Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2009., 19:52   #1321
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
"Cijena usluge Halo halo halo sastoji se od mjesečne naknada za korištenje usluge Halo halo halo, mjesečne
naknade za odabrani tarifni paket i naknade za ostvareni OptiDSL internet promet, sukladno ovim uvjetima
korištenja."
valjda start paket ili flat rate. nisu nigdje precizirali da li je to moguće mijenjati, ali logično bi bilo da se može.
tnx

pročitao sam na nekom forumu da t-com planira kupiti optimu, nedaobog da se to desi, imate kakve informacije? ako se to desi, vratit će nas u kameno doba glede cijene adsl-a.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 20:13   #1322
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Optima je firma u raspadu, veliki dugovi ju stišću a banke stežu ventile... Za sada je jedan strani ISP ponudio otkup cijele Optima Grupe ali su ga odbili... Ako u narednih 6 mjeseci Optima ne riješi dugove odu oni u povijest... Tko god ih preuzme dobit će ih za 1 kn... Možda ih Vip preuzme iako su za sada rezervirani po tom pitanju...
Cele303 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2009., 20:25   #1323
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
samo da ostanu ove cijene, jer ovo je najbolja stvar koja se desila hrvatskoj po pitanju telefonije. i vip i hitler su skupi u mobilnoj (i fiksnoj) telefoniji, tako da optima & tele2 rulez.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 19:53   #1324
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
pa ni metronet ne stoji baš najbolje, poznato od prije...pa se, evo, već dugo drži na vodi...
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 19:59   #1325
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
pogle vlasnicke strukture tih firmi pa cesh vidjet da Metronet nije u realnoj opasnosti.

sto se tiche Optime, ma ko ga hebe. ako je potrebana dokapitalizacija, pa sta - mozda dodju s boljim uslugama i boljom pokrivenoshcu s novom vlasnickom strukturom.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 22:05   #1326
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ako dode do prodaje dionica, agencija za telekomunikacije ce onemogucit potpuno preuzimanje od strane T-coma. Nastao bi jos veci monopol.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 23:19   #1327
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
jedini minus za optimu - dva mjeseca čekanja
bome, dobar minus.. velik ko kuća.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 00:08   #1328
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Cele303 Pregled postova
Optima je firma u raspadu, veliki dugovi ju stišću a banke stežu ventile... Za sada je jedan strani ISP ponudio otkup cijele Optima Grupe ali su ga odbili... Ako u narednih 6 mjeseci Optima ne riješi dugove odu oni u povijest... Tko god ih preuzme dobit će ih za 1 kn... Možda ih Vip preuzme iako su za sada rezervirani po tom pitanju...
Koja riječ više o ovome? Da nisam na Optimi već duže određeno razdoblje i da sam (ovo će mizerno i potpuno neshvatljivo zvučati ) zadovoljan (!), dok mi je t-kom radio samo probleme, bolio bi me đonson... No, daklem... Optima se raspada? Zašto? U kakvom je stanju t-kom? T-kom će kupiti Optimu? Tako da htjeli ne-htjeli bit ćemo svi na Optimi? Moguće? Iako čisto sumnjam da će odjednom dići cijene (glupo bi bilo već prije nisku cijenu )?
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2009., 16:13   #1329
fle_ki
Premium
 
fle_ki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 217
Ne znam odakle vam informacija da je Optima u banani,ali ako dođe novi vlasnik neka bude to Tele2
__________________
lijek je smijeh,a puna šaka lijeka je urnebesni smijeh
fle_ki je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 11:51   #1330
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
evo jucer nest skidao i reko pocetak je mjeseca pa da si malo besplatno ubrzam, aktiviram optiblast! brzina samo cca 3.6 Mbit/s i traje tocno sat vremena valjda u sekundu, znalo je prije i duze trajat!
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 13:15   #1331
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Hm, čitajući neke komentare ispada da su jedino t-com/mobile i malo vip profitabilni a ovi ostali na rubu bankrota i propasti. Jednostavno mi nije realno da je optima uza sav taj ogroman odljev korisnika s t-smeća prema optimi još i u banani. U mome mjestu već 2-3 mjeseca nema mjesta na njihovoj centrali i možeš se slikat a ne dobit mjesto na dslamu. Izgleda da optima polako postaje Hrvatski telekom.
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 13:47   #1332
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Stvar je u tome što su privatni korisnici slab izvor prihoda, pogotovo što udio zarade Optima mora plaćat T-Comu kao i svi ostali provideri zbog neriješene lokalne petlje... Drugo, poslovni korisnici su sve firme koje su bile svrab T-Comu i prešle su na Optimu jer je jeftinija i T-Com ih se riješio a Optima se sad ganja s naplatama s njima... Čast izuzecima, imaju nekoliko jakih firmi a ostalo je škart... Treće, jako su puno uložili u polaganje kabela, u Rijeci recimo preko 300km položene optike a to košta... Zatim slijedeće je da nemaju ljudi, odljev mozgova se nastavlja zbog male plaće u odnosu na konkurente i uskoro neće imat tko održavat postojeće i spajat nove poslovne korisnike (privatne korisnike spajaju partneri)...
Cele303 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 23:30   #1333
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Da li postoji zabrana od Carneta ako uzmem OptiCarnet? I koliko mogu biti siguran u odgovor? Torrenti dozvoljeni?
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 10:40   #1334
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cele303 Pregled postova
Stvar je u tome što su privatni korisnici slab izvor prihoda, pogotovo što udio zarade Optima mora plaćat T-Comu kao i svi ostali provideri zbog neriješene lokalne petlje... Drugo, poslovni korisnici su sve firme koje su bile svrab T-Comu i prešle su na Optimu jer je jeftinija i T-Com ih se riješio a Optima se sad ganja s naplatama s njima... Čast izuzecima, imaju nekoliko jakih firmi a ostalo je škart... Treće, jako su puno uložili u polaganje kabela, u Rijeci recimo preko 300km položene optike a to košta... Zatim slijedeće je da nemaju ljudi, odljev mozgova se nastavlja zbog male plaće u odnosu na konkurente i uskoro neće imat tko održavat postojeće i spajat nove poslovne korisnike (privatne korisnike spajaju partneri)...
samo mi reci odakle ti informacija da je optima u banani(sto je popularan ovaj izraz), ako se o njim pise samo sve najbolje i svi ljudi su zadovoljni njima..nisi li ti jo sjedan T-comov kulak pa zato tako pises?
  Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 12:19   #1335
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880


mene nesto brzina zeza....
dali je to samo meni, ili vas ima jos ?!



edit:
nista sto restart rutera ne rijesava...


Zadnje izmijenjeno od: Željac. 07.01.2009. u 13:17.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2009., 17:33   #1336
fle_ki
Premium
 
fle_ki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 217
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
samo mi reci odakle ti informacija da je optima u banani(sto je popularan ovaj izraz), ako se o njim pise samo sve najbolje i svi ljudi su zadovoljni njima..nisi li ti jo sjedan T-comov kulak pa zato tako pises?
To su ti petokolonaši,bacaju dezinformacije.
__________________
lijek je smijeh,a puna šaka lijeka je urnebesni smijeh
fle_ki je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 09:47   #1337
mrgz
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 1
poz
imam pitanje
kad ukljucim na optimi na webu tamo optimablast uslugu
sve uredno se ukljuci pise usluga aktivirana itd
ali mi se brzina ne mijenja
zatim sam pogledao u modem postavke tamo pise da mi je max speed alowed 1024/509
gledam i nigdje nema opcije da to promijenim
pa sam genije zvao podrsku od optime da bi mi se javila neka zenska sto jedva prica,takvo sto bih odmah dao otkaz,kud im telefon sumi kao da im je sve u raspadu,tud joj je glas onako "da te se rijesim sto prije" totalno nezainteresirano da pomogne nekome
jos da bi mi rekla da zovem t-com da probam tamo
ja onako gledam wtf
reko ajd u redu,ja cu zvati kasnije kad ti odes doma s posla
inace mi je prije pucala veza pa sam zvao podrsku i tamo su mi smanjili brzinu na neznam koliko,uglavnom je prestala veza pucati
sad ja genije iz slavonije mislim da su oni meni ogranicili modem? jel to moguce,tj.da oni mogu to raditi? jesam u pravu ili se gadno zavaravam?
inace modem je Netopia -- 2240N-VGx radi u router mod
mrgz je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 20:35   #1338
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
molim nekog da mi lijepo objasni...
pod ugovorom sa sa tcomom jos godinu i pol.. dal mogu kako prec na optimu ( koristimo optima liniju ) a da ne otplacujem ugovor sa ovima... ?
__________________
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 23:21   #1339
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor pcgameanalyser Pregled postova
molim nekog da mi lijepo objasni...
pod ugovorom sa sa tcomom jos godinu i pol.. dal mogu kako prec na optimu ( koristimo optima liniju ) a da ne otplacujem ugovor sa ovima... ?
Nema , ako si potpisao to je to , sad ili cekaj da istekne ili isplati ostatak ugovora ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2009., 15:01   #1340
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
šta se događa sa optimom ?
ping skače stalno
60-70-80-90-60-70...
i tako stalno
amerix je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2009., 16:16   #1341
deornoth
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ČK
Postovi: 21
Novi sam na Optimi. Radi bez prekida i problema već 5 sati.
Prema Voljatelu 256/128 ovo je uživancija.

deornoth je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2009., 22:10   #1342
hamar
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
i ja sam već dosta na Optimi. i sve 5!!!
jedva se oslobodio t-smeća. optima je super. i brzina i cijena. neuporedivo sa onim monopolistima i kradljivcima. još samo drže sela, a i to drže jer su sve pokrali i naslijedili. mislim da mozgovi bježe od njih, a da zapošljavaju samo studente... i da dalje ne nabrajam pozz..
hamar je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 13:21   #1343
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
kolko se ceka na dolazak optiminih operatera da mi donesu opremu, dobim podatke itd? kad ja predam zahtjev prek neta i lik mi dode da se potpise ugovor, ja gubim internet konekciju sve dok mi ovi iz optime ne dodu?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 14:22   #1344
~Kaiser_Chief~
Premium
Moj komp
 
~Kaiser_Chief~'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Nema , ako si potpisao to je to , sad ili cekaj da istekne ili isplati ostatak ugovora ...
da a to bi me kostalo GRO para pretpostavljam ?!
~Kaiser_Chief~ je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 14:32   #1345
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
kolko se ceka na dolazak optiminih operatera da mi donesu opremu, dobim podatke itd? kad ja predam zahtjev prek neta i lik mi dode da se potpise ugovor, ja gubim internet konekciju sve dok mi ovi iz optime ne dodu?


Ja sam od potpisivanja ugovora cekao oko mjesec dana a konekciju sam izgubio negdje 3-4 prije nego sto su mi dosli postaviti opremu
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 15:44   #1346
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor pcgameanalyser Pregled postova
da a to bi me kostalo GRO para pretpostavljam ?!
Pomnozi iznos mjesecne naknade sa brojem mjeseca koliko si jos pod ugovorom .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 19:43   #1347
ShAd0w_dAnCeR
Premium
Moj komp
 
ShAd0w_dAnCeR's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 536
Citiraj:
Autor Chandler Pregled postova
Ja sam od potpisivanja ugovora cekao oko mjesec dana a konekciju sam izgubio negdje 3-4 prije nego sto su mi dosli postaviti opremu
a telefon, el si ta 3-4 dana imo phone?
ShAd0w_dAnCeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 19:59   #1348
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Trenutno stanje brzine...

Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 20:55   #1349
deornoth
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ČK
Postovi: 21
Citiraj:
Autor ShAd0w_dAnCeR Pregled postova
a telefon, el si ta 3-4 dana imo phone?
Meni su telefon prekopčali tako da nismo ni primjetili promjenu. Internet je proradio dva dana nakon toga, ali mislim da bi radilo i prije ali sam morao čekati da mi donesu modem.
deornoth je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 22:36   #1350
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor deornoth Pregled postova
Meni su telefon prekopčali tako da nismo ni primjetili promjenu. Internet je proradio dva dana nakon toga, ali mislim da bi radilo i prije ali sam morao čekati da mi donesu modem.
ista stvar.




meni je t-com nastavio slati racune za paket bez obzira sto na njima nisam od kraja 10 mjeseca.
10 mjesec sam uredno platio, a oni su nastavili slati racune i za 11 i nadam se racunu za 12 mjesec.
zovem t-com, krivnju prebacuju na optimu, zovem optimu, kazu zovi smrada.
nema nista nego otici osobno kod njih. a, stari je nosioc linije a bez njega ne vjerujem da mogu napraviti ista. a starog ima doma koliko i vitamina u govnetu...

Željac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na