitelima, imam doticaj sa svim modelima.

Uz iPhone uvijek koristim barem jedan android (WP ni uz najbolju volju ne mogu, iako je fluidan poprilicno). Samsunga necu spominjati, oni su zivi uzas. I onda kad procitam u recenzijama da su napokon rijesili lag (ova teza ide jos od S2) samo se slatko nasmijem. Posebice ovo mozes procitati u domacim recenzijama.

E sad, nisam ljubitelj AOSP-a, tako da u taj dio necu ulaziti. No od Androida najvise mi se dopao Xiaomi mi2s i mi3 + G2 od LG-a. Mi2s je super telefon, mi3 nisam zadrzao jer je preglomazan sa dosta velikim bezelima. Ali je super telefon napravljen, pa koga to ne smeta ima moje iskrene preporuke na isti.

LG G2 ima tu glossy plastiku, i iskreno, to je od moje strane najveca zamjerka tom mobu. No jeftiniji od konkurencije, odlicna baterija, dobra kamera, itd.

G3 je uzasan. Puno ljepsi od g2, no imitacija aluminija je presmijesna. Zagrijavanja takodjer. U firmi imamo samo jedan primjerak trenutacno, i vec smo par puta dobili upozorenje da ce se mobitel radi pregrijavanja resetirati (testiramo igre na kojima radim, sto kao outsorcing za druge firme, sto vlastite igre). U ovih par godina ne sjecam se da nam se ijedan mobitel resetirao radi pregrijavanja. Sto android, sto iOS. A g3 to radi redovito.

I steta, jer sam isti mislio sebi ubosti da mi zamjeni mi2s kao sekundarni mob. I odustao naravno. Ekran na suncu takodjer nije za pohvaliti se, dapace.

P.S.
iP5 crni se ljustio, to je istina. Par modela (ukljucujuci i vlastiti) sam vidio vlastitim ocima, neki nakon mjesec-dva krenu sa ljustenjem, neki nakon svega par dana (moj npr.). Ali iP5s nema taj problem. Uopce.

Inace volim neku srednju velicinu ekrana. Do 4,5, cak ce mi i ovih najavljenih 4,7 za svakodnevno koristenje kao primarni telefon biti trunku preveliko. Najradije bih da odu na 4,3, ali ocito i oni idu za tom logikom 'vece je bolje'. Steta.
Mileni je offline  
Staro 29.07.2014., 06:53   #4099
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
iP6 5.5" dolazi tek u 12 mjesecu, a 4.7" verzija neće imati safirno staklo
http://www.gforgames.com/gadgets/5-5...ecember-44589/
http://www.gforgames.com/gadgets/4-7...lay-mia-44601/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 29.07.2014., 11:20   #4100
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Kako spasiti/pristupiti brojevima koji su sačuvani na telefonu/iphonu4 koji je proveo cijelu noć u lokvi vode? Znači mob se neće upalit.
Da li ovi u servisima ikako mogu tome pristupiti? Na sim-u nema brojeva.
domina je offline  
Staro 29.07.2014., 11:21   #4101
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Kako spasiti/pristupiti brojevima koji su sačuvani na telefonu/iphonu4 koji je proveo cijelu noć u lokvi vode? Znači mob se neće upalit.
Da li ovi u servisima ikako mogu tome pristupiti? Na sim-u nema brojeva.
Icloud. Svak ko to ne koristi triba ostat bez iPhona.
Baja 001 je offline  
Staro 29.07.2014., 13:35   #4102
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Hehe, baja ne budi zao.

Ja ih znam masu koi ne koriste app store a icloud, sto je to? El to nest u "cloud"?.
natal je offline  
Staro 29.07.2014., 13:36   #4103
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Hehe, baja ne budi zao.

Ja ih znam masu koi ne koriste app store a icloud, sto je to? El to nest u "cloud"?.
Takvi zasluzuju havarije.
Baja 001 je offline  
Staro 29.07.2014., 13:48   #4104
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Jedino kaj mi iCloud ima 5 gb pa ne stanu albumi gore i onda moram koristit google drive/dropbox.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 29.07.2014., 13:54   #4105
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
koliko sam čitao ako me pamćenje služi, icloud neće imati visoke cijene za više prostora u odnosu na dropbox i google drive.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 29.07.2014., 19:06   #4106
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
10 gb je trenutno 20$, a 20 gb je 40$.
Zvučim kao škrtac ali zašto bih plaćao nešto što mogu besplatno rješit. Nakupilo se prostora na dropboxu....
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 29.07.2014., 20:35   #4107
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
mislio sam na nove cijene za icloud koje dolaze sa yosemiteom.
20gb stara cijena 40$ /godišnje

nove cijene
5GB - free
20GB - $0.99 per month ($11.88 per year)
200GB - $3.99 per month ($47.88 per year)

Ako je to skupo ja sam pao sa marsa
Jest da su googledrive i dropbox za odredeni broj gb-a besplatni, ali icloud donosi neke novosti, tako da za apple korisnike će sigurno biti bolje platiti icloudu nego dropboxu/googledriveu ako je potreban veći prostor.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 29.07.2014., 21:26   #4108
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
mislio sam na nove cijene za icloud koje dolaze sa yosemiteom.
20gb stara cijena 40$ /godišnje

nove cijene
5GB - free
20GB - $0.99 per month ($11.88 per year)
200GB - $3.99 per month ($47.88 per year)

Ako je to skupo ja sam pao sa marsa
Jest da su googledrive i dropbox za odredeni broj gb-a besplatni, ali icloud donosi neke novosti, tako da za apple korisnike će sigurno biti bolje platiti icloudu nego dropboxu/googledriveu ako je potreban veći prostor.

Promaklo mi je to. Ovo su super cijene, $0.99 mjesečno za 20GB uzimam sigurno i miran sam. Da imam sve na jednome mjestu.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 31.07.2014., 10:36   #4109
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ma šta je super, mrzim ove pretplate, daj mi 20 GB za 20$ jednokratno i ćao, šta me muzeš.

Nemože mi u glavu ući kako yahoo nudi 1 TB prostora for free, a ovi ti daju 5GB.
kvaju je offline  
Staro 31.07.2014., 11:05   #4110
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
pa i platis 20$ jednokratko, i imas godinu dana. Točnije $11.88 za 20GB.
Ako ti je puno dati 5 kuna mjesečno za nešto što koristiš na dnevnoj bazi (barem ja), nemoj dati.

Btw molim te, linkaj mi taj yahoo cloud, jer su toliko dobri da ih nemogu niti naći.
Sigurno imaju i kvalitetne aplikacije sa gro opcija poput google drivea i dropboxa, kako na desktop računalima, tako i na mobilnim uređajima, jel tako?

edit:
https://overview.mail.yahoo.com/
aha, email storage. Tako sam si nekako i mislio.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na