Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2010., 17:15   #1
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Scythe KAZE Q rewiew...

A valjda sam pogodio dobro mjesto za topic,mislio sam pod hlađenje il tako nešta,al valja i ovo spada u neki modding kućišta pa ajd...

Dakle,kupio sam Scythe KAZE Q fan kontroler http://www.scythe-usa.com/product/ac...20_detail.html
Da nas ugrađen pa ću malo napisati dojmove.

Samo pakiranje sadržava 3,5" kontroler, 4 produžna 3-pinska kabla za ventilatore dužine oko 70cm te 4 vijka za učvršćivanje.
Ugradnja krajnje jednostavna u floppy disk slot s tim da se kontroler pričvršćuje samo u 2 točke, što znači da je kontoler kompaktnih dimenzija i zahvaća samo prednje 2 rupe u slotu za montažu, pa vam netreba puno "dubine" u kućištu. Potencimetri imaju graničnike 7-17 sati, pilotski rečeno.
Za tu lovu, dobre izrade, ništa ne klapa, ne krcka, prednja ploča od crnog aluminija....samo je nedostatak što na gumbima nema neke oznake pa nikad neznaš na koliko su ventovi odvrnuti - ima urezano, al bi to trebalo npr. u bijelo pofarbati da ostane ona crtica il tako nešta.
Dok to ne riješim,pratim ventove preko HW monitora i sve OK.

Za sve one koji kupuju, treba obratit pažnju na kablove, jer kada ventove spojite na kontroler gubite očitanje br. okretaja, pa treba modificirat postojeće ventove ili kupit ventove koji već imaju izdvojenu onu žutu žicu pa nju uštekat na matičnu ploču-znači brojač okr. na matičnu a ostatak na kontroler.
Inače,nema nikakvih lampica,light show efekta i sl. što meni odgovara jer ne podnosim kojekakve lampice i sl. cirkus na kompu.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 13.05.2010. u 18:07.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 17:43   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
cijena?
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2010., 18:06   #3
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Sorry, 88 kuna u Linksu....
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 19:13   #4
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
ljepo ,to si i ja moram nabavit
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 19:19   #5
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor blue#13 Pregled postova
ljepo ,to si i ja moram nabavit
Ja sam si nedavno uzeo Kaze Master Ace - display, malo bolji materijal i puno veća cijena
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:19   #6
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
da,gledo sa i to ali malo previše para
blue#13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:24   #7
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Otkrio još nešto...nije moguće potpuno ugasiti ventove.
Minimalni br. okr je negdje oko 750okr/min...bezveze, al prolazi jer imam 2x12cm AC F12 pa su nečujni na 750okr/min.
Za maximum idu do kraja, skoro 1500okr.

Jel bi se dalo to malo preradit-ovako je raspon 5-12v, a jel bi moglo 0-12v??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:45   #8
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ovako to kod mene izgleda.


~1200rpm@vent na TRUE (naravno, za bench to odvrnem do kraja @~2000rpm)
~800rpm@2 CM blue LED venta koji straga bacaju sparinu van
~550rpm@ 92mm Kamakaze koji pirka po disku sa strane

Stavio sam tek jednu sondu ispod napajanja reda radi, ne volim previše žica po kućištu a Everest daje sve potrebne informacije po tom pitanju.

Vratašca sam malo modao pošto se nisu dala zatvoriti zbog gumbića potenciometra a nisam baš htio da mi display bliješti u facu cijelo vrijeme
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 08:56   #9
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
kupio sam taj kaze Q prosle godine kad sam nabavio HAF932 i od prvog dana ga koristim tako da su svi ventilatori u kucistu smanjeni na najmanji broj okretaja (imam na njega spojeno ona 3 velika ventilatora u HAF-u), na plocu su spojeni samo 2 ventilatora koji hlade kiler od H50 ... za tu lovu nema bolje jednostavan dizajn bez ikakvih dioda i svjetala, ventovi su gotovo necujni na najmanjem broj ukretaja a protok je dovoljan, ja isto skroz zadovoljan sa njim
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 11:51   #10
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Eto jedan, već ima par mjeseci kak sam napisao, al za tak mali komadić hardvera nije bilo smisla otvarat novu temu . Nek se nađe tu:

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kupljeno je par novih stvarčica također:

Kaze Q, 4-kanalni potenciometar. (mini review on)

Dolazi u vrlo solidnoj kutiji od kartona, ukrašeno kojekakvim kerefekama, pa vam dođe da ga iščupate van a kutiju bacite



U toj kutiji se nalazi "kutijica" od tvrđe spužve u koju je sadržaj lijepo uglavljen



Tu se nalazi potenciometar, passtrough molex sa konektorom za napajanje potenciometra te četiri 3-pin produžetka za kablove ventilatora. Oni imaju na jednom kraju 4pin glavu, tako da se može bilo koji ventilejtr prikopčati.
To je sve lijepo povezano da kablovi ne strše okolo



Duljina produžetaka je čitavih 70cm, po meni i previše (pogotovo za ovo mini kućište)

Potenciometar sam po sebi izgleda jednostavno neodoljivo, jednostavne linije i tekstura aluminija prefarbana u crnu, pomalo glossy boju



Kao takav se meni ne uklapa baš previše na prednjicu kućišta (usput i fotka kućišta, konačno)



Za 100kn nema boljeg potenciometra, da netko ide sam slagati dijelovi dođu više...
(mini review off)

Pošto je ovo lianli, rekoh sam sebi da ne može to tako neujednačen ton crne biti

Pa raskopao kazea:



Izbušio originalnu 3.5" aluminijsku maskicu od lianli-a i na kraju dobio ovo:



ALERT prejebena fotka ALERT

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas