Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2011., 12:38   #1
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Zvučnici zuje kad kabel kojim se spojeni prolazi blizu monitora

Popizdit cu!

Dakle, zvucnici novi Genius HF800 Pro. Monitor LG W2253TQ. Kad kabel kojim su spojeni zvucnici (dakle, kabel kojim je lijevi spojen u desnog - i to samo taj kabel; nebitno je gdje je onaj kojim je desni spojen na zvucnu) bude blizu monitora iz oba zvucnika se cuje zuja... ma, kurac zujanje. Cuje se zvuk ko da je terminator upao u drobilicu automobila.

To se desava samo s kombinacijom ovih zvucnika i ovog monitora. Postavljeni pored 3 komada starih CRT-ova ne zuje. Cetiri para raznih zvucnika ne zuje pored ovog LG-a.

Ali HF800 + W2253 = jezivo krcanje. I problem je sa lijevim zvucnikom/kablom kojim se spaja sa desnim jer desni sam ne zuji.

OK, koji kurac da im radim? Tko je kriv? Zvucnici? Monitor? Ima li ikakvog smisla nositi zvucnike u ADM na reklamaciju? Kod njih vjerojatno nece zujati.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 12:40   #2
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Malo očito, ali da pokušaš to drugačije rasporediti?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2011., 12:45   #3
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
To nije rjesenje. To je ko da mi se u sobi raspada les, a ja rjesavam problem tako sto se zalijevam parfemom da uklonim smrad.

Jesam, probao sam drugaciji raspored, valjda desetak njih. Jedini funkcionira onaj u kojem su oba zvucnika (i kabel koji ih spaja) iznad mene na polici, sto dalje od monitora. Tada nema zujanja i zvuk je odlican. Sve ostalo - . Ono, da ga jebes, to se ne bi smjelo desavati.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 13:02   #4
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Doh, zvao ADM i kaze lik da je normalno da zvucnici zuje ako su u blizini nekog naponskog kabela. Znam, sve mi je jasno, ali ovo nije jedva primjetno zujanje, ovo je neprestani koncert Cannibal Corpsea na 120 dB.

Zanimljivo, CRT-ovi ne poticu zujanje, ali zato kad sam priblizio zvucnike naponskom kablu od drugog kompa....

Odoh u servis, vi u medjuvremenu slobodno pisite ako vam nesto padne na pamet.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 13:07   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Prvo se skuliraj, popravi rječnik, ispravi gornje postove bez raznih organa !

Treba testom utvrdit šta i kako lovi smetnju, po iznesenom samo kabel između zvučnika.
Uzmi kuhinjsku Al foliju i s njom omotaj taj kabel preko cijele dužine, dovoljno je jedan krug.
Ako to riješi problem, možeš ostavit tako ili će se predložiti modifikacija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na