Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2019., 12:29   #1
file12
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: HR
Postovi: 33
Audio adapter problem

Uzea san audio adapter 3.5mm tako da mogu spojiti slušalice i zvučnike. Problem je šta kad je to spojeno (u line in) i kad mi je kompjuter isključen čuje se jako zujanje iz zvučnika.

Pročita sam da je moguće i spajanje bez audio adaptera, da se slušalice spoje u mikrofon i da se promini u Realtek panelu da su na tom mistu slušalice (ovo nije slika sa mog kompjutora):





Ode mi je problem što mi iz nekog razloga neće otvori Realtek console (reinstalira san audio drivere i svaki put kad poikušan ući u taj realtek javi mi da App can`t open). Mislin da to može biti što korisitin stariju verziju win10 1703,uskoro ću sve reinstalirati. Jeli moguće na ovakav način spojiti,hoće li to raditi?
file12 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 14:05   #2
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Što je audio adapter? Kako je sve to spojeno?
Ajd slikaj taj adapter, i zvučnu da vidimo kako je spojeno, a i zvučnike.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2019., 16:13   #3
file12
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: HR
Postovi: 33
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Što je audio adapter? Kako je sve to spojeno?
Ajd slikaj taj adapter, i zvučnu da vidimo kako je spojeno, a i zvučnike.

Adapter sam trenutno posudia prijatelju da ga isproba tako da ga ne mogu slikati, ne vidim što nije jasno


Adapter izgleda ovako:



Na stražnju stranu adaptera idu slušalice i zvučnici (logitech z333). Adapter san bia spojia u stražnju stranu matične u zeleni Line in utor. Sve to normalno radi ali problem je to zujanje kad je kompjutor ugašen(kad je upaljen nema zujanja).


To je prva solucija koja zbog zujanja neće biti moguća.


Drugo je da sa stražnje strane matične spojin slušalice u rozi Mic in utor i da u Realteku control panelu u windowsima podesim da to su tu utakane slušalice (ona slika iz prvog posta) ali pošto mi iz nekog razloga neće uđe u Realtek panel to ću moću testirati tek kad reinstaliran windowse. Mene zanima jeli ova druga solucija moguća?
file12 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 16:50   #4
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Semantika. Možeš kupit to isto u obliku kabla. A to što ti imaš je zapravo splitter. No dobro, da te ne zbunjujem dalje


Ajmo dalje.
Zeleni utor bi trebao biti FRONT OUT. Line in uglavnom bude plavi i on služi za slanje zvuka u zvučnu karticu, dakle ako nisi u softveru podesio da to bude izlaz, nećeš uopće imati zvuk iz toga.


Zvučnici ti zuje vjerojatno zbog nekakvog ground loopa. Napajaju se ili pomoću USBa ili strujnim adapterom. Ako se napajaju preko USBa, USB ti vjerojatno ostaje upaljen kad se kompjuter ugasi. To možeš probati ugasiti (vjerojatno u BIOSu), a ako ne onda ti ih najlakše iskopčat iz USBa (ili strujne utičnice).


Onda, ovom tvojom solucijom postoji mogućnost da nešto zvuči loše, jer izlaz za zvučnike i slušalice nema istu naponsku razinu. Pa ako ti nešto smeta morat ćeš ručno prebacivati u softveru između ta dva izbora kad budeš koristio jedno ili drugo.


I da, ona zadnja opcija bi ti isto trebala raditi, neke zvučne kartice dopuštaju da biraš šta će koji ulaz/izlaz raditi.
Sretno.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 00:10   #5
file12
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: HR
Postovi: 33
Je u pravu si, utor se zove line out,hvala. Čekat ću reinstalaciju windowsa za drugu opciju jer nikako ne mogu natirati Realtek manager da se instalira,prova san sa par starijih drivera ali uvik samo stavi driver a nigdi realtek managera.
file12 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 01:43   #6
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Realtek manager možeš skinut sa microsoft store-a.


https://www.asrock.com/support/faq.asp?id=469


Za Asrock, ali vrijedi za sve ploče sa realtek zvukom na win10.
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na