Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2014., 00:27   #31
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
i onda kupis ultra turbo deluxe i : http://www.legitreviews.com/intel-x9...unknown_150008 kabuuum nikola ode i proc
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 00:44   #32
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
CPU radi na naponu od oko 1 V. Baci racunicu pa vidi kakve ces brojke dobiti.
Ajmo samo logički razmisliti, 1300A je podosta velika struja, bez obzira na napon. Misliš li da bi išta ostalo od računala da negdje poteče samo pola te vrijednosti?
Razmisli samo malo o toplini, elektromagnetizmu i promjeni napona pri promjeni struje kod promjene opterećenja. Računaj to ovako, pločica (CPU) koja na sebi ima neke vodiče, površine cca 4x4 cm bi trebala propustiti 650A, ujedno bi potrošnja bila 650W i čime bi se točno odvodila toplina s takve pločice??? Tekući dušik? Sve u svemu, i da se tako i hladi CPU, on bi ostao zavaren za matičnu ploču a nakon nekog vremena bi počeo i pucati zbog djelovanja elektromagnetizma.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2014., 01:17   #33
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ajmo samo logički razmisliti, 1300A je podosta velika struja, bez obzira na napon. Misliš li da bi išta ostalo od računala da negdje poteče samo pola te vrijednosti?
Ne pratiš temu.....
To je Asus riješio s dodatnim pinovima na socketu
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 01:39   #34
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
i onda kupis ultra turbo deluxe i : http://www.legitreviews.com/intel-x9...unknown_150008 kabuuum nikola ode i proc
Evo gori i MSI:
http://www.phoronix.com/scan.php?pag...x99_fail&num=1
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 02:14   #35
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ajmo samo logički razmisliti, 1300A je podosta velika struja, bez obzira na napon. Misliš li da bi išta ostalo od računala da negdje poteče samo pola te vrijednosti?
Razmisli samo malo o toplini, elektromagnetizmu i promjeni napona pri promjeni struje kod promjene opterećenja. Računaj to ovako, pločica (CPU) koja na sebi ima neke vodiče, površine cca 4x4 cm bi trebala propustiti 650A, ujedno bi potrošnja bila 650W i čime bi se točno odvodila toplina s takve pločice??? Tekući dušik? Sve u svemu, i da se tako i hladi CPU, on bi ostao zavaren za matičnu ploču a nakon nekog vremena bi počeo i pucati zbog djelovanja elektromagnetizma.
Kao što Alvin reče, nisi u toku.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 12:14   #36
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,352
Izgleda da su Asusovi "inženjeri" samo stavili serverski socket na ploču i prozvali ga OC socket:

http://www.brightsideofnews.com/2014...s-socket-2084/

http://www.anandtech.com/show/7773/i...not-compatible

Navodno se OC socket treba "aktivirati", baš me zanima da li ima razlike kada je aktiviran.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 13:51   #37
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
jednom rjecju "cirkus"
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 13:59   #38
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
jednom rjecju "cirkus"
A ljudi koji kupuju te "premium" stvari najveći klaunovi, sve bi imalo smisla kad svakih 6 mj. nebi izlazio novi socket i slijedeća generacija procesora, i onda mainstream pregazi ovo.

P.S. ne govorim o radnim stanicama, to je drugi par rukava,...
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 14:23   #39
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
pa zar nije Crosshair V Formula-Z premium ploča?

Inače da, glupo je što svakih 6 mjeseci/godinu dana izbaciju novi socket. Ali pošto novi procesori imaju bolje performanse, nekako to prožvačemo
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 14:41   #40
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa zar nije Crosshair V Formula-Z premium ploča?

Inače da, glupo je što svakih 6 mjeseci/godinu dana izbaciju novi socket. Ali pošto novi procesori imaju bolje performanse, nekako to prožvačemo
Ma je, ali ti isti procesori bi bez problema radili na istom socketu (pogotovo sad kad gledas da su svi i dalje socket "LGA 2011") tako da to nema veze sa performansama nego sa parama da nam uvale nove ploce .

Samo sto u profi/vfx/render farme vodam to im jer kontra produktivno jer znam stvanro puno ljudi koji su i dalje na "starim" Xeonima serije 5xxx bas zato sto se sa novima preslo na novi socket tako da umjesto da kupe nove procesore (Xeone) svakih 2-3 godine duraju cjelu konfu po 5-6-7 godina. Da nam ostave mogucnost svake godine novog CPUa kao nadograndu barem 5-6 godina na jedan socket prodali bi vise procesora.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2014., 14:49   #41
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
pa zar nije Crosshair V Formula-Z premium ploča?
Je dobro si opazio , nego je stvar što i da sam je kupio po 1600kn (a nisam, došla me kao sabertoothica jer inače nebi ni uzimao formulu-z) opet je duplo manje od ove X99 ASUS Delux-ice i di je tu razlika cijene u odabiru komponenta između moje i ove ploče osim što je za najnoviju intel platformu, isto bolja zvučna na obje (iako imam i preferiram extra zvučnu jer su daleko bolje od bilo kakvih integriruša), hlađenje preko VRM i ostatka sa pipeom, jedino ova ima malo više nabacane plastike i 4 utora za memu više i to je to, ajmo 2800Kn

I negdje sam isto napisao čisto subjektivnu stvar da dajem za sada max do 1500kn za ploču što je čisto iz razloga jer u svakom slučaju dobiješ bolje komponente i sami proizvod, međutim istina je da se FX može vrtiti "adekvatno" na pločama danas i od 800 KN (990 chipset OFC, 970 za sebe nisam ni gledao to preporučam ljudima isključivo za povremeni gaming i surfanje + FX 6300), da vratim film i da ju je bilo u prodaji onda kada sam uzimao ploču uzeo bi si sada trenutno Gigu 990FXA-UD3 ali jedino rev 4.0 jer ove prije su bile kanta i imao bi istu stvar koja je u mogućnosti isporučiti sve što mi i trenutno treba i koristim.

Poanta je da nema se danas para za bacanje, naravno netko i ima, ali pričamo o smrtnicima koji se napale pa uzmu ploču, proc i memoriju a nema se za drugo, pa koji će ti onda to džon kada dok skupiš za ostalo prođe voz i opet nemaš "vrh" a bacio si pare u vjetar isključivo što se ljudi zapale na reklame.

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 11.09.2014. u 15:13.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:25   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Ako neko naleti na neku crknutu 2011-v3 ploču sa ovim "OC" socketom neka mi javi, pliiiiiiiiz. Ako takva ploča, iz nekog razloga, ne bude išla na reklamaciju željan sam da je udomim kako bih izvršio obdukciju socketa kako treba.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:30   #43
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Drugari, monogo lupetanja na jednom mestu, gde nema osnove. 35% su bolje perfomanse, eto neka Milntije koji je počeo da kenja sve ovo pita njemu dragog drugara Pericu zašto je to tako, ja se odjavljujem. Neka pita i nek se mane teorije bez iskustva, kad već postoji praksa koja kaže ono o čemu sam pokrenuo temu.

Evo i Krešo, Vidi, Bug svi će imati prostora da napišu o čemu je ovde reč, tačnije da uporede, jer se već radi na tome. Nije glupost, nije fake, i ne lupetajte molim Vas. Ne bih se javio da nisam okrenuo nekoliko telefona, dao proc i ploču da se to proveri, pripremio ploču i proc za najboljeg ocera na našem regionu, koji je već imao priliku da se upozna sa pričom, sa njemu bliskim kontaktim, tj. ocerima koji su to u Rusiji već probali iza zatvorenih vrata pre NDA-a.

Shodno tome nemojte lupetati dok ne vidite i sami rezultate kojih će za koji dan biti pregršt

Off
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:39   #44
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A za jednog gos'na koji predstavlja Asus , rjecnik ti je fenomenalan. Vrlo profesionalno. I koji je to najbolji overkloker ovih prostora ? Tesko napisati vrhunske rezultate kad dobijes cpu+mbo u vrijednosti od 1500€+
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:43   #45
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Drugari, monogo lupetanja na jednom mestu, gde nema osnove. 35% su bolje perfomanse, eto neka Milntije koji je počeo da kenja sve ovo pita njemu dragog drugara Pericu zašto je to tako, ja se odjavljujem. Neka pita i nek se mane teorije bez iskustva, kad već postoji praksa koja kaže ono o čemu sam pokrenuo temu.
Lupetamo?
Podsjetimo se....
Tvoje prisustvo na ovom forumu je da prezentiraš proizvod i daš informacije vezane uz taj proizvod.
Ovo je forum na kojem ljude interesiraju osim koliko je ploča lijepa i tehnički detalji za koje ti niti u jednom trenutku nisi ponudio odgovor.
Ponavljanjem, "lupetate" "nema osnove" ne čini informaciju nego isključivo poprilično bahat i bezobrazan napad na člana foruma koji je se potrudio i napisao poprilično dobar upis.
Koliko si dobro i uspješno prezentirao proizvod mogu prepustiti tebi na procjenu.
Citiraj:
Evo i Krešo, Vidi, Bug svi će imati prostora da napišu o čemu je ovde reč, tačnije da uporede, jer se već radi na tome. Nije glupost, nije fake, i ne lupetajte molim Vas. Ne bih se javio da nisam okrenuo nekoliko telefona, dao proc i ploču da se to proveri, pripremio ploču i proc za najboljeg ocera na našem regionu, koji je već imao priliku da se upozna sa pričom, sa njemu bliskim kontaktim, tj. ocerima koji su to u Rusiji već probali iza zatvorenih vrata pre NDA-a.
Nitko ne spori da je ploča vrhunska te njezine mogućnosti i performanse.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 11.09.2014. u 15:58.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:57   #46
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Drugari, monogo lupetanja na jednom mestu, gde nema osnove.
Slažem se, stvarno si pretjerao.

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
35% su bolje perfomanse, eto neka Milntije koji je počeo da kenja sve ovo pita njemu dargog drugara Pericu zašto je to tako, ja se odjavljujem.
Nisam ja počeo da kenjam nego ti. Ko je otvorio temu?

Očito nisi čitao ništa osim svojih postova, bar ne s razumjevanjem. Gdje sam ja pominjao performanse?

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Neka pita i nek s emane teorije bez iskustva, kad psotoji praksa koja kaže ono o čemu sam pokrenuo temu.
Zašto se ne obraćaš meni direktno nego preko "treće strane"?

Evo ja pitam tebe i od tebe očekujem odgovor, pošto si ti očito potkovan i teorijom i iskustvom. Na koji način su iskorišteni ti dodatni pinovi i čemu konkretno služe?


Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Nije glupost, nije fake, i ne lupetajte molim Vas.
Nema potrebe da me persiraš, na forumu smo svi jednaki.


Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Ne bih se javio da nisam okrenuo nekiliko telefona, dao proc i ploču da se to proveri,
Imaš moj broj pa de okreni i moj telefon da mi pojasniš u čemu je fazon.

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
pripremio ploču i proc za najboljeg ocera na našem regionu, koji je već imao priliku da se upozna sa pričom, sa njemu bliskim kontaktim, tj. ocerima koji su to u Rusiji već probali iza zatvorenih vrata pre NDA-a.
Kad je to i ko testirao opet ne daje odgovor na pitanje za šta su ti dodatni pinovi konkretno namjenjeni. Intel kao proizvođač nigdje nije dokumentovao (u dokumentima dostupnim javnosti) o čemu se radi. Jedino ako ASUS nema neke ekskluzivne veze sa Intelom, preko tebe vjerovatno.

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Shodno tome nemojte lupetati dok ne vidite i sami rezultate kojih će za koji dan biti pregršt
Po n-ti put. Niko ovde ne spori rezultate tamo nekog OC-a nego izražavamo sumnjičavost prema tim extra-mega-giga-dodatnim pinovima.

Dakle, da rezimiramo. Od tebe svi očekujemo jedan fin, konkretan odgovor, kojim ćeš nam objasniti šta su ti pinovi i čemu služe. Mislim da ti to neće biti problem pošto si već okretao neke telefone. Svi smo radoznali.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:57   #47
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
-->
Vidi ništa ja nisam napisao pogrešno, samo kažem da se lupeta, priča u prazno i vrte postovi, hejt ili šta god bez razloga, definitvno. Perica Bari je naš najtrofejniji i svetski poznat overkloker, ko ne zna ne bi trebalo ništa ni da piše Sa druga strane i sam imam toliko iskustva na tom polju pa opet ko ne zna hmmm teško mi je dalje na ovu temu Što se tiče tebe Milnetije na polju oc-a si se pokazao, kako si se pokazao. Ne bi na tu temu. Da te zovem niti imam broj niti bih, sorry ali nemam vremena.

Evo i prvi test:
BCLK je prvi pokazatelj da ima pomaka, zna da bude i do 8-9MHz razlike, tj. sa množiocem recimo 33, razlika može da bude i preko 300MHz, i to samo BCLK razlikom. Povećanjem BCLK-a povećavaju se i performanse memorije. Kontroler za memoriju jednostavno bolje radi. Nije u pitanju samo razlika u pinovima, nego elektronici koja to gura.

O čemu pričam: http://www.ocaholic.ch/modules/smart...d=1425&page=16

Sa druge strane i memorija ide bolje, kako sa latencijama, tako i sa finalnim klokom. Kako god da okreneš na ASUS-u ovom poromenom na soketu i dodatne elektronike, memorijski kontroler znatno bolje radi posao.

No da ja vas ne farbam, marketing itd. kako kažete, eto u narednih nekoliko dana biće više na tu temu na sve strane, pa onda komentarišite do mile volje.

P.S U narednih dva meseca svi će raditi revizije svojih ploča na soketu, zašto? Razmislite malo bolje.
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:04   #48
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ja čekam da Bubba uleti u thread, i "Vasionamajstora" počasti s par svojih "doskočica"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:05   #49
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
2Spacemaster:

Opet pišeš sve osim onoga što se od tebe traži i očekuje. To što je neko na ASUS pločama postigao veću frekvenciju nego na ostalim pločama nama ništa ne znači. Zapravo, to niko ne osporava.
Ako si već zaboravio šta smo te pitali, pročitaj prijašnje postove.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:09   #50
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Lupetamo?
Podsjetimo se....
Tvoje prisustvo na ovom forumu je da prezentiraš proizvod i daš informacije vezane uz taj proizvod.
Ovo je forum na kojem ljude interesiraju osim koliko je ploča lijepa i tehnički detalji za koje ti niti u jednom trenutku nisi ponudio odgovor.
Ponavljanjem, "lupetate" "nema osnove" ne čini informaciju nego isključivo poprilično bahat i bezobrazan napad na člana foruma koji je se potrudio i napisao poprilično dobar upis.
Koliko si dobro i uspješno prezentirao proizvod mogu prepustiti tebi na procjenu.

Nitko ne spori da je ploča vrhunska te njezine mogućnosti i performanse.
Ti očigledno ne kapiraš, da li sam ja ovde da promovišem, hmmm jesam, ali realno ne moram sem ako me nešto ne oduševi i svoje oduševljenje želim da prenesem sa drugima. Nije mi to posao. Napišem post jednom u 5 meseci, ko zna šta radim zna.

Ovde je napadnuta priča u smislu da OC Socket ne radi posao, i da tehnologija koja je opisana ne donosi bolje rezultate u poređenju na ostale, bulšit itd, sve poznavalac do poznavaoca, sve poštujem, svačije mišljenje, ali opet hmmm ako nema dokaza, crno na belo, za mene je to lupetanje i nagađanje u prazno i širenje hejta.

Realno ponoviću se, možda sam trebao da se strpim neki dan i rezultate podelim sa drugih sajtova kad budu objavljeni iako se već sad iza zatvorenih vrata piše o ovome na veliko, ali eto mrzite me zbog toga tj. mog nestrpljenja, a ne zbog činjeničnog stanja

Evo i prvog uporednog testa na tu temu, koga mrzi nek ne čita, ali opet nek ne lupeta, ponoviću se, ako neko ne zna da računa neka i ne piše napamet.

Link: http://www.ocaholic.ch/modules/smart...id=1425&page=0
-->
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Lupetamo?
Podsjetimo se....
Tvoje prisustvo na ovom forumu je da prezentiraš proizvod i daš informacije vezane uz taj proizvod.
Ovo je forum na kojem ljude interesiraju osim koliko je ploča lijepa i tehnički detalji za koje ti niti u jednom trenutku nisi ponudio odgovor.
Ponavljanjem, "lupetate" "nema osnove" ne čini informaciju nego isključivo poprilično bahat i bezobrazan napad na člana foruma koji je se potrudio i napisao poprilično dobar upis.
Koliko si dobro i uspješno prezentirao proizvod mogu prepustiti tebi na procjenu.

Nitko ne spori da je ploča vrhunska te njezine mogućnosti i performanse.
Ti očigledno ne kapiraš, da li sam ja ovde da promovišem, hmmm jesam, ali realno ne moram sem ako me nešto ne oduševi i svoje oduševljenje želim da prenesem sa drugima. Nije mi to posao. Napišem post jednom u 5 meseci, ko zna šta radim zna.

Ovde je napadnuta priča u smislu da OC Socket ne radi posao, i da tehnologija koja je opisana ne donosi bolje rezultate u poređenju na ostale, bulšit itd, sve poznavalac do poznavaoca, sve poštujem, svačije mišljenje, ali opet hmmm ako nema dokaza, crno na belo, za mene je to lupetanje i nagađanje u prazno i širenje hejta.

Realno ponoviću se, možda sam trebao da se strpim neki dan i rezultate podelim sa drugih sajtova kad budu objavljeni iako se već sad iza zatvorenih vrata piše o ovome na veliko, ali eto mrzite me zbog toga tj. mog nestrpljenja, a ne zbog činjeničnog stanja

Evo i prvog uporednog testa na tu temu, koga mrzi nek ne čita, ali opet nek ne lupeta, ponoviću se, ako neko ne zna da računa neka i ne piše napamet.

Link: http://www.ocaholic.ch/modules/smart...id=1425&page=0
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:18   #51
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Ovde je napadnuta priča u smislu da OC Socket ne radi posao, i da tehnologija koja je opisana ne donosi bolje rezultate u poređenju na ostale, bulšit itd, sve poznavalac do poznavaoca, sve poštujem, svačije mišljenje,
Nećeš vjerovati ali ovde ima poznavalaca tematike.

Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
ali opet hmmm ako nema dokaza, crno na belo, za mene je to lupetanje i nagađanje u prazno i širenje hejta.
Izvinjavam se, kod mene nije sve crno na bijelo. Ja sam to i obojio da bi bilo lakše shvatljivo, ali očito moram sve vratiti u C/B tehniku.
Ne radi se ni o kakvom hejtu nego smo samo željni znanja.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:22   #52
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853

Ti očigledno ne kapiraš, da li sam ja ovde da promovišem, hmmm jesam, ali realno ne moram sem ako me nešto ne oduševi i svoje oduševljenje želim da prenesem sa drugima. Nije mi to posao. Napišem post jednom u 5 meseci, ko zna šta radim zna.
Ovde je napadnuta priča u smislu da OC Socket ne radi posao, i da tehnologija koja je opisana ne donosi bolje rezultate u poređenju na ostale, bulšit itd, sve poznavalac do poznavaoca, sve poštujem, svačije mišljenje, ali opet hmmm ako nema dokaza, crno na belo, za mene je to lupetanje i nagađanje u prazno i širenje hejta.
Vidi, ako izađeš s informacijom da imaš nekakav socket koji ima neke ekstra pinove i da je zato ploča najbolja u svojoj klasi onda je teret dokaza na tebi.
Nitko ne spori da je ta ploča uistinu najbolja u svojoj klasi ali sporimo da je radi tih pinova.
Ti TVRDIŠ da su dodatni pinovi zaslužni za performanse proizvoda, teret dokaza je na tebi.
Dakle, nije pitanje radi li to nego kako radi?

Ovo nije forum gdje možeš ljudima reći da je ploča najbolja zato jer svijetli crveno, moraš prezentirati kako te crvene lampice čine ploču najboljom. Pritom nitko ne spori da je ploča najbolja, ja vjerujem da je.
Asus je i za mene favorit.

P.S Ako se u međuvremenu odjaviš, nastavimo raspravu na Bug-u, Vidi ....
-->
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova

Ti očigledno ne kapiraš, da li sam ja ovde da promovišem, hmmm jesam, ali realno ne moram sem ako me nešto ne oduševi i svoje oduševljenje želim da prenesem sa drugima. Nije mi to posao. Napišem post jednom u 5 meseci, ko zna šta radim zna.
Ovde je napadnuta priča u smislu da OC Socket ne radi posao, i da tehnologija koja je opisana ne donosi bolje rezultate u poređenju na ostale, bulšit itd, sve poznavalac do poznavaoca, sve poštujem, svačije mišljenje, ali opet hmmm ako nema dokaza, crno na belo, za mene je to lupetanje i nagađanje u prazno i širenje hejta.
Vidi, ako izađeš s informacijom da imaš nekakav socket koji ima neke ekstra pinove i da je zato ploča najbolja u svojoj klasi onda je teret dokaza na tebi.
Nitko ne spori da je ta ploča uistinu najbolja u svojoj klasi ali sporimo da je radi tih pinova.
Ti TVRDIŠ da su dodatni pinovi zaslužni za performanse proizvoda, teret dokaza je na tebi.
Dakle, nije pitanje radi li to nego kako radi?

Ovo nije forum gdje možeš ljudima reći da je ploča najbolja zato jer svijetli crveno, moraš prezentirati kako te crvene lampice čine ploču najboljom. Pritom nitko ne spori da je ploča najbolja, ja vjerujem da je.
Asus je i za mene favorit.

P.S Ako se u međuvremenu odjaviš, nastavimo raspravu na Bug-u, Vidi ....
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:23   #53
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Pogledao sam malo šta konkurencija radi, stranice od asrocka.
Oni su dizajnirali Vcore koje je u stanju isporučiti procesoru cca1300A (da, ampera).
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ne pratiš temu.....
To je Asus riješio s dodatnim pinovima na socketu
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Kao što Alvin reče, nisi u toku.

Ne kužim kako sam ja to pobrkao lončiće s Asusom a spominje se Asrock???
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:28   #54
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Vidiš i sam da je to bilo šegačenje i sprdnja na temu... Nemoj primati k' srcu.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:29   #55
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640


Evo neka Bubba izracuna procente (da budemo tolerantni) jer je na ti s matematikom. Kasnije samo neka napravi mini analizu da li je bolje dat XXX% novaca za toliko malu varijaciju.

Ako me HWG demantira slobodno plaćam pice.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Drift_King. 11.09.2014. u 16:35.
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:31   #56
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Džizs, Džooozip and Marjaaa, šta je sad ovo?
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:43   #57
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova


Evo neka Bubba izracuna procente (da budemo tolerantni) jer je na ti s matematikom. Kasnije samo neka napravi mini analizu da li je bolje dat XXX% novaca za toliko malu varijaciju.

Ako me HWG demantira slobodno plaćam pice.
dobro, kad si već zapeo na skupe vs jeftine ploče Kako ti taj svoj 3770K clockas sa H61 chipsetom tj tom maticnom? Zar nisi onda mogao nesto novaca ustediti i kupiti non K procesor za tvoju matičnu?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:48   #58
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Vidi, ako izađeš s informacijom da imaš nekakav socket koji ima neke ekstra pinove i da je zato ploča najbolja u svojoj klasi onda je teret dokaza na tebi.
Nitko ne spori da je ta ploča uistinu najbolja u svojoj klasi ali sporimo da je radi tih pinova.
Ti TVRDIŠ da su dodatni pinovi zaslužni za performanse proizvoda, teret dokaza je na tebi.
Dakle, nije pitanje radi li to nego kako radi?

Ovo nije forum gdje možeš ljudima reći da je ploča najbolja zato jer svijetli crveno, moraš prezentirati kako te crvene lampice čine ploču najboljom. Pritom nitko ne spori da je ploča najbolja, ja vjerujem da je.
Asus je i za mene favorit.

P.S Ako se u međuvremenu odjaviš, nastavimo raspravu na Bug-u, Vidi ....
Ma kapiram šta hoćeš reći ali evo prikupljam evo već drugi "dokaz" biće i lokalnih a biće ih još podosta

http://www.bit-tech.net/hardware/201...rock-asus-e/11
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:49   #59
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,745
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Vidiš i sam da je to bilo šegačenje i sprdnja na temu... Nemoj primati k' srcu.
Ma sve OK, mislio sam da sam ja negdje zabrijao.

Nego da se nadovežem na temu, ako je Asus stvarno tako "uredio" socket, nije li to izvan Intelovih specifikacija? Ako rikne CPU, hoće li prvo pitanje na reklamaciji biti "Jeste li koristili ovaj CPU na Asusovoj ploči?"
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:53   #60
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,574
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Ma kapiram šta hoćeš reći ali evo prikupljam evo već drugi "dokaz" biće i lokalnih a biće ih još podosta

http://www.bit-tech.net/hardware/201...rock-asus-e/11
Uporno izbjegavaš da odgovoriš na postavljeno pitanje.

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ma sve OK, mislio sam da sam ja negdje zabrijao.

Nego da se nadovežem na temu, ako je Asus stvarno tako "uredio" socket, nije li to izvan Intelovih specifikacija? Ako rikne CPU, hoće li prvo pitanje na reklamaciji biti "Jeste li koristili ovaj CPU na Asusovoj ploči?"
Ne moraju te ništa pitati, socket ostavlja trag na procesoru kada se u njega ubaci. Okrenes procesor, bacis pogled na pinove i vidis da je bio koristen u ASUS-ovom extra-mega-giga-over_9000_pins socketu. E sad, da li to ponistava garanciju ili ne, nemam pojma.
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na