Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2022., 15:39   #91
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Sad kad sam se malo Amige prisjetio, pala još neka imena na pamet, jel iko tu na PCE prisutan pod nekim drugim nickom, od imena/nickova se sjećam Hloyge, Goran Paulin, Ivan Teskera,Tvrtko Uršulin, Goran Krajnović Unreal
Dobrica Pavlinušić, Iguana, Veljko Kukulj, Domagoj Ožanić...

(onog iz MSAN-a sam namjerno preskočio, a Madunića iz Alfa Softa već spomenuo)

Da,da,da sa Unrealom sam i neke demoe kemijal na Commodorcu i amigi :-)


A dućan Kod Zapadnog kolodvora gdje smo šverali igre za C64 i Amigu ....
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 15:45   #92
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Bio se u jednom trenutku pojavio i onaj proizvođač Mac klonova, ne mogu se sad sjetit kako se zvao, koji se distribuirao i kod nas pa je konfuzija bila totalna.
Sjećam se da je onda hrpa ljudi kupovala Mac isključivo zbog softvera koji je bio u to vrijeme nedostižan na Windowsima, tipa Archicad.
Power Computing iliti Clonintosh? [Edit: izgleda da ima neki problem sa slikama na forumu pa evo direkt link]

https://en.wikipedia.org/wiki/Power_...er_Pro_210.jpg
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2022., 15:51   #93
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pricam o ACS-u...
/CUT
...i ja isto. Da, oni su bili službeni kanal distribucije. U jednom trenutku bila je akcija LC II u onom pizza box kućištu, toga se nije moglo nabaviti dovoljno koliko ih se prodavalo.
Kasnije se Finder pokušao nametnuti kao glavni, ali nije išlo.


Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Power Computing iliti Clonintosh? [Edit: izgleda da ima neki problem sa slikama na forumu pa evo direkt link]

https://en.wikipedia.org/wiki/Power_...er_Pro_210.jpg
E to je to. Bile su to dosta dobre mašine po nižoj cijeni.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 16:00   #94
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Ja sam prvi novi komp uzeo u 2M computers. Sjećam se i InfoGame, u nekoj uličici na Trešnjevci, ako me sjećanje dobro služi...
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 16:03   #95
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
Od ove ekipe iz ST se kupio prvi Kempston interface za Quickshota na za Spectrum 128k +2, a nešto kasnije i turbo modul za C64... divni dani.


B.J. je bio najjachi pirat za Amigu kod nas koliko se sjećam... maike ti... 11. mjesec u Dubrovniku granate padaju ko crna kiša poštar donosi katalog s novim igrama... Majstor poslao svaka čast jest me razveselio ko niko!
Jesi naručio odma Knin Peaks?

On je kasnije bio u 2M kompjuters, možda čak i vlasnik, a sjećam se da su i neki časopis izdavali, al se ne mogu sjetit imena

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 16:22   #96
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
e koja je to kvalitetna zajebancija bila onda...
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 18:00   #97
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam uglavnom kod Jeranka na Črnomercu kupovao softver, imam i danas CD koji sam platio pola tadašnje pripravničke plaće, lol
Ovo naravno podrazumjevam da se sami jave ako žele ovi kojih sam se sjetio
Edit: sjetio sam se i Ankona, bio sam jednom i kod njega...kasno palim
Jel taj Jaranko bio lociran u zgradi do Crvenog križa na Črnkasu?
Ja sam tam kupoval, bio mladi majmun, znao sam mu doć po dvije igrice, tip izludio.
Sjećam se da je čak imao i kolumnu u Vidiju ak se ne varam.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 18:19   #98
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Gregorčićeva, bio jednom kod njega 1994 g.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 19:20   #99
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja sam uglavnom kod Jeranka na Črnomercu kupovao softver, imam i danas CD koji sam platio pola tadašnje pripravničke plaće, lol
Ovo naravno podrazumjevam da se sami jave ako žele ovi kojih sam se sjetio
Edit: sjetio sam se i Ankona, bio sam jednom i kod njega...kasno palim
Tko nije od Amstela narucivao, jel se tak zvao?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 19:22   #100
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
dobro ljudi, ajmo... IT trgovine su fokus teme... ajmo nazad ako ima materijala.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2022., 22:04   #101
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Treba spomenuti i Melcomp iz Varaždina.
Nisu li oni lifrali i Eizo?

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bu... tako ti svega, 17 godina je proslo od tvojih najmracnih izdanja mislio sam velika pauza, ali dok citam cascenje sa Sincem, pitam se u kojoj sam godini? I dalje u anglo vratolomije i tofu doskocice. Pa kako ti se da u 2022. i dalje u temperamentu nagazne mine
Znas da sam vjecno mlad u dusi... <3

Citiraj:
Firma koja je prodavala SGI se zvala Silicon Master, mada (morao bih konzultirati papire) znam da sam na jednom IT sajmu pricao s likom koji je isto imao SGI uvoz i muku mucio s ACS-om, jer je htio dovesti normalne cijene Apple masina kod nas. A tko bolje pamti, dobro zna da su kod prvih znale biti i 3x skuplje, od ponude preko bare.
Eto... Znao sam da ces znati sve u tancinu!

Nego, cime se bavila ona firma gdje smo kupili TRG PRO? Znam da nije bas bila neka klasicna hardver otiraj-dotiraj, a uopce nemrem sada naci te mailove, pravo da ti kazem...

Citiraj:
Onda su poceli refurbished monitori, konfe, pa iskljucivo HP renew ponuda, mislim da su se naveli kao partneri tog programa prodaje, ne znam. Vise mi nisu bili interesantni.
Joj cekaj, nije li Gama(d) imala svojedobno i Nikimi diskove - to je bio citav brend koji se temeljio na refurbished/scraped/stogod furci, a pouzdanost im je bila al pari najgorim DeathStar serijama...

Citiraj:
A sjecam se da si i ti Bu... (tajnica Tatjana) nesto snimio super povoljno pa si isao zvati ili letiti na lokaciju, cak smo i na PCE-u komentirali. Jesi li kupio, nisi, ne znam vise, ostalo je nedoreceno.
Moram priznati da si ti daleko precizniji kronicar od mene, tako da jedino sto mi pada na pamet na ovu temu jest onomad kada je Autronic imao nekakve DVD-R (ili cak samo DVD+R) przilice tada 3 puta jeftinije nego sto je bila prva sljedeca.

To mi je ostalo u sjecanju jer je taj konkretan uredjaj, osim sto je bio vrlo osjetljiv na medij, mjeseceve mjene i retrogradnog Merkura, ipak bio tipa - 700 kn, a prvi sljedeci je bio valjda 2000 kn.

Djava bi ga znao; da prokopaj ti po svojim mailovima, sigurno ces naci.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tko nije od Amstela narucivao, jel se tak zvao?


Moj na brzinu iskopan katalog ima 771 igru, a uz svaku za koju je relevantno, fino dodje i CD key u Ekselici, hehe...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 12.09.2022. u 09:44.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 23:13   #102
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Yebote, najbolja tema na forumu u jako dugo vremena za fosila poput mene, Vizaž i Bubimir u jednoj temi, još samo fali RAK sa svojim Thermaltake jambranjima.

Nego, kako ste zaboravili Omniu na Vrbanima gdje sam kao klinac pred izlogom slinio pred mračnim predmetima želja zvanim AWE32, CL zvučnicima i CD pogonima…
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 23:29   #103
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Melcomp je uvozio hrpu toga. Bili su jedni od najvećih ako ne i najveći jedno vrijeme.

U Info Gami u Počiteljskoj sam kupio Durona 600 kojeg sam dignuo na 900MHz s minimalnim dizanjem napona na EPoX ploči jer je mogla otključati multiplier. Tada je to mogla još samo jedna Abit-ova ploča. Info Gama je u kolovozu 2000. jedina imala prvu verziju tog Durona prvi stepping na kojem se to moglo. Svi ostali su ih već rasprodali 🙂

Iste godine sam kupio Eizo 17” trinitron u Info Gami za tada smiješnih 1800kn. U garantnom roku je prestao pamtiti postavke i zamijenili su mi ga za primjerak koji je radio 10god dok ga u savršeno ispravnom stanju nisam bacio ma zeleni otok jer ga nitko nije htio. Bili su to refurbished monitori iz mađarske tvornice koju je EIZO ugasio.

Info Gama i Optimum računala su napravili istu grešku - preselili se tamo gdje se ljudima nije dalo ići. Optimum je napravio epic fail kada su se preselili iz Heinzelove na istok u Trnavu! Pa tko će ti tamo doći? Tamo sam kupio HP monitor koji mi je glavni monitor dan danas skoro 15 godina poslije.

Bio je o Nitel na Trešnjevci u Krapinskoj blizu placa. Tamo sam jednom nešto kupio ne sjećam se što.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 23:32   #104
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Nego, cime se bavila ona firma gdje smo kupili TRG PRO? Znam da nije bas bila neka klasicna hardver otiraj-dotiraj, a uopce nemrem sada naci te mailove, pravo da ti kazem...
Veli klijent, 03/2006, kad sam od njihove tajnice ili neke asistentice, saznao da ima u ladici jos dva komada, jer oni su Handeru prodavali 2000-tih:



Onda si ti uzeo jedan, a jos netko je na PCE-u izrazio zelju, Sky? Ne znam, jel taj drugi odustao ili je uzeo.

Tada Selmet stare domene, danas Selmet slicne branse

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Joj cekaj, nije li Gama(d) imala svojedobno i Nikimi diskove - to je bio citav brend koji se temeljio na refurbished/scraped/stogod furci, a pouzdanost im je bila al pari najgorim DeathStar serijama...
Ne znam za diskove, ali 99% sam siguran da si htio uzeti 19" ili 21" monitor, HP Trinitron, jer imali su tada, posebnu sekciju CRT-a, pa se katkad pojavio koji Sony ili drugi koji je imao Trinitron. Mozda je bio i Eizo 19" jednom prilikom su i njega prodavali koristene.

Pa, da imali su zasebnu kategorijeu Eizo CRT-a:



Ali to se azuriralo na tjednoj bazi, tako kad bi se listala arhiva po mjesecima, nasao bi i IBM Trinitrone, Hitachi, svakakve CRT-e su prodavali.

Melnjak/Melcomp je bio na popisu ovlastenog od strane Eiza, sad, dal preko DE distributera, ili je direktno, ne bih znao, nisam ih ikad pitao. Ali po cijenama koje su imali, rekao bih drugo.

Oni su imali skladiste, preplacenih SCSI, svih moguch optika. Pa za DVD-RAM medije (jednom i postao) su trazili cijenu za koju si mogao kupiti sam uredjaj. Te viskove su mogli prodati po razumnim cijenama, ali inzistirali su na megalomaniji procjene. Bas se pitam kako su tu opremu ocistili, te jesu li na kraju ipak sputili apetite.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 15:58   #105
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
U drugoj polovici 90-tih je bio jedan dućan kod Britanskog trga na tramvajskoj stanici pored one škole. Cijene CD medija su im bile vrlo popularne i imali su širok izbor. Oni su jedini imali Mitsui CD-R medije su bili jedni od najboljih medija koje se tada moglo kupiti.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 17:35   #106
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tko nije od Amstela narucivao, jel se tak zvao?
ja sam naručivao dosta od njega

samo mi nije nikada bilo jasno zašto je bila dostava tek od 20h... ?
jedno sam čekao do ponoći
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 20:08   #107
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
U drugoj polovici 90-tih je bio jedan dućan kod Britanskog trga na tramvajskoj stanici pored one škole. Cijene CD medija su im bile vrlo popularne i imali su širok izbor. Oni su jedini imali Mitsui CD-R medije su bili jedni od najboljih medija koje se tada moglo kupiti.
Pa nije bas toliko davno da se nemres se imena sjetiti : MDS

Nakon toga na webu prodavali cigle - doslovno. Gradjevinski materijal, pa nekakvi Caterpilar ovlasteni za motore koje sad imaju. Ista domena, isti email. Preuzeli ili ista ekipa, ne znam, ali rekao bih da bi trebali biti isti, da im je Optika i IT bila u tom trenutku interesantna za pokrivati.

______________________

E, sad, ne znam jel tko bio ikad kod njih, nisam 100%, ali mislim da je to bila firma Brain computers, ili nesto u tom kvartu. Znam kad smo jednom isli s nogu naci konekciju i adapter, al da bude isti dan, da sam u dvadesetak imena odvozio, a to vrijeme, sve bilo po kucama, stanovima, ili dvorisnim firmama. Uglavnom, covjek je otvorio kolni ulaz velike garaze, a unutra je bilo sigurno, ziher stotinjak tisuca orlova vrijednih HP laserskih printera serija III i serija IV. A puna 4-ka je isla preko 4 soma u duplex opciji. Piramida naslaganih zapakiranih HP-a.

______________________

Nitel koji spominjes (maloprodaja) od dva brata G., a veleprodajom poznatiji kao Lost. Nitel poznat po tome, ako si javio da stizes, mogao si doci i sat izvan radnog, jedan od dvojca bi te pricekao.

______________________

No prilicno me cudi danasnji Storm Computers. Sjecate se, nekoc prva pomisao na US Robotics modeme. Jel netlo recentno gledao sto oni prodaju? Kuplunge, kocnice, auto dijelove, kojekakve dranguljarije po oglasnicima.

______________________

Vidim da Lab 2000 i dalje radi.


...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 11.09.2022. u 20:54. Razlog: zaboravio oznaciti dvojno iznacavanje cijena u HR i Euro
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 20:21   #108
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Slavena sam nekoliko puta spomenuo na PCE-u 2000-tih. Ne bi vjerovali, njegova stranica, bez ikakave arhive, radi i danas!

...
Za 2700kn si dobio zvijer u to vrijeme.

Danas ne možeš mid-range rabljenu grafu za to kupiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 20:25   #109
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa nije to bas nesto davno pa da nemres se imena sjetiti : MDS

Nakon toga na webu prodavali cigle - doslovno. Gradjevinski materijal, pa nekakvi Caterpilar ovlasteni za motore koje sad imaju. Ista domena, isti email. Preuzeli ili ista ekipa, ne znam, ali rekao bih da bi trebali biti isti, da im je Optika i IT bila u tom trenutku interesantna za pokrivati.

...
I onaj Bing web shop koji sam ranije spomenuo se preorijentirao...godinama se već bave auto katalizatorima

Ništa čudno, i Tseng Labs se preorijentirao u konkurenciju Plivi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 20:38   #110
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Nisu u IT ikad bili, ali samo jednokratni primjer, jedan od najneobicnijih preokreta. Nekada poznati MS Design tuning, posebno poznat kitovima za Bube. Pazi danas sto danas pokrivaju.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 21:08   #111
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
se sjeća ko INTRO RAČUNALA, gore na kaptolu, nova ves, tam sam kupio jedan od prvih kompova, davno je to bilo, reko bih 2010. cca +/- par godina
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 21:43   #112
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
se sjeća ko INTRO RAČUNALA, gore na kaptolu, nova ves, tam sam kupio jedan od prvih kompova, davno je to bilo, reko bih 2010. cca +/- par godina
2010 nije davno, kad ovdje spominjemo i firme iz 1985-te
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 21:52   #113
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
eh fulo sam i ja, nije 2010. nego još kasnije, nemam račun da pogledam, ali svakako nije 1985.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2022., 23:34   #114
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa nije bas toliko davno da se nemres se imena sjetiti : MDS.
To te ja pitam! 🍻👍🏻 MDS 🙂

Kada vidim dućane poput Linksa što prodaju na webu, a što im je na sve oskudnijim policama imam neki feeling da za 10ak godina više neće biti dijelova za PC-je, samo gotova (mini) računala/laptopi ako i toga bude. Mobiteli bi mogli postati toliko jaki da zamjene kompletnu PC-jadu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 01:27   #115
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova



No prilicno me cudi danasnji Storm Computers. Sjecate se, nekoc prva pomisao na US Robotics modeme. Jel netlo recentno gledao sto oni prodaju? Kuplunge, kocnice, auto dijelove, kojekakve dranguljarije po oglasnicima.








...
Oni su sad firma unutar Storm grupe, system integrator...

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 08:56   #116
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Zna Vlado gdje je biznis.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 09:27   #117
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 447
Uh kakva nostalgija na ove četiri stranice

Zola - stara mi je u njihovoj poslovnici (ne znam jesu li ih imali više?) na Trešnjevci kupila Voodoo 2. Sjećam se tog trenutka ko da je bilo jučer. Bil sam sretan ko pajcek u cekeru

Deus računala - također propali. Njima sam nosil komp da mi ugrade Voodoo 2
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 09:37   #118
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ja sam uzeo 1997. komp u nekom "Udo computers".One zgrade odmah kod rotora na ulazu u Zg!
Pentium 166mhz,koliko se sjećam!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 09:57   #119
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Zola - stara mi je u njihovoj poslovnici (ne znam jesu li ih imali više?) na Trešnjevci kupila Voodoo 2. Sjećam se tog trenutka ko da je bilo jučer. Bil sam sretan ko pajcek u cekeru
Zola je bila tamo kod Trešnjevačkog placa, onda su se preselili u Novi Zagreb. Oni još egzistriraju tamo preko puta velesajma.


Ja se sjećam i Autronica dok je tokom 90-ih bio u podrumu Pučkog otvorenog učilišta (Moša Pijade), onda su prešli u Grušku na Savici, da bi sad prije koju godinu vrisnuli.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 10:29   #120
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
sjećam se autronic naljepnica po kompovima, one koje ''brane'' otvaranje kućišta
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na