Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2008., 19:40   #61
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pogledaj samo razliku u E2160 @ 3GHz i neki E6*** @ 3GHz (4MB cache) u kombi s nekom jačom grafom poput 8800GT
ne bi se slozio...

razlika u benchevima, da
razlika IRL, nije bas da ces osjetit tih 5-10 fps-a, da te tolko muci tih 5, onda je igra jednostavno pre zahtjevna i svejedno ti je koj je proc jer grafa nemre
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 20:04   #62
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
ma ja imam 3000+ i happy sam

za sat vremena mi dolazi e2160 jupi
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2008., 23:42   #63
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Evo vidim jednu zanimljivu temu i da neke svoje mudrosti podijelim sa vama. O tome vecina ljudi tu prica o nekoj video obradi a sad da vam kazem kako stoji sa video obradom npr virtual dub ocan q6600 na 3.2 ghz nemoze cijelog iskoristiti nego 75% ali odvrti posao oko 3 puta brze nego bivsi 4600+..... npr ja sam uzeo quad iz prostog razloga sto stalno skidam nekaj sa tv.a preko tv kartice i direktno kodiram u divx a onda bi se i igrao i tu quad dolazi do izrazaja oko 90% zauzeca jezgri. Multitasking koji nikad nije bio spomenut na ovom forumu....
i mislim da ce sad dolazit sve vise aplikacija koje ce podrzavat q6600 tako je bilo i sa dualcorom mnogo vremena je jedna jezgra bila neiskoristena i onda odjednom sve podrzava dualcore...

po pitanju igara da nesto kazem one jedva zauzmu 33% procesora jedino World in conflict zauzme dobrih 60%

P.S. ni jednom nisam izvrtio 3d cmark niti super Pi jer me ne zanimaju ti testovi nego stvarni testovi koliko se meni ubrza proces kodiranja ili koliko mogu procesa obavljat istovremeno....

Da budem iskren jedva cekam da dode neki bolji program za x264 kodiranje da isprobam quad do sada su samo neke skriptice tj rascjepkani programi koji me iritiraju.....

A sad koliko ce ti se igrica brze okretat pri 3.5ghz i 4.0ghz hmm mislim da ce ici jednako jer ce te graficka prije zaklat...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 23:55   #64
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Evo vidim jednu zanimljivu temu i da neke svoje mudrosti podijelim sa vama. O tome vecina ljudi tu prica o nekoj video obradi a sad da vam kazem kako stoji sa video obradom npr virtual dub ocan q6600 na 3.2 ghz nemoze cijelog iskoristiti nego 75% ali odvrti posao oko 3 puta brze nego bivsi 4600+..... npr ja sam uzeo quad iz prostog razloga sto stalno skidam nekaj sa tv.a preko tv kartice i direktno kodiram u divx a onda bi se i igrao i tu quad dolazi do izrazaja oko 90% zauzeca jezgri. Multitasking koji nikad nije bio spomenut na ovom forumu....
i mislim da ce sad dolazit sve vise aplikacija koje ce podrzavat q6600 tako je bilo i sa dualcorom mnogo vremena je jedna jezgra bila neiskoristena i onda odjednom sve podrzava dualcore...

po pitanju igara da nesto kazem one jedva zauzmu 33% procesora jedino World in conflict zauzme dobrih 60%

P.S. ni jednom nisam izvrtio 3d cmark niti super Pi jer me ne zanimaju ti testovi nego stvarni testovi koliko se meni ubrza proces kodiranja ili koliko mogu procesa obavljat istovremeno....

Da budem iskren jedva cekam da dode neki bolji program za x264 kodiranje da isprobam quad do sada su samo neke skriptice tj rascjepkani programi koji me iritiraju.....

A sad koliko ce ti se igrica brze okretat pri 3.5ghz i 4.0ghz hmm mislim da ce ici jednako jer ce te graficka prije zaklat...
inace se totalno neslazem sa tobom. Al ovo sto si sad napisao je totalna istina .

quad za igre je propala investicija. Definitivno. Makar evo wolverine mi kaze da njemu colin radi bolje od kad ima quada, al brijem si da je to njemu zbog CRTa ( ) .

a utjecaj kloka na performanse u igrama je isto mizeran. Stvarno mizeran.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:04   #65
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
inace se totalno neslazem sa tobom. Al ovo sto si sad napisao je totalna istina .

quad za igre je propala investicija. Definitivno. Makar evo wolverine mi kaze da njemu colin radi bolje od kad ima quada, al brijem si da je to njemu zbog CRTa ( ) .

a utjecaj kloka na performanse u igrama je isto mizeran. Stvarno mizeran.
oko cega se totalno ne slazes samnom?!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:11   #66
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
istina.
jedina igra u kojoj se vidi da je quad bolji od dual-core je 3D cmark.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:18   #67
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
I to kolko bolji! Prase jedno od cpu-a (mislim na Quad) pojelo 4 celerona pa se sad se qurci u 3D cmarku
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:44   #68
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
vecina ljudi tu prica o nekoj video obradi
Većina ljudi (pritom mislim na vandale) ne priča o video obradi, većina ljudi sere i lažu sami sebe. Skrivaju se iza onog čime se šačica ljudi na ovom forumu stvarno i bavi. Umjesto da vele točno za kaj im treba i nikom ništ. Ali ne, mora se prilikom kupnje Q procesora nabrojati sve živo i neživo, samo da se ostavi dojam nekog (polu)profesionalca. Kad ono - vrti se Firefox s dva prozora i po 15 tabova, Winamp nakrcan s ovakvim materijalom (kao nije muzika u pitanju već Kanađanka u prvih 15 sekundi, žešmo slitmi), pa 3DMark i Unreal 3 svakog drugog vikenda i za sve to treba četiri jezgre na recimo 3.6GHz.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 01:28   #69
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Većina ljudi (pritom mislim na vandale) ne priča o video obradi, većina ljudi sere i lažu sami sebe. Skrivaju se iza onog čime se šačica ljudi na ovom forumu stvarno i bavi. Umjesto da vele točno za kaj im treba i nikom ništ. Ali ne, mora se prilikom kupnje Q procesora nabrojati sve živo i neživo, samo da se ostavi dojam nekog (polu)profesionalca. Kad ono - vrti se Firefox s dva prozora i po 15 tabova, Winamp nakrcan s ovakvim materijalom (kao nije muzika u pitanju već Kanađanka u prvih 15 sekundi, žešmo slitmi), pa 3DMark i Unreal 3 svakog drugog vikenda i za sve to treba četiri jezgre na recimo 3.6GHz.
mislim da ljudi pod obradom slika misle malo mjenjanje kontrasta malkice photoshopa da si srede facu da budu jos lijepsi i tako to.... a problem je u tome sto mu se slika ucitava pune 2sec vise od susjeda i tu odmah quad mora da padne..... iskreno ni ja a ni moj otac (projektant koji uvijek kodira bar nekaj neke prastare filmove i slicno) shvaca da mu je quad trenuto previse.... nije ocan.... ali uspije on njega ugusit sa tim svojim autocadom i kodiranjem filmova i zvuka... hocu reci multitasking za drugu svrhu taj proc nije.... u igrama kad sam presao sa amd-a 4600+ x2 na quad nisam vidio osjetnu razliku iskreno mozda 4FPS-a a procovi su na istim mhz.u
a kad sam kupio graficku igre dobile 20 FPS-ova i vise uzas....
ljudi nemojte kupovat quad ako vam trenutno ne treba i ako niste freak da radite 101 posao na kompu odjednom.... A uvijek jednog dana mozete kupit neki quad kad ce vam stvarno zatrebat onda ce te nac i novaca i sredstava za njega....

evo sad skidam seriju sa tv.a kodiram i koristim 41% procesora ni 2 pune jezgre
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 01:29   #70
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hahahaha

bravo bravo

Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2008., 01:43   #71
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
mislim da ljudi pod obradom slika misle malo mjenjanje kontrasta malkice photoshopa da si srede facu da budu jos lijepsi i tako to.
Vandalima je i ovo obrada, te više nego dovoljan razlog za Q ili da istog od srca preporuče.
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ljudi nemojte kupovat quad ako vam trenutno ne treba i ako niste freak da radite 101 posao na kompu odjednom.... A uvijek jednog dana mozete kupit neki quad kad ce vam stvarno zatrebat onda ce te nac i novaca i sredstava za njega.
Nije stvar u tome da ljudi ne kupuju Q, već da kad/ako ga kupuju i preporučaju da budu iskreni, a ne da se foliraju s nečim o čemu nemaju pojma. Jel takav problem reći treba mi Q za npr. 3DMark? Meni to bolje zvuči/izgleda nego gluma oko CAD/CAM/DTP upotrebe, nekog tamo brucoša koji je na uvodnom predavanju (sav nadobudan) skužil da mu je sad prilika za nabavu mašine koju pikira još od zadnjeg Ve-mil kataloga.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.01.2008. u 01:55.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 01:52   #72
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Sto me jos iznenaduje sto se ljudi stide rec cuj volim se igrat i igrao bi igre tipa famozni crysis i ove novije koje izlaze van.... i onda kad kazes bolje uzmi e6700 a visak upucaj u bolju graficku karticu onda se osjeca ko da ga netko zeli prevarit jel je cuo da postoji nesto sa 4 jezgre i ide po logici bolje 4 nego 2 i eto ti ga na.... kupi i razocara se po pitanju igara i onda sam bjesan ode u trgovinu i kaze daj jednu 8800ultru mamu njegovu pa ce valjda da radi taj fucking crysis na 1650x1050 na very high detaljima....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 02:24   #73
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
1) vecina ljudi ovdje koja nikome ne savjetuje quad (ali doslovno u svakom threadu na vise subforuma) ugl ima nekog athlona ili slabijeg core 2 dua - ti ljudi izgleda sami sebe zele uvjeravati da je njihov izbor komponenti puno bolji od onoga sto si ljudi vece platezne moci mogu priustiti (ista stvar i kad je rijec o 8800GTX/ULTRA)

2) ispada da je quad za****c (osim kad je rijec o 3d marku) i da je core 2 duo puno bolji izbor - istina (trenutno, i to za kratko vrijeme), no zar nije ista stvar bila kad su se pojavili prvi dvojezgreni procesori? svi su preporucivali tada jake 64bitne procesore govoreci kako ce trebati pun k vremena da se uopce pojavi ista sta bi moglo iskoristiti 2 jezgre i vise - nakon samo par mjeseci 64bita je postala norma koja se vise nije ni oglasavala na kutijama, a dvojezgreni procesori "a must have"

3) nisu svi u prilici kupovati nadogradjivati komponente svakih 6mj cim se promjeni cijelokupna situacija na trzistu - zato je quad savrseni izbor, ako si pri novcima i kupujes na dugorocno, quad je jedini logicni izbor
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 02:45   #74
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
1) vecina ljudi ovdje koja nikome ne savjetuje quad (ali doslovno u svakom threadu na vise subforuma) ugl ima nekog athlona ili slabijeg core 2 dua - ti ljudi izgleda sami sebe zele uvjeravati da je njihov izbor komponenti puno bolji od onoga sto si ljudi vece platezne moci mogu priustiti (ista stvar i kad je rijec o 8800GTX/ULTRA)

2) ispada da je quad za****c (osim kad je rijec o 3d marku) i da je core 2 duo puno bolji izbor - istina (trenutno, i to za kratko vrijeme), no zar nije ista stvar bila kad su se pojavili prvi dvojezgreni procesori? svi su preporucivali tada jake 64bitne procesore govoreci kako ce trebati pun k vremena da se uopce pojavi ista sta bi moglo iskoristiti 2 jezgre i vise - nakon samo par mjeseci 64bita je postala norma koja se vise nije ni oglasavala na kutijama, a dvojezgreni procesori "a must have"

3) nisu svi u prilici kupovati nadogradjivati komponente svakih 6mj cim se promjeni cijelokupna situacija na trzistu - zato je quad savrseni izbor, ako si pri novcima i kupujes na dugorocno, quad je jedini logicni izbor

1 evo ja imam quad doma i stvarno nevidim njegovu svrhu osim u multitaskingu kojeg radi toliko malo ljudi da se da nabrojat na prste.... i mogu reci da imam dovoljno novca za racunalne djelove i sve to... ali iskreno uvijek kad kupujem gledam ulozeno dobiveno i to je to makar bi si mogao priustiti mnogo toga ali nevidim poantu i svrhu toga..... Evo da samo dodam fenomen 8800GT 3mj ljudi nisu mogli nabavit karticu jer sve sto je doslo prodalo se... i sad vecina ljudi koji su imali 8800GTS 320mb ili 640mb modele mjenjali su za famoznu 8800GT da dobiju tih 10 do 15% bolje performanse i da kazu da imaju najnoviju grafu... i da mogu obarat rekorde u 3d cmarku i da mogu igrat crysis samo kad pogledas temu crysisa odma ti je sve jasno. Jel ce radit crysis na 8800GT na high postavkama i slicne price.....

2. zar nije bolje kupit jeftinijeg dua koji ti trenutne potrebe zadovoljava i onda kad cijena padne quadu kupi se famozni quad sa jos vecim taktom i cashom?! btw to sto su ljudi govorili za dvojezgrene procesore bila je istina evo ja mogu reci da je prosla godina bila godina dvojezgrenih procesora... a prije toga nije stvarno bilo potrebe.... imao sam i X2 i 64bitni i znam o cemu govorim

3.ne mjenjaju se djelovi kad se situacija na trzistu promjeni (makar vecina onda promjeni da moze rec ja imam najnoviji procesor makar je on prakticki isti ko i onaj prije sto je imao samo sto ima 400mhz vise) nego kad ti uvidis da to vise nije to da nemozes obavljat posao na njemu kako treba (tj u vecini slucajeva igrat se) e onda se to mjenja a ne kad izbace novi proc pa po pitanju maticnih svi bi mogli mjenjat maticne svaka 4mj
po pitanju toga koliko je quad savrsen izbor ce vrijeme presudit sto se dogodilo sa 64bitnim procesorima tj 64bitnim windowsima i aplikacijama jos nista od toga nije zazivjelo ni nece u skoro vrijeme!! a vec ima 3godine kako su izasli.... samo hocu rec da ti vise jezgreni procovi tj quad mozda samo neki prijelaz na 8 jezgri koje ce se zadrzat ko dual core
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 02:47   #75
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
vecina ljudi ovdje koja nikome ne savjetuje quad (ali doslovno u svakom threadu na vise subforuma) ugl ima nekog athlona ili slabijeg core 2 dua - ti ljudi izgleda sami sebe zele uvjeravati da je njihov izbor komponenti puno bolji od onoga sto si ljudi vece platezne moci mogu priustiti
Nema govora o platežnoj moći i međusobnoj utjesi i uvjeravanju. Vjeroval ili ne ima ljudi (uključujući mene) koji si mogu priuštiti Q (bilo 65nm, bilo 45nm), ali ne kupuju ono za kaj nemaju potrebe ili kaj ne znaju ni u ludilu iskoristiti kak treba. Intel se pobrinul da Q postane mainstream i postal je. Cijena nije pretjerana i zato se preporučuje za sve, a najčešće tam ti ne treba.

Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
nisu svi u prilici kupovati nadogradjivati komponente svakih 6mj cim se promjeni cijelokupna situacija na trzistu - zato je quad savrseni izbor, ako si pri novcima i kupujes na dugorocno, quad je jedini logicni izbor
Istina, ali pogledaj kolko često ljudi mijenjaju komponente na ovom forumu. Rijetki kupuju za par godina i onda stvarno ostaju na tome. U zadnje vrijeme znam za samo jednog forumaša koji je kupil quad i koji bude taj procesor stvarno i imal nekolko godina. Dobar dio ljudi mijenja ono kaj sad koriste čim vide testove novih procesora/komponenti. Nikom ništ, ali dal je onda potrebna i igra skrivača s raznim upotrebama, umjesto iskrenog odgovora i razloga za prijelaz?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 09:40   #76
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
pa 3DMark i Unreal 3 svakog drugog vikenda i za sve to treba četiri jezgre na recimo 3.6GHz.
Kad je izašao unreal 3 i ja bi malo toga.
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 09:44   #77
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
@jurbas
Da nabaviš neku HD2600 ili HD38xx ne bi ti quad ni trebao za kodiranje jer bi sve obavila grafa i njen UVD čip, tako da bi opterećenje palo na nekih 5-10%.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 09:48   #78
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Čovjek se pita jel mu bolje uzet E8500 il Q6600 cijenom su jednaki....
i ljudi mu preporučili da uzme quad u tom slučaju....
i ne vidim razloga šta se sad razvija ovolika bezvezna rasprava oko nebitnih stvari u ovom slučaju...
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 10:16   #79
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Istina, ali pogledaj kolko često ljudi mijenjaju komponente na ovom forumu. Rijetki kupuju za par godina i onda stvarno ostaju na tome. U zadnje vrijeme znam za samo jednog forumaša koji je kupil quad i koji bude taj procesor stvarno i imal nekolko godina. Dobar dio ljudi mijenja ono kaj sad koriste čim vide testove novih procesora/komponenti. Nikom ništ, ali dal je onda potrebna i igra skrivača s raznim upotrebama, umjesto iskrenog odgovora i razloga za prijelaz?
Ja sam zadnju matičnu kupio 14.12.2004 bila je 939 onda najnoviji socket, nforce 3,grafa je bila AGP nije mi se čekao nforce4, sad prošle godine sam oko božića kupio ovaj komp koji imam sad, znači pune tri godine i sad mislim da ću imat ovaj najmanje tri godine ako ne i više ,jedino ako dobijem na lotu (loto ne igram tak da...) rezultat znate !
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 11:07   #80
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kvešćn:
Postoji li razlika u performansama između E8500 i E8400 ako su klokani na istu frekvenciju. Tj, da su oba na 3.6 Ghz?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 11:09   #81
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@jurbas
Da nabaviš neku HD2600 ili HD38xx ne bi ti quad ni trebao za kodiranje jer bi sve obavila grafa i njen UVD čip, tako da bi opterećenje palo na nekih 5-10%.
A cuj treba mi graficka kartica sa kojom cu se moc igrat normalno... a kad sam uzimao racunalo dolazila je u obzir jedino 2900pro koja nije imala tu opciju a sad radi toga ne namjeravam mjenjat graficku dok god se budem mogao normalno igrat sa njom ne diram ju.... ili da nova graficka kartica je duplo jaca od moje trenutne kartice btw sad da kupujem graficke kartice bile bi dvije 3870 u CF.u
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 11:18   #82
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Kvešćn:
Postoji li razlika u performansama između E8500 i E8400 ako su klokani na istu frekvenciju. Tj, da su oba na 3.6 Ghz?
da, e8400 je brzi zbog vece brzine sabirnice
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 13:04   #83
marko69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: GB
Postovi: 104
Al nije bolje potegnut oko best buya, a ostane tolika razlika u cijeni da za godinu možeš kupit novi procesor? Razlika između q i npr e4500 je 1000kn. Za tih 1000kn + 200kn kad prodaš e4500 dobiješ 1200kn. Za godinu dana možeš uzet proc i to dobar, puno bolji od q kojeg bi sad kupio. Moj prijatelj je prije oko 2 godine platio komp. 40 000kn. Danas ima 1950pro i FX na mislim 3.0. A to da nemaš para pa ću sad pljunit masu para za nešto što mi ne treba nema nikakve ekonomske logike. Takve stvari bi trebali kupovat ljudi koji imaju para i mjenjaju stvari svakih par mjeseci. Ekonomija ljudi, ekonomija.
marko69 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 17:59   #84
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
1 evo ja imam quad doma i stvarno nevidim njegovu svrhu osim u multitaskingu kojeg radi toliko malo ljudi da se da nabrojat na prste....
i to je to? u svakom programu quad se isto ponasa kao i core 2 duo? nema ama bas nikakve prednosti? nemas manje zauzece u vecini programa?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
2. zar nije bolje kupit jeftinijeg dua koji ti trenutne potrebe zadovoljava i onda kad cijena padne quadu kupi se famozni quad sa jos vecim taktom i cashom?!
covjek se dvoumi izmedju najnovijeg core 2 dua i quada
cijenovno dodju na isto

i kako sad tu netko moze preporuciti core 2 duo?
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 19:19   #85
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
i to je to? u svakom programu quad se isto ponasa kao i core 2 duo? nema ama bas nikakve prednosti? nemas manje zauzece u vecini programa?



covjek se dvoumi izmedju najnovijeg core 2 dua i quada
cijenovno dodju na isto

i kako sad tu netko moze preporuciti core 2 duo?
gledaj ako nije ocan kao sto kod mene je i to na 3.3ghz 0-24hrs normalno da ti se funkcije brze obavljaju pa je i manje zauzece... kao sto bi bilo i core duom ako se ne varam.... imas samo neke prednosti kod kodirana u xmpeg.u (cak 90%) i virtual dub.u di sam vidio bas da je progutao to sve i to sa 75% zauzeca.... znaci kod kodiranja filmova vidis i to dobar napredak.....
kod igrica i ostalih gluposti nema isto je ko di imas dual core samo ti je zauzeo 40% jezgre ili u mom slucaju oko 30% znaci u slucaju dual cora 70% tj 80%..... broj jezgri je trenutno neiskoristen... a sada dokle ce to biti tako....

Znaci ja bi dao preporuku ljudima koji imaju veliki multitasking tipa kodiranje i igranje sto su obje operacije sami po sebi jakoo zahtjevne ili ako se netko bas ***eno bavi obradim slika pa mu treba.... ja sam uzimao quad sa namjerom za kodiranjem x264 znaci HD-ova koji se na dualcoru kodiraju duplo sporije... i takve stvari
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 23:27   #86
jhanus
Click to Reset
Moj komp
 
jhanus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Vz
Postovi: 103
E kad se naveliko priča o quadovima, dal netko zna matičnu sa 2 socketa 775 i da podržava quad?
s771 mi je van mogućnosti. thx
jhanus je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 02:46   #87
logi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Virovitica,HR
Postovi: 25
Ljudi ja vise nista nezam sta da napravim sada,dali da kupim Q ili C2D.
mene nezanimaju nikakvi testovi niti ulaganje u komp bar 2-3g kada ga sad slozim,jedino sto zelim a to je da mi vrti nove igre bez trzanja.
Evo dat cu vam sad jedan primjerogledajte malo moj komp i vidjet cete da imam dobru grafiku ali ostalo je pregazilo vrijeme,ali to sam kupio prije tri godine i nisam nista mjenjao do sada osim grafike jer sam se nadao da cu ipak moci igrati nove igre ali nazalost nije tako sta mi vrijedi grafika kad mi je memorija i proc slabi spori,ljudi trzaju mi nove igre.Eto nadam se da ste bar malo shvatili sta ja zelim.
Kupiti komp u koji necu morati ulagati opet 2-3g.
logi je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 04:22   #88
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,248
E2160 (clockni na 3ghz)
Gigabyte P35 -DS3
2gb Knigmaxa

..kupi to,clockni (bez ikakve opasnosti) i ako nebudes zadovoljan onda neces ni sa Q ni sa C2D jer ces dobiti "iste" performanse za trecinu cijene
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 11:17   #89
Fug33
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: OS
Postovi: 412
lol na savjetu da kupi E2160 -,-

vjerujem da covjek ima vise novaca na raspolaganju od kojih 1500kn (cim se dvoumi izmedju quada i E8xxx) sto si mu ti predlozio za kljucne komponente

kupi quad
kupi 4 gige rama
p35 plocu

za 1.5-2g ces jedino morati mjenjati graficku ako ces i dalje htjeti igrati na visokim rezolucijama i pristojnim detaljima
Fug33 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 11:38   #90
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,713
ja imam svoj 5 godina i ne plačem za novim.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na