Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2011., 16:14   #1
Schnaky
Registered User
Moj komp
 
Schnaky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: V.Gorica
Postovi: 5
Asus K52J

Pozdrav,

prije 2 tjedna sam kupio Asusa K52J

i3 370m 2.4 GHz
4GB RAM
ATI Mobility Radeon HD 5470 512MB

i sa svakom igrom koju sam do sad instalirao imao sam problema. Nisam forsirao najnovije igrice i stvarno svaka koju sam do sad probao blokirala je.
Recimo COD:World at War gameplay ide normalno par nivoa a onda zablokira na učitavanju sljedečeg levela i moram ga resetirat.
Medieval II mi isto trokira i u meniju i u samoj igrici.

Ne znam više što da radim. Probao sam sve moguće softverske kombinacije. Windows 7 sa driverima koje sam dobio na instalacijskom cd-u i onda poslje sa najnovijim catalystima. Sad sam pak instalirao XP i stavio sam preporućene drivere za grafičku i ništa se nije promijenilo.

Da ga nosim na servis?
Schnaky je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 06:44   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Grafa ti baš ne puca od snage. Ako si se želio igrati, trebao si nabaviti lap sa jačom (npr. 5650). Probaj postavke igri staviti na low. Onda bi trebalo biti puno bolje.
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mob...0.23698.0.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2011., 20:21   #3
Schnaky
Registered User
Moj komp
 
Schnaky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: V.Gorica
Postovi: 5
Zaboravio sam napomenut da sam sve igre koje sam probao do sad normalno probao i na low. Moj je problem to kaj me buni... Meni igrice rade besprijekorno do jednog trenutka kad se smrznu bez razloga i to čak ne uvijek nužno u gameplayu nego u meniju ili za vrijeme loadanja. Ponavljam da to nisu neke ekstra nove igrice... CoD:MW ili World at War... Mafiju 2 mi je isto vrtio skroz normalno po 10-15 minuta i onda par puta zatrokira i umre!
Ne pregrijava se...
Schnaky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 09:48   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Malko sam Google-o ( 99,99% vremena problem riješi Google ) i više ljudi ima isti problem.

Riješili su ga skidanjem zadnje verzije drivera sa AMD stranica. Na WIN 7 sistemima.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 13:04   #5
dejan08
Premium
Moj komp
 
dejan08's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Malko sam Google-o ( 99,99% vremena problem riješi Google ) i više ljudi ima isti problem.

Riješili su ga skidanjem zadnje verzije drivera sa AMD stranica. Na WIN 7 sistemima.
da ima like lajkao bi ovo

nevjerojatno koliko ljudi nezna google koristit, nego nekad moram na mobitelu visit da im objasnim osnovne stvari
__________________
Lenovo T530
Dell Studio 1555
dejan08 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2011., 01:39   #6
Schnaky
Registered User
Moj komp
 
Schnaky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: V.Gorica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Malko sam Google-o ( 99,99% vremena problem riješi Google ) i više ljudi ima isti problem.

Riješili su ga skidanjem zadnje verzije drivera sa AMD stranica. Na WIN 7 sistemima.
Jako mi je drago sto si odvojio par minuta svog vremena da progooglas moj problem.
Bez brige, prva adresa na koju sam se javio bila je google i probao sam svakakva rjesenja cak i tvoje kao sto sam vec naveo u prvom postu.
Ocito ne postoji bezbolno rijesenje...u ponedjeljak ide na servis.
Schnaky je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 15:23   #7
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Citiraj:
Autor Schnaky Pregled postova
Jako mi je drago sto si odvojio par minuta svog vremena da progooglas moj problem.
Bez brige, prva adresa na koju sam se javio bila je google i probao sam svakakva rjesenja cak i tvoje kao sto sam vec naveo u prvom postu.
Ocito ne postoji bezbolno rijesenje...u ponedjeljak ide na servis.
i kako si na kraju riješio stvar?
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 21:07   #8
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Nije i neće. CoD World at War je grafički najžešći u cijelom serijalu, baš ga i neće tečno vrtiti na toj grafi u uskom kućištu i sa slabim hlađenjem.

Ono "ne pregrijava se" baš i nije potvrđeno Everestom, nego je dao konstataciju.
Da je do drivera, ili bi radilo kako treba, ili ne bi. Njemu radi dok lap ne skuži da je dobio temperaturu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2011., 15:42   #9
Schnaky
Registered User
Moj komp
 
Schnaky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: V.Gorica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Nije i neće. CoD World at War je grafički najžešći u cijelom serijalu, baš ga i neće tečno vrtiti na toj grafi u uskom kućištu i sa slabim hlađenjem.

Ono "ne pregrijava se" baš i nije potvrđeno Everestom, nego je dao konstataciju.
Da je do drivera, ili bi radilo kako treba, ili ne bi. Njemu radi dok lap ne skuži da je dobio temperaturu.
Bio je na servisu i očito se nisu nešto previše uznemiravali sa utvrđivanjem kvara jer su samo promijenili matičnu, ali kvar nije uklonjen. Opet se smrzava pri minimalnom opterečenju, ima identične simptome i čim ulovim vremena ide nazad na servis...
Schnaky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2011., 22:52   #10
Schnaky
Registered User
Moj komp
 
Schnaky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: V.Gorica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Nije i neće. CoD World at War je grafički najžešći u cijelom serijalu, baš ga i neće tečno vrtiti na toj grafi u uskom kućištu i sa slabim hlađenjem.

Ono "ne pregrijava se" baš i nije potvrđeno Everestom, nego je dao konstataciju.
Da je do drivera, ili bi radilo kako treba, ili ne bi. Njemu radi dok lap ne skuži da je dobio temperaturu.
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?...age=1&count=53

Hvala ti na ekspertnom mišljenju, ali gledao sam temperature u Everestu.
Imao si pravo, ne budem rješio problem jer je riječ o lošoj seriji koja ima očito hardverskih problema.
Schnaky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2011., 23:12   #11
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Prije bi rekao da je problem nešto od drivera, prvenstveno grafičke.

Šogor mi isto ima tu seriju laptopa, i stavio sam mu par starijih igara, tipa Most wanted i slično koje odigra tu i tamo. Uglavnom igre rade ok, i problem nije u pregrijavanju. Zna se dogoditi da je dugi loading i sl. fore, ali to je odmah nakon kaj se uđe u igru. Napravit se alt+tab i ponovno uđe u igru i poslije normalno radi. Nije da se javlja nakon pol sata igranja pa da je radi pregrijavanja.

Uglavnom nisam previše njuškal oko toga, ali bum probal s drugim driverima jednom prilikom jer nije često ovdje.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 22:38   #12
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
očito je do cijele serije problem, imao sam par komada na testiranju i uvijek isto smrzavanje...

jel netko barem uspio izreklamirati problem du mu riješe sve kako treba?
jonyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na