Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2014., 01:58   #1261
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Hvala na brzom infu.
Meni treba firewall jer imam na routeru i vpn server. dmz i port forward za file smb sharing. sve mi je to vec nastimano pa mi se ne da mijenjati ako nuzno ne moram
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 09:28   #1262
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
VPN server torrenta?
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 11:27   #1263
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,478
Stavi ga u bridge mode i rijesio si sve probleme.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 16:02   #1264
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
VPN server torrenta?
Ne ne. bez brige. Vidim zeleni smijesak. vpn server sam po sebi. a iza njega sve i svasta... Iako sa ovako brzim uploadom vjerujem da je vrlo korisno po pitanju toga

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Stavi ga u bridge mode i rijesio si sve probleme.
Da. ako tcomov uredaj moze u bridge mode onda stvarno nemam nista za prekonfigurirti. Ako je tcomovac u bridgeu je li onda koekcija PPPoE?
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 21:59   #1265
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
u HAKOMu su mi rekli da nemaju namjeru podupirati razvoj i izgradnju optike u HR, od operatera nema šanse da dobijem optiku, jedini način koji mi je hakom preporučio je da jedinica lokalne samouprave (grad) kandidira za europske fondove za razvoj telekomunikacijske infrastrukture i da sam izgradi mrežu. što mislite, ima li to ikakvog smisla? i pitam se, što će biti za 15 godina ako sad ne krenemo kao država u izgradnju optičke mreže, hoće li internet sadržaj moći za 15 godina putovati bakrom? zamislimo da smo sad na dial-up konekciji sa trenutnim sadržajem interneta
To sto hakom nece podupirati razvoj i izgradnju optike nema veze. Bakar ce biti na sceni jos cca 10 god. S optikom se krece tek sad kad je ericsson preuzeo mrezu, definitivno je buducnost i ne samo za zgrade,nebodere koje se opet pocinju radit za koji tjedan nego i za sva kucanstva, vuci ce se zracna optika za svaku kucu.Nece vise biti ni kineza od rutera, bit ce ericsson
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 22:53   #1266
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 23:53   #1267
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ajd, vi koji vec mjesecima cekate obecanu optiku, javite se

https://www.facebook.com/HrvatskiTel...t=feed_comment
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 06:10   #1268
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
To sto hakom nece podupirati razvoj i izgradnju optike nema veze. Bakar ce biti na sceni jos cca 10 god. S optikom se krece tek sad kad je ericsson preuzeo mrezu, definitivno je buducnost i ne samo za zgrade,nebodere koje se opet pocinju radit za koji tjedan nego i za sva kucanstva, vuci ce se zracna optika za svaku kucu.Nece vise biti ni kineza od rutera, bit ce ericsson
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Lupio i ostao živ
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 08:54   #1269
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Lupio i ostao živ
Sta sam to lupio? zbog modema? vrlo vazna stavka nema sta, i da ne bude njihovih modema i dalje se zna sta ce biti i ko ce drzati mrezu.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 09:01   #1270
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ako cemo ti vjerovat ko i za Ericsson modeme,neki bu se načekali optike a ovo o zracnoj optici...možeš mi pojasniti to? Čisto zato jer je u EU zabranjeno bilokakvo kabliranje po zraku,zgradama(zakon o žicama i antenama u EU),Rumunji pod pritiskom da to sve uklone,ali shvaćaju da je to divlji istok. Dapače čak su se i 2005. kad mi je uvedena optika(infrastruktura,ne brzine),kablovi vodili ispod zemlje(i micali se svi strujni i antenski,telefonski kablovi pod zemlju). Malo više ti toga lupaš i svejedno ostaješ živ. Nego,kaj ima na Bug forumu?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 09:05   #1271
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,317
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
ajd, vi koji vec mjesecima cekate obecanu optiku, javite se

https://www.facebook.com/HrvatskiTel...t=feed_comment
Nema ti to smisla. Boli njih ku*ac. Pročitaj što sam ja pisao stranicu-dve iza. Oni lažu da proširuju mrežu, siguran sam u to. Ne žele oni pare davati za nešto što bi npr koristio 1 privatni korisnik u zgradi od 3 kata kada 1 metar optičkih kablova košta oko 1000kn ako se ne varam. Ja sam totalno izgubio ikakvu nadu da ću ja imati optiku (možda za 10-15god.)

Glavno da su mi rekli kako je sve u redu da bi mi na kraju javili (i to mail-om, ja sam ih prvi kontaktirao u čemu je problem) da ipak nije dostupno nakon 5. mjeseci što sam naručio optiku koja mi je tada bila dostupna., tako da evo svima UPOZORENJE ne nasjedajte na tcom-ova obećanja jer ni oni sami nemaju pojma što rade. Garantiram. Da znaju, dali bi javnosti više detalja, a ne se pravili glupi

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 25.09.2014. u 09:11.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 09:34   #1272
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
ZTE je fakat u banani što se tiče brzine. Nakon što sam ga izbacio iz setupa i na ONT direktno spojio TP-LINK WDR3600 puna brzina došla je do izražaja!



Ovo je brzina na kabelu, a bežično (2x2 MIMO na 5 GHz) dođe blizu 150 Mb/s. Ruter sam flešao firmverom s malezijskih stranica jer ima opciju podešavanja VLAN ID-ja, a koju onaj sa svjetske nema iako je noviji. E sad, zašto su mi pustili toliki download, nemam pojma, ali nemam ništa protiv.
daj mi samo reci kako ide kad kupis recimo taj TP-Link s konfiguracijom jer je ZTE na ACS-u i povlaci sve sam, jel ovog rucno konfiguriras ili kako je to rijeseno na optici ?
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 09:39   #1273
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Nema ti to smisla. Boli njih ku*ac. Pročitaj što sam ja pisao stranicu-dve iza. Oni lažu da proširuju mrežu, siguran sam u to. Ne žele oni pare davati za nešto što bi npr koristio 1 privatni korisnik u zgradi od 3 kata kada 1 metar optičkih kablova košta oko 1000kn ako se ne varam. Ja sam totalno izgubio ikakvu nadu da ću ja imati optiku (možda za 10-15god.)
Ma odakle ti ti "podaci"?

Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Glavno da su mi rekli kako je sve u redu da bi mi na kraju javili (i to mail-om, ja sam ih prvi kontaktirao u čemu je problem) da ipak nije dostupno nakon 5. mjeseci što sam naručio optiku koja mi je tada bila dostupna., tako da evo svima UPOZORENJE ne nasjedajte na tcom-ova obećanja jer ni oni sami nemaju pojma što rade. Garantiram. Da znaju, dali bi javnosti više detalja, a ne se pravili glupi
Znaju jako dobro što rade, samo je teško doći do onih koji znaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 09:43   #1274
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,317
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ma odakle ti ti "podaci"?
Prosvijetli me Zato sam i napisao "ako se ne varam" Vjerujem da to nije jeftina investicija za njih.

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 25.09.2014. u 09:52.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 10:04   #1275
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Prosvijetli me Zato sam i napisao "ako se ne varam" Vjerujem da to nije jeftina investicija za njih.
1000 kn za metar optičkog kabela?
Lažu da proširuju mrežu? Nakon investiranih ne smijem reći koliko kuna i koliko u pripremi? O partnerima da ne pričam?
Kakva je zgrada je manje bitno od koja je lokacija u igri.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 10:08   #1276
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Mogy Pregled postova
Nema ti to smisla. Boli njih ku*ac. Pročitaj što sam ja pisao stranicu-dve iza. Oni lažu da proširuju mrežu, siguran sam u to. Ne žele oni pare davati za nešto što bi npr koristio 1 privatni korisnik u zgradi od 3 kata kada 1 metar optičkih kablova košta oko 1000kn ako se ne varam. Ja sam totalno izgubio ikakvu nadu da ću ja imati optiku (možda za 10-15god.)
O bože,otkuda ta cijena(cijena optičkog kabla po metru je cca 5kuna...onog koji ide do ONTa) i otkuda to da ne šire? Evo uvodi se u Retkovcu u par zgrada koliko je meni poznato. Uglavnom širi se malo i pomalo. Većina nebu mogla uživati u tome i stoga je kuknjava uzaludna i to treba što prije shvatiti. Ko je želi dovoljno jako nek se preseli u stan koji je pokriven optikom i amen. Ni u Norveškoj hebenoj je pola ljudi u ruralnim djelovima pod bakrom pa ne kukaju ovolko kolko naši
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 10:10   #1277
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,067
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
To sto hakom nece podupirati razvoj i izgradnju optike nema veze. Bakar ce biti na sceni jos cca 10 god. S optikom se krece tek sad kad je ericsson preuzeo mrezu, definitivno je buducnost i ne samo za zgrade,nebodere koje se opet pocinju radit za koji tjedan nego i za sva kucanstva, vuci ce se zracna optika za svaku kucu.Nece vise biti ni kineza od rutera, bit ce ericsson
DT i BT grade FTTC mrežu u naseljima s manjom gustoćom stanovnika.
Optika do ormara na ulici pa onda zadnjih 100-200m bakar putem vektoriranog VDSL2. Do 100 Mbps u downloadu povuče.
http://www.fiercetelecom.com/story/d...-ds/2014-05-14
Puno isplativije iskoristit postojeći bakar nego vući optiku do svake kuće.
Nebih se iznenadio da Tcom uskoro najavi svoj VDSL po toj shemi.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 11:12   #1278
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,317
Onda sam očito nešto krivo frenda skužio koji mi je to objašnjavao My bad
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 12:29   #1279
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ako nekog zanima cijena optičkog kabela



Neznam ak sam već tu pisao, kod mene u selu kak postavljaju vodovodne cijevi tako postavljaju i cijevi kroz koje se provlači optički kabel.

Ako budu vukli optiku za kučanstva onda ovo što je kopija napisao mi se čini da će bit najvjerojatnije.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 12:36   #1280
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,478
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
DT i BT grade FTTC mrežu u naseljima s manjom gustoćom stanovnika.
Optika do ormara na ulici pa onda zadnjih 100-200m bakar putem vektoriranog VDSL2. Do 100 Mbps u downloadu povuče.
http://www.fiercetelecom.com/story/d...-ds/2014-05-14
Puno isplativije iskoristit postojeći bakar nego vući optiku do svake kuće.
Nebih se iznenadio da Tcom uskoro najavi svoj VDSL po toj shemi.
Tcom je spreman za vdsl samo trebaju predstaviti uslugu, a na amisu ide vdsl 90mbita za one koji su dovoljno blizu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 13:57   #1281
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Tcom je spreman za vdsl samo trebaju predstaviti uslugu, a na amisu ide vdsl 90mbita za one koji su dovoljno blizu.
Da lol. Tcom vec uvodi vdsl ljudima na adslu i granici ih na 10/0.7 lol )))))
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 18:52   #1282
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor zak75 Pregled postova
daj mi samo reci kako ide kad kupis recimo taj TP-Link s konfiguracijom jer je ZTE na ACS-u i povlaci sve sam, jel ovog rucno konfiguriras ili kako je to rijeseno na optici ?
Na TP-Linku sam konfigurirao VLAN-ove za svaki port te PPPOE konekciju i to je to, za internet ti ne treba ništa drugo. Telefon ne koristim pa ga nisam konfigurirao (iako mi je u paketu), a MaxTV nisam uzeo. Pretpostavljam da s MaxTV-om ne bi bilo nikakvih problema (samo mu dodijelim port na TP-Linku), a za telefon nisam siguran kako bi radio jer bih ZTE morao spojiti na TP-Link (na port konfiguriran za telefoniju), a telefon onda u ZTE.
orson je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 19:50   #1283
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ako cemo ti vjerovat ko i za Ericsson modeme,neki bu se načekali optike a ovo o zracnoj optici...možeš mi pojasniti to? Čisto zato jer je u EU zabranjeno bilokakvo kabliranje po zraku,zgradama(zakon o žicama i antenama u EU),Rumunji pod pritiskom da to sve uklone,ali shvaćaju da je to divlji istok. Dapače čak su se i 2005. kad mi je uvedena optika(infrastruktura,ne brzine),kablovi vodili ispod zemlje(i micali se svi strujni i antenski,telefonski kablovi pod zemlju). Malo više ti toga lupaš i svejedno ostaješ živ. Nego,kaj ima na Bug forumu?
Prijatelju kakav bug forum i kakvo lupanje? nemoj se toliko praviti pametan jer nisi u igri pa ne znas. Nisam cuo za taj zakon, kako objasnjavas da se u Sloveniji vuce optika? Koliko se prica opcija je da se kopa i napravi mreza do korisnika podzemno, ako ne bude htio da se kopa po parceli cijev zavrsava pred ulazom na parcelu stavlja se cep i to je to, ako bude naknadno korisnik htio onda ce morat sam platit.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 19:55   #1284
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Da lol. Tcom vec uvodi vdsl ljudima na adslu i granici ih na 10/0.7 lol )))))
To je istina. Meni su htjeli pustiti VDSL i onda su vidjeli da imam modem koji to ne podržava, pa su ostavili ADSL. Naravno 10/0,7.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 09:54   #1285
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Na TP-Linku sam konfigurirao VLAN-ove za svaki port te PPPOE konekciju i to je to, za internet ti ne treba ništa drugo. Telefon ne koristim pa ga nisam konfigurirao (iako mi je u paketu), a MaxTV nisam uzeo. Pretpostavljam da s MaxTV-om ne bi bilo nikakvih problema (samo mu dodijelim port na TP-Linku), a za telefon nisam siguran kako bi radio jer bih ZTE morao spojiti na TP-Link (na port konfiguriran za telefoniju), a telefon onda u ZTE.
a jesi unosio korisnicke podatke za spajanje ili je i on sve povuko sam kako je to napravio ZTE ?
ovo za konfiguriranje mi jasno !
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 11:02   #1286
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor zak75 Pregled postova
a jesi unosio korisnicke podatke za spajanje ili je i on sve povuko sam kako je to napravio ZTE ?
ovo za konfiguriranje mi jasno !
Da, unio sam korisničko ime i lozinku.
orson je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 13:25   #1287
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor orson Pregled postova
Da, unio sam korisničko ime i lozinku.
jos samo moram vidjet kako je s telefonom, tv i tak nemam, thnx na odgovoru i nadam se da ti je brzina jos ista
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 20:18   #1288
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Kakav vam se čini G.fast? Mislim da bi to moglo bit dobro rješenje za određena područja (zgrade u kojima još nema FTTH, područja s gušće izgrađenim obiteljskim kućama).

http://motherboard.vice.com/read/thi...ce=recommended
http://en.wikipedia.org/wiki/G.fast
http://www.ispreview.co.uk/index.php...-isp-tech.html
http://www2.alcatel-lucent.com/techz...g-fast-faster/

Postoje različiti podaci o uštedi, ali svakako bi bilo praktičnije jer se ne bi moralo razvodit po zgradama i ljudima bušit po stanovima.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 18:20   #1289
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pozz. kopaju bageri ovih dana i svi velimo to je zbog spajanja na regionalni vodovod. i odem danas do kolutova i vidim dvije vrste kabela tk 50 i NA2XY nešto i naziv elka na pločici. nekako mi se čini da to nisu kablovi za vodu.. jel to za optiku il što?
snorky_vk je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 19:58   #1290
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
http://teslacables.hr/energetski-kab...a/na2xy-xp00-a
http://www.tim-kabel.hr/content/view...lang,hrvatski/

elka je naziv firme http://elka.hr/

Izgleda da su to ova dva kabla, drugi doduše je za telekomunikacije.

Mislim da se optički kablove provlače kroz cijevi koje su polegnute u zemlji
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na