Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2011., 14:39   #1
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
IN WIN Griffin midi tower, ATX, mATX

samo par brzih pitanja:

- da li netko ima ovo kuciste
- ako da kako dobro hladi
- ako ne da li ima neko kvalitetnije za slicnu cijenu, odnosno, da li netko ima neko kuciste slicne cijene s kojim je zadovoljan sto se tice protoka zraka, stabilizacije i slicno

http://www.vemil.hr/opis.aspx?sifra=1015370

hvala svima unaprijed

onako usput, moze bilo koja preporuka do 500 600 kn sa dobrim hladenjem dijelova, ali bez vodenog hladenja
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2011., 20:39   #2
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2011., 17:27   #3
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
hvala na prijedlogu. Sada ako cu kupovat coolermaster, sigurno cu kupit taj drugi, izgleda vise awesome. Još jedno pitanje, da li valja ista ovo kućište ? pitam jer ima sve vent-e ukljucene u cijenu

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=1015061
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 18:09   #4
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pa gle, ako nisi prezahtjevan korisnik i voliš malo bling bling s kućišta..Lexa S će ostavit bolji dojam i još ima pleksi stranicu..al što se tiče kvalitete izrade tu je ipak coolermaster bolji.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 18:43   #5
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Ej, hvala ti na brzoj objavi odgovora. Ako te smijem jos pitat sto mislis generalno o NZTX kućištima, ovaj Hades mi je bas mrcina, ima 2x200mm i jos par 140mm ?

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.690.016
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 19:01   #6
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Pa gle ja stalno nešto prčkam po kompu i alergičan sam na bilokakve zvukove iz kutije osim laganog protoka zraka..nzxt me ne privlači previše zbog tog svojeg ajmo reć "dječačkog" izgleda i kvalitete izrade, koja nije previše na razini..upotrebljava se dosta plastike i sama konsktrukcija kućišta nije previše robusna, upotrebljava se dosta tanak lim itd...al za nekog ko će strpat konfu unutra, ne prčkat previše po kućištu i voli taj izgled..bit će super..kao što rekoh ako nisi prezahtjevan, bit će ti bilo koje to kućište super..
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 19:11   #7
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
hahahah da nisam zahtjevan ne bih kupio DELL 7110 sa i7 procesorom xD
znaci coolermaster it is, samo me zanima kako to hladi, jel to ista valja, trenutno iam stock cooler na procu i zagrijava se nenormalno. phenom II x4, zanima me neka preporuka i za too, sorry sta skrecem s teme.
znaci vjerovatno onda uzimam ovaj drugi CM, ovaj prvi mi i nije nesto po dizajnu.
za cooler sam mislio uzet scythe mugen II ?.?
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 19:27   #8
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ma mislio sam po pitanju kućišta i tišine..imaš i u ovakom izdanju:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.607.099

Najbolje da se zaletiš do linksa ili gdje već i sam pogledaš ta kućišta, imaju ih izložena.

A što se tiče coolera za proc, da ti Phenomi se podosta griju..ja imam otključanog Phenoma II 555 X2 na X4 i sa stockom se podosta grije..mugen 2 bi trebao solidno obavljat posao hlađenja tog proca...ja imam Freezera 13 Pro i ne prelazi mi 45 stupnjeva pod opterećenjem (kućište CM HAF 932 advanced, ventovi na minimumu, pasta Sytche Elexir, oc na 3,6 Ghz)..u svakom slučaju nećeš fulat s mugenom, još uvijek jako dobar hladnjak
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 20:48   #9
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
ma eo kuciste za pamcenje, ti meni samo reci da kupim jos koji cooler (vidim da stane jos jedan 120mm uz jedan od 240mm

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.607.119
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 21:00   #10
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Hehe, jako dobar izbor , puno mjesta, prozračnosti..jedini "problem" kao što neki kažu je što nema filtera za prašinu..to ćeš riješit tako da kupiš ili uzmeš neke rabljene najlonke..skineš onu prednju plastiku( jednim potezom se skida)..izrezeš po mjeri najlonku..ta plastika se sastoji od dva dijela..prednji plastični dio i čelične mreže koja je pričvršćena za tu plastiku s 4 šarafa..skini taj čelični dio..stavi izrezanu najlonku na plastiku i onda preko toga opet ovu mrežicu (znači da bude u sendviču ) i ja sam još uz to maknuo 230mm vent na bočnoj stranici i stavio tamo pleksi(s unutarnje strane preko mreže)..sve u svemu nekih sat vremena posla..120mm vent na gornjoj strani nije potreban..eventualno ako hoćeš vent na dojnjoj stranici ili u onom air ductu za grafičke kartice..
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2011., 22:44   #11
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
@skyman
neznam koliko ti često svojega čistiš ali ja očistim možda jednamput mjesečno ,
kao i sva ostala kućišta koja sam imao do sada.

kada pročitaš kako ljudi pišu da navlači prašinu ,pomisliš da moraš napadat sa saugerom svakih tjedan dva ,a to definitivno nije istina.
priznajem da ima malo više prašine od "klasičnih" kućišta ali ne toliko da bi to bila mana ili nekoga odvratila od kupnje istoga...
let's face it ,onaj koji kupuje takav case ,(u većini situacija) zna i sposoban je i održavati sustav čistim i dust free...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 23:52   #12
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Hehe..slažem se u potpunosti..zato sam "problem" stavio pod navodnike ..nisam ni isprobao koliko prašine skuplja, odmah sam za jedno sat vremena riješio taj "problem"(potrošio ni kune) i to je to (prelijen sam čistit svakih mjesec dana, ovak spadne na svakih 6 mjeseci hehe)...samo sam htio reć kako ljudi rade problem tamo gdje ga nema
skyman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na