Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2017., 23:33   #31
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Nakon nekoliko dana par dojmova. Živim u garsonjeti s visokim stropovima. Frend mi posudio ovaj model i prodisao sam. Par postova prije sam pisao o nekim simptomima koje sam imao zbog prevelike vlage, i tako zadnjih godinu dana. Ukratko, ujutro se budim s puno čišćim nosom, nemam problema sa disanjem i sinusima, ne kišem i slinim. Vani su se u međuvremenu izmjenili i bura i jugo.

Ultimativni test je bio spavanje i sušenje robe. 6 plahti stavljeno oko 21h, uređaj na medium, konstantno odvlaživanje. Roba je u 3h ujutro bila praktički suha. Jedno 2-3 litre vode je izbacio van. Ugasio sam uređaj jer jebat ga, malo me počeo živcirati zvuk. Ujutro sam ga opet upalio i ugasio nakon posla. Roba je suha, u stanu se ne osjeti vlaga niti miris detrđenta i oprane robe. Dodatnih par litara je izbacio...

Troši otprilike 0,4-0,5 kW/h u kontinuiranom radu. Ako podesiš npr održavanje 50% vlage, onda troši i manje jer se gasi, oko 0,3 kW/h. Očekujem porast računa za struju oko 50-80 kn što mi je na mjesečnoj bazi zanemarivo.

Mane ima dvije: uvjetno - buka. Šumi, kao ventilator, treba vremena da se naviknete na zvuk. Nemam problema s bukom prometa niti ventilatorom po ljeti, ali šum u zatvorenom tihom prostoru traži navikavanje.
I drugo, grije zrak. Probudim se usred noći i bude mi toplo iako se tanko pokrivam i nemam problema s toplinom (krevet mi je na mansardi na povišenom). Uređaj zbilja ispuhuje blago topliji zrak nakon par sati rada.

Sad gledam uzeti TTK 66E ili 68E. Ovaj drugi ima nešto nižu buku, veću posudu i manju potrošnju te nekakav mod za sušenje rublja. Prvi je za iste pare puno jači ulog u budućnost (za veći stan npr.), ali ima samo 2 brzine venta i u startu deklariranu višu buku.

Imam u planu potrošiti do cca 150 eura / 1300 kn (bez poštarine) pa ako ima kakav drugi prijedlog, slušam. Čak i ovaj 68E iz HR bi mogao ući u izbor zbog amex opcije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 22:53   #32
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Evo, gledam Trotec 105 S uzeti direkt od proizvođača. Neka preporuka u toj klasi, neki drugi proizvođač?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 09:23   #33
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Vezano za moj prethodni post, uzeo sam u 5.mj na kraju T69e:
https://www.trotec24.com/en-de/machi...ygrometer.html

Malen, lijep dizajn, kontrole, osvjetljenje i prikaz razine vlage... Meni bitnije, ima 4 litre spremnik i drago mi je sto sam isao na tu opciju.

Jako zadovoljan s njim, nemam prigovora.

Mane:
- quiet mode je zapravo isti vrag kao low speed fan mode. Po defaultu ima 3 brzine ventilatora, ocekivao sam da je quiet mode zapravo 4. brzina...
- prikaz razine vlage nije vas precizan. U paketu sam dobio i mjernu postaju koja npr pokazuje 50%, a odvlazivac na sebi pokazuje 60%. Kao da ima neki offset pa se ravnam prema postaji koja ipak u speckama navodi odredjenu preciznost itd.
- podesavanje smjera strujanja zraka ne postoji. Po defaultu puse za gore, a nekad ga zelim usmjeriti u robu na susilu pa improviziram

Vezano za buku, naviknuo sam se, ne zuji ne cvili, samo ima taj zvuk cirkulacije zraka. Kompresor je tih. Spavam u istoj prostoriji s odvlazivacem na low brzini.

Performanse:
Odusevilo me koliko brzo se roba susi kada je vani vlaga 70+%. U garsonjeri bude konstantno oko 55% vlaga, a roba se od 21h navecer osusi do 5 ujutro. Deblje stvari se trebaju jos malo prosusiti u toku jutra. Ma milina, prije smo robu susili po 2 dana.

Sve u svemu najbolja investicija u 2017.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 17:50   #34
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Kolika ti je temperatura zraka koji izbaciva 69? Ne mislim da baš mjeriš nego ono kad staviš ruku na 30cm od njega jel topliji ili hladniji zrak
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 18:13   #35
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Zadnjih par sati mi radi na max brzini pa ti mogu i izmjeriti. Mjereno s ovom mjernom postajom, kaze oko 27-29 C ovisno gdje pozicioniram postaju. Najtoplije pokazuje kad je stavim na resetku ispuha. U prostoriji je oko 23 C
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 20:01   #36
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Puno hvala. U svakom slučaju izbacuje bar jednako ili toplije nego što je u prostoriji? Jel vrijedi ono što si napisao ranije da tek nakon par sati rada počne topliji zrak? Meni radi već nekih 2 sata i još uvijek puše dosta hladan zrak
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 21:27   #37
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ne znam o cemu ovisi toplina zraka :/ nekad kad ga ugasim i za par min upalim onda puse hladnije nego prije. Da se razumijemo, nikad mi nije puhao zrak hladniji nego sto je sobni, ili ja to nisam primjetio

U pravilu nakon sat-dva puse toplije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 17:22   #38
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Dižem malo stariju temu, ali što uzeti za dvije (vratima) spojene prostorije od cca 40 kvadrata (zajedno).
Vidim da trenutno neke modele imaju na popustu no to i nije toliko bitno već je bitno na što obratiti pažnju (buka, spremnik prikupljene vode, automatski rad i sl.)?

https://mikroklima.com.hr/17-susaci-odvlazivaci-zraka
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 17:50   #39
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Da ga danas opet uzimam gledao bi da postoji pravi quiet mode (malo tiši rad nauštrb efikasnosti) te fizičke tipke/botuni, a ne touch. Upališ ga na tipku, podesiš što želiš, a preko raznih tajmera ili smarthome utičnica možeš detaljnije regulirati njegov rad.

I dalje stojim pri tome da mi je ovo najbolja investicija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 19:29   #40
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Hvala za info, no pogledao sam podatke za sve modele kaj imaju u ponudi i nigdje ne navode buku
Nego još jedno pitanje, kako se i da li se to treba povremeno servisirati?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 19:58   #41
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
https://www.trotec24.com/hr-de/ureda...-ttk-69-e.html

jednog ja koristim vec 3-4 mj, 40ak kvadrata ( kupaona i dvije prostorije )..
kad se digne vlaga palim, znao je u noci i cijeli spremnik napuniti - 4 litre!
kod tusiranja, tajmer na sat-dva i nema vise tropskih uvjeta u kupaoni..
buka vjerojatno kao i svima nije najjaca strana jer mora imati velik protok zraka, ali je podnosljivo
timer, automatsko gasenje kada je pun ( jedino sto bi bilo dobro da ima i automatsko paljenje :/ )

ali najvaznije od svega trebas pripaziti na izvor vlage, ne susiti robu u stanu, prozor/ventilator u kupaoni paliti kada treba, otvoriti malo prozore da se prozraci pogotovo kod kuhanja...


drugi narucen za buraza i upravo u tranzitu (mislim da je jasno onda koliko ja zadovoljan)



ako kupujes obavezno direkt iz njemacke narucivati (kud brze stigne, cca 5dana, kud je 20-30% jeftinije) (*stranica im je jako blesava pa recimo meni nikako nece preko PC-a nego samo s mob-a prihvatiti narudzbu)

servisa nekog posebno nema, usisati povremeno filter i ako osjetis "miris" malo dezinfekcijskog sredstva (u mom slucaju ocat i limun ), u principu isto kao i unutarnju jedinicu klime cistis
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 20:04   #42
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397