Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 19:12   #1
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Thermaltake Element G ?

Pozdrav svima!
Zanima me da li se netko susreo sa kucistem iz naslova??
Koliko je dobro s obzirom na to da idem na nesto jacu konfiguraciju?
Pre**beno mi izgleda, samo me zanima da li je dovoljno veliko za neku HD 5850, kakav je protok zraka, vibracije i tako to..?
Googlao sam al nista konkretno nisam nasao.. Ili jesam, al mi ti neki podaci ne govore bas puno, pa me zanima misljenje nekog ko zna..

Inace, to je ovo kuciste:

http://www.thermaltake.com/product_i...=Element+G&ov=
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 22:45   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor /\ŁF Pregled postova
Pozdrav svima!
Zanima me da li se netko susreo sa kucistem iz naslova??
Koliko je dobro s obzirom na to da idem na nesto jacu konfiguraciju?
Pre**beno mi izgleda, samo me zanima da li je dovoljno veliko za neku HD 5850, kakav je protok zraka, vibracije i tako to..?
Googlao sam al nista konkretno nisam nasao.. Ili jesam, al mi ti neki podaci ne govore bas puno, pa me zanima misljenje nekog ko zna..

Inace, to je ovo kuciste:

http://www.thermaltake.com/product_i...=Element+G&ov=
koja mu je cijena? ovdje koliko znam TT nije na dobrom glasu,bolje CM 690 advanced,jako sličan i pretpostavljam bolji
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 23:08   #3
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor SetH Pregled postova
koja mu je cijena? ovdje koliko znam TT nije na dobrom glasu,bolje CM 690 advanced,jako sličan i pretpostavljam bolji
A cijena mu je visoka.. i previse.. ~800 kn..
Al cuj.. Sta znaci da je CM 690 bolji.. Nisam neki expert za to, al zasto bi ovo bilo losije ako je dovoljno veliko, tesko, ako ne vibrira, dobar je protok zraka itd.. Velim AKO, jer nisam siguran.. A i potenciometar za coolere mi je dosta bitan.. A iskreno, nije mi na odmet ni da dobro izgleda..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 23:30   #4
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Thermaldrek za 800 kuna? Za te se pare kupi pošteno kućište (Antec, CM) a za potenciometar lako.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 23:41   #5
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
COOLERMASTER 690 II Advanced=800kn

kao što wolv veli,potenciometar je najmanji problem...kao što rekoh,pogledaj si ovaj CM,pa usporedi malo...dosta njih bi bez razmišljanja uzeli CM
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 05:04   #6
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pokušaj naći polovnog Anteca 900 (nemoguća misija vjerojatno) ili CM 690 (u nekoj verziji), a bježi od ovoga. To što djeluje "moćno" je samo na papiru...
Znam da ga je Wolverine popljuvao u jednoj temi pa sam i ja odustao, ali pogledaj Xigmatek Utgard, jeftiniji je i IMHO bolji od ovog Thermaltake-a + potenciometri za 6 ventova.
Links ga je imao za cca 680kn, ali trenutno ga nigdje nema pa bi trebao pričekati neko vrijeme.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:44   #7
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
e hvala vam, budem pogledao izmedu ovih koje ste naveli, ako netko ima jos kakav prijedlog do 800tinjak kn, uvijek dobro dode..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:53   #8
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
ipak bi prije CM 690 Ad. nego antec 900,jer ipak antec dosta star i nema dosta,danas korisnih điđa miđa
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 18:34   #9
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Zaboravio sam rec da bi trebao uzet u info-boxu jer bih mogao dobit po nabavnoj cijeni.. a kod njih je izbor kucista dosta suzen, 90% je thermaltake-a.. Pa ak su stvarno tak losi, onda cu ic na neki Cm il nesto, al onda je po punoj cijeni..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 21:59   #10
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor /\ŁF Pregled postova
Zaboravio sam rec da bi trebao uzet u info-boxu jer bih mogao dobit po nabavnoj cijeni.. a kod njih je izbor kucista dosta suzen, 90% je thermaltake-a.. Pa ak su stvarno tak losi, onda cu ic na neki Cm il nesto, al onda je po punoj cijeni..
ma onda uzmi element S ili armor mx+ ako ti nije preskupo...vrlo dobra kućišta...pogledaj par review-a pa odluči koji ti se više dopada

hd5850 ti ide u 99% kućišta tako da nema brige
m4x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2010., 17:21   #11
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
ok, budem vidio onda jos.. ma najbitnije mi je da je dobar protok zraka i da ne buci ne trese se i to.. a s obzirom na to da ima 7-8 kg, valjda je u redu sto se tog tice..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 19:56   #12
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor /\ŁF Pregled postova
ok, budem vidio onda jos.. ma najbitnije mi je da je dobar protok zraka i da ne buci ne trese se i to.. a s obzirom na to da ima 7-8 kg, valjda je u redu sto se tog tice..
preko 8kg je u redu,element s ima 8.84 neto,njega kupi...ima dobro riješeno skrivanje kablova,hlađenje je dobro,napajanje dolje,diskovi se mogu stavit na dva načina,ima neke gume na stranici radi smanjivanja buke...jedino nedostatak da ima malo previše te plastike

http://www.google.hr/#hl=hr&source=h...d7df75c698229c
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2011., 23:57   #13
njezic
AV-TV-SAT-GAMING {FREAK}
Moj komp
 
njezic's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Wink Thermaltake Element G

Citiraj:
Autor /\ŁF Pregled postova
Pozdrav svima!
Zanima me da li se netko susreo sa kucistem iz naslova??
Koliko je dobro s obzirom na to da idem na nesto jacu konfiguraciju?
Pre**beno mi izgleda, samo me zanima da li je dovoljno veliko za neku HD 5850, kakav je protok zraka, vibracije i tako to..?
Googlao sam al nista konkretno nisam nasao.. Ili jesam, al mi ti neki podaci ne govore bas puno, pa me zanima misljenje nekog ko zna..

Inace, to je ovo kuciste:

http://www.thermaltake.com/product_i...=Element+G&ov=
Ja sam prije neki dan uzeo to kučište i stvarno je avion, inače imam i spomenuto CM 690 (White edition) na drugom računalu i mogu reći da sam iznenađen izgledom (masivnošću), kvalitetom, izvedbom i opremljenošću Element G, izgleda ko avion prema CM 690. Uživo izgleda i puno bolje nego na slikama.

Kad sam vidio ovaj video review dolje nisam se puno dvoumio...


Thermaltake Element G Case Video ReviewKučište dolazi sa 4 velika ventilatora od koja 3 imaju led diode (prednji, gornji, bočni).
Njihovo svijetlo se može mjenjati preko gumba na vrhu (crveno, plavo, zeleno ili kombinirajuće), isti gumb služi za regulaciju brzine vrtnje ventilatora.
Ventilatori su thermatake, dimenzija: 1x230, 2x200, 1x140
Ukupna cijena im je oko 300kn kad bi ih posebno uzimali (230 i 200mm su oko 82kn - Protis, Micronis)

Kučište se vodi kao pro-gamersko (upravo takvo sam i tražio) i predviđeno je za ugradnju extremnih komponenti uz dobro hlađenje i male vibracije.


Koliko vidim i WEB reviewi ga hvale npr. Overclockers Club i Neoseeker (dosta slika i mjerenja temp): Izdvojen zaključak reviewa na Overclockers Club:
"...What more can really be said about the Element G? This case has a lot going for it. It features space for a lot of hard drives and moves about as much air as anything else on the market. What gives it an edge over the competition is the amount of space dedicated to hard drives. I have yet to see another mid tower that can hold this many. There are also many optional accessories that you can put in the Element G, such as two optional 120mm fans in front and two 60mm fans in the real for VGA cooling. It also has great looking LED fans and the option to change between five color modes, which I found to be quite nifty. I also found the case easy to wire-manage. With all the different holes you can use to hide wires behind the motherboard tray, it shouldn't be to hard for even a wire management novice to manage wires in this case. Not only would this be a great case because of the size to take to a LAN party, but it also looks like a nice piece to show off as well..."



Nekoliko slika sa oficijelnog Thermaltake WEB-a:
-> Sve slike



Zadnje izmijenjeno od: njezic. 21.03.2011. u 02:13.
njezic je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2011., 23:38   #14
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ovako, da se prvo zahvalim njezicu na odgovoru, iako je proslo dosta vremena.. xD

Na kraju jos nisam uzeo komp jer sam odlucio cekat bulldozere, koji bi trebali uskoro (bar se nadam), pa me sad zanima slijedece..

Buduci da dajem nesto vise love za komp jer posten komp nisam imao vec ohoho, vec 5 godina sam samo na laptopima jer mi je funkcionalnije, al stvarno mi treba i komp dobar, a skupilo se nesto para, a i neke kombinacije, pa eto..

U gl., sad gledam sta je njezic napisao za element g, a pogledao sam i onaj review i case mi se cini stvarno ok, ali u meduvremenu je iz nekog razloga armor+ mx pojeftinio i sad je cak jeftiniji nesto od element g..
Sad me zanima da li je ustvari svejedno koje uzet ili ima neke bitne razlike?

Znaci u igri je element s, element g i armor+ (iako jos ne znam da li ici na big tower, kad vec dajem dosta za kuciste, pa da se osiguram za buducnost), pa me zanima sad stvarno koja bi bila preporuka i zasto? Ne gledajuci cijenu.. Kod armora mi se jedino ne svida sto je napajanje gore, al zato je stvarno dobro napravljeno sto se tice instalacije komponenti..

U glavnom, jel ima uopce koja bitna razlika sto se tice funkcionalnosti (vibracije, hladenje, cable menagment itd.) ili je samo stvar osobnog ukusa?

Znaci, moram ici na thermaltake, htio il ne, cijena nebitna, jer kuciste nemam u planu mijenjat, ko zna kad, jedino sto ne dam bas enormno, nit mi treba, znaci najdalje sto idem s cijenom je armor+ big tower, a sad da li je 1000 il 700, velim nije bitno, to kupujem sad i "nikad vise"..
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 01:22   #15
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Zašto bi morao ić na thermaltake? :S

Ako već planiraš uzimat kućište na duže vrijeme, nemaš šta razmišljat:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.607.119

ili ako ti je Haf ružnjikav (nekima je, nekima nije), potegneš još 200kn i uzmeš...

http://www.protis.hr/products/detail...se-white/44817

Ne moram ni govorit da su ova kućišta miljama daleko od tih thermaltake kućišta koje si naveo.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 08:46   #16
/\ŁF
Premium
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
A moram jer idem na kombinacije neke, a u tom ducanu imaju samo thermaltake kucista, ono drugih sta imaju je zalost.. a mogu ga dobit za mozda duplo manje nego sto kosta, tako da mi se na kraju nikako ne isplati ic na nesto drugo..

EDIT:
Evo, ovo su zapravo kucista koja ulaze u obzir, to je sve sta imam na izbor iznad 600 kn..

http://imageshack.us/f/7/kucista.jpg/

Pa me od njih eto zanima najbolji izbor.. Znaci NE gledajuci cijenu nego iskljucivo samo funkcionalnost..

Zadnje izmijenjeno od: /\ŁF. 16.06.2011. u 08:57.
/\ŁF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na