Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2007., 14:10   #241
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
Ma nema frke. Ipak sam uspio srediti to kaj sam htio zahvaljujući tvojem postu

Evo, downloadao sam taj playlist tree i sad radi i to.
Ali, svejedno pokušavam taj panel zamijeniti s nečim kaj bi više htio. Nadam se da budem uspio.

Ugl, tnx na pomoći, sad mi radi i browse
__________________
KAJ
Domi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 19:25   #242
Domi
-.
Moj komp
 
Domi's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 297
'Vako.
Opet ja imam neke problemčiće

Konačno sam, nakon ispita na faksu prošli tjedan, uspio uloviti vremena za malo petljanja po foobaru. Kako mi se onaj track info panel čini beskoristan odlučio sam ga zamijeniti (zapravo, prvo sam mislio zamijeniti onaj browse panel, ali mi se petljanje po istom čini kompliciranije prvenstveno zbog toga kaj ne pali RMB - settings fora ) s lyrics panelom.

E sad, kak u životu nisam napisao niti jednu liniju koda za ovaj foobar, odlučio sam skratiti postupak editiranjem lyrics panel koda iz gsm_flv.pui konfiguracije (umjesto da pišem iz glave, za kaj tak i tak nebi niti bio sposoban ).

I sad imam neke problemčiće pa molim iskusne usere za pomoć

http://www.imagesforme.com/images/9591foobarLyrics.GIF

Prvo:
Muče me ovi znakovi koji mi se prikazuju na kraju svake linije (upitnik u nekom kvadratu ako se ne varam, zaokruženo crveno na sshotu).
U opcijama sam encoding podesio na UTF-8 (umjesto ANSI-a), ponovno downloadao tekst, ponovno pokrenuo taj mp3 file, ali prokleti kvadrati su ostali.

Drugo:
Muči me malo kaj mi ovaj tekst prelazi preko bordera, ali fakat nemam pojma kak da to sredim i gdje se to točno naštimava.
Kod za taj panel izgleda ovak (ispričavam se ak je malo neuredno, ali morao sam mergeati dva postojeća koda, brisati stvari za koje mislim da su nepotrebne, tak da je to još uvijek malo razbacano, a i moguće je da iam još linija koje ne služe ničemu):
Citiraj:
$drawrect(0,0,%_width%,%_height%,brushcolor-$getpvar(backgroundcolor) pencolor-$getpvar(backgroundcolor))


$ifequal($getpvar(panel.mode),1,
$drawrect(0,0,$eval(%_width%-1),$eval(%_height%-1),brushcolor-null pencolor-$getpvar(GDbarcolor))
,
$imageabs2(,,,,,,0,0,$getpvar(themedir)/menubar.png,)
)


// Left-most details column
$alignabs(10,10,$eval(%_width%-160),180,left,top)
$font($getpvar(nowplayfont),$ifequal($getpvar(panel.mode),1,8,10),,$getpvar(nowplayfontcol))
//$font(,,bold,)Song Details $char(10)$char(10)

$if(%isplaying%,

$font(,,,)

// PerTrack

$ifequal(%playback_time_seconds%,0,
$setpvar(lyricsoffset,0)
,
)

$alignabs(10,$getpvar(lyricsoffset),$eval(%_width% - 20),$sub(%_height%,$getpvar(lyricsoffset)),center,top)
$font(calibri,8,bold,$getpvar(nowplayfontcolalbum))
$meta(lyrics)

$ifequal($getpvar(lyricsoffset),0,
,
$button(0,0,0,0,%_width%,$eval(%_height% / 2),,,PVAR:SET:lyricsoffset:$add($getpvar(lyricsoffset),$eval(%_height% - 23)),)
)
$button(0,$eval(%_height% / 2),0,0,%_width%,$eval(%_height% / 2),,,PVAR:SET:lyricsoffset:$sub($getpvar(lyricsoffset),$eval(%_height% -23)),)

// PerTrack

//$char(10)$font(,,bold,$getpvar(buttonfontcolorselected))Next:$font(,,,$getpvar(nowplayfontcol)) %cwb_next_title%$char(10)
//$if(%__replaygain_track_gain%,$char(10)$font(,,bold,$getpvar(buttonfontcolorselected))Track replay gain:$font(,,,$getpvar(nowplayfontcol)))

,$align(center,middle)NO TRACK PLAYING

)
Ovaj bug me ne muči toliko ko onaj prvi, ali zbilja mi ne pada na pamet koju da liniju promijenim budući da se još ne snalazim najbolje u svemu ovome :\

thanks
bajbaj
__________________
KAJ

Zadnje izmijenjeno od: Domi. 14.05.2007. u 19:27. Razlog: smanjivanje veličine fonta u quoteu :P
Domi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2007., 22:07   #243
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
ja ne znam nikom nist odgovorit, jedva sam ovo napravio



inace, najvise mi se svidja onaj iz prvog posta od crn crn... crrrrn
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 00:03   #244
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Da opet dignemo topic iz mrtvih

Treba jos malo fontove srediti, ali niti ovako nije lose





jos jedan



ovaj bi mogao biti poznat linuxasima

morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 00:41   #245
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Amarok
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 02:15   #246
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:06.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 02:29   #247
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
@morph
Dal možda kojim slučajem znaš ili imaš volje postati link/screenshot kak složiti da u Foo AvA setupu rade coveri? Cijeli kod sam pregledal nekolko put, sprobal nekolko desetaka kombincija s putanjom foldera s coverima, pregledal Hydrogenaudio i ne dela, pa ne dela. Nemam više ideja, slomil sam dva CepiPerez setupa pokušavajući složiti prikaz covera za ovaj. Ne znam, nisam pametan više kaj se toga tiče. Covere za Foo AvA je teže složiti nego najti kvalitetan torrent za Audrinu Patridge. Unaprijed zahaljujem ako imaš kakvo rješenje.

Prokleti prikaz covera...
Trebao si odmah pitati, evo mislim da ove slike objasnjavaju sve...


Znaci kad udjes u edit layout, u lijevom donjem kutu imas Globals

Nisi dobro procitao the vodic.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 03:15   #248
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:06.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 03:27   #249
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ma ne volim gnjaviti ljude, ako baš ne moram. Najljepša hvala na pomoći , sad dela kak spada, nakon kaj sam složil putanju za covere na svim mogućim mjestima (kod mene za inat novi layout nikad ne ide milom) i skužil da mi je celo vreme bilo na Get Back Cover.

Već mi se lagano mota od tolkog broja informacija. Svaka čast na vodiču, da bi čovek reč rekel. Nego zakaj nemaš isti nick?

Prokleti prikaz covera v2...
Samo stavis da ti grupira po albumima i to je to...
Meni u zadnje vrijeme svi layouti bez problema, treba 5 minuta za svaki. Sve sam zadovoljniji foobarom. Inace i ja sam imao problema kod tog layouta i to sa fontovima, i sad mi ih cudno prikazuje (jedne ne prikazuje uopce a drugi ne izgledaju kao na autorovoj slici)
Ne volim imati iste nickove, navika...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 03:41   #250
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
....

Zadnje izmijenjeno od: McG. 13.01.2012. u 01:06.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2007., 10:20   #251
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Kako složiti da dobiješ album art na desktopi a da nije samurize nego ili sami foobar ili yahoo! widget?
gog je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2007., 10:45