Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2022., 15:08   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Hrvatski telekom - webshop (informacije i iskustva)

Ili nisam vidio ili fakat od jedine zaključane teme HT shopa nema ni jedna.

Dakle bili neki Xiaomi smart home uređaji 30% na popustu u HTu. Rekao super idem pješke do HT centra na Vukovarskoj pored ureda mi je. Kaže gospon, sorry po toj cijeni samo on line ne možete tu u centru kupiti po toj cijeni.
Glupost ali OK. Izvadim mobitel iz đepa, poklikam, platim karticom. Kaže lik super i sada čekate da vam to dostave na kućnu adresu, WTF !?

OK, sve bi bilo 5 da nisam sve to poklikao i platio 30.06., danas 21 dan kasnije od četiri koraka dostave, mi smo još na prvom koraku, prema slikicama kaže da drugi korak traje do 7 dana, treći korak do 5 i onda četvrti korak ja to možda i dobijem.

Sve akcije za te proizvode i po povoljnijim cijenama su svugdje već i prošle, pojedini proizvodi za sada nisu ni dobavljivi.

Napisao mail, sada samo očekujem da mi kažu da eto oni na žalost više to nemaju i ne mogu isporučiti bez obzira što su prvu slikicu popunili, da su sve skupili i zapakirali i da stoji u centru da krene na korak 2, 3 i dostava 4. Pa u 21 dan su mi i u pandemiji stvari iz Kine znale stići.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 15:20   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Dakle bili neki Xiaomi smart home uređaji 30% na popustu u HTu.
Citiraj:
Glupost ali OK.
Di si vidio uredjaje na popustu i zasto bi bila glupost?
Citiraj:
OK, sve bi bilo 5 da nisam sve to poklikao i platio 30.06., danas 21 dan kasnije od četiri koraka dostave, mi smo još na prvom koraku, prema slikicama kaže da drugi korak traje do 7 dana, treći korak do 5 i onda četvrti korak ja to možda i dobijem.
U najgorem slucaju, vratiti ce ti lovu i nikom nis.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2022., 15:38   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Di si vidio uredjaje na popustu i zasto bi bila glupost?
U najgorem slucaju, vratiti ce ti lovu i nikom nis.
Gle sve 5, je vidio on line, fizički dućan i on line nije isto. Ali 21 dan ni bu ni mu. I nije nikome niš jer sam stvari mogao već kupiti u mi.hr, neutrinomobile.hr, mall.hr ...

Ono što nije 5 je da sada nekih stvari više niti nema ni u drugim dućanima ili su opet po ondašnjim redovnim cijenama ili skuplje (lista je sadržavala 9 artikala).
I neće mi samo vratiti sredstva ako do toga dođe jer nije po PSu, kako oni obračunaju zateznu kamatu za kašnjenje od 1 dana taka mislim da nije više samo povrat točno uplaćenih sredstava, nakon skoro mjesec dana.

Neki dan sam u mall.hr naručio SD karticu i 4 tonera, lijepo su me nakon 3 dana obavijestili imamo problema sa dobavljačem, nakon 7 dana možemo vam isporučiti samo SD karticu i dva tonera, druga dva ne možemo i promijenila se cijena. To je OK poslovanje. Ovo od HT nije, 21 dan niti da te obavijeste zašto se nije roba niti makla se sa skladišta, a po hodogramu ti lijepo napišu da ćeš sve dobiti za do 12 dana.

Za mi.hr, mall.hr, zinello.hr, protis.hr, links.hr samo riječi hvale kroz sve ove godine pa čak i za sve ebay Kineze, ali ovo od HTa stvarno je najžešći amaterizam koji sam vidio u zadnjih 10 godina. Bilo je i sa drugim situacija ali su te obavijestili ponudili opciju, nešto ... ovi ko kakav fake shop sa nekih otoka. Uzeli uplatu, ne odgovaraju na mailove, chat, ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 15:49   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
Ok, glupost nije ako je oglašeno na webu, a ne u fizickom ducanu.

Nazalost, cesto se ti "veliki" ne brinu za kupca, nije pravilo ali se dogadja. Ti zakonski imas pravo traziti kamatu za uplacena sredstva. Pa eto, sroci jedan mail i napomeni im ovaj dio iz njihovih uvjeta poslovanja.

Sretno
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 16:41   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Javili se Trebao sam čekat sa postom sat i pol Uglavnom ...

Naravno da nemaju više što sam platio i naručio i to im je problem jer je plaćeno prošli mjesec (zašto, ne znam, nije moj problem).

Da li želim povrat na karticu i mogu ga ostvariti odmah ili ću još malo čekati ?

Rekao sada su prošle sve akcije okolo i nekih stvari koje sam naručio i platio nema nigdje više. Povrat uplaćenog mi je realno gubitak od 1250 kn (neke stvari imaju i oni i dalje u ponudi ali po redovnoj cijeni koja je 30% veća od one koju sam ja platio) ako i u uspijem kupiti po redovnim cijenama drugdje, a kako nema više svega što sam naručio imam dodatni problem. Pa ću odabrati čekanje.

To im nije baš sjelo, budu probali oni nešto riješiti pa će me kontaktirati telefonski u najkraćem roku.
Mislim pristojan sam u svim komunikacijama (prošao radi posla sve one tečajeve kriznog komuniciranja) pa je korisničkim službama izgleda gore nego da si nepristojan.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 18:38   #6
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
Javili se
Mislim pristojan sam u svim komunikacijama (prošao radi posla sve one tečajeve kriznog komuniciranja) pa je korisničkim službama izgleda gore nego da si nepristojan.
to su "blagodati" 21 stoljeća.
moraš se sa svime složiti, ne smiješ biti kontra ničega umjesto da im napismeno kažeš šta ih ide i lupiš šakom o stol (kak bi neka "dama" rekla )
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2022., 22:42   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Mali update, 31.07.2022., dakle 30 dana nakon plaćene narudžbe i dalje stoji uredno:

"Narudžba je na našem skladištu spremna za preuzimanje od strane dostavne službe. Dostavu očekujte u roku od 7 radnih dana"

od 30.06. do 21.07. je bio u statusu "U obradi",
od 21.07. do 31.07. je u statusu "Za dostavu" (još uvijek)
imamo još dva statusa za proći "U dostavi" i "Dostavljeno" ... valjda čekaju Deda Mraza da se malo odmori pa da dostavi za Božić ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 11:38   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Update,
Dakle nakon zaključene (plaćene) kupnje 30.06., prvi put sam ih kontaktirao 21.07. i rekli nemaju robu, budu nabavili poslat će. Promijenili status u "Za dostavu" i to je bilo to

Otišao u Tcom centar, izabrao sve što sam naručio on line, kaže žena imamo sve i to košta ... rekao ništa sve sam to već naručio i platio i vaše kolege kažu da nemaju. Kako molim ? pa vidite da imamo ! A rekao gospođo očito Hrvatski telekom zemaljski i Hrvatski telekom virtualni nisu ista tvrtka. Kaže gospođa opet im pišite prigovor. I tako ja drugi put pisao mail da sam bio u fizičkoj poslovnici, da imaju sve izloženo i sve je dostupno i da kada bi ja mogao očekivati naručeno ?
To je bilo prije tjedan dana, nisu ni odgovorili.

Uglavnom se HT hvali da HT svojim korisnicima nudi izradu i održavanje web stranica i web shopa a nisu u stanju i povezati stanje skladišta i dostave za samog sebe, a kamoli nekome isporučiti web shop po principu "ključ u ruke". Osim ako to ne radi neki treći Hrvatski telekom.

Suma sumarum:
sa Webshopom Hrvatskog telekom je sve u redu kada je u redu, kada nije u redu, ne odgovaraju, ne nude rješenje, ne informiraju kupca da imaju problem, već čekaju da kupac skuži da nešto ne štima i onda se prave mutavi ili nude najjednostavnije njima rješenje, vraćamo novac (valjda i tko zna na koji i kakav način, vjerojatno neki na štetu kupca).
Uglavnom sada čekam da se barem jave, da vidimo što ćemo dalje.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 14:41   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Završeno.

Kako mi nije bilo odgovoreno na drugi mail nakon 7 dana od njegovog zaprimanja, spojio se na Chat, i popričali djelatnik i ja od 11:50 do 14:00, tko je sve što kome napisao, da kako nije isporučeno, da kako nije nitko odgovorio na mailove koje sam slao, ponovio sve ovdje napisano, čovjek ne vjeruje da se to sve desilo, provjerio, uvjerio se da je istina ... rekao sam mu to su sve vaše interne stvari i ispadate stvarno ASHOL (after sale handling of liability) vam je katastrofa. Ako imate problem vi uvijek prvi inicirate komunikaciju, ne čekate da kupac shvati da nešto ne valja. Stara poslovna "jeftinije je zadržati postojeću mušteriju nego naći novu".

Nakon dopiske, prepiske, 19.08. HP expressom dostavljena pošiljka u 16:00. Okruglo 50 dana od narudžbe.

Da ću slijedeći put nešto kupiti u HT webshopu, samo ako nema nigdje drugdje. Da ću nekome reći da tamo kupi, samo ako nema nigdje drugdje.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2023., 14:29   #10
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Recite mi kako ide sa garancijom na mobitel koji je kupljen u T-Comu na firmu. Ima račun.
Ako se što dogodi mobitelu ,tko može slati mobitel na popravak- novi vlasnik ili onaj tko ga je dobio na firmu.
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2023., 21:26   #11
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
U HT-u ne trebaš ni račun, bilo tko može donjeti mobitel.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na