Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2006., 19:10   #1
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Kak vratit particiju...

Evo problema...

Prije par dana instalirao sam neke drivere i nakon instalacije komp je počeo zajebavat... Došao bi do dijela gdje se Windowsi očitavaju a kad bi trebalo uć u Windowse pojavio se plavi ekran s greškom i reset i tako svaki put... Nisam znao kak to popravit pa sam napravio format...

E sad nakon formata mi se ne prikazuje jedna particija...

Naime... imam dva diska, na ovaj manji su mi instalirani Windowsi, a na ovaj veći ostala sranja... Ovaj drugi, veći disk ima 4 particije, od kojih mi se sad nakon ponovne instalacije Windowsa prikazuju samo tri. A ona najvažnija ne!!! Nisam ju niti formatirao niti bilo što s njom radio... jednostavno je nema... U Partition magicu mi pokazuje taj dio kao unpartitioned space!!! Koji ku***??? Pa ništa nisam s tom particijom radio... Instalirao sa Win na stari disk!!!

Ima ko kakvo rješenje??? Dal se to može nekako sredit il ću morat nosit disk u data recovery, tamo di spašavaju podatke??? Je to jedina opcija, ili???
VAŽNI su podaci gore!!!

Please help!!!: evil :



EDIT: najnovije vijesti kažu ovako:

gledao sam s Active@Partiton recovery programom po disku iz DOS-a i vidio sam da je ta particija tamo... može se vidjeti sve lijepo i podaci na njoj, al nikako da se pojavi u Windowsima!!! Kak natjerat Windowse da pokažu tu particiju!?!?
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.

Zadnje izmijenjeno od: SpyRo. 05.05.2006. u 22:47.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2006., 21:12   #2
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Problem riješen...

Hvala na pomoći...: baad : : bonker : : baad :
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2006., 02:40   #3
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Kako si riješio? Šta ti je na kraju bilo unpartitioned space, i zakaj je bilo tako? (nisam niš odgovarala prije iz jednostavnog razloga jer nisam znala odgovor)
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2006., 02:59   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ajd objasni kako si rijesio problem. I mene zanima.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 02:08   #5
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
S Data Recovery programima se podaci sa particije za koju windowsi kažu da je "unpartitioned space" mogu ekstraktirati (pod uvjetom da particija nije shebana, jel).
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 09:11   #6
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Crais
S Data Recovery programima se podaci sa particije za koju windowsi kažu da je "unpartitioned space" mogu ekstraktirati (pod uvjetom da particija nije shebana, jel).
Tak je.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 10:39   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Tako sam i ja uradio. Sa Active Undelete prebacio na drugu particiju i onda formatirao, al mislio sam da ima neki drugi nacin da ne moram prebacit nista vec da windoze sami skuze particiju...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2006., 21:18   #8
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Eh, da... pa evo ovako...


Windowsi XP(obični s CD-a, bez ikakvog service pack-a) ne prepoznaju disk veci od 137 GB, a moj ima 250 GB... Tako da mi prikazuje samo tri particije na tom disku koje su otprilike zajedno velicine oko 137 GB. Disk je Maxtorov pa sam na njihovim stranicama nasao programcic koji upisuje u registry 48-bit LBA tako da Windowsi mogu prepoznat diskove vece od 137 GB... SP2 za WindowsXP već ima u sebi riješen taj problem, al mi se on nalazio na toj particiji koja se ne vidi, pa nisam mogo ništa složit...

Nakon toga se u Partition Magicu gdje je prije pisalo unpartitioned space pojavilo unallocated... PM ima mogućnost undelete partition pa lijepo ideš tamo i sve se sredi...

Zadovoljni...

Ajd uživajte
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na