Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2016., 03:29   #1
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Smile Problem sa s kvalitetom slike, nakon zamjene VGA. Slika je "cudna"

Pozdrav

Zanimalo bi me, da li je netko imao sliccno isksustvo? i ako da , kako popraviti?

Hvala!

ukratko: opis kvara.
Prvo imao radeon 4670. Spojena sa DVI na HDMI kabelom na LCD TV.
-Radila super, boje super, jasnoca super, jednostavno je kvaliteta slike bila super.

nakon toga:
danas upgrade:

U komp ubacio Ati Radeon 6770 1gb. Kupljena od kolege.
VGA testirana sa Quake Wars i Doom3 BFG (nemam drugih jacih igara trenutno) - sve radi i stabilno je.

Međutim - slika je dosta lošije kvalitete. boje su nekako prejake tj intenzivne,
slova kao da su "urezana" oko njih
tamni dijelovi slike pre tamni (npr neki tamniji dio na filmu je crn, jednostavno se ne vidi sve sto se treba vidjeti na slici. kao da su tamno sivi tonovi = crni

VGA je spojena na isti nacin na TV. Pomocu DVI- HDMI kabla. sa istim kablom,i istim HDMI utorom na tv - prije je slika bila izvrsna.

-probao cackati Ati catalyst control centru, namejstavati sliku. nemogu je dobiti da bude nekako "zdrava kao prije". Trenutno ovo pisem sa Nvidia Geforce 6600LE na 2. kompu, i slika je bolja tj zdravija na njoj, nego na Radeon 6770 1gb.

Jos 1 komp ima Radeon 4500. Slika je na njoj dobra ali malo losija.

Najbolju kvalitetu slike mi je bila na Radeon 4670, (dok je bila u kompu) i na 2. ompu na geforce 6600LE

postavke slike za taj "chanell" (HDMI 3,HDMI2 itd) su na svim chanellima - iste! i tamo di je dobra slika - npr HDMI1 di je spojena 6600LE, ima iste postavke slike kao i kanal npr HDMI3, na kojem je Radeon 6770.

Međutim - slika je losije kvalitete. Probao sam bez DVI-na HDMI kabela (koji sam koristio prije jer prijasnja vga nije imala hdmi izlaz na sebi) samo sa obicnim HDMI kabelom ,i slika je ista.

-- Zna li netko o cemu je rijec? Hvala!
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na