Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2019., 21:23   #6091
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Bestbuy je definitivno po meni Redmi Note 7, neznam kako u hr ali u de ga zna biti po 140-150E
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 21:37   #6092
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Prvo sto sam ugasio je : upaliti developer options i onda Settings App > Additional Settings > Developer Options - • Turn On MIUI Optimization - ugasiti

Drugo ugasio svu optimizaciju baterije od strane MIUI. Od onda nikavih problema i kasnjenja notifikacija.
Hvala!
Takve svari me zanimaju, nešto što nije vidljivo na prvi pogled
a moglo bi stvarati probleme.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 00:49   #6093
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor scarzz Pregled postova
Bestbuy je definitivno po meni Redmi Note 7, neznam kako u hr ali u de ga zna biti po 140-150E
Centar tehnike ga ima za 1439kn.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 10:57   #6094
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne pratim baš zadnjih godina xiaomi, a na ženinom Redmi 3 Pro na kojem smo nedavno stavili novu bateriju izgleda krepala kamera

Sve su fotke mutne i uopće niti ne pokušava fokusirati. Inače je mobačem super zadovoljna dosad, mali, kompaktan, baterija traje 2 dana.
Koji im je model sad u tom početnom rangu best buyi?
Ne mora biti najnoviji model, ovaj stari je 3/32 GB, ispod toga ne bi išli.
I otkuda je najsiplativije nabaviti, ovaj je bio kupljen davno na onom talijanskom Grososhopu.
Da, RN7 bi svakako bila preporuka...
No dimenzije bi mogle biti problem ako se traži manji mobitel, pogotovo kad se prelazi sa Redmi trojke. 139 vs 159 mm. Ostalo sve ima što tražiš.

Manji Xiaomi koji mi pada napamet je Mi 9 SE, jaci uređaj, skuplji, ali i baterija slabija.

Nešto ćeš morat žrtvovati, jer teško danas naći tako manji, sa odličnom baterijom, i pristupačna cijena.

Zadnje izmijenjeno od: kiki_vg. 30.07.2019. u 11:07.
kiki_vg je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 12:23   #6095
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Napokon stiga

I pohvale grossoshop-u na free dodacima !

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 12:39   #6096
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Za mi band 4, prolazi li s goldwaya free shipping da ga ne carine ili treba uzet dhl shipping?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
prolazi najnormalnije, ja uzeo 2 komada odjednom, doslo uredno doma.

sto se tice notifikacija, meni uredno sve radi, ne mogu se pozalit...

@frulex, tnx na ovom appu, bas me zanimalo gdje jos ima dodatnih watch faceova
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 22:14   #6097
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Napokon stiga

I pohvale grossoshop-u na free dodacima !

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic
Bome, fino su te darivali. Svaka cast. Hvala sto si podijelio iskustva. Znaci, koliko je dugo trebalo da paket stigne do tebe i koliko si platija sve zajedno?
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 23:52   #6098
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Mobitel naručen i plaćem 315€ ( sa postarinom i kod za 5€ popusta) 18.07.
- i to 6/128Gb verzija - glacier blue

Na webu piše da slanje traje od 8 do 12 dana NE uključujući vikende i blagdane. I tako je i bilo. Točno 12 dana je prošlo od isporuke moba na adresu putem DHL-a.

Evo nakon 12 sati korištenja moram priznati da je mob nešto odlično. Sve radi, brz je, kamera je meni fantastična, MIUI mi je jako dobar - ne smeta mi ni malo. Nešto prilagodbe treba ali je fluidno. Za te pare što sam dao ja sam više nego zadovoljan.

Za sada nemam neke minusa za napisati, ali tek ga imam dio dana, još jedan osvrt napišem kada se više upoznam sa mobom. Sada ide unlokanje - gcam i ostale pi****ije.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 01:56   #6099
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 207
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Mobitel naručen i plaćem 315€ ( sa postarinom i kod za 5€ popusta) 18.07.
- i to 6/128Gb verzija - glacier blue

Na webu piše da slanje traje od 8 do 12 dana NE uključujući vikende i blagdane. I tako je i bilo. Točno 12 dana je prošlo od isporuke moba na adresu putem DHL-a.

Evo nakon 12 sati korištenja moram priznati da je mob nešto odlično. Sve radi, brz je, kamera je meni fantastična, MIUI mi je jako dobar - ne smeta mi ni malo. Nešto prilagodbe treba ali je fluidno. Za te pare što sam dao ja sam više nego zadovoljan.

Za sada nemam neke minusa za napisati, ali tek ga imam dio dana, još jedan osvrt napišem kada se više upoznam sa mobom. Sada ide unlokanje - gcam i ostale pi****ije.
Znas li, postoji li Xiaomi.eu ROM za njega ili je to jos uvijek u fazi testiranja? Kako je s notifikacijama za npr. Whatsapp ili Viber? Znaju li kasniti ili nemas takvih problema?
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 02:02   #6100
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ima da, ali ne bez svojih caka. EU rom je prvenstveno baziran na kinsekom original romu za K20 varijntu koji su devsi dobro uglancali i ispeglali, ali doduše se javljaju kako kod nekih neki problemi. Tipa nakon prebacivanja na EU stable neke aplikacije sa app stora prestaju raditi, nekome tipa PUBG vise ne ucitava itd...ali s druge strane su ubacili toliko korisnik stvari koji MIUI nema - tipa app drawer i on screen notifikacije. I Fingerprint senzor radi brze itd itd...

Viber ne koristim ali messenger i WA rade bez ikakvih zakasnjenja, isprobano na vise varijanti.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 09:54   #6101
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Pikirao mi 9t braticu za rod pa cemo vidjet. Ova crvena boja je bomba.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 16:39   #6102
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Mobitel naručen i plaćem 315€ ( sa postarinom i kod za 5€ popusta) 18.07.
- i to 6/128Gb verzija - glacier blue

Na webu piše da slanje traje od 8 do 12 dana NE uključujući vikende i blagdane. I tako je i bilo. Točno 12 dana je prošlo od isporuke moba na adresu putem DHL-a.

Evo nakon 12 sati korištenja moram priznati da je mob nešto odlično. Sve radi, brz je, kamera je meni fantastična, MIUI mi je jako dobar - ne smeta mi ni malo. Nešto prilagodbe treba ali je fluidno. Za te pare što sam dao ja sam više nego zadovoljan.

Za sada nemam neke minusa za napisati, ali tek ga imam dio dana, još jedan osvrt napišem kada se više upoznam sa mobom. Sada ide unlokanje - gcam i ostale pi****ije.

Pozz, ja isto narucio taj tj k20pro sad ne kuzim jel to isti mobitel ili ne ali po tome sto sam procitao morao bi biti isti. ja sam ga narucio s aliexpressa isto verzija 6/128 s time da sam ga ja platio 390 eura s dhl dostavom i jos nekim dodacima tipa staklo i nillkin flip coverom (hard case je vec bio unutra. Kod mene je snapdragon 855 jel kod tebe isti procesor ili je snapdragon 730?? Jesi nasao eu rom za svoj?? Trazim po xiaomi eu i nemogu naci.
Pitanje za sve jel moguce da mi je mobitel dosao s otkljucanim bootloaderom jer pod developer opcijama mi pod OEM unlocking pise da je bootloader vec otkljucan?? I pod MI Unlock status pise unlocked?? Jel to znaci da mi je prodavac otkljucao bootloader??
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 17:09   #6103
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
To su dva različita mobitela.

Po spekovima, sljedeće:

SD855 vs SD730 - razlika meni lol isti qrac
IMX 586 vs IMX582 kamera senzor - razlika jedino u 4k 60fps snimanju.
27W fast crgage vs 18W

Sve u svemu to mi ne opravdava toliku razliku u cijeni. Prešao sam sa S8 na ovo i meni osobno je ovo puno bolji mob.

A sada K20pro je isključivo za azijsko tržište. Nema L3 security za netflix (možda youtube) HD streamnje. Ne podržava B20 frekcu za 4G mrežu.

Summa summarum:

K20 - Azija
MI 9T - je k20 za EU i ostatak svijeta.
K20 PRo - azija


Da ako naručiš K20 pro po defoltu oni otvore mobitel, odnosno kutiju da flesaju global ROM.
Doduše XDA forum je krcat ROM-ova za K20 pro a ne toliko za MI 9T.

Ima EU rom za oba ali još nisu official. I u prijašnjem postu sam objasnio mane flashanja istih kao i prednosti.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 19:09   #6104
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
Pozz, ja isto narucio taj tj k20pro sad ne kuzim jel to isti mobitel ili ne ali po tome sto sam procitao morao bi biti isti. ja sam ga narucio s aliexpressa isto verzija 6/128 s time da sam ga ja platio 390 eura s dhl dostavom i jos nekim dodacima tipa staklo i nillkin flip coverom (hard case je vec bio unutra. Kod mene je snapdragon 855 jel kod tebe isti procesor ili je snapdragon 730?? Jesi nasao eu rom za svoj?? Trazim po xiaomi eu i nemogu naci.
Pitanje za sve jel moguce da mi je mobitel dosao s otkljucanim bootloaderom jer pod developer opcijama mi pod OEM unlocking pise da je bootloader vec otkljucan?? I pod MI Unlock status pise unlocked?? Jel to znaci da mi je prodavac otkljucao bootloader??
Pa po meni je taj K20 Pro preskup.390€ je 6/128.Za nekih 200kn više ide OnePlus 7 8/256 sa global romom i LTE 20 bandom...

https://m.aliexpress.com/item/330151...w1564593020418
locks je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 20:02   #6105
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
EDIT:

Evo nešto sitno slika koliko sam uspio napraviti na poslu.
AKo nekog zanimaju dodatne šeme nek javi pa okinem kada stignem

https://drive.google.com/open?id=1AD...iFBuZUb9L9d8uH
- zadnja slika je HDR

EDIT2:

Evo stigla i druga simpatija

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 20:27   #6106
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
To su dva različita mobitela.

Po spekovima, sljedeće:

SD855 vs SD730 - razlika meni lol isti qrac
IMX 586 vs IMX582 kamera senzor - razlika jedino u 4k 60fps snimanju.
27W fast crgage vs 18W

Sve u svemu to mi ne opravdava toliku razliku u cijeni. Prešao sam sa S8 na ovo i meni osobno je ovo puno bolji mob.

A sada K20pro je isključivo za azijsko tržište. Nema L3 security za netflix (možda youtube) HD streamnje. Ne podržava B20 frekcu za 4G mrežu.

Summa summarum:

K20 - Azija
MI 9T - je k20 za EU i ostatak svijeta.
K20 PRo - azija


Da ako naručiš K20 pro po defoltu oni otvore mobitel, odnosno kutiju da flesaju global ROM.
Doduše XDA forum je krcat ROM-ova za K20 pro a ne toliko za MI 9T.

Ima EU rom za oba ali još nisu official. I u prijašnjem postu sam objasnio mane flashanja istih kao i prednosti.

Da razliciti mobiteli sad sam malo gledao, sto se tice L3 securit za netflix miti neznam sto je to a sigurno mi nece trebati jer netflix acc imam i gledam samo na tv, na mobu necu sigurno.
za b20 frkvenciju 4g mreze niti mi to nece nedostajati zivim u Austriji i tu gdje koristim mobilni net nece mi trebati ta frkvencija a to gdje i necu imati mrezu nije strasno to sam znao dok sam kupovao mobitel. Pocekao bih ja i jesen kad izade globalna verzija istog mobitela ali nazalost ne vjerujem da bi moj stari redmi 3 pricekao
sto se eu roma tice to cu pricekat kad izade neka offcijalna jer gledam ovo sto ima su neke bete.


Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Pa po meni je taj K20 Pro preskup.390€ je 6/128.Za nekih 200kn više ide OnePlus 7 8/256 sa global romom i LTE 20 bandom...

https://m.aliexpress.com/item/330151...w1564593020418

Iskreno niti ne gledam ostale mobitele fan sam Xiaomi mobitela, imao sam 3 godine redmi onu prvu verziju (jos je i sad ziv u ladici stoji ) pa nakon toga i redmi 3 uzeo taj isto 3 godine trajao traje i sad samo mu baterija u banani. meni je vazna baterija ovaj isto ima 4000 mAh bateriju ako izdrzi dva dana ko sad kad cijeli dan tipkam na njega ja zadovoljan
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 20:34   #6107
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Ma ok,nisi fulao.Ako voliš Šaomi,to je to 😃
locks je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 23:22   #6108
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Pitanje za vlasnike Mi9. Skuzio sam da straznje kamere imaju prilicno duboku "grbu". Frka me da ne bi zgrebalo staklo kamere kad je na nekoj hrapavijoj podlozi. Jer to rjesava neka maska ili koja su vasa iskustva?
renc je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 07:19   #6109
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Imaš baš kaljena stakla za back kamere na alix za kupiti. Dosta ok stvarčica.

https://www.aliexpress.com/wholesale...psort=1&page=1

Sada ja jedno pitanje, da li itko zna ako je moguće telefon imati istovremeno spojeno na mi band i na BT od auta? Zgodno bi bilo kada bi preko mi banda samo mogao saltati muziku na mobu koju pustam preko auta.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:20   #6110
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
S obzirom da sam na kratko koristio iPhone i Oneplus moram priznati da mi nedostaje na Xiaomiju ona skroz lijevo stranica namjenjena isključivo za widgete. Ima možda neko riješenje za to? Neki app možda ili launcher?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
__________________
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:36   #6111
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Sada ja jedno pitanje, da li itko zna ako je moguće telefon imati istovremeno spojeno na mi band i na BT od auta? Zgodno bi bilo kada bi preko mi banda samo mogao saltati muziku na mobu koju pustam preko auta.
Naravno, meni se mob spoji automatski na BT kad sjednem u auto bez da to utječe na konekciju band-a. Ovo drugo mi se isto čini da bi trebalo raditi... (ne slušam muziku na mobu pa ne znam iz prve ruke).


Poslano sa mog MI MAX 3 koristeći Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:48   #6112
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kakvi to konji rade u Xiaomiju, to nisu istine:

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-review-1964p3.php

U A3 stave mSD slot (yay), 3.5mm jack (yay), Amoled ekran (yay) ali sa 720P rezolucijom i prikazom slike gorim nego na Galaxy S3 od pred 7 godina.

Kakav fail. Sve super i useru ekran. Strava.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 11:50   #6113
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
i baterija je čak veća, no to s ekranom su ukakali jako...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:06   #6114
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma super phone bote led. Gledam specke i odma odo na honorbuy kupit ga i onda vidim Pentile AMOLED 720P ekran. Plače mi se.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:10   #6115
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Trebao bi doci A3 pro koji ce ocito imati 1080p
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:10   #6116
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma super phone bote led. Gledam specke i odma odo na honorbuy kupit ga i onda vidim Pentile AMOLED 720P ekran. Plače mi se.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Očito nekima ne smeta 720p, jesi sam preporučio čovjeku neki dan Motorolu sa takvim ekranom?
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:10   #6117
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Imaš baš kaljena stakla za back kamere na alix za kupiti. Dosta ok stvarčica.

https://www.aliexpress.com/wholesale...psort=1&page=1

Sada ja jedno pitanje, da li itko zna ako je moguće telefon imati istovremeno spojeno na mi band i na BT od auta? Zgodno bi bilo kada bi preko mi banda samo mogao saltati muziku na mobu koju pustam preko auta.
Mislim da sam na jednom drugom forumu procitao da se bas to moze. Provjeri bug, ako se ne varam
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:12   #6118
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@panasonic

Mislio sam si da ćeš se javiti ili ti ili zalman1 pa imam spreman odgovor na vas poklopce

Nisam Moto G7 kupovao sebi. 720P osobi kojoj mobitel ide odgovara, za Viber i telefoniranje idealno + punit će ga svakih 10 dana. Sebi ga nebi uzimao.

A i gora je slika na pentile Amoledu 720P nego na 720P LCDu.

Zadovoljan odgovorom?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:19   #6119
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Nemam šta biti zadovoljan odgovorom, ali ne znam zašto se čudiš 720p ekranu?
Očito se ide na trajnost baterije, pa baš kako tom tipu paše Motorola nekome će odgovarati Mi A3.
Ne bi ni ja sebi uzeo ni tu motorola ni mi a3, ali nisu svi zahtjevni korisnici.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 12:25   #6120
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Govorim da sam mislio SEBI kupiti A3 dok nisam vidio 720P ekran (S7 baterija mi umire lagano pa mi treba backup phone za drugi broj koji imam, a pošto je mobitel izubijan ne mislim ulagati u bateriju).

Još da je LCD ajde de. Vidio sam 720P LCD na 5.5" telefonu i da se predurati, ali Pentile Amoled na toj rezi je kriminal i ubojica očiju. S2 i S3 su mi bili užas po tom pitanju.

Ali kome paše, odličan telefon po svim specifikacijama.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na