Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2008., 14:52   #61
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
No opet ti je Kvad udrio u glavu, pa ne citas sto pise. Rekoh da i tih "par velikih" koji daju "prave" informacije dreka vrede, jer pomocu njih ne mozes saznati nista pametno ili korisno - napajanje s deklariranim snagama ako podlijeze odredjenom standardu, istog se mora i drzati (inace ga nosis na reklamaciju). Tvojim komponentama je ionako uglavnom svejedno hoce li raditi na 11V, 12V ili 13V, jer imaju hrpu ispravljacke logike ispred sebe koja taj napon ionako pegla na njima potreban. Konsternacija jer napajanje daje 11.91V ili 4.83V je nista vise no populisticko marketinsko sablaznjavanje bez pokrica.
Gle, ak dva napanja isto koštaju, jedno mi daje 12,01, a drugo 11,61 volta na +12, onda mi baš nije svejedno koje ću kupiti. Obzirom da velika većina napajanja danas prati raznorazne zaštite mjere i zadovoljava certifikate, po toj logici nije bed kupit nekakav "žnj" od 400W da napaja računalo, glavno da se napajanje ne isključi kad se pokrene neka zahtjevna aplikacija.

Uz to, obzirom da si tako siguran u svoje tvrdnje, pozivam te da priključiš svoje komponente na 11 ili 13 volta, pa nam javi utiske.

Citiraj:
I opet, sve se svodi na isto. Izbrojao ti tom napajanju krvna zrnca ili ne, tako ti je svejedno, jer ti je target reader konzument koji ide na "vise je bolje", a ne prekaljeni doktor elektrotehnike (kojem, u krajnjoj konsekvenci, svemu unatoc, opet nista od toga nije bitno, ali barem postoji mogucnost da razumije sto si napisao).
Jasno je meni da si ti elitist i da smatraš da bi računalo trebali koristiti samo "odabrani", ali ja eto nisam, pa i te "obične" korisnike pokušavam uputiti da troše svoj novac na proizvode koji to zaslužuju.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 14:53   #62
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Na koji nacin je uplacivanje love Beri korisno za "sve nas"? Tko smo to "svi mi"?

Meni ni iz djepa ni u djep. Ali ako ti tako kazes...
Pa evo onda ti otvori racun, ako te Beren toliko smeta i radi testove i nabavljaj opremu (kao da svatko mora dat 10000$ i dupe, a ne simbolicnu donaciju ili na kraju krajeva nemora nista) ili evo, ako ti je jednostavnije slozi vlastorucno temperaturno stabilan load, pa budi prvi u ovom dijelu Europe ili cega vec.

Kada bi se ovako svi donatori na svijetu ponasali... gdje bi nam bio kraj

A ovo za zatvaranje PCEksperta i sl. ..... cak me ni ne iznenadjuje toliko tvoja reakcija. SARCASTIC LOL

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne vidim kako je testiranje napajanja od 1800kn korisno za sve nas..pa eto ovom prilikom i ja molim pojašnjenje,nastranu sad 1200W..koje ne koristi 0.1% usera u HR..prvenstveno cjenovno gledano..

I kakve koristi isto imam ja,ako dam Berenu 100,200 kuna..ne kužim...nek on da meni,da kupim bon za WoW...
Gore sam vec spomenuo da se ne vrse samo testovi napajanja iznad 1kW...
A sto se koristi tice... pa isto kakve i sad imate, svi koji posjecujete ove stranice (a i rijesilo bi nas ovakvih rasprava).
Al eto, ocito nista od toga (meni svejedno, SPCR ostaje u favorites, lova u dzepu i prst u uhu).

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
LOOOOOOOOL
daj radije uplati na racun donatora ako imas para.
nek bug kupi, ako se zeli dici iznad razine wc casopisa, sigurno imaju dovoljno para.
Ma fuchkash lovu (tih 10-50-100kn ionako hrpa ljudi potroshi na bezbroj ostalih minornih stvari), al se na kraju krajeva dobije zakljucak da mi u HR nismo sposobni nista (apsolutno nista) altruisticki korisno organizirat i da samo cekamo da nam netko nesto besplatno servira (a ako slucajno nesto i nije uber, odmah pocnemo pljuvat i hrachkat).... a to je ono sto me naaaaajvise smeta.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2008., 14:55   #63
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Ma fuchkash lovu (tih 10-50-100kn ionako hrpa ljudi potroshi na bezbroj ostalih minornih stvari), al se na kraju krajeva dobije zakljucak da mi u HR nismo sposobni nista (apsolutno nista) altruisticki korisno organizirat i da samo cekamo da nam netko nesto besplatno servira (a ako slucajno nesto i nije uber, odmah pocnemo pljuvat i hrachkat).... a to je ono sto me naaaaajvise smeta.
Hvala bogu, vidim da ima i normalnih ljudi.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:13   #64
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Gle, ak dva napanja isto koštaju, jedno mi daje 12,01, a drugo 11,61 volta na +12, onda mi baš nije svejedno koje ću kupiti.
Zelis reci da ce svako napajanje davati jednaki napon pri istom (velikom) opterecenju, cak i isti model/proizvodjac? Tesko. No postoji specifikacija i kao sto rekoh, koga briga koliko daje, dok je unutar zadanih vrijednosti.

Citiraj:
Obzirom da velika većina napajanja danas prati raznorazne zaštite mjere i zadovoljava certifikate, po toj logici nije bed kupit nekakav "žnj" od 400W da napaja računalo, glavno da se napajanje ne isključi kad se pokrene neka zahtjevna aplikacija.
Da. Ako je "znji" napajanje ATX certificirano a njegova deklarirana snaga te zadovoljava, ne vidim gdje je problem. Razlika izmedju "skupih" i "jeftinih" napajanja ionako nije u kvaliteti komponenti (aktivnih i pasivnih, sve se svodi na isti jeftini drek, losiji ili jos vise losiji, ali nije bitno), nego na sarenilo, debele masne hladnjake, kamare znora i tihe ventilatore.

Citiraj:
Uz to, obzirom da si tako siguran u svoje tvrdnje, pozivam te da priključiš svoje komponente na 11 ili 13 volta, pa nam javi utiske.
Ali mili Bero, ja ih prikljucujem na napajanje. Potpuno mi je svejedno koliko ono daje, ako sam donekle siguran da je ispravno. Moj Hajper, kojeg sam imao prije ovog CM-a je uredno davalo 13.27V (zato sto je bilo "malo" neispravno, ali nebitno) i racunalo je tako radilo nekoliko mjeseci bez ikakvih posljedica ili poteskoca (radilo bi i vise da nisam, igre radi, popikao multimetar jedan dan unutra). Sa 12V su mi se napajali diskovi (koji sami sebi peglaju napon, pa me bas bilo briga) i procesor (koji takodjer sam sebi prilagodjuje napon, pa me i za to bilo briga), dakle, njima nije smetalo, ne znam zasto bi i tebi. Ovo je ekstrem, doduse, zaista nisam vidio nikada takvo "ispravno - neispravno" napajanje, ali poanta je ista.

Citiraj:
Jasno je meni da si ti elitist i da smatraš da bi računalo trebali koristiti samo "odabrani", ali ja eto nisam, pa i te "obične" korisnike pokušavam uputiti da troše svoj novac na proizvode koji to zaslužuju.
Divno. Ghandi i Majka Tereza se prevrcu u grobu, plaseci se ne bi li im skinuo titulu najvecih dobrotvora modernog doba.

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Pa evo onda ti otvori racun,
Ja imam vec otvoren racun. Hoces broj?

Citiraj:
ako te Beren
Vec sam nekoliko puta razmisljao da ga likvidiram. Jednom sam mu pojeo sve fasirance doma nadajuci se da ce umrijet od gladi. Zato i je tako strkljav od tada...

Citiraj:
toliko smeta i radi testove i nabavljaj opremu
Ali ja opremu imam. Moze je dobiti i Bero i citav PcEkspert. Poanta je u tome sto nema miljea za koje bi se takvi testovi radili. Po meni, ovaj test napajanja je taman. For all you know, Lepi Denis je mogao izmisliti rezultate i objaviti ih. On je cak bio toliko dobar da je eksuli ISAO MJERITI! Ja sam nakon 3 (ili koliko vec) testova napajanja shvatio da je to kurcev posao.

Citiraj:
Ma fuchkash lovu (tih 10-50-100kn ionako hrpa ljudi potroshi na bezbroj ostalih minornih stvari), al se na kraju krajeva dobije zakljucak da mi u HR nismo sposobni nista (apsolutno nista) altruisticki korisno organizirat i da samo cekamo da nam netko nesto besplatno servira (a ako slucajno nesto i nije uber, odmah pocnemo pljuvat i hrachkat).... a to je ono sto me naaaaajvise smeta.
Super. Preseli se.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 16:37   #65
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako je "znji" napajanje ATX certificirano a njegova deklarirana snaga te zadovoljava, ne vidim gdje je problem. Razlika izmedju "skupih" i "jeftinih" napajanja ionako nije u kvaliteti komponenti (aktivnih i pasivnih, sve se svodi na isti jeftini drek, losiji ili jos vise losiji, ali nije bitno), nego na sarenilo, debele masne hladnjake, kamare znora i tihe ventilatore.
Je, ali ipak nisi upiknul MS Platinum nego Iper


Mislim-slažem se (djelimično) sa onim da napajanje može davati napone ispod "deklariranih" vrijednosti i da sve radi kako treba.

I sam sam ponosni vlasnik jednog

Ali da je razlika samo u hladnjacima i šarentiji-baš i nije...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 17:57   #66
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Ali mili Bero, ja ih prikljucujem na napajanje. Potpuno mi je svejedno koliko ono daje, ako sam donekle siguran da je ispravno. Moj Hajper, kojeg sam imao prije ovog CM-a je uredno davalo 13.27V (zato sto je bilo "malo" neispravno, ali nebitno) i racunalo je tako radilo nekoliko mjeseci bez ikakvih posljedica ili poteskoca (radilo bi i vise da nisam, igre radi, popikao multimetar jedan dan unutra). Sa 12V su mi se napajali diskovi (koji sami sebi peglaju napon, pa me bas bilo briga) i procesor (koji takodjer sam sebi prilagodjuje napon, pa me i za to bilo briga), dakle, njima nije smetalo, ne znam zasto bi i tebi. Ovo je ekstrem, doduse, zaista nisam vidio nikada takvo "ispravno - neispravno" napajanje, ali poanta je ista.
Pa što ga nisi ostavio dragi Bubimire, kad ti 'ard diskovi sami regulišu svoje napajanje, a bogami i ostale komponente?

Citiraj:
Zelis reci da ce svako napajanje davati jednaki napon pri istom (velikom) opterecenju, cak i isti model/proizvodjac? Tesko. No postoji specifikacija i kao sto rekoh, koga briga koliko daje, dok je unutar zadanih vrijednosti.
Ne, ali će kod manje kvalitetnih napajanja napon padati strmije nego kod onih boljih. Nitko ne tvrdi da računalo neće raditi ako je +12 nije 12V nego 11,7, ali ako mogu birati između napajanja koje nudi 12,01 i napajanja koje nudi 11,7, a razlika u cijeni im nije osobita, rađe ću uzeti ovo prvo.

Citiraj:
Ali ja opremu imam. Moze je dobiti i Bero i citav PcEkspert.
A kakvu ti to opremu imaš jer meni nikad nisi ništa rekao o tome? Znam jedino da imaš osciloskop i multimetre koje i ja imam.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 18:37   #67
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ala, koliko svađe zbog jednog kvazi 1200W napajanja od Thermaltakea. I bolje da nemamo mjerni instrument jer se možemo kladit da se razletava na loadu od 800 W, zapali pola komponenti, ustvari zapali cijelo računalo i pola sobe gdje se komp nalazi. (Ali Pipi ne brini, sve je osigurano ). Taj Thermaltake je stvarno proklet, reže vene ljudima, trga matične, radi od njih čangrizave majmune jer ne mogu spavat po noći zbog 0/24 download konfe i jednog svjetlećeg venta iste firme u njem.

Ima li još ovdje ljudi kojima puca ona stvar kako se Thermaltake napajanje od 1200W ponaša u "pravom" loadu?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 19:21   #68
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Dobro i tko će mi kupit bon za vorkraft
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 19:25   #69
Funkenstein
Premium
 
Funkenstein's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 179
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ala, koliko svađe zbog jednog kvazi 1200W napajanja od Thermaltakea. I bolje da nemamo mjerni instrument jer se možemo kladit da se razletava na loadu od 800 W
http://www.jonnyguru.com/modules.php...Story3&reid=45
Toliko o razletavanju ...

@Beren

Samo informativno, grafe si stavija na V3 rail, jel?
__________________

Funkenstein je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 19:49   #70
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor Funkenstein Pregled postova
http://www.jonnyguru.com/modules.php...Story3&reid=45
Toliko o razletavanju ...

@Beren

Samo informativno, grafe si stavija na V3 rail, jel?
Ako me sjećanje služi, jedna je bila na V3, a druga na V4.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2008., 19:50   #71
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Funkenstein Pregled postova
Odkud sam ja to mogao znat kad "nemamo" tester?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 19:59   #72
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Odkud sam ja to mogao znat kad "nemamo" tester?
Možda zato što napajanju nakon povećanja potrošnje od oko 300W napona na +12V padne za 3 milivolta?
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2008., 20:44   #73
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Jadan Beren šta ga silujete

Što se tiče testa - napravljen je optimalno što se moglo napraviti u tim okolnostima, test je "odokativan" i bazičan kao i test većine hardvera na PCE, no još uvijek 10x bolji od tiskanih izdanja (čiji su testovi nemjerljivo grozni).

Da li je napajanje zaslužilo 92%?
Nije, ne zbog toga što ima boljih za slične novce, nego zbog činjenice da onaj tko da skoro 2k kn za gaymersko napajanje (znači nikakvih heavy duty serveri i sl) zaslužuje da ga se objesi za muda na najviše stablo u šumi.

Nema
razumnog opravdanja za davanje više od 100€ za napajana koliko god bili "power useri" ili "gaymeri bez granica", takav postupak je idiotizam za koje bi vješao u istu šumu, samo na malo niže raslinje od prvaka iz prethodnog paragrafa.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 05:28   #74
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ja imam vec otvoren racun. Hoces broj?
...
...
...
Ali ja opremu imam. Moze je dobiti i Bero i citav PcEkspert. Poanta je u tome sto nema miljea za koje bi se takvi testovi radili. Po meni, ovaj test napajanja je taman. For all you know, Lepi Denis je mogao izmisliti rezultate i objaviti ih. On je cak bio toliko dobar da je eksuli ISAO MJERITI! Ja sam nakon 3 (ili koliko vec) testova napajanja shvatio da je to kurcev posao.
...
...
...
Super. Preseli se.
A ti bi lovu, al cini mi se ne bi previse radio... neide to bash tako

Pa eto super posudi opremu covjeku neka se gushta ako za to ima volje.

Evo za vikend (sad stigao) sam se preselio u Prag i mogu ti reci... da smo mi 1-2 stoljeca iza njih (kulturno, intelektualno, eticki, moralno i organizacijski, te na ostale ine nacine).
Mogu se samo nadati da ce takav stupanj civilizacije jednog dana doci i kod nas (ipak i dalje zelim zivjeti u HR).

EOD
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:36   #75
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Mogu se samo nadati da ce takav stupanj civilizacije jednog dana doci i kod nas
Svako ljeto dolaze.
Na more.
Nisi trebao potegnuti do Praga da vidiš češke ubermensche koji su citiram: (kulturno, intelektualno, eticki, moralno i organizacijski, te na ostale ine nacine) stoljeće-dva ispred nas
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 11:51   #76
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Je, ali ipak nisi upiknul MS Platinum nego Iper
Eksuli, upiknuo sam bas jucer 450W LC Power. Jako fino napajanjce. Tiho, pristojno, jeftino. Drzi Tyan Trinity KT400, 1GB DDR (3x modula), 3 diska, ATA RAID kontroler, G450, dvije optike i popratne djidje. 5V je rock solid, 12V pod opterecenjem (pogotovo diskovnim) sece od 12.37V do 12.48V.

Za 150kn, nemo's bolje. Cak ima i 2 godine garancije.

Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Pa što ga nisi ostavio dragi Bubimire, kad ti 'ard diskovi sami regulišu svoje napajanje, a bogami i ostale komponente?
Zato sto je bilo neispravno i krepalo.

Citiraj:
Ne, ali će kod manje kvalitetnih napajanja napon padati strmije nego kod onih boljih. Nitko ne tvrdi da računalo neće raditi ako je +12 nije 12V nego 11,7, ali ako mogu birati između napajanja koje nudi 12,01 i napajanja koje nudi 11,7, a razlika u cijeni im nije osobita, rađe ću uzeti ovo prvo.
Vundersun, dakako da se slazem s tobom. No opet te pitam, tko ti garantira da ce dva ista napajanja raditi identicno pod istim uvjetima, obzirom da znamo kako su radjena? Otalen i dolazi ta granica vozanja napona gore/dole. I uzgred svemu, svatko s "dvije ciste" o osnovama elektrotehnike nece se opterecivati sa davanjem etalonskih izvora napajanja obicnom PiCeku...

Citiraj:
A kakvu ti to opremu imaš jer meni nikad nisi ništa rekao o tome?
Mora da sam te zatajio ko Isus Petra. Triput.

Citiraj:
Znam jedino da imaš osciloskop i multimetre koje i ja imam.
Al sam ja dobar u dusi. Imam ja jos hrpu opreme koja nam nikada direktno nije trebala za mjerenje, ali je u svakom slucaju mogla posluziti.

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
A ti bi lovu, al cini mi se ne bi previse radio...
Naravno da bih. Ti ne?

Citiraj:
neide to bash tako
Zasto Bero moze a ja ne?

Citiraj:
Pa eto super posudi opremu covjeku neka se gushta ako za to ima volje.
Vec jesam, no kao da je to bitno? Jos mi (nam) uvijek nisi objasnio zasto bi mi Beri i/ili PiSiEkspertu davali ikakvu lovu?

Citiraj:
Evo za vikend (sad stigao) sam se preselio u Prag i mogu ti reci...
Jawol, das ist prima. A sad sikter na pisiekspertička.cz i pusti nas Balkance na miru.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2008., 12:14   #77
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Eksuli, upiknuo sam bas jucer 450W LC Power. Jako fino napajanjce. Tiho, pristojno, jeftino. Drzi Tyan Trinity KT400, 1GB DDR (3x modula), 3 diska, ATA RAID kontroler, G450, dvije optike i popratne djidje. 5V je rock solid, 12V pod opterecenjem (pogotovo diskovnim) sece od 12.37V do 12.48V.

Za 150kn, nemo's bolje. Cak ima i 2 godine garancije.
Kako nema, ja vidio MS Platinum 400 fati za 90 krznaša u skupljem dućanu
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na