Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2015., 16:41   #121
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da to samo ko AMDa puši da se Semproni unlockaju u Phenome
Kod Intela tako nešto nećemo doživjeti.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 10:48   #122
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Postoji li neki intell software koji mi daje mogućnost kontrole nad integriranom grafičkom? Izvadio iz kompa primarnu grafu i sada radim na integruši, ali me nešto zeza rezolucija, ne paše sa ekranom, pa ne znam kako prebaciti na tv putem hdmi-ja itd. To sam sve do sada radio naravno preko catalyst mendažera

EDIT: Tek sam sada vidio da je ovo Broadwell, ne Haswell, ali pitanje ostaje isto
RIJEŠENO, instaliro samo nove drivere i dobio intel control panel

Zadnje izmijenjeno od: slavonac90. 11.12.2015. u 11:02.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 22:32   #123
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
da odmah kazem, isprike te brisanje ovog posta ako sam prekrsio neko pravilo ne neznam gdje drugdje da postam

da prijedjem na stvar

imam fx8350(stvarno super primjerak) te asus sabertooth 990fx r2.0
iskreno ne vidim za svoje potrebe gdje bih iskoristio svih 8 jezgri, pc koristim za surf, filmove i igre tipa gta5, wot itd

e sad ono pitanje, da li mi se isplati prijeci na neki i5 i koji, jer smatram za svoje potrebe da mi je dovoljno 4jezgre ali sa boljim ipc?

da li bi mogao utrzit svoj proc i plocu(ploca ima jos garu oko godinu i pol) za intel i5 platformu bez donaplate?

isprike ako sam fulao nesto ali sam tudum po pitanju intela
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 22:38   #124
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
da odmah kazem, isprike te brisanje ovog posta ako sam prekrsio neko pravilo ne neznam gdje drugdje da postam

da prijedjem na stvar

imam fx8350(stvarno super primjerak) te asus sabertooth 990fx r2.0
iskreno ne vidim za svoje potrebe gdje bih iskoristio svih 8 jezgri, pc koristim za surf, filmove i igre tipa gta5, wot itd

e sad ono pitanje, da li mi se isplati prijeci na neki i5 i koji, jer smatram za svoje potrebe da mi je dovoljno 4jezgre ali sa boljim ipc?

da li bi mogao utrzit svoj proc i plocu(ploca ima jos garu oko godinu i pol) za intel i5 platformu bez donaplate?

isprike ako sam fulao nesto ali sam tudum po pitanju intela
ne, svakako sacekaj jos koji mjesec pa vidi sto ce donit amdov ryzen
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 22:56   #125
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
nisam trenutno u situaciji da razmisljam o novoj am4 platformi

samo pitam u vezi isplativosti prelaska na neki intel procesor

cisto da igre idu glatko i da ne budu veliki bottleneck za r9 390
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 09:03   #126
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,521
IMO ja ne bih prelazio, svako toliko dođe nova igra koja je optimizirana za više jezgri, čak ni WoT više nije toliko "ovisan" o jačini jedne jezgre.

Imaš super primjerak i super ploču, drž ih naklokane do daljnjega i to je to. i5 bi bio nekakav sidegrade. Barem bih ja tako razmišljao
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 10:20   #127
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Isplativost je relativan pojam. Teško da ćeš moći dobiti intel platformu na kojoj bi vidio neki pomak, pogotovo bez nadoplate. Jedino ako zen osjetno sruši cijene intela kad izađe a ti prodaš trenutnu konfu u idućih 10ak dana.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 12:21   #128
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
hvala na odgovorima no kao sto sam vec napisao, ne trazim upgrade da se vidi neki puno bolji pomak jer mi iovako ovaj fx nikad ne prelazi 55-60% u igrama i svakodnevnom koristenju

tako da sam razmisljao, mozda bolje da imam manje jezgri ali sa boljim ipc-om

frend mi ima i5 4440 i super je zadovoljan sa njim, po mnogim rewievima ispada da je to bolji proc od fx-a
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 21:09   #129
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
hvala na odgovorima no kao sto sam vec napisao, ne trazim upgrade da se vidi neki puno bolji pomak jer mi iovako ovaj fx nikad ne prelazi 55-60% u igrama i svakodnevnom koristenju

tako da sam razmisljao, mozda bolje da imam manje jezgri ali sa boljim ipc-om

frend mi ima i5 4440 i super je zadovoljan sa njim, po mnogim rewievima ispada da je to bolji proc od fx-a
Naravno da je bolji, samo to je kao da prelaziš sa Škode Fabie na Rapid(a i7 bi bio kao prijelaz na Octaviu)
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 13:29   #130
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
hvala na odgovorima no kao sto sam vec napisao, ne trazim upgrade da se vidi neki puno bolji pomak jer mi iovako ovaj fx nikad ne prelazi 55-60% u igrama i svakodnevnom koristenju

tako da sam razmisljao, mozda bolje da imam manje jezgri ali sa boljim ipc-om

frend mi ima i5 4440 i super je zadovoljan sa njim, po mnogim rewievima ispada da je to bolji proc od fx-a

Pogledaj malo ovaj video, i5 4460 s gtx 960 na oko 60 fps load procesora je od 70% do 100%, a meni na FXu na 3.6 Ghz od 40% do 60% na svih osam jezgri.
Mislim da ti je bolje ostati tu di jesi ako ne želiš raditi upgrade par godina kao šta si reka kad si uzeja tog FX 83xx, a s druge strane razumim znatiželju pa tako stavi oglas pa šta bude.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 13:56   #131
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U prosjeku je i5 konzistentniji jer ima dobar multithread i odlican singlecore tj. više performansi iz manje jezgri, dok fx ima loš singlecore i odličan multithread. Po meni je prelazak sa takvog cpu-a na i5 4440 ludost (pogotovo tvog tako naklokanog) jer su sve češće bolji u novim igrama zbog ogromnog coreloada, a drugi i glavni razlog je što za par tjedana dolazi zen, pa bi za cijenu polovnog i5 mogao imati otključanog zen quada, odnosno za cijenu novog jeftinog i5 - 4c8t zen (čak po glasinama tj. leakovima za cijenu skupljeg i 6c12t što je meni malo teško povjerovat) tako da bi napravio upgrade i po pitanju multithreada, a ne samo singlecorea + otključanost.

Ugl. krivo ti je vrijeme. Da si prije 2 god. ili kad si već uzimao uzeo i5 umjesto FX - Ok, ali danas iz ona 2 razloga nema nekog smisla

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.02.2017. u 14:01.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na