Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2013., 20:31   #1
tomo031
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Napajanje/baterija

Pozdrav.

Dakle sve je super radilo,do prije 3 dana kada sam formatiro sve,digo novi win i onda mi baterija prestaje raditi.
Inače sam ponekad samo čupo napajanje van da prebacim laptop na drugi stol,dakle na bateriji 15s dok ga prebacim,no ovaj put mi se ugasio nakon iskopčavanja napajanja,niti želi upaliti samo na bateriji.

U windosima mi očitava bateriju,pokazuje da je puna dakle kontakt nebi trebo biti problem.
Ne pada mi na pamet kako bi ovo mogao biti softwerski problem,pretopostavljam da je slučajnost što se dogodilo isto kad sam i novi win digo.

Koristim asus x71sl laptop,i dosad nisam imao ama nikakav problem s baterijom,niti je kapacitet baterije bio problem dosad,radi gotovo kao i dan kad sam ga kupio,skoro 5 godina

Nikad kraja problemima kad kad dignem novi win,svaki put par sati zaj***ncije da prostite
tomo031 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 20:54   #2
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Nove baterije nemaju postepeno spuštanje kapaciteta..tj imaju jedno vrijeme..onda odjednom totalnu riknu i neupotrebljive su..meni na mom aceru baterija drži doslovno 5-10 sekundi, a isto sam ju slabo koristio..nakon 5 godina starosti lako moguće da se upravo to dogodilo..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2013., 22:06   #3
tomo031
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Nove baterije nemaju postepeno spuštanje kapaciteta..tj imaju jedno vrijeme..onda odjednom totalnu riknu i neupotrebljive su..meni na mom aceru baterija drži doslovno 5-10 sekundi, a isto sam ju slabo koristio..nakon 5 godina starosti lako moguće da se upravo to dogodilo..
shvacam ja to,vidio sam 2 slučaja istoga,baš upravo kod Acera i HP-a.

Međutim,kako je moguće da mi u windowsima očitava bateriju (Fully charged).
Kad je laptop uključen na napajanje bez baterije,ikona je drugačija,nacrtano je napajanje sa iksićem na bateriji,što kod mene nije slučaj,prepoznaje napunjenu bateriju.... to mi nije jasno
tomo031 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 22:19   #4
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor tomo031 Pregled postova
shvacam ja to,vidio sam 2 slučaja istoga,baš upravo kod Acera i HP-a.

Međutim,kako je moguće da mi u windowsima očitava bateriju (Fully charged).
Kad je laptop uključen na napajanje bez baterije,ikona je drugačija,nacrtano je napajanje sa iksićem na bateriji,što kod mene nije slučaj,prepoznaje napunjenu bateriju.... to mi nije jasno
Kod ispitivanja baterija, relevantniji je podatak struja koju može dati, nego napon na koji se može napuniti. Npr uzmeš dva baterijska uloška, jedan ima 1,55V, a drugi 1,45V. Ne znači da je bolja ona od 1,55V, već ona koja daje dovoljnu struju za uređaj. Znači mjerodavniji je ampermetar od voltmetra.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2013., 09:37   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Baterija ima svoj vlastiti pametni čip. To šta windowsi kažu može bit istina ali i ne mora, u svakom slučaju ako baterija sama procjeni da više ne valja to je to od nje. Ista stvar se meni dogodila sa 4 godine starom baterijom za r60, radio je na njoj i odjednom se ugasio, otad aplikacija za bateriju kaže 68% i da je baterija krepala zbog normalnog trošenja, neće ju punit, praznit ... ništa.

U konačnici nibe bitan ukupan izlaz iz baterine nego kakvo je stanje pojedinih članaka unutar nje.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na