Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2016., 13:19   #31
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
nekako sumnjam da će se dogoditi opet
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 13:43   #32
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
pa moraju nešto napisat

Odavno se zna da je svrha kaby donijeti još jaču igpu od broadwella.
Broadwell je napravio osjetan skok u integriranoj grafici u odnosu za Haswell

Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2016., 13:47   #33
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Eno baš čitam glasinu da amd ne planira praviti 4 core i 4 core + SMT Zenove. 6 c + SMT kao minimum. Katastrofa ako je istina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 13:49   #34
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ako im yield ne bude dobar bude i dvojezgrenih Zenova.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 14:15   #35
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U tome i je problem. Navodno su im yieldovi odlični. Zen dual corce ionako nitko nije ni očekivao, budžet ponudu na am4 ionako rješava bristol ridge
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 14:32   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilokakavOCnovegeneracije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 01:13   #37
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Intel Planning To Bring 14nm Coffee Lake 6 Core Chips in 2018 on Mainstream PCs – To Coexist With 10nm Cannonlake Processors

Nisam li ovako nešto već najavljivao prije koju godinu na nevjericu mnogih

Naravno ovo je još na razini glasina (pričalo se prije za cannonlake), ali sve su glasnije, kuha se nešto
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2016., 10:02   #38
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Intel Planning To Bring 14nm Coffee Lake 6 Core Chips in 2018 on Mainstream PCs – To Coexist With 10nm Cannonlake Processors

Nisam li ovako nešto već najavljivao prije koju godinu na nevjericu mnogih

Naravno ovo je još na razini glasina (pričalo se prije za cannonlake), ali sve su glasnije, kuha se nešto

Zar nije da Canonlake treba biti "up to 8 cores mainstream"?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 23:38   #39
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Intel Kaby Lake Desktop CPU Lineup Leaked – Core i7-7700K Leads the Pack, Boosts Up to 4.5 GHz

Citiraj:
Along with the details for the lineup, Coolaler mentions that the desktop chips for the mainstream platform will be slightly delayed to early 2017. Right now, Intel plans to bring out their mobility processors based on the Kaby Lake architecture as soon as possible.
Citiraj:
The mainstream lineup which is internally known as Kaby Lake-S will be featured on the LGA 1151 socket. While this socket is the same as Skylake before it, the change it chipset (200-series) would not allow compatibility with older generation (100-series) motherboards.
Smooth
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 11:07   #40
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,521
Kao i uvijek, ako ostaju na istom socketu moraju barem nešto izmjeniti kako ne bi mogao koristiti trenutne ploče
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2016., 11:25   #41
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Znači opet nove ploče koje su to lopine. Novi proc, novi socket i tako svake godine. Nakon godinu dana, ploče EOL.

alim_svijeće_za_Zen_da_bude_konkurentan_kako_su_najavili:
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 13:32   #42
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači opet nove ploče koje su to lopine. Novi proc, novi socket i tako svake godine. Nakon godinu dana, ploče EOL.

alim_svijeće_za_Zen_da_bude_konkurentan_kako_su_najavili:
Da parafraziram domacu posalicu:

Q: Zasto Intel za svaki novi procesor izdaje novi socket?
A: Zato sto moze!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 13:41   #43
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ne bi bio nikakav problem da proizvode ploče barem pet godina. Ovako ljudi sa starijim odličnim i7 moraju krstariti internetom u potrazi za polovnim i precijenjenim pločama bez garncije. S druge strane nove AM3+ ploče izlaze i dalje i to osvježene novim tehnologijama
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 14:25   #44
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne bi bio nikakav problem da proizvode ploče barem pet godina. Ovako ljudi sa starijim odličnim i7 moraju krstariti internetom u potrazi za polovnim i precijenjenim pločama bez garncije. S druge strane nove AM3+ ploče izlaze i dalje i to osvježene novim tehnologijama
U kapitalizmu nema precijenjenog.
Postoji regularna cijena i na akciji.
Sve je uvijek na akciji.

Gdje je AMD od svega toga?
On je još uvijek na petoljetkama (2011. -> 2016.)
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 14:40   #45
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,713
znači iako je socket isti 1151 novi kaby lake procoesori neće radit na starom socketu z 170 nego treba novi socket z 270?


-Intel Kaby Lake processors in general would be getting increased core performance (expect the usual 5-10% improvement) u odnosu na skylake,intel uživa tih 5-10% ko da je nvidia pascal brža 5-10% od maxwela,što ne mogu napravit veću razliku ili ne žele,ne žele.

-znači 7600 k je zamjena za 6600k,i5 4670k,i5 3570k i5 2500k,mislim da će skok u performansama u ovih 5 gneracija bit 25%??mislim na razliku između i5 2500k i nadolazećeg i5 7600k

https://www.youtube.com/watch?v=qFA4xxLzpdY

- Intel 200-series does include support for Intel Optane technology which utilizes Intel’s 3D XPoint memory to deliver high-performance SSDs and memory solutions.Optane SSD PCIe/NVMe Gen3 x4

ova optane nova tehnologija se odnosni samo na PCIe ssd diskove a ne i na sata ssd dikove?
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2016., 14:49   #46
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da parafraziram domacu posalicu:

Q: Zasto Intel za svaki novi procesor izdaje novi socket?
A: Zato sto moze!
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne bi bio nikakav problem da proizvode ploče barem pet godina. Ovako ljudi sa starijim odličnim i7 moraju krstariti internetom u potrazi za polovnim i precijenjenim pločama bez garncije. S druge strane nove AM3+ ploče izlaze i dalje i to osvježene novim tehnologijama
True that. Znači kaby je zadnji tock u novoj tick-tock-tock shemi. Znači predstavlja samo optimizaciju skylakea i mooožda do 5% bolji ipc (evidentno i clockove jer je proces zreliji). Baš se pitam kakve su to "optimizacije" iruda ti, a da ne može raditi na 1xx čipsetima. Koje su to "tehničke prepreke"

Jebo me pas, ali nebih se iznenadio da je bilo potpuno tehnički moguće sve ove serije do sada izbacivati na 1155 socketu (ili 1150), naravno uz pokoji novi chipset.

Bit će da je kao što je rekao onaj debeli wendell - intelov najveći strah je da korisnici sandy itd. nemaju razloga upgrejdati...
Zbog ogromnog marketsharea su došli u situaciju kao i nvidia da su vlasnici njihovih vlastitih proizvoda prethodnih generacija najveći neprijatelji. Oni su ta ciljana publika koja mora upgrejdat.

Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
znači iako je socket isti 1151 novi kaby lake procoesori neće radit na starom socketu z 170 nego treba novi socket z 270?
Ne socket, ali čipset. Doduđe vlasniku z170 ploče dođe isti kuratz ako ga neće moći utaknuti

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.08.2016. u 14:56.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 10:37   #47
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Ono što sam čitao je da će se moć u z170 ploču ubacit kaby uz bios update. U principu nema tehničkog razloga (bar koliko znam) da se to ne izvede, i mislim da intel ni ne može niš da ograniči (eventualno kasnije uCODE update), nego će proizvođači napisati bios i piknut će se. PIN kompatibilan je i regulacija napona je ista.

Mene osobno interesira, jer baš čekam kaby i7 kao apgrade s sky i5...čekam to ko budala šamar....ak neće moć onda ću ić na 6700k...
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 19:16   #48
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 17:25   #49
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 21:16   #50
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Kaby K procevi izlaze masovno početkom 2017 a CannonLake je 2H 2017.Zen je isto takva priča u usporedbi sa Zen+.Ko je tu lud?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 21:37   #51
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma izaći će cannon lake kuki u 2017. Sve se pomaklo za par mjeseci. A za zen+ se ništa ne zna
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 23:59   #52
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,713
ja bi čeko eventulano canon lake zbog nove arhitekture i 10 nm.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 08:04   #53
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Cannonlake nije nova uArch, već modifikacija Skylakea na 10 nm proizvodnom procesu.
Intelov tick tock sad to više i nije, već se 3 godine fura ista uArch s malim poboljšanjima i prijelazom na novi proizvodni proces.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 08:18   #54
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Da uzmem skylake ili da cekam kaby?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 08:57   #55
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,521
Ako imaš Ivy Bridge, nemoj uzeti niti jedno, nema potrebe.

Osim ako baš želiš overclockati, a ovaj procesor ti ne ide
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 11:47   #56
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Cannonlake nije nova uArch, već modifikacija Skylakea na 10 nm proizvodnom procesu.
Intelov tick tock sad to više i nije, već se 3 godine fura ista uArch s malim poboljšanjima i prijelazom na novi proizvodni proces.
Yep. Iz starijih vijesti

Citiraj:
While Cannonlake will be designed on a completely new node, most of its DNA would be taken from the Kaby Lake generation of processors as its a Tick. The 10nm process will really start to show its prowess in 2018 with the Ice Lake generation of processors which will be using a brand new microarchitecture, further ensuring the IPC lead and efficiency gains on the smaller node. We don’t really know much about Ice Lake right now but the previous reports suggest that it will be incorporating theFIVR*(Fully Integrated Voltage Regulation) modules which were excluded from Skylake and Kaby Lake processors.*
Jedino što bi možda moglo biti zanimljivo kod cannonlakea je što se od ranije spominjao potencijalni core/thread bump, a kasnije i da će paralelno postojati neka serija (cofee lake?) sa 6 jezgri na mainstream socketu. Ali to je sve zasad na razinama glasina

Već je sada izvjesno da 10nm neće doći 2017, nego će se vjerojatno odgoditi za Q1 2018 i to ako ne bude problema.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 11:51   #57
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
S Ivya se jednostavno ne isplati prelazit na niš novog, pomak u performansama je jako mali, zanemariv.. Da je u pitanju porast od 40-50% onda da, al ovak, teško..

Ivy bu držal još kojih 2 godine a onda će bit vrijeme za razmišljanje o novom procu..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 12:48   #58
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
S Ivya se jednostavno ne isplati prelazit na niš novog, pomak u performansama je jako mali, zanemariv.. Da je u pitanju porast od 40-50% onda da, al ovak, teško..

Ivy bu držal još kojih 2 godine a onda će bit vrijeme za razmišljanje o novom procu..
Baš i ja gledam, Ivy je jednostavno dovoljno brz za sve što stavim pred njega! A ako mi baš usfali brzine (dogodilo se samo jednom), uvijek postoji mogućnost dizanja napona i OC na 4,8GHz.
Ne bih se složio da su razlike u performansama male, ali rekao bih da su puno premale u odnosu na cijenu kupovanja CPU + MBP + DDR4!
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 13:46   #59
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Baš i ja gledam, Ivy je jednostavno dovoljno brz za sve što stavim pred njega! A ako mi baš usfali brzine (dogodilo se samo jednom), uvijek postoji mogućnost dizanja napona i OC na 4,8GHz.
Ne bih se složio da su razlike u performansama male, ali rekao bih da su puno premale u odnosu na cijenu kupovanja CPU + MBP + DDR4!
Prije par dana gledal testove 3570k vs haswel i sky i5, u sintetici naravno vode ovi noviji, u igrama je razlika od 5-10 fps, a negde i po 20, al to je sve iznad 120-130fps, opet ovisi o igri..

Sintetika me ne zanima, benčevi i sl., nego stvarni pomaci tj koji su vidljivi..

Dal bih vidio pomak dok bi otišel na Sky? Ne bih, radikalni i epohalni pomak mi je bio šaltatanje sa hdda na ssd...

Eventualno, ak intel ima u bliskoj budućnosti izbacit neki 6-core, 8-core za mase, onda bi tu bilo pomaka...

Intel "polira" procesore iz godinu u godinu, a Ivy je i dalje jaaako dobar, ak baš treba, digne ga se iznad 4GHz i vozi..

Nekaj sam i ja razmišljal da se riješim 3570k, jednostavno to mi je sve nedovoljno za mizaran broj %, koji vjerojatno (zatjevnije aplikacije itd.)ne bih primjetio, a u svakodnevnom radu ne bih uopće primjetio..

A što se tiče igri, još nije usko grlo, zasad, bar ne u toj mjeri da razmišljam o prelasku na "bolje"=skuplje..
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 15:39   #60
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja se ispricavam. Konfu nisam update-ao. Trenutno sam na q9400. I sad mi je ta dilema dal uzet sky ili cekat kaby ako je uopce isplativo. Jer mislim da nece bit nis skuplji od trenutne generacije.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na