Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2015., 11:52   #1
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Question Problem s napajanjem LC Power

Pozdrav!

imam napajanje Lc Power 520w , ili 560-570w, ugradjen u komp

prije nego sto sam ga intalirao, mislio sam da mi je vijak upao u njega, (ispostavilo se da nije- posto nije nista zvecklo kao kad metalni vijak lupa u kucistu)

i ja sam napajanje "tresao i njihao" da cujem jel sta upalo u njega. i kad nisam nista cuo- vratio ga u komp.

- I SAD nastaju problemi

kada se komp ukljuci cuje se da ventilator od napajanja lagano "dotice" neki dio unutar napajanja. to se prije nije culo. a sad se cuje tik-tik-tik-tik brzo kako ventilator ide.

sad- jesam li nesto poremetio dok sam tresao napajanje pa se nesto pomaklo? mozda neka zica?

zelio bih otvoriti napajanje - ali sam cuo da napajanja sadrze struju u njima CAK I AKO je napajanje iskljuceno od strujnog kabela!

pa me strah prckati po njemu. sto bi bilo dobro? gumene rukavice u apoteci kupiti i onda ici otvarati? - je li te iz apoteke gumene rukavice predstavljaju dovoljnu zastitu kad prckamo po necem ovakvom?

- volim raditi s kompovima i otklonio sam mnoge hardverske i softverske probleme sam, ali nemam elektrotehnicku skolu/faks da znam ove stvari o napajanju :-)

hvala na informac

i jos nesto

2. molex konektori od ovog napajanja tako se znaju Zaglavit u dvdrw da je to strasno! cupao sam ih van kljestima!!! nemozes ih uopce normalno izvuci koliko se zaglave. dobro da nisam iscupao dvdrw prikljucak za molex i sve, mislio sam da ocu! bas neka cudna zavrzlama oko gluposti

je li ikome takvi molexi isto?

hvala
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 12:03   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
zelio bih otvoriti napajanje - ali sam cuo da napajanja sadrze struju u njima CAK I AKO je napajanje iskljuceno od strujnog kabela!
Tako zvani LC "PerpetuumMobile" Power. Dobro si (na)cuo, ali nije tako grozno kako ispada. Mozda ti je najsigurnija varijanta da jednostavno upalis napajanje i izvadis naponski kabel dok racunalo radi te ga ostavis sat-dva na miru.

Na kraju krajeva, ne postoji nikakva spektakularna energija u tim kondenzatorima, ne brini. Naravno, ne kazem da ih pokusavas isprazniti tako da ih kratkospojis jezikom, ali uz malo mozga, ne budete ni pecnulo, a kamo li sto drugo.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2015., 13:49   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Mene neki dan drmnulo iz kondića, prekoneki put u životu. I dalje sam živ (apsolutno) i bez posljedica (relativno).

Razlika u odnosu na statički izboj (ESD) je da je dosta jače i stegne ti mišiće cijelog ekstremiteta. Nema u tim kondićima dovoljno energije za išta ozbiljnije.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 16:06   #4
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tako zvani LC "PerpetuumMobile" Power. Dobro si (na)cuo, ali nije tako grozno kako ispada. Mozda ti je najsigurnija varijanta da jednostavno upalis napajanje i izvadis naponski kabel dok racunalo radi te ga ostavis sat-dva na miru.

Na kraju krajeva, ne postoji nikakva spektakularna energija u tim kondenzatorima, ne brini. Naravno, ne kazem da ih pokusavas isprazniti tako da ih kratkospojis jezikom, ali uz malo mozga, ne budete ni pecnulo, a kamo li sto drugo.
- Bubba - Hahaha ok

- sto znaci perpetuum mobile?

-Destroyer- te zdimilo malo dobro je dok nemas kosu ko Einstein

-Bubba- edit: http://www.skole.hr/ucenici/os_visi?news_id=3329#menu

hm zanimljivo

sta to mislis u smislu - kad bi bar napajanje davalo struju za pc bez strujnog kabela?

edit: ovo je vrlo, vrlo zanimljiv clanak!

Zadnje izmijenjeno od: SniperWolf. 17.02.2015. u 16:14.
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2015., 16:12   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Reklamiraj napajanje i riješi se briga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2015., 09:21   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
sta to mislis u smislu - kad bi bar napajanje davalo struju za pc bez strujnog kabela?
To si prakticki ti rekao, ja sam te samo citirao.

Jesi rijesio problem?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2015., 14:07   #7
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Vjerojatno ti se neka žičica pomaknula i sad vent lupka po njoj. Obavezno ga otvori i pomakni žice i izolirkom ih učvrsti / pomakni da više ne dolaze u doticaj sa ventom. Nema straha, samo izvadi kabel iz struje, kresni komp i onda izvadi napajanje i raskopaj ga.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 20:29   #8
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Kako je već rečeno: prije nego kreneš otvarati napajanje ugasi računalo, odštekaj naponski kabel od napajanja (onaj koji ide u utičnicu) i stisni tipku za paljenje računala još jednom da isprazniš kondenzatore.

Da bi bio siguran da si uspio pogledaj matičnu ploču: vjerovatno ima neku LED diodicu koja svijetli kad je ploča pod naponom. Kad se ta diodica ugasi siguran si.
Nakon toga možeš odpojiti napajanje od ploče itd. i krenuti u raskopavanje

Umjesto izolirke, selotejpa i sličnoga preporučio bi najobičniju vezicu za kablove. Izolirka ili selotejp će ti se s vremenom odlijepiti od topline.

Što se pak tiče molexa: svašta se znalo dogoditi s njima.
Nekima ispadaju pinovi, neki se ne daju uopće uštekati ili ih moraš toliko siliti da nakraju izbiješ pinove van.
Ovisi valjda o napajanju i kvaliteti izrade.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na