Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2008., 11:52   #91
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
@fugi ti ne kuzis nesto ili ne znam sto covijeku trebaju da se igra kao prvo pogledaj sto sam pisao kao i McG i bit ce ti sve jasno neki noviji proc 8400 dual core bi bio dovoljan jer sa time bi se dale igrat nove igre....

ni famozni crysis ne koristi vise od 33% quada!!!!!!! dobro ocanog na 3.3ghz
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 14:47   #92
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
@fugi ti ne kuzis nesto ili ne znam sto covijeku trebaju da se igra kao prvo pogledaj sto sam pisao kao i McG i bit ce ti sve jasno neki noviji proc 8400 dual core bi bio dovoljan jer sa time bi se dale igrat nove igre....

ni famozni crysis ne koristi vise od 33% quada!!!!!!! dobro ocanog na 3.3ghz
ni ti ne kuzis da covjek ne planira mjenjati procesor 3g

tako da nije uopce bitno kako se sad proc ponasa u igrama, nego kako ce bit za godinu-dvije

"ni famozni crysis ne koristi vise od 33% quada!!!!!!!"

ti se zalis sto ti je zauzece samo 33% i zato mu ne zelis preporuciti quad?
ja imam dual core i zauzece mi je 80% u crysisu

da mi je 30% bio bih presretan, jer bi onda vjerojatno dobio jos 10 frejmova u igrama posto se proc ne bi toliko gusio i graficka bi vise dolazila do izrazaja..

mislim wtf..
Fug33 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2008., 15:11   #93
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
znam sto hoces reci ali za 3god tko ziv tko mrtav niti nitko ne moze reci sto ce biti za 1god a kamoli 3!!! ja racunalo uzimam za 1god do max 1.5god nakon toga prodaja svega i kupovina novog.... osim ako stvarno vidim da mi igrice stekaju ko lude onda uzmem novu graficku prije vremena ali maticna sigurno ce biti duze vrijeme kao i rami! to je ono sto mozes imat duze vrijeme proc i graficke ces sigurno mjenjat!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 15:20   #94
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
ha ***iga, u ovom konkretnom slucaju proc se nece mjenjati 2-3g

tako da ako vec mora birati izmedju e8xxx i quada koji cijenovno dodju na isto, logicno je uzeti quad

i ne vjerujem da ces ti morati mjenjati taj svoj quad jos bar 2g
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 15:47   #95
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
a ti najbolje znas....cuo si nase komentare tako da... sve je jasno....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 10:34   #96
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Mislim da je tu jednostavno,ak imaš love kupi quad ak nemaš kupi 8500,il mi se čini da su cijene izjednačene,pa zakaj ne onda quad kupit,mislim da se nemre ama baš nikak zeznut
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 10:44   #97
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
pa nek uzme quad samo sto nece osjetit razliku u performansama dok ga ne oc.a o tome se radi u igrama ce dobit mozda 2FPS-a vise ako i toliko....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 12:18   #98
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
po stoti put

osjetit ce razliku u performansama kad quad postane standard a dvojzegreni procesori low end

onda ce do izrazaja doci sve 4 jezgre i bar nece koliko-toliko "zaostajati" kao ljudi sa dvojezgrenim procesorima.
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 12:46   #99
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja ne vidim problem u cjeloj priči...

Ako oće quad jer mu se diže na pomisao da ga ima - nek uzme quad...
Dal će ga iskoristiti pa da mu se stvarno to isplati? Vrlo vjerojatno neće...
Dal će mu quad "trajati" 2-3g? Vjerojatno da...
Dal će dual core trajati 2-3g? Vjerojatno da...

Prema tome nek uzme kaj oće, ovo ja imam 30% loada u Crysisu i sl su nebuloze prvo zato jer Crysis ziher nije primjer optimizacije a drugo jer ionako je nebitno dal imaš 30% ili 80% jer dok god load nije "110%" je dobro...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 13:39   #100
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ako oće quad jer mu se diže na pomisao da ga ima - nek uzme quad...
I sa tom misli (sa kojom se slazem) treba zakljucati temu da ne pocnu prepucavanja....
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2008., 13:52   #101
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Mislim ovo ovdje je bilo izlaganje osobnih mišljenja tj večina njih,pa po meni nek si uzme kaj oče.Pa mislim lova je njegova svak zna svoje,a i ak bu mu quad u ormaru stajal,ak nebu iskoristil pun potencijal proca,opet njegova stvar to je,nije na nama da mi da govorimo jel to dobro il loše.Tuđa mišljenja su uvijek dobrodošla
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 14:16   #102
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Dečko očito nije informatički nepismen, zna sam proc stavit i zbilja mi nije jasno zašto ne uzme sada neki dual core, npr. E8400 i koristi ga barem godinu dana, a ostatak love spremi u džep/banku/čarapu/pod madrac i kad se javi potreba za quadom, proda ovaj i izvadi pare iz džepa/banke/čarape/madraca i kupi quad. Puno ekonomičniji način.

Što se tiče crysisa i 'disanja', svejedno jel on na quadu na 40% ili na dualcu na 80%. Još uvijek ima preostale snage i nije istina da na quadu lakše diše, kao što je i yedwy zaključio. Za sada je quad za neprofesionalnu upotrebu waste of money.
http://www.codinghorror.com/blog/archives/000942.html
Ne kažem da je ova stranica mjerodavna, ali možda oslikava kakvo je trenutno stanje stvari.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 14:32   #103
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
evo bas frend sebi upikno od Gigavyte P35 DS3, 4 gb ram supertalent, 8800GT i Intel Core 2 Duo E8400

i ima 9500 u 3Dmarku06 na defoltu sve, a ja sa svojom konfom sve na defoult imam 10600 malo cudno ipak ima jaci proc

na CPU imam sad se bas nesjecam 2200 ili 2100 na def. , a on sa ovim svojim novim E8400 ima 1800, sta je malo
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 14:43   #104
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
evo bas frend sebi upikno od Gigavyte P35 DS3, 4 gb ram supertalent, 8800GT i Intel Core 2 Duo E8400

i ima 9500 u 3Dmarku06 na defoltu sve, a ja sa svojom konfom sve na defoult imam 10600 malo cudno ipak ima jaci proc

na CPU imam sad se bas nesjecam 2200 ili 2100 na def. , a on sa ovim svojim novim E8400 ima 1800, sta je malo

3dmark je glupost bitno je kako mu se proc ponasa u pravim aplikacijama a vidim da ovaj forum pati od 3dmark poena i da mnogi ljudi su kupovali quad i kupovat ce ga radi poena a ne radi prave upotrebe tako je sa 8800GT a prije toga je imao 8800GTS 320mb ili 640...... a sto je zapravo dobio poboljsanje od 10 do 15% presmjesno..... da me netko krivo ne shvati nemam nista protiv testova ali mislim da ako radi toga mjenjate djelove racunala ne znam sto bi rekao.... pogotovo procesor u igrama nista ne donosi tj toliko malo da je to nevideno.... iz vlastitog iskustva kazem da graficke su uvijek bile usko grlo i bit ce ako je igranje u pitanju bolje da covijek kupi slabiji proc i neku jacu graficku....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 14:48   #105
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
3dmark je glupost bitno je kako mu se proc ponasa u pravim aplikacijama a vidim da ovaj forum pati od 3dmark poena i da mnogi ljudi su kupovali quad i kupovat ce ga radi poena a ne radi prave upotrebe tako je sa 8800GT a prije toga je imao 8800GTS 320mb ili 640...... a sto je zapravo dobio poboljsanje od 10 do 15% presmjesno..... da me netko krivo ne shvati nemam nista protiv testova ali mislim da ako radi toga mjenjate djelove racunala ne znam sto bi rekao.... pogotovo procesor u igrama nista ne donosi tj toliko malo da je to nevideno.... iz vlastitog iskustva kazem da graficke su uvijek bile usko grlo i bit ce ako je igranje u pitanju bolje da covijek kupi slabiji proc i neku jacu graficku....
ma kuzim ja tebe, ne gledam ni ja 3Dmark bitno mi je da mi sve igre spilaju kak treba, ali ono ipak je malo bodova to na proc, a ni njega to nezanima kad se ne kuzi u overclok nicega i tog 3Dmarka, samo da mu igre rade
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 15:38   #106
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
ma kuzim ja tebe, ne gledam ni ja 3Dmark bitno mi je da mi sve igre spilaju kak treba, ali ono ipak je malo bodova to na proc, a ni njega to nezanima kad se ne kuzi u overclok nicega i tog 3Dmarka, samo da mu igre rade
Ma mozda 3d shitmark ga nemoze dobro ocijenit ima tu nekih glupih cinjenica kako ocjenjuje procove i graficke al dobro... zato ga ja nikad u zivotu nisam upalio niti cu kao ni super pi
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 18:31   #107
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Dečko očito nije informatički nepismen, zna sam proc stavit i zbilja mi nije jasno zašto ne uzme sada neki dual core, npr. E8400 i koristi ga barem godinu dana, a ostatak love spremi u džep/banku/čarapu/pod madrac i kad se javi potreba za quadom, proda ovaj i izvadi pare iz džepa/banke/čarape/madraca i kupi quad. Puno ekonomičniji način.
poanta je u tome da ti procesori dodju NA ISTO STO SE TICE CIJENE

kad se to uzme u obzir kako ITKO moze preporuciti dual core ?

odustajem
lik koji ima quad govori protiv kupovine istog i da se vise isplati uzeti E2xxx (ne kontam samo zasto onda jos uvijek ima quad)
drugi lik mu govori da uzme E8xxx koji je cijenom izjednacen sa quadom i da tu razliku u cijeni sto bi dao za quad (!) spremi i onda za godinu dana ulozi u novi proc

svi gledaju na period od godinu dana
nitko na period od 2-3g, a sve upucuje da ce onda dual core biti low end, quad mainstream (i vjerojatno za high end ce biti od 6-8 jezgri i navise..)

sigh
eod.
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 18:44   #108
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
svi gledaju na period od godinu dana
nitko na period od 2-3g, a sve upucuje da ce onda dual core biti low end, quad mainstream (i vjerojatno za high end ce biti od 6-8 jezgri i navise..)
Q (bilo Intelov, bilo AMDov) je već mainstream, a svemoćni Intel se bude pobrinul da krajem ove i početkom druge godine Nehalem postane glavni razlog za prodaju (na Tržnici po simboličnim cijenama) tolko iščekivanih procesora iz Q9000 serije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 18:51   #109
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
gledaj glavna poanta je da za vise od 1god nitko ne moze govorit sto je najbolje jer vidis i sam da se procovi izbacuju svakih 6mj dok su se prije izbacivali za 1god do 1.5god smanjen je razmak izmedu novih serija procesora... ja imam quad jer mi treba za druge stvari ne za igranje.... zato ga i jesam oc-ao a pretpostavljam da tvoj kolega se misli samo igrat i winamp i takve svari nista zahtjevno.... btw ja i mjenjam procove na godisnjoj bazi jer je tako najbolje max sto se zadrzao bilo je 1god 2mj.

jos jedan moguci problem da quad tj 3 jezgre nece zazivit jer opcenito ljudi koji kupuju amd.a su igraci dok intel poslovnjaci i oni koji rade. tako da je cist lako moguce da radi tih razlika u jednoj jezgri quad ne zazivi u punoj snazi jos neko vrijeme.... a mozda se promjeni politika i ostave se ti vise jezgreni procesori po strani nezaboravi tako je bilo i sa pemtumom 4 na 3.5ghz koji se grijao ko sam vrag.... zato na vise godina nemos racunat... bog zna sto ce smislit sljedece...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 19:13   #110
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
gledaj glavna poanta je da za vise od 1god nitko ne moze govorit sto je najbolje jer vidis i sam da se procovi izbacuju svakih 6mj dok su se prije izbacivali za 1god do 1.5god smanjen je razmak izmedu novih serija procesora...
Intel potpuno dominira AMD vec vise od godinu dana
trziste procesora se znatno usporilo za razliku od prijasnjih godina (intel vec ne znam koliko puta odgadjao nove procesore samo zato sto je amdov phenom imao pun k poteskoca u startu)

ali sto se tice perioda od 2-3g vec se zna kamo vode stvari

intel gura novu quad seriju
amd vise ni ne razvija jednojezgrene/dvojezgrene procesore, vec sve ulaze u phenom (sa tri i cetiri jezgre)

na grafickom polju se isto ide na vise jezgara (ati 3870x2, nvidia 9800x2)

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
jos jedan moguci problem da quad tj 3 jezgre nece zazivit jer opcenito ljudi koji kupuju amd.a su igraci dok intel poslovnjaci i oni koji rade.
tako je i bilo, do recimo 2006. kad su AMDovi procesori bili uvjerljivo bolji od intelovih sto se tice performansi u igrama

glupo je reci da gameri kupuju samo/vecinom amdove procesore
vise nema temelja za to posto inelovi procesori dominiraju u igrama

eto ja sam gamer pa sam kupio intel prije mjesec dana (nakon sto sam bio na amd-u 6g)

http://www.steampowered.com/status/survey.html

3 jezgre i quadovi ce zasigurno zazivjeti zato sto sve upucuje na to
posto je davno prestala utrka u megahercima sad se samo ide na izmisljanje novih tehnologija na vec postojecim brzinama

HT, 64bit, dual core, quad core, etc

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
tako da je cist lako moguce da radi tih razlika u jednoj jezgri quad ne zazivi u punoj snazi jos neko vrijeme.... a mozda se promjeni politika i ostave se ti vise jezgreni procesori po strani nezaboravi tako je bilo i sa pemtumom 4 na 3.5ghz koji se grijao ko sam vrag.... zato na vise godina nemos racunat... bog zna sto ce smislit sljedece...
p4 je ostavljen po strani zato sto je ta arhitektura dosegla svoj maksimum s tom brzinom i pao je dogovor intela i amda da se vise ne idu u trku megahercima
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 19:22   #111
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
Intel potpuno dominira AMD vec vise od godinu dana
trziste procesora se znatno usporilo za razliku od prijasnjih godina (intel vec ne znam koliko puta odgadjao nove procesore samo zato sto je amdov phenom imao pun k poteskoca u startu)
Ne vjeruj svemu kaj pročitaš i čuješ. Kolko logike ima da toliko dominantan i proračunat Intel ima i malo razumijevanja prema firmi poput AMDa u trenutku kad su njemački FABovi na koljenima? Taman posla da bude Intel čekal da se AMD malo oporavi, pa da ih onda uništi u ravnopravnoj borbi. Intel (vjeroval ili ne) baš poput AMDa ima uz malu pomoć nVidijinih i svojih inžinjera problema sa svojim desktop Q procesorima - što s prepoznavanjam i čipsetima, što s većim brojem grešaka na visokim radnim taktovima. Kak sam i rekel u prijašnjem postu, svim sretnim i budućim vlasnicima Q9000 procesora bude Nehalem + cijela vojska novih čipseta i regulacija napajanja skinula osmjeh s lica, a tebi, meni, Barbari Radulović i ostatku populacije omogućila kupnju vrlo jeftinih Q procesora.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 26.01.2008. u 19:34.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 19:59   #112
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ne vjeruj svemu kaj pročitaš i čuješ. Kolko logike ima da toliko dominantan i proračunat Intel ima i malo razumijevanja prema firmi poput AMDa u trenutku kad su njemački FABovi na koljenima?
nema intel razumijevanja i ne odgadja svoje procesore da bi pomogao amdu

nego zato sto je u takvoj poziciji da moze odgadjati svoju novu arhitekturu i jos uvijek prodavati staru, posto nova amdova uopce ne zadovoljava (phenom sa tri jezgre)

taman intel usavrsi svoju novu liniju procesora, ispravi sve sto mora i pusti na trziste u trenutku kad amd malo ozbiljnije zaprijeti i eto
intel opet u centru pozornosti
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 20:45   #113
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
poanta je u tome da ti procesori dodju NA ISTO STO SE TICE CIJENE

kad se to uzme u obzir kako ITKO moze preporuciti dual core ?

odustajem
lik koji ima quad govori protiv kupovine istog i da se vise isplati uzeti E2xxx (ne kontam samo zasto onda jos uvijek ima quad)
drugi lik mu govori da uzme E8xxx koji je cijenom izjednacen sa quadom i da tu razliku u cijeni sto bi dao za quad (!) spremi i onda za godinu dana ulozi u novi proc

svi gledaju na period od godinu dana
nitko na period od 2-3g, a sve upucuje da ce onda dual core biti low end, quad mainstream (i vjerojatno za high end ce biti od 6-8 jezgri i navise..)

sigh
eod.
Molim te nemoj mi pisati štampanim slovima.
Samo sam čekao da izađeš s tim argumentom, ali nisi uzeo u obzir da za istu cijenu imaš prvo dvojezgreni koji ti je potpuno dovoljan, a za godinu dana imaš potpuno novi procesor. Za 6 mjeseci npr. izađu 8-jezgreni (figurativno govoreći) i drastično sruše cijene quadovima i za godinu dana kupiš proc, vjerojatno neki quad, koji je nov i još jači. Poanta ovoga nije nagađanje, nego budućnost o kojoj još pjma nemamo. Tako cijelo vrijeme imaš točno ono što ti treba, a na kraju tog perioda imaš i nov i jači proc nego što bi to bilo da cijelo vrijeme imaš Q6600. Dugoročno gledano puno bolja solucija jer ti proc zapravo nikada ne zastari, uvijek ga prodaš taman dok još nešto za njega možeš dobit i kupuješ novi u sličnom cjenovnom razredu. Održivi razvoj
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 20:47   #114
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Greška, dupli post. Sorry.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 21:19   #115
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
...

al vi pricate o dvi razlicite tehnologije i procesora 45nm dual ("nova" tehnologija) i 65nm quad "stara"...
zar to neigra nikakvu ulogu ...
ma oni samo prodaju maglu,malo po malo izbcuju KAO nove tehnologije,razlike su nikakve al tako zgrnu pare na budalama koji moraju uvik imat najbolje i novo...
do prije tjedan dana se u ve-mulju prodava quad extreme sa 65nm tehnologijom "starom" za 7 somica i nesto sitno,a sad je samo u ponudi "novi" sa 45nm tehnologijom za 7ipo recimo...
sta je sa starima ??? nema ih nigdi u cijeniku,di im je cijena pala,sta naprave sa neprodanima ?!?
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 21:23   #116
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
nego zato sto je u takvoj poziciji da moze odgadjati svoju novu arhitekturu i jos uvijek prodavati staru, posto nova amdova uopce ne zadovoljava (phenom sa tri jezgre)
Ništ Intel ne odgađa, ako ne mora. Kolko vidiš E8000 serija je na tržištu, ništ nije odgađano radi toga, jer je Intel da je htel mogel odgoditi sve i preseliti koji mjesec unaprijed (kao što je to slučaj s Q9000 serijom). Pa da onda lansira cijelu 45nm ergelu (od dual do quad-core) kak priliči jednom IT divu. Intel ne preza ni pred kim/čim, a ponajmanje pred AMDom. Da je Q9000 serija onakava kakvu je Intel zacrtal, procesori bi bili na tržištu i skupa s E8000 modelima uzimali i ono malo tržišnog kolača koji AMD ima.
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
posto nova amdova uopce ne zadovoljava (phenom sa tri jezgre)
Da, ne zadovoljava većinu samoprozvanih gamera, clockera i inih "entuzijasta" koji ne vide dalje od surfanja na taktu od 4.0GHz. Ali za ostatak ljudi i njihove potrebe je recimo jedan Phenom 8600 ili 9500 na tvorničkom taktu i više nego dobar. Priče o TLB bugu, njegovoj medijskoj prenapuhanosti i preuveličavanju ostavimo za čaj s emo ekipom.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2008., 21:36   #117
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Molim te nemoj mi pisati štampanim slovima.
Samo sam čekao da izađeš s tim argumentom, ali nisi uzeo u obzir da za istu cijenu imaš prvo dvojezgreni koji ti je potpuno dovoljan, a za godinu dana imaš potpuno novi procesor. Za 6 mjeseci npr. izađu 8-jezgreni (figurativno govoreći) i drastično sruše cijene quadovima i za godinu dana kupiš proc, vjerojatno neki quad, koji je nov i još jači. Poanta ovoga nije nagađanje, nego budućnost o kojoj još pjma nemamo. Tako cijelo vrijeme imaš točno ono što ti treba, a na kraju tog perioda imaš i nov i jači proc nego što bi to bilo da cijelo vrijeme imaš Q6600. Dugoročno gledano puno bolja solucija jer ti proc zapravo nikada ne zastari, uvijek ga prodaš taman dok još nešto za njega možeš dobit i kupuješ novi u sličnom cjenovnom razredu. Održivi razvoj

ja to pokusavam objasnit vec neko vrijeme ali nemogu i ne mogu.... btw glavni razlog je zasto sam kupio quad kodiranje a isto tako mogucnost kasnijeg izvlacenja novaca van iz istog procesora uvijek imam novo i uvijek dodajem oko 400 do 600kn za novi proc i to je to... sada da kupujem q9xxx serije nema mi smisla jer napredak nevidim bas neki tako da ni ne razmisljam o njima tek o 6 ili 8 jezgri do tada mir..... jer ovo sa mhz par vise manje toliko dobijem i clockom za nista kuna... a neki extreme clock me ne zanima!!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 00:08   #118
logi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Virovitica,HR
Postovi: 25
I ljudi sta da ja sad kupim?
E8400 ili Q6600

Jer ja vise nisam normalan
logi je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 01:13   #119
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
a tak ti svejedno, uzmi e8400...mocan je, i predovoljno... da trebas quada vec bi to i sam znao.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 02:25   #120
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
slazem se, e8400 je po meni ekonomicniji izbor, a proc je pre dobar...
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na