Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2019., 14:30   #2011
seljak12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: u pripizdini
Postovi: 158
ja sam svojega slozio u kuciste od sperploce i stavio u radionu, dovoljan za otvorit neki pdf ili potrazit nesto na netu/youtubeu. Nmoj kupovati brzi model jer neces nista posebno dobiti. Po meni ti procesori vrijede 50ak kn do max 100 za jace modele, a vidim na njuskalu jos traze po 200 ili cak 300Kn sto je besmislica. Pa to je toliko staro da 4K video ne podrzava.

Zadnje izmijenjeno od: seljak12. 30.04.2019. u 14:38.
seljak12 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 20:50   #2012
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,630
Ma ako ovaj 5430 ne proradi,pošto imam sve ostalo mislim naručiti sa alija 5460 za 18 dolara,to je 100 kn i imam gotov komp,tak da za server i strimanje na telku,skidanje torrenta ... mislim da bu dost
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2021., 11:53   #2013
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Imam jedan HP 3120 SFF (specifikacije) s G41 chipsetom koji podržava Xeone i imam jedan L5420 koji bi htio ubaciti unutra. Problem koji mi se javlja je kako na tim brand name računalima updatetati bios?

Naime, u samom biosu nema integriran flash alat. Kada sa službene stranice skinem odgovarajući bios dobijem exe datoteku koja se sama otpakira u temp folder i pokrene naredbu
"afuwin eu36.07 /p /b /c"
Ja sam uzeo taj gore bios, eu36.07, modificirao ga za xeone, ali kada naknado pokrećem istu naredbu više ne želi updatetat bios, javlja nešto tipa "unable to load driver".
Kako da ga natjeram da primi modificirani bios? Zapravo, ovdje čak nije problem ni u modificiranom biosu, nego jednostavno ne želi flashati kada ja ručno pokrenem istu naredbu na oem biosu. Radi jedino preko te službene exe datoteke.
Probao i s afudos u dosu, ali bez uspjeha.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 12:19   #2014
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Imam jedan HP 3120 SFF (specifikacije) s G41 chipsetom koji podržava Xeone i imam jedan L5420 koji bi htio ubaciti unutra. Problem koji mi se javlja je kako na tim brand name računalima updatetati bios?

Naime, u samom biosu nema integriran flash alat. Kada sa službene stranice skinem odgovarajući bios dobijem exe datoteku koja se sama otpakira u temp folder i pokrene naredbu
"afuwin eu36.07 /p /b /c"
Ja sam uzeo taj gore bios, eu36.07, modificirao ga za xeone, ali kada naknado pokrećem istu naredbu više ne želi updatetat bios, javlja nešto tipa "unable to load driver".
Kako da ga natjeram da primi modificirani bios? Zapravo, ovdje čak nije problem ni u modificiranom biosu, nego jednostavno ne želi flashati kada ja ručno pokrenem istu naredbu na oem biosu. Radi jedino preko te službene exe datoteke.
Probao i s afudos u dosu, ali bez uspjeha.
Jel se veličina puno promjeni sa modernim biosom?

Iako najviše mi se čini da file koji skineš od HP-a sadržava prethodno izračunat file hash - i tebi nakon modanja naravno ne odgovara više...

Jel ti vrati kakvu grešku flashtool?

I ti switchevi /p /b /c, ima li ih još, možda ima neki "force flash pa taman bijeli dim napustio cmos"
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 13:44   #2015
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Napisao sam gore, flash tool javlja "unable to load driver", ali to javlja nevezano fleshao ja originalni bios ili modificirani.
Jedino kada ne javlja grešku i kada fleshanje prolazi je kada ja pokrenem originalnu exe datoteku koja prvo otpakira fajlove u temp folder i automatksi pokreće fleshanje
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 14:14   #2016
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,505
Force flash sa afudosom mora prolaziti pa makar i krivi BIOS išao flashati
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:22   #2017
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Napisao sam gore, flash tool javlja "unable to load driver", ali to javlja nevezano fleshao ja originalni bios ili modificirani.
Jedino kada ne javlja grešku i kada fleshanje prolazi je kada ja pokrenem originalnu exe datoteku koja prvo otpakira fajlove u temp folder i automatksi pokreće fleshanje
Istina, evo s moje strane ja čitao ko konj sa klapnama.

Šta bi bio taj driver, pitanje je..
Kako uopće izgleda HP-ov alat za dos?

Možeš li nekako prepakirat modani BIOS sa hex editorom u taj HP-ov exe, probaj u diff tool ubaciti hp exe cijeli i NE modificirani BIOS, vidi jeli kao cjelina u hex nizu kompletan..
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 00:07   #2018
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Teško će mu proći direktni edit tog exe jer je vjerojatno self extract ...
Možda da se editira / prepakira exe sa modanim bios i bat file,
treba viditi i jel ima kakav hash / checksum info ...
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na