Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2013., 16:38   #61
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Probaj staviti na IDE.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 17:06   #62
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Probaj staviti na IDE.
opet isto.

edit:stvarno mi nije jasno u čemu je problem. mislim da cu vratit i uzet neku drugu(gigabyte recimo). eo sad stoji crni ekran i crtica blinka u gornjem lijevom kutu. pisalo je dovršavanje instalacije i prebacio se na crni ekran i tako stoji već 10-tak minuta . to mi se nikad nije dogodilo s instalacijom win7.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 23.02.2013. u 18:05.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2013., 18:24   #63
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Meni se dogodilo sa Win 8, iz prvog pokušaja. Probaj neki drugi instalacijski DVD. Možda je i u njemu stvar.
Ako ti i to prdne, onda RMA.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 21:30   #64
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Eh da mene zanima taj procesor koji ima integriranu grafiku u sebi recimo i5 3330 ,da li to ima utjecaja samo na integriranu grafiku na ploci ili ima i na PCI E??Malo mi je nejasno taj dio procesor sa grafikom ?
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 22:22   #65
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@snorky_vk
Na kojie sata konektore, odnosno, na koji sata kontroler su spojeni, Intel ili ASMedia? Probaj uštekat u drugi.

@Jole911
Ploča nema grafičku na sebi, nego samo video izlaze. Grafička se nalazi u procesoru.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 23.02.2013. u 22:28.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 22:47   #66
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
@snorky_vk
Na kojie sata konektore, odnosno, na koji sata kontroler su spojeni, Intel ili ASMedia?
spojio sam i na tamno plavi i na svjetloplavi... sad koji je koji ne znam,al na oba je ista stvar. eo sad sam vratio staru matičnu i proc i iako je bila spora instalacija windowsi su se digli i rade normalno. znači il ja nešto krivo radim s asusicom il kod nje nešto zahebava...

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 23.02.2013. u 22:57.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 22:59   #67
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Onda ti je DVD sieban. Vjerojatno je medij pržen na nekoj besnoj brzini tipa 16x ili 20x i dovoljno je da ne prekopira jedan file da zejebava.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 23:15   #68
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Onda ti je DVD sieban. Vjerojatno je medij pržen na nekoj besnoj brzini tipa 16x ili 20x i dovoljno je da ne prekopira jedan file da zejebava.
a ništa, moram onda napraviti bootabilni usb . za njega mi ne treba ništa više od fajlova osim iso fajla win7 koji je na microsoftowim stranicama??
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 23:33   #69
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
a ništa, moram onda napraviti bootabilni usb . za njega mi ne treba ništa više od fajlova osim iso fajla win7 koji je na microsoftowim stranicama??
ne, samo ti treba neka aplikacija s kojom ćeš napraviti bootabilni instalacijski USB.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 23:41   #70
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ne, samo ti treba neka aplikacija s kojom ćeš napraviti bootabilni instalacijski USB.
našao sam upute za bootabilni usb preko cmd-a. još malo i gotov je pa ćemo ujutro ponovo asusicu upregnit. bemti cijeli dan sam izgubio zbog pizdarije. nadam se samo da je do dvd-a tj. medija i da ne moram matičnu slat nazad.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2013., 23:43   #71
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
našao sam upute za bootabilni usb preko cmd-a. još malo i gotov je pa ćemo ujutro ponovo asusicu upregnit. bemti cijeli dan sam izgubio zbog pizdarije. nadam se samo da je do dvd-a tj. medija i da ne moram matičnu slat nazad.
pa ako ti se na drugoj platformi događa isto, onda ti ploča nije u banani.
A da i je, imaš garu, dobićeš novu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2013., 13:14   #72
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
eo probao s usb-a instalaciju i ne želi proći dovršavanje instalacije, izbaci crni ekran i crticu koja blinka gore lijevo i stoji već 20 minuta rako. hdd i usb ne rade koliko vidim, nema paljenja led lampica. na ep35-ds3 je bilo sporije ali je proslo sve , bez ovoga crnog zaslona. ajm aut of opšns...

edit: sad je prebacio na logo od microsofta i stoji smrznut. budem ga ostavio neko vrijeme mozda se pokrene.

edit2: stoji i dalje. pokrenuo sam ponovno instalaciju iz očaja ...

edit3: i dalje nula bodova. probao sam neke finte u biosu oko boota isključit al opet sve isto. što god da ugasim ,uplaim uvijek na istom mjestu smrzne. kako sigurno mogu otkloniti sumnju u rame i procesor???rami su prosli testove.


edit4: izvadio sam matičnu i proc i rame. vratio stare i digo winse i sad sretan , a asusicu cu poslat na reklamaciju. jel moguće da grafa 8800gts 512 zeza jer je malo starija? radi ona uredno , evo sad je u pogonu, world of tanks radi i sve ostale igre...

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 24.02.2013. u 18:39.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2013., 23:11   #73
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
eo probao s usb-a instalaciju i ne želi proći dovršavanje instalacije, izbaci crni ekran i crticu koja blinka gore lijevo i stoji već 20 minuta rako. hdd i usb ne rade koliko vidim, nema paljenja led lampica. na ep35-ds3 je bilo sporije ali je proslo sve , bez ovoga crnog zaslona. ajm aut of opšns...

edit: sad je prebacio na logo od microsofta i stoji smrznut. budem ga ostavio neko vrijeme mozda se pokrene.

edit2: stoji i dalje. pokrenuo sam ponovno instalaciju iz očaja ...

edit3: i dalje nula bodova. probao sam neke finte u biosu oko boota isključit al opet sve isto. što god da ugasim ,uplaim uvijek na istom mjestu smrzne. kako sigurno mogu otkloniti sumnju u rame i procesor???rami su prosli testove.


edit4: izvadio sam matičnu i proc i rame. vratio stare i digo winse i sad sretan , a asusicu cu poslat na reklamaciju. jel moguće da grafa 8800gts 512 zeza jer je malo starija? radi ona uredno , evo sad je u pogonu, world of tanks radi i sve ostale igre...
Sad vidim i ovaj post, odgovorio sam ti u temi "koju ploču kupiti". Očito je da si dobio DOA ploču. Događa se. Dobiti ćeš novu. Ploča je izuzetna dok radi, tako da se ne brini
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 23:27   #74
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Re: Asus P8Z77-V/LE/LX/LK/Pro/Pro Thunderbolt/Premium/Deluxe Info Thread

Opet isto.dobio novu plocu s reklamacije i opet stane na istom mjestu. Sad nisam flesnuo bios,samo sam probao na druge konektore spojit diskove. Stvarno ne kontam sto bi moglo biti,servis potvrdio da je prva neispravna i sad opet ista stvar na drugoj.il sam baksuz il mi ostale komponente rade belaj. ranit cu se...sutra kad dodjem s posla jos cu se zezat,ak ne, vracam i mjenjam za gigabyte neku

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 20.03.2013. u 23:34.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 23:46   #75
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Opet isto.dobio novu plocu s reklamacije i opet stane na istom mjestu. Sad nisam flesnuo bios,samo sam probao na druge konektore spojit diskove. Stvarno ne kontam sto bi moglo biti,servis potvrdio da je prva neispravna i sad opet ista stvar na drugoj.il sam baksuz il mi ostale komponente rade belaj. ranit cu se...sutra kad dodjem s posla jos cu se zezat
Jao jao. Probaj opet flešat BIOS na najnoviju verziju. I rekao sam ti, probaj nabaviti drugi neki Win7 medij, po mogućnosti orginalni. Probaj Win8 ako neće Win7, vidi malo, nemoj odma otpisivati ploču. Možda te je8e neki drugi komad hardvera

Citiraj:
vracam i mjenjam za gigabyte neku
Ma neeeee
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 09:06   #76
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
probat cu nabaviti original medij od sedmice il osmice i probati. malo fali da se zahvalim asusu...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 09:29   #77
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Probaj disejblat ovaj drugi kontroler za diskove ako nisi a diskove prekopcaj u intelov.probaj i kablove zamjenit jer su i meni slicne probleme pravili.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 09:45   #78
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Probaj disejblat ovaj drugi kontroler za diskove ako nisi a diskove prekopcaj u intelov.probaj i kablove zamjenit jer su i meni slicne probleme pravili.
probati ću i to. stvarno ludim pomalo, možda odnesm kod nekog drugog da proba s drugim diskovima, procesorom i ramima.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 10:18   #79
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
probati ću i to. stvarno ludim pomalo, možda odnesm kod nekog drugog da proba s drugim diskovima, procesorom i ramima.
Doduše, meni je radilo sa oba kontrolera. Instalirao sam Win7 i na SATA2 i SATA3 diskovima. Istina, nisam palio onaj drugi SATA3 kontroler. Ako ništa, probaj instalirati u SATA2 portu, to ti je ziher lako kasnije prebaciš SATA kabel u SATA3 port, naravno Intelov
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 10:28   #80
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mene je znao zaj**** taj drugi kontroler i dan danas iako je iskljucen znam s vremwna na vrijeme ,tipa svaki 2. , dobit crni ekran s tom crticom sto blica ali puuno manje nego s njim upaljenim.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 10:29   #81
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Mene je znao zaj**** taj drugi kontroler i dan danas iako je iskljucen znam s vremwna na vrijeme ,tipa svaki 2. , dobit crni ekran s tom crticom sto blica ali puuno manje nego s njim upaljenim.
Ne znam čemu ih uopće meću na ploče ja bi ih najradije sa šerafcigerom iskopao sa ploče
šalu na stranu, za storage disk su dobri, ali ne i za sistemac i preko njega da se instalira nekaj.

Ako zejebava, na SATA2 sa IDE postavkama u BIOS-u. AHCI se ovako i onako kasnije jednostavno uključi u BIOS-u i u Windowsima (regedit). Ima tutorial i ja sam to znao često raditi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 10:46   #82
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Re: Asus P8Z77-V/LE/LX/LK/Pro/Pro Thunderbolt/Premium/Deluxe Info Thread

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne znam čemu ih uopće meću na ploče ja bi ih najradije sa šerafcigerom iskopao sa ploče
šalu na stranu, za storage disk su dobri, ali ne i za sistemac i preko njega da se instalira nekaj.

Ako zejebava, na SATA2 sa IDE postavkama u BIOS-u. AHCI se ovako i onako kasnije jednostavno uključi u BIOS-u i u Windowsima (regedit). Ima tutorial i ja sam to znao često raditi.
Super,al ja ne zelim nista raditi drugo osim instalirat winse i zaboravit na te osnovne stvari. Nikad nisam imao problema s instalacijom novih winsa na friske komponente(diskovi sad nisu novi ,ovu su im druga i treca maticna).ovaku zajebanciju nisam ocekivao od proizvodjaca kao sto je asus. Al necu pljuvat dok ne otklonim sto posto druge komponente koje rade super sa starom maticcnom i procesorom...
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 11:16   #83
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Super,al ja ne zelim nista raditi drugo osim instalirat winse i zaboravit na te osnovne stvari. Nikad nisam imao problema s instalacijom novih winsa na friske komponente(diskovi sad nisu novi ,ovu su im druga i treca maticna).ovaku zajebanciju nisam ocekivao od proizvodjaca kao sto je asus. Al necu pljuvat dok ne otklonim sto posto druge komponente koje rade super sa starom maticcnom i procesorom...
Take it easy. Probaj ovo sa kontrolerima kao što sam ti rekao. To bi morali raditi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 11:50   #84
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Re: Asus P8Z77-V/LE/LX/LK/Pro/Pro Thunderbolt/Premium/Deluxe Info Thread

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Take it easy. Probaj ovo sa kontrolerima kao što sam ti rekao. To bi morali raditi.
Ma uzo bi ja i hard da me ne zivcira sve ovo.probat cu opet to s ide modom+ nabavio sam keks od 2gb ddr3 1333 pa cu s njim probat isto.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 13:01   #85
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
Super,al ja ne zelim nista raditi drugo osim instalirat winse i zaboravit na te osnovne stvari. Nikad nisam imao problema s instalacijom novih winsa na friske komponente(diskovi sad nisu novi ,ovu su im druga i treca maticna).ovaku zajebanciju nisam ocekivao od proizvodjaca kao sto je asus. Al necu pljuvat dok ne otklonim sto posto druge komponente koje rade super sa starom maticcnom i procesorom...
Bas tako, ili out of box kako treba ili vracaj, ali za svaki slucaj probaj ovo sto sam ti rekao.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 13:39   #86
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Bas tako, ili out of box kako treba ili vracaj, ali za svaki slucaj probaj ovo sto sam ti rekao.
Teško baš da su dve ploče zaredom jednako pogođene u glavu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 14:20   #87
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Teško baš da su dve ploče zaredom jednako pogođene u glavu
a jel mogu biti iz iste serije i da ssam dobiou obje iz te falične serije?? jer ako je servis rekao da je prva neispravna i sad ista stvar i sa drugom gdje je onda kvaka? znači, izabrao sam boot usb za prvi boot ,prošao je onaj prvi dio instalacije, i kad je trebao nakon drugog restarta uci u winse opet se smrzao.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 14:27   #88
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve je moguće, ali velim, da je baš isti problem na obje ploče... to bi bilo najbolje da uzmeš ploču i proci da kod nekoga na drugom ostatku kompa probaš isto. Ako je i tada isti problem, onda ili ploča ne valja ili su ti vratili tvoju.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 14:57   #89
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sve je moguće, ali velim, da je baš isti problem na obje ploče... to bi bilo najbolje da uzmeš ploču i proci da kod nekoga na drugom ostatku kompa probaš isto. Ako je i tada isti problem, onda ili ploča ne valja ili su ti vratili tvoju.
ako danas ne uspijem nista, sutra cu je odnijet kod drugog da proba. a što se tiče mogućnosti da su mi vratili istu ploču, i to mi palo na pamet, al serijski broj je različit na naljepnicama. se može on provjeriti u biosu?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 15:05   #90
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
ako danas ne uspijem nista, sutra cu je odnijet kod drugog da proba. a što se tiče mogućnosti da su mi vratili istu ploču, i to mi palo na pamet, al serijski broj je različit na naljepnicama. se može on provjeriti u biosu?
Pa vidi u BIOS-u koliko sam upućen, Aida64 ne čita serijski sa ploče, za razliku kako čita sa HDD-a. To vidim sada sa ASRockice na poslu, za Asusicu ti mogu javiti popodne kad budem doma.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na