Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2009., 18:11   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Preporuka za zvucnu, 2.1 zvucnike i slusalice

Ekipa trebam preporuku za sve ono gore navedeno.
Kako mi je dosta ovih tzv. "zvucnika" koje imam trenutno, a komponente sa zvucnicima koristim iskljucivo u fino poslozenom Hi-Fi sustavu na kojemu samu slusam glazbu, trebam preporuku za neke 2.1 zvucnike (iskljucivo 2.1), zvucnu karticu (da radi na Win7 x64) te za slusalice (ne treba mi onaj mikrofon za pricanje....stovise pozeljno je da ga nema) jer su moje zavrsile u smecu posto su bile bas za smece nakon sto su me odlicno sluzile cca 7-8 god.

Evo i ono najvaznije...ogranicenje sa lovom pa bi to izgledalo nekako sl. ovome:

Zvucnici: do max 1000 kn
Zvucna: max 500 kn
Slusalice: max 400 kn

Naravno i rabljene stvari dolaze u obzir, osim slusalice koje cu nove uzeti te bi bilo pozeljno da je sve iz jedne trgovine.

Iskreno jako sam skeptican prema tim svim zvucnicima za komp posto sam navikao na "engleze" i Celestion, B&W....komponente tipa NAD, Rotel......no nadam se da ima nesto za tu lovu sto ce pristojno svirati i biti dobro za igrati na kompu. Znam da zvuk nece nikada biti kao na nekoj hi-fi.....ali bar da je ok za slusanje mp3-ca i igranje.
Razlika u cjeni moze naravno biti uvijek 100 kn vise-manje (pozeljno manje ).

Zahvaljujem na bilo kojem savjetu i preporuci.

P.S.

Samo bih htio napomenuti da spajanje trenutnoga sustava na kojemu slusam glazbu sa kompom ne dolazi u obzir.

LP
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 18:24   #2
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma ja bi to sve polovno tražio.

Audigy2 ZS,sa Cirrus Logicovim DAC-om,naviše. 200kn polovna,250 ako je Platinum. Baš sam nema dugo prodao momku svoju,isto ga je zanimala W7 podrška,instalirao drivere sa neta,i rade tip top,zadnji su baš 9/2009 čini mi se BETA,odlično rade na Visti i W7. Teško dobavljiva kartica,ali kao polovna se jako isplati za 2.1 slušanje mp3ca,fala Bogu pola Creative softvera ionako nepotrebnog ni ne radi pa imaš samo najosnovnije,i dovoljno ti je to.

Dakle ovako nešto,ali bez baya,daljinca,i daleko normalnije cijene :

http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/cr...x-oglas-776655

Logitech Z3/4 Z2300,od 350,400-800,900kn se kreće cijena ovisno o modelu. Ja bi gađao Z2300 polovne,ali isto su jako rijetki makar se znaju pojaviti.

Kao ovi tu,šta je naš Flikoman prodao :

http://www.njuskalo.hr/pc-audio/logi...0-oglas-758548

Slušalice odaberi sam po ukusu,i uživaj,ima ih do 400kn fala Bogu Senn-ova itd. Možda poslušati ove KOSS:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.506.163


Ili jednostavno gađaj nove Z2300 di te najjeftinije izađu u HR ili vani,i slušalice,a za zvučnu ćeš se snaći kako sam ti rekao,ili taj Audigy2 ZS,ili neki Audigy4, ili Extreme Music za 300kn,to ti je posve dovoljno,imaš EAX 5.0 za igre i HW akceleraciju,a za vrtiti mp3ce i pokoji original CD,DVD koncert i slično kao ja,posve dovoljno.

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=4020&servisID=1

Frend mi je slično tražio rješenje za komp i uzeo je Audigy2 obični čini mi se za 150kn polovni,Z3 je nove uzeo za 600kn, i one Fatal1ty slušalice,navodno su odlične,mnogi se kunu jedina stvar šta valja a da ju je taj lik potpisao.
299kn su u Linksu ako sam dobro zapamtio.
Nimalo loše rješenje do 1000kn,1100 sve skupa,novčanik ne trpi previše,a ugodnije zvuči od 90% onog šta se nudi na tržištu PC sound komercijale,treba sve ipak strpati u budget.

Z3 ti ovako izgledaju :

http://217.14.221.177/StartEU.ashx?p...item=log-z3-bl

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 09.12.2009. u 18:52.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2009., 20:19   #3
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Slusalice cu 99% uzeti one Koss...nekako vise njima vjerujem sto se tice zvuka.

Sada jos samo ubosti neke ok zvucnike i naci zvucnu.....

Ma hebu me ti zvucnici i ta zvucna najvise jer nikada nisam tako spajao....uvijek je islo preko pojacala i razno-raznih zvucnika.....bilo je tu Celestion-a, Castle-a, B&W...ni sam se vise ne sjecam. No sada mi hi-fi sluzi iskljucivo za glazbu i trebam naci nesto "slusljivo" za komp, a da je 2.1. Imam neke Trust ili kako se vec zovu ti 2.1 zvucnici i nisu iskreno bas nesto....ali i dalje je uvjet 2.1 zvucnici i neka ok zvucna.

Ne vjerujem bas u one 5.1 sustave za komp, a i ne treba mi to + nemam mjesta za te silne zvucnike...je da su mali, ali ipak nemam mjesta za pravilno ih razmjestiti pa mi je bolje uzeti kvalitetnije 2.1.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 20:26   #4
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
S konja na magarca je nezaobilazan efekt,čak i iz Porschea na magarca,Trust 2.1 zaboravi,to je za PCE donatore.

Rekao sam ti,Audigy2 naviše,radi i na W7,oko 150kn su polovne,daj se u potragu,i zvučnu si riješio,ima 108db SNR,i dosta dobar DAC za stereo output. 192/24bit je sposobna reproducirati u 2.0 i 2.1 modu, i ima ASIO 2.0 podršku. Drivere imaš na soundblaster.com-u nove.

http://ixbtlabs.com/articles2/creati...-zs/index.html

To je mila majka za ova X-Fi Audio smeća šta se prodaju po sramotnim cijenama,i AudigySE za 200kn itd. Neusporedivo. Daj se u potragu,neće ti biti lako,ali možda ti se posreći,zvučna vrijedi svaku lipu tih 150,200kn.


Zvučnici jedino šta valja,i šta je uvijek valjalo 2.1 je Logitech Z serija, ili uzmi Z3 za 600kn,i uštedi lovu,jer ti je ovo ipak sekundarni sistem,ili se raspi,da istresi duplo više za Z2300,tu nema neke filozofije.

Moj ti je savjet i dalje kristalno jasan,slušalice smo riješili,upikni Z3 za 600kn i Audigy2,bilo običnu,bilo ZS,bilo Platinum,glavno da je dvojka.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 20:40   #5
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Pa Varan prodaje crne Z-4 za 350kn
extremepc je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 20:48   #6
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sjajno,must have,i to smo riješili,još zvučna,i sve riješiš za 800kn.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 17:49   #7
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hvala ekipa na savjetima!
Poslao PM za one Z4 pa ako su ok i ocuvani, njih kupujem. Slusalice uzimam Koss i jos samo zvucnu moram naci. Ako ne nadem rabljenu zvucnu, kupujem novu pa moze neka preporuka no uvjet je Links posto su mi oni najblizi, a i do njih sam ljen otici a imam 10-ak min busom i tramvajem.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 18:47   #8
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Traži dalje,u linksu su samo smeća ostala,nema više Xonara,to je jedino valjalo. X-Fi Gamer ne vrijedi 609kn ali je u redu kartica,s istim čipom i EAX 5.0 kao i music,software isto isti.

Traži polovnu..Audigy2,peti put. 150kn ti zvučna dođe.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na