Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2010., 10:13   #1
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Arrow Intel "Sandy Bridge" LGA-1155 Info thread

Intel Sampling Nehalem-successor ''Sandy Bridge''

Citiraj:
Intel reveals a little more about the next generation of processors after Nehalem.

Although the market is currently buying Intel's matured Nehalem-based chips since the beginning of this year (although Apple only finally caught up just yesterday) with the Core i3, i5 and i7 CPUs, the chipmaker has revealed when the next CPU successor, Sandy Bridge will hit.

Intel CEO Paul Otellini yesterday said at a developer forum in Beijing that it's shipping volume samples of Sandy Bridge to customers in Q1 2010 as an early step towards commercial production later this year. Actual chips will be hitting sometime in early 2011.

Initial Sandy Bridge chips will feature dual and quad core configurations before stepping into more complex chips with hexacore or octacore designs. The new chips will run on the LGA1155 Intel 6-Series platform codenamed Cougar Point.

One of the advancements in Sandy Bridge is the addition of Intel Advanced Vector Extension (AVX) instructions, which is designed to accelerate multimedia such as image, video, and audio processing, as well as engineering applications, including 3D modeling and analysis, scientific simulation, and financial analytics.

Sandy Bridge will also continue support for the Intel AES New Instructions (AES-NI), seven software instructions that accelerate data encryption and decryption. Sandy Bridge will also integrate Intel's sixth-generation graphics core and will include acceleration for floating point, video, and processor intensive software most often found in media applications.

Intel will be sticking with its 32nm process technology, which the company has been proud to say that it is the fastest ramp ever, for the first Sandy Bridge iterations.

"In our manufacturing environment our factory teams have executed the ramp of our 32nm process superbly. We exceeded output expectations with lower costs than originally anticipated and are currently shipping over fifty SKUs on 32nm process. 32nm is our fastest ramping process ever and I am pleased to note we are accelerating the ramp of our third and fourth 32nm factories faster than our original plan, such that by early Q4 we will have four factories in production on 32nm,"
http://www.tomshardware.com/news/neh...-i7,10184.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 21:10   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Opet novi socket, samo me zanima dali če i dalje ostat 1156 i 1356 jer, jer ipak tri socketa su dosta za imat u isto vrijeme

Izgleda da 1156 otpada i dolazi 1155, procesori neče biti međusobno kompatibilni, i naravo 1366 če se zamijenit sa LGA 2011.

http://sobitza.com/portal/content/view/1179/2/
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 21.04.2010. u 23:36.
pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2010., 01:57   #3
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
samo ono zbilja nisu normalni s tim, jer masu ekipe je sad kupilo nove konfe i nakon ove vijesti ispada da su kupili zastarjelu tehnologiju jer ovi su vec najavili novu zivjela tehnologija i napredak
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 02:14   #4
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Neznam samo zašto naslov nije: "Intel LGA 1156 i 1366 - platforme bez budućnosti", jer će oba dvije platforme biti zamijenjene novijima.

Po ovom što je navedeno nema neke bitnije razlike izmedju LGA 1156 i 1155, Intelu se naravno ipak više isplati kada korisnici osim procesora kupuju i matičnu ploču sa njihovim čipsetom.
Izgleda da je Intelov marketing u punoj snazi jer su gledajući kroz prošlost prvo barem mogli izbaciti 32nm procesore za LGA 1156 (mislim na quad-ove) i 1366 ali eto valjda su procjenili da im je promjena čipseta ipak profitabilnija.

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 22.04.2010. u 02:23.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2010., 21:20   #5
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Neznam samo zašto naslov nije: "Intel LGA 1156 i 1366 - platforme bez budućnosti", jer će oba dvije platforme biti zamijenjene novijima.
Mozda zato sta je LGA 1366 platforma predstavljena jos tamo krajem 2008. godine, a do izlaska nove platforme i nekog ozbiljnijeg stancanja novih procesora za tu platformu, LGA 1366 ce vjerojatno napuniti 3-4 godine kvalitetnog radnog staza.

Drugo, pobrkao si promjene sa novom platformom. Najveca promjena kod novih procesora, a ujedno i ogromna usteda kod troskova proizvodnje je upravo integracija chipseta/igp chipa/procesorskih jezgri u jednu monolitsku jezgru.

Ovaj standardni "chipset" na maticnoj je isti vrag ko southbridge chipovi na danasnjim plocama, samo sta ce ovaj podrzavat sata III
Al bit ce tu razloga i unapredenja zbog kojih ce se razmisljat o upgrejdu, zasigurno.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2010., 23:11   #6
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Core i7 performance at 70W All in One
The latest info we revealed about upcoming Sandy Bridge desktop platform promises to take the TDP significantly down, retaining identical performance in the process.

Intel divides the market to few segments and one of the important ones is lifestyle desktop platform. The best of this platform, which unites the small form factor cases and all-in-one PCs, is powered by Core i7 and 5 series of chipsets. Intel tells its partners that these systems can operate at 88W TDP.

The plan is to replace them with Sandy Bridge CPUs and 6 series chipsets in 1H of 2011. The best part is that this platform should have Core i7 performance if not even higher at 70W TDP. This is some 25 percent better, which sounds like a quite big leap.

Still we are missing quite a lot of details as we don’t know much about clocks or performance.

Fudzilla.com
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 15:26   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Kak to (pošto se već nekolko dana povlači po netu) da još niko nije postal prve dojmove o nadolazećim LGA-1155 Sandy Bridge procesorima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 15:40   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Mislim da Intel malo pretjeruje s tim socketima. Svakih par godina neki novi tako da staru platformu možeš komotno baciti ili prodati u bescjenje. AMD po tom pitanju ima daleko bolju politiku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 23:00   #9
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
ASUS and MSI Show off LGA-1155 Motherboards based on P67 Chipset - techPowerUp.com

Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 01:47   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2010., 13:48   #11
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Evo malo štiva

LGA1155 vs LGA1156 - Sockets Compared - VR-Zone.com

Još sam negdje pročitao, a nisam niti znao za to, da s ovim čipsetom prestaje integracija PCI sabirnice, odnosno slotova.

Kaj ekipo, nema komentara na prethodni post? Dosta su interesantni rezultati, iako nije neko opširno testno područje obuhvaćeno. Koliko sam upućen, nomenklatura ovih procesora još nije poznata?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 18:24   #12
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
fino kaj su izbacili pci, samo nije fino kaj neće vjerojatno još bit usb3 integriran
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 22:04   #13
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Sandy bridge je razočarenje, nadam se da će amd izbacit bolji procesor. Ustvari prilično sam siguran da ću preć na 890FX ploču koja treba bit kompatibilna s buldozerom.


Da argumentiram, ja s E6600 dobijem 441 bod na cpu mark, i oko 11 i nešto sekundi na superpi1MB.

To kaj je inženjerski primjerak samo znači da s to te performanse po megahercu, vjerojatno će kasnije dignut takt no performanse po megahercu će bit iste.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 00:12   #14
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,279
Intel Deliberately Limiting Sandy Bridge Overclocking?

Citiraj:
According to the crew at Bit-Tech, Intel’s Sandy Bridge is designed to deliberately limit overclocking. Here’s a quote from the news post:

A video leaked to HKEPC and posted on YouTube (see from 2mins onwards) confirms the fact that only a 2-3 per cent OC via Base Clock adjustments will be possible. This is because Intel has tied the speed of every bus (USB, SATA, PCI, PCI-E, CPU cores, Uncore, memory etc) to a single internal clock generator issuing the basic 100MHz Base Clock.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 17:19   #15
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
vezeno za ovo ima odlican komentar dana na Bol-u od Denisa

izleda da opet Intel izmislja toplu vodu, nadam se samo da ce proizvodjaci maticnih ploca bit u stanju nekako sjebat ovo jer inace smo naje...
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 17:48   #16
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Intel istu stvar najavljuje već godinama. Prije nego kaj su službeno predstavljeni Core 2 procesori, "cijeli net" je brujil o tome kak Intel ima super novu arhitekturu, ali budu onemogućili clockanje, jer su (po mišljenju Intela) procesori sami po sebi dosta jaki za sve kaj ljudima padne na pamet. Stigli su novi Core 2 Duo E6600 procesori i P35 ploče, clockali su se do bola i priča o onemogućenom clockanju je nestala sama od sebe. Najavljena je Nehalem arhitektura i opet su kružile priče o Intelovim namjerama da zakine clockere i entuzijaste. Stigli su prvi Core i7-920 procesori i X58 ploče i tak jasno clockali su se da to nije humano i opet je priča o nemogućnosti clockanja - netragom nestala.

Ko zna možda im (Intelu) sad po treći put cijela stvar stvarno i uspije, ako ništ drugo jer su 90% stvari nagurali u procesore, pa ništ čudno da sistemska sabirnica obuhvaća sve od A do Ž na novim LGA-1155 i LGA-2011 platformama. Makar i Intel i AMD imaju svoje fore i marketinške gluposti u kojima se zdušno ograđuju od clockanja, a s druge strane imaju ploče i procesore koji nude otključane množitelje ili pak sami proizvođači ploča usporkos svim službenim stavovima i naputcima - slože da se na svim novim čipsetima uspješno nudi otključavanje jezgri ili pak (neovisno o proizvođaču) SLi i CrossFire s IGP-om, PLX-om, Hybrid-Lucid veseljem i tak dalje.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.07.2010. u 17:55.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 20:30   #17
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
vezeno za ovo ima odlican komentar dana na Bol-u od Denisa

izleda da opet Intel izmislja toplu vodu, nadam se samo da ce proizvodjaci maticnih ploca bit u stanju nekako sjebat ovo jer inace smo naje...

može molim te link na komentar, ne mogu ga naći

vezano za clockanje, ja mislim da je to samo markenški trik, i da će se moći clockati u nebo kao i prijašnja 2 socketa.
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 13:34   #18
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ko zna možda im (Intelu) sad po treći put cijela stvar stvarno i uspije, ako ništ drugo jer su 90% stvari nagurali u procesore, pa ništ čudno da sistemska sabirnica obuhvaća sve od A do Ž na novim LGA-1155 i LGA-2011 platformama. Makar i Intel i AMD imaju svoje fore i marketinške gluposti u kojima se zdušno ograđuju od clockanja, a s druge strane imaju ploče i procesore koji nude otključane množitelje ili pak sami proizvođači ploča usporkos svim službenim stavovima i naputcima - slože da se na svim novim čipsetima uspješno nudi otključavanje jezgri ili pak (neovisno o proizvođaču) SLi i CrossFire s IGP-om, PLX-om, Hybrid-Lucid veseljem i tak dalje.
I zaboravio si napomenut kako debelo promoviraju OC mogućnosti po svojim FB i TW profilima pa čak i službenim stranicama kao i u svim mogućim člancima i plaćenim recenzijama.


Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
može molim te link na komentar, ne mogu ga naći
vezano za clockanje, ja mislim da je to samo markenški trik, i da će se moći clockati u nebo kao i prijašnja 2 socketa.
Citiraj:
Jedna je stvar doduše jasna - ovaj Intelov potez najvjerojatnije će potaknuti mnoge entuzijaste da prijeđu na AMD-ovu platformu na kojoj nema ovakvih ograničenja.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2010., 17:19   #19
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Autor luks 88 Pregled postova
može molim te link na komentar, ne mogu ga naći
http://www.bug.hr/vijesti/intel-ogra...je/103055.aspx
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 17:39   #20
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Još jedan članak vezano za onemogućen OC Intelovih Sandy Bridge procesora.

http://www.tomshardware.com/news/san...urg,10882.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 00:37   #21
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Cudna politika, onemogucavaju klokanje, mjenjaju sockete kao carape
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 00:44   #22
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
Cudna politika, onemogucavaju klokanje, mjenjaju sockete kao carape
Naravno, jedan socket mora bit za klokere, drugi za programere, treći za dizajnere, četvrti za gamere, peti za surfere.. Kao da sklapamo konfiguraciju umjesto gledanja novopečenih socketa koji bi u budućnosti mogli izlaziti kao mjesečni IT časopisi.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 01:02   #23
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Izgleda da se Intel uzoholio i ponovo pocinje diktirati trendove. Steta sto AMD nema adekvatan odgovor
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 01:11   #24
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Imaju oni adekvatan odgovor u svakoj cjenovnoj klasi do 1600 kn
I izgleda da ce im cak i ici sve bolje. Mozda i ja predjem kad tad na AMD. Viva AMD

Nije dobro sto su se Intelovci umislili toliko. Al eto, sta im mi mozemo. Dokle god im ide dobro, oni ce po svome.
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 01:43   #25
Sail
Premium
 
Sail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 77
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
jos da snize neki od modela na 1366 socketu...planiram se malo obnoviti ali neda mi se gradit oko 1156 socketa, neisplativo za kasniju nadogradnju...
yep tocno to i ja sam razmisljao, ali nista od toga jos neko vrijeme..
Sail je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 10:50   #26
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
LGA1366 -> 2011, 1156 -> 1155 . Takav ce vjerojatno biti prijelaz pa ce valjda pasti cijena starijih platformi da se malo obnovimo

@edit
ili nas mozda AMD iznenadi necim novim ?
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2010., 11:59   #27
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
znači, Intel se boji gubitka zarade. Opet novi socketi, dakle neće dati šanse ni 1156 ni 1366 da pojeftine. kao što su to sa 775 djelomično uspjeli, ali eto, C2D flagshipovi nisu ni 100 €, ali i7 920 i i5 750 nisu ni blizu padu cijena, a već su preko godinu dana vani... ccc
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 21:08   #28
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 20:35   #29
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Vidim oznaku K, koja je razlika između otključanog i zaključanog množitelja? Zašto su otključani modeli, skuplji?
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 21:22   #30
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
di si vidio cijene?
Koja je razlika i7 2600 i i7 2600K?
I svi i5 imaju po 6mb keša, kako to da imaju manje nego sadašnja generacija?
luks 88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na