Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2021., 18:13   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ima i APC modela sa display - em ali su iz skuplje serije + APC sam po sebi skuplji ...

Taj "jači" bi bio > https://www.cyberpower.com/eu/en/product/sku/br1200elcd
ima sa strane usb port, sa njim dolazi usb kabel > valjda podržava sw.

Ne kažem da "ne valja" ali mi "ne leže" ove kutija izvedbe ups - ova, radije klasika "tower" izdanje.
To bi od Cyberpower - a bile Value i Value Pro serije.

Njihov runtime calculator > https://www.cyberpower.com/eu/en/tools/calculator/ups

Ovi relativno jaki modeli (nazivno 1200W) sa samo jednom baterijom kratko drže:
90W - 60 min.
180W - 22 min.
360W - 8 min.
540W - 4 min.

Sad još na sve to nofčići ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 18:46   #32
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ima i APC modela sa display - em ali su iz skuplje serije + APC sam po sebi skuplji ...

Taj "jači" bi bio > https://www.cyberpower.com/eu/en/product/sku/br1200elcd
ima sa strane usb port, sa njim dolazi usb kabel > valjda podržava sw.

Ne kažem da "ne valja" ali mi "ne leže" ove kutija izvedbe ups - ova, radije klasika "tower" izdanje.
To bi od Cyberpower - a bile Value i Value Pro serije.

Njihov runtime calculator > https://www.cyberpower.com/eu/en/tools/calculator/ups

Ovi relativno jaki modeli (nazivno 1200W) sa samo jednom baterijom kratko drže:
90W - 60 min.
180W - 22 min.
360W - 8 min.
540W - 4 min.

Sad još na sve to nofčići ...
Tnx. Nisam vidio ovaj kalkulator promako mi je.

Mislim da ću uzet BR1200ELCD pa šta ja znam za tu cifru niti ne mogu naći od APC-a neki ekvivalent i da ima display i sa šuko. Jer mi se ne da nabavljat APCove pa da moram nabavljat tri polne muške kablove za sve živo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2021., 19:14   #33
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ima Value "tower" izvedba sa šuko izlazima, pronjuškaj malo.
Sad sam gledao onu njihovu usporedbu pa ispadne da je Value varijanta za 1/3 teži (nekad je to nešto značilo) c
Ako nije greška, izgleda da ipak idu po 2 baterije kod ovih "1200W" varijanti.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 20:20   #34
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ima Value "tower" izvedba sa šuko izlazima, pronjuškaj malo.
Sad sam gledao onu njihovu usporedbu pa ispadne da je Value varijanta za 1/3 teži (nekad je to nešto značilo) c
Ako nije greška, izgleda da ipak idu po 2 baterije kod ovih "1200W" varijanti.
Da dvije baterije su u ovom od 1200W, a jedna u 1000W.

Guglao sam, no imaju samo po 4 šuko u tim tower izdanjima. Meni trebaju od 8.

A ne kužim šta fali ovom modelu koji mislim uzet, nije dobar ili ima nekih grešaka ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 20:48   #35
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Ne trebaš nužno ganjati broj utičnica na UPS-u. Spoji mu najgluplje produzne letve bez surge protectiona i bok.

Na VP1000ELCD imam spojena 2 produzna, ukupno 12 utičnica. Ako dobro vidim u mraku, samo 2 su slobodne... Ukratko, puno malih potrošača (mreža, smarthome pizdarije i raspberryji). Pored te dvije sam spojio PC i NAS u treću i četvrtu utičnicu.
Potrošnja je oko 110-130W, runtime oko 20-30 min. Bez upaljenog PC-a je runtime oko 40ak min.


Inače, kad smo kod Cyber Powera, igram se s NUT-om (Network UPS Tool) i izgleda da neće dobro raditi s ovim UPS-om. UPS nije na supported listi, ali je vrijedilo probati.
NUT ne dobiva nikakav info od UPS-a o input mreži i statusu UPS-a pa ga cijelo vrijeme prikazuje kao "on battery":
https://imgur.com/a/alxC18J

Koliko para toliko muzike

EDIT: vidi post#38
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 13.12.2021. u 21:28.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 20:57   #36
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@xlr
Pretpostavljam da NUT vrtiš na nekom linuxu, lakše ćeš iskukičati da proradi ili čekaj da to netko odradi.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 21:05   #37
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne trebaš nužno ganjati broj utičnica na UPS-u. Spoji mu najgluplje produzne letve bez surge protectiona i bok.
Nije mi to opcija jer nemam mjesta još produžnih ukopčavat premalo prostora imam na mjestu di se nalazi trenutna letva sa 8 šuko, a ta trenutna bi išla na neko drugo mjesto, a na njeno bi došao taj cyberpower UPS.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 14.12.2021. u 18:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 21:20   #38
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@xlr
Pretpostavljam da NUT vrtiš na nekom linuxu, lakše ćeš iskukičati da proradi ili čekaj da to netko odradi.
Na RPI-ju, tako jasno
A ne znam što bi tu više mogao iskukičati. Ovo je dosta basic setup i maltene tek početak. Budem pronjuškao.


EDIT: Izgleda da restart servisa nije bio dovoljan. Rebootao RPI i sada sve radi. Vidim neke sličnosti s winsima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 13.12.2021. u 21:28.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 22:16   #39
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
I linux - aši plaču, eto moraju nekad i reboot raditi.
Hehe, ovo je dobar svršetak dana 😂
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 18:07   #40
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da pitam u temi, da li ovaj ups nešto vrijedi?

APC Smart-UPS 1500VA

Stoji mi sa strane, pa da ga utopim ako nešto vrijedi.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2021., 18:21   #41
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
I sad nisam shvatio znači odgovarate me da kupim taj model koji sam rekao ili ? Iima nekih loših mana ili šta ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 19:24   #42
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@Gilbert5
Naravno da vrijedi, Smart UPS serija, simulirani puni sine wave,
najbitnije je u kakvom su stanju baterije.

@Thermaltake
Ostale kolege mudro šute
Ne znam za neke mane konkretnog modela, gore sam naveo "da mi nije drag" taj zbiveni kocka format.
I sam vidiš da ga proizvođač stavlja u posebnu BRIC seriju / format.

Da ti treba samo za kasu / komp, rekao bih može / nije frka, ali kad već dosta toga trebaš napajati ...

"Isti" po karakteristikama iz Value serije (std. tower format) je za cca 1/3 teži pa ti sam zaključi.

Eto, nemoj se obazirati (samo) na moje mišljenje, da ne ispadnem posli ja kriv
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 19:45   #43
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Thermaltake
Ostale kolege mudro šute
Ne znam za neke mane konkretnog modela, gore sam naveo "da mi nije drag" taj zbiveni kocka format.
I sam vidiš da ga proizvođač stavlja u posebnu BRIC seriju / format.

Da ti treba samo za kasu / komp, rekao bih može / nije frka, ali kad već dosta toga trebaš napajati ...

"Isti" po karakteristikama iz Value serije (std. tower format) je za cca 1/3 teži pa ti sam zaključi.

Eto, nemoj se obazirati (samo) na moje mišljenje, da ne ispadnem posli ja kriv
Jel mi možeš molim te dat link tog Value modela o kojem govoriš da ja vidim točno koji je to.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 19:57   #44
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Gilbert5
Naravno da vrijedi, Smart UPS serija, simulirani puni sine wave,
najbitnije je u kakvom su stanju baterije.
Ima li neki test koji mogu pustiti pa da znam u kojem su stanju?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 20:09   #45
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
@Thermaltake
A bemu miša, njihova Value serija > https://www.cyberpower.com/eu/en/product/series/value
pa onda Modeli > https://www.cyberpower.com/eu/en/pro...s/value#models

Value Pro > https://www.cyberpower.com/eu/en/pro...ries/value_pro

neki imaju šuko a neki C14 izlaze ....

@Gilbert5
Vjerojatno ima onaj njihov self test ili ga odradi sam sa ištekanim napajanjem,
opteretiš sa barem 1/3 snage i vidiš koliko su baterije držale,
to usporediš sa run chart novoga i znaš stanje.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 21:40   #46
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Thermaltake
A bemu miša, njihova Value serija > https://www.cyberpower.com/eu/en/product/series/value
pa onda Modeli > https://www.cyberpower.com/eu/en/pro...s/value#models

Value Pro > https://www.cyberpower.com/eu/en/pro...ries/value_pro

neki imaju šuko a neki C14 izlaze ....

@Gilbert5
Vjerojatno ima onaj njihov self test ili ga odradi sam sa ištekanim napajanjem,
opteretiš sa barem 1/3 snage i vidiš koliko su baterije držale,
to usporediš sa run chart novoga i znaš stanje.
Je, ali premalo meni treba 8 šuko, ovi svi imaju po 4-5 kolko sam uspio vidit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 22:12   #47
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Ja nisam vidio tower s vise od 6 battery uticnica, pogotovo shuko, u rangu do ~2000kn. C13 je puno cesci slucaj kada je veci broj uticnica u pitanju. Cak i da nadjes 8 uticnica, cesto su podjeljene u 2 grupe - surge protection i battery protection pa opet nemas sve uticnice pod baterijom.

I dalje topla preporuka je za tower + produzna letva + opcionalno skrati joj kabel koliko ti treba da ti ne smeta. Tower + letva pored njega ce ti zauzeti mjesta kao taj BRIC UPS, ako dobro vidim.

Ali nema smisla nagovarati te ako si ogranicen prostorom tako da... Nemamo bas nekih opcija za savjetovanje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 06:34   #48
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ja nisam vidio tower s vise od 6 battery uticnica, pogotovo shuko, u rangu do ~2000kn. C13 je puno cesci slucaj kada je veci broj uticnica u pitanju. Cak i da nadjes 8 uticnica, cesto su podjeljene u 2 grupe - surge protection i battery protection pa opet nemas sve uticnice pod baterijom.

I dalje topla preporuka je za tower + produzna letva + opcionalno skrati joj kabel koliko ti treba da ti ne smeta. Tower + letva pored njega ce ti zauzeti mjesta kao taj BRIC UPS, ako dobro vidim.

Ali nema smisla nagovarati te ako si ogranicen prostorom tako da... Nemamo bas nekih opcija za savjetovanje
Ok probam nekako tower i jednu letva moglo bi stat kad sam pogledai prostor di bi trebalo ici. A tower da li APCov ili od cyberpowera uzet jer sam inace dugogodisnji korisnik APCovih stvari i zadovoljan sam.


Zaboravio sam još pitat

1. Da li mogu u UPS koji ima anti surge u sebi spojiti na letvu koja isto ima anti surge u sebi, hoće stvarat neki problem ?

2. Da li ima koji tiši UPS da ne zuji i bruji tokom noći jer sam čuo od više strana da skoro svi zuje... pa sad ne znam jel istina ili ne pošto nisam nikad imao nikakav UPS da istestiram to. I da mu se pištanje se može isključiti da mi u 2 ujutro ne počne pištat

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.12.2021. u 07:01.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 09:03   #49
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
1. Preporuka je koristiti "vulgaris letvu" bez anti surge u sebi.
Da ne trošiš možeš probati tu koju imaš, ako šta zeza onda složi "vulgaris" a tu prebaciš na neko drugo mjesto.
Imaš u temi, da sad ne tražim, kako spojiti ako je UPS sa C14 izlazima.
Nije ludo ni da "napraviš" dvije ili tri manje "vulgaris letve", radije to nego sve na jednoj.

2. Gotovo svi počnu pištat kad se prebace na bateriju, tako i zujanje se pojavljuje dok radi inverter. U kojoj mjeri ovisi o modelu, opterećenju ...

X. Eto se dogovori sa kolegom poviše ... sasvim pristojni UPS.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 09:50   #50
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
1. U teoriji ce raditi (probao sam iz znatizelje, radilo mi je, ali nisam isao u tom smjeru).

2. Konkretno ovaj moj ne zuji i bruji u normalnom radu dok je spojen na struju (VP1000ELCD). Zuji kada se prebaci na bateriju (cuje se na par metara). Takodjer, zuji i kada se vrati na struju sve dok se baterija ne napuni, a to zna biti dugo jer sporo puni.
Mozes mu ugasiti sve bipove (prouci taj dio u manualu odabranog UPS-a, VP imaju mute opciju).
Spominjao si LCD ekran - ekran u praksi ne radi non stop. Dok je na struji gasi se nakon maks 30min, a dok radi na bateriji onda radi stalno. Tako da od LCD-a nema neke koristi dok je sve spojeno na struju. Moras ga manualno upaliti kad zelis nesto vidjeti.

Imaj na umu da ovi jaci modeli (1200 i 1600) MOZDA imaju i ventilator u sebi. Nisam istrazivao te modele, vidim otvore za ventilaciju pa pretpostavljam.

Meni je UPS u dnevnom i buka u normalnom rezimu rada nije dolazila u obzir. To sam i dobio. Osim sto mi je UPS smrdio mjesec dana na plastiku. Taj dio nisam planirao, ali prezivio sam (vise o tome imas u drugoj UPS temi: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48114 )
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 11:04   #51
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Je, ali premalo meni treba 8 šuko, ovi svi imaju po 4-5 kolko sam uspio vidit.

Vidim da navodiš da ti treba 8 shuko. Nadam se da nisi previdio da je taj Cyberpower UPS 4+4 konfiguracije, pa ako trebaš 8 uređaja na bateriji, opet ćeš svakako trebati produžnu letvu.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 11:33   #52
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Dodatak tome, pametnije je spojiti 4 (grupe) potrošača nego sve na 1, čitaj manja struja na jednom konektoru (mada su deklarirani za 10 / 16 A).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 17:32   #53
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Trenutno imam APCove letve (PM8-GR) sa anti surge pa sam mislio njih prištekat zato sam pitao hoće bit problem kakav. To bi napravio recimo na ovim dolje tower šta sam istraživao na linkovima, bi to bilo ok tako napravit ?

Da znam da je 4 + 4. Nisam mislio na svih 8 da su na bateriji.

Malo ću onda još istražit ove towere pa da uzmem neki recimo kao šta kolega xlr ima tipa VP1000ELCD. Nema veze šta stalno ne svijetli display kad ću htjet stisnem pa nek se upali i ugasi nakon nekog vremena to je čak i ok da mi ne blješti non stop.



Malo sam guglao šta kažete o ovim modelima (btw na youtubu Pro Value prvi link faulty DOA )

https://www.cyberpower.com/eu/hr/pro...#specification
i
https://www.cyberpower.com/eu/hr/pro...#specification

Gledam malo usporedbe da li mi šta znači aktivni PFC na UPSu jer vidim da je to neka od značajnih razlika između ova dva.


Da bar APC ima tako dobar softver kao cyberpower super mi je ovo šta dojavi ti preko aplikacije na mobitelu kad ti nestane struje pa prebaci na bat. i cijeli status.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.12.2021. u 18:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 18:31   #54
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Kao i sa nekim drugim detaljima, APC je počeo pametovati oko sw i raspoloživih opcija,
i tu je na djelu svaka kvačica / opcija se nadoplačuje.
Još malo pa će biti kao kod izvjesnog auta gdje su se tapeti na podu nadoplačivali.

Jesi li zavrtio onu usporedbu ?
CP serija ima navodno čisti sinus valnog oblika, kompatibilan sa Active PFC (može biti bitno kod nekih pc napajanja), imaš 5V punjač naprijed ... 6 vs 4 + 1 šuko izlaz ... 400w > 12 min. je sasvim fino ...

Kolika je razlika u nofčićima ?
Ako nije velika onda CP.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 18:57   #55
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jesi li zavrtio onu usporedbu ?
CP serija ima navodno čisti sinus valnog oblika, kompatibilan sa Active PFC (može biti bitno kod nekih pc napajanja), imaš 5V punjač naprijed ... 6 vs 4 + 1 šuko izlaz ... 400w > 12 min. je sasvim fino ...
Jesam da

https://www.cyberpower.com/au/en/pro...up_ups_systems

USB port za punjenje mi ne treba realno punim preko fast charge adaptera koji bi bio ionako spojen u APC letvu koja bi bila spojena na UPS pa ne vidim koristi od USB na UPSu, no vidim da ga ovaj CP model ima. LED Status Indicator mislim pa ima LCD ekran pa mi ne treba još i ledice da trepere. Data Line Protection to je za telefon predpostavljam to mi ne treba. Generator Compatible nemam pojma šta je to... vidim da VP ima, a CP ne. I Active PFC koji CP ima, a VP ne. Imam Titanium 80+ napajanje koje ima sve te zaštite u sebi pa sad ne znam da li samo zbog PC napajanja mi treba PFC na UPSu ili može biti koristan i za ostalo šta će biti spojeno jer što se PC-a tiče mi neće biti potreban.

E sad da li će mi biti velika razlika CP model je najjači VA 1500 Watts 900, a VP je VA 1600 Watts 960.

Za Sinewave kaže review na yt da se apsolutno ništa ne čuje niti zuji ni ništa, samo kad je baterija u upotrebi da se ventilator upali, ali da je jako tih i da nije stalno upaljen čak ni tad.

Što se tiče razlike u novcima nije mi problem ako zaista vrijedi te novce. Veći problem će mi biti kad mi se naglo ugasi NAS ili PC dok radim nešto važno a nemam trenutno nikakav UPS.
Zasad mi CP model se jako svidio, jedino me malo muči šta je mrvicu slabiji od VP-a ne znam kolko će mi to značit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.12.2021. u 21:04.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 00:14   #56
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
960W vs 900W nazivno, realno cca 200 manje ... vidi run chart.
Možda ti i ne znači, trebao bi nekako izmjeriti max. potrošnju šta sve planiraš napajati,
ekipa koristi onu utikač/utičnicu sa mjerenjem ali i za to moraš prespojiti preko nje.
Na par review se fino vidi sine wave oblik na izlazu kada radi na baterije.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 08:01   #57
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
960W vs 900W nazivno, realno cca 200 manje ... vidi run chart.
Možda ti i ne znači, trebao bi nekako izmjeriti max. potrošnju šta sve planiraš napajati,
ekipa koristi onu utikač/utičnicu sa mjerenjem ali i za to moraš prespojiti preko nje.
Na par review se fino vidi sine wave oblik na izlazu kada radi na baterije.
Imam Kill A Watt-a, no ne da mi se sve iskopcavat pa prespajat na njega. Uzmem CP da vise ne filozofiram mislim da je kul i da ce dobro sluzit za sve ovo sta mi treba.


EDIT:
Kupio CP1500EPFCLCD dolazi u prvom mjesecu sljedece godine jer ga nema kod dobavljaca, dobio ga za super cijenu jer vidim da ga nema ispod 2600 u prodavaonicama.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 17.12.2021. u 14:53.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 22:41   #58
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
@thermaltake - jel ti stigao CP1500EPFCLCD? i jesi zadovoljan?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 18:39   #59
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Da ne pišem duplikat, ne koristiti / spajati APC UPS - ove na Cloud > http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=439
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.03.2022., 11:37   #60
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Pozdrav,

u moru stvari koje nam se događaju, priča se i o nekim redukcijama struje kao mogućnošću. Da li je, i koliko to realno, ostavimo po strani, ali me natjeralo da u naš mali ured (15 računala) razmislim o ugradnji UPS-a s nekom konkretnijom autonomijom, možda 1-2 sata za računala.
Oni koji su na laptopima, u toj izvanrednoj situaciji koriste bateriju od laptopa. Oni koji su na radnim stanicama bi trebali UPS.

Rade na - I7, RTX1660,2xSSD, 2x 24'' LED IPS (na UPS bi radio samo 1x monitor).

Ono što mi je upalo u oči jest slijedeće:
https://www.mall.hr/neprekidno-napaj...00-ah-baterija
Baterija ima 1200 Wh, teoretski bi ove gore radne stanice (u nekom prosječnom korištenju) moglo napajati 5-6 sati, ili upola vremena, dvije radne stanice.

Piše da je optimizirano za sustave grijanja, no ima bateriju s tolikom pohranom el. energije, na izlazu daje sinusni napon 220 VAC. Optimizacije za neke pumpe nisu bitne
Ovdje su tech specifikacije proizvođača:
https://www.samurai-power.com/portfo...-power-supply/

Ima li tko iskustvo, i ima li tko mišljenje?
vinja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na