Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2023., 18:30   #3541
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Na nekim youtube recenzijama sam vidio i da ljudi hvale Lamello kekserice (Švicarska) i kažu da su br. 1, navodno su oni i izumili taj sistem.
Ali to je vjerovatno u rangu tog Festoola koji spominješ i koji je očito Mercedes za sve što napravi.
Radio sam s njihovom glodalicom (ober frezer) i to je par klasa iznad drugih, ali i košta kao i sve
Lamello je izumio sistem keksanja. Postoje dvije vrste njihovih kekserica, classic i zeta.
Classic je de facto klasična kekserica. Ne sumnjam u kvalitetu, no kupim nekoliko makita za cijenu jedne lamello. Tak da mi je to generalno, bacanje novaca.
Lamello zeta je druga priča. Oni koriste plastične clamex kekse koji su fenomenalna stvar. Nema ljepljenja, kad zategneš keks, to je to, element je gotov. No i cijena je brutalna, i same zeta kekserice a bogme i samih clamex keksa.

Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ako nađem poklopac od ove obične baterije, hoće li ti pasati na LTX?
Pojma nemam. Guglam to u hr, no uredno mi baca kućište od baterije kao rezultat. Mada se nađe na ebayu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2023., 11:20   #3542
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ponukan Fanatikovim pričama u kekserici, jučer sam u pevexu iskoristio popust od uzeo Einhell TE-BJ 18 Li.

Nema puno stranih recenzija ali ima od Zone alata i Alisa namještaj koga sam prvi put vidio.

Usporedio ju je s Makitom (od koje je vukla inspiraciju, dakle prekopirana ) i doima se kao dobar alat, pogotovo za te novce.



I ovaj Francuz ima pozitivna mišljenja

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2023., 14:05   #3543
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma super, odlična cijena. Sam bi ja odmah uzeo makitin nož. To što priča o luftu koji keks ima me živciralo na onoj Toolson. Nije drama, al mene je živciralo. Makita kad ureže utor, keks sjedi unutra savršeno, bez klimanja. Ako je do noža, može bit i do nesavršenosti zupčanika pa rez bude mrvicu veći od debljine noža.
Sam mi nije jasno zašto kekserice nemaju mogućnosti za montirat additional stop dok radiš na rubu,kao što ima festool.

Vidi se ovdje na videu na 8:35. Baš doda na stabilnosti.
Mada vjerujem da se lako da isprintat...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2023., 20:52   #3544
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Odlučio sam probati Einhell 5.2 i 6AH baterije pa prodajem dosta svojih 3 i 4Ah modela.
Nisu puno korištene, možda 20ak ciklusa.

Popust na količinu
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2023., 08:12   #3545
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
dečki jel ima ko Parkside polirku koja je ovaj tjedan u lidlu da kaže koju dobru\lošu?
ono, za 2x godišnje ispolirat auto ili čak neki lakirani komad nečega.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 17:32   #3546
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
@fanATIk

danas uletim u Furnir, idem u radionu drito, da uzmem nesto sto lezi od gradje, samo dam deckima da odrezu i kantiraju, to radim oduvijek kad je nesto sitno s nogu. Petoro sjedi za stolom, dvoje radi, samo, niti jednog poznatog lica. Ni sef mi nije poznat sadasnji?

Veli, moze, samo ne smijem bez sefa vise, odite u ducan pa pitajte. Pazi 72x9 dascica, doslovno "spangica" od posla. Sef - a ne, za to treba nalog, moramo sve po protokolu

Bas su me ukilavili s tim cinovnicenjem. Spomenutu minijaturu, tek u srijedi realiziraju za podici, ma dajte!

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Skoro sam ju uzeo sam zato da imam dvije lagane baterije, i onda skužim da baterije nisu LXT model. Dakle ne pašu na ostatak moje makitine ergele.
Je i dalje ulazis normalno u radionu, ili imas skriveni zid, s laznim vratima, u kome se nalazi arsenal sa slike? Podsjeca me na sobe, u kojima miroljubivi gradjani, kad im prekipi sustav, otvore vrata a unutra sto pusaka i eksplozivnih dodataka



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 05.06.2023. u 17:38.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 17:53   #3547
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ima li netko Dremel Lite možda?

Ne treba mi za ništa specijalno, zasad samo za poliranje finiša na maketama.
Imam ga priliku dobiti džabe (imam nekakve bodove koje moram uskoro iskoristiti), a za Dremel 3000 se moram strpiti još nekih mjesec dana

Pretpostavljam da mi se više isplati pričekati još malo za alat na žicu, nekako ne vjerujem dugoročno malim baterijskim alatima.

Najviše me zanima radi li Lite dok je spojen na punjač? Ako radi, onda mi je svejedno kad i ako baterija krepa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 19:44   #3548
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Želim si složiti jednu stelažu prema modelu kojeg se može vidjeti ovdje: https://imgur.com/a/Y7OpehV

Ukupna širina je 1190, dubina (duža) 720 odnosno 400. Visina 1900.

Stelaža je namijenjena za ostavu, težina 50kg po polici. Najviše me muči odrediti dimenzije materijala. Za sada sam predvidio ploču debljine 12 za same police, kako bi mi bilo to najpmetnije riješiti?

Za noge odnosno sva pojačanja sam predvidio daske od 74 x 19. To sam uradio pi puta oko, ne znam procijeniti koje dimenzije bi bilo uputno koristiti.Svi savjeti su dobrodošli.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 19:54   #3549
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ovo ok za po doma?

spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 20:03   #3550
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Želim si složiti jednu stelažu prema modelu kojeg se može vidjeti ovdje: https://imgur.com/a/Y7OpehV

Ukupna širina je 1190, dubina (duža) 720 odnosno 400. Visina 1900.

Stelaža je namijenjena za ostavu, težina 50kg po polici. Najviše me muči odrediti dimenzije materijala. Za sada sam predvidio ploču debljine 12 za same police, kako bi mi bilo to najpmetnije riješiti?

Za noge odnosno sva pojačanja sam predvidio daske od 74 x 19. To sam uradio pi puta oko, ne znam procijeniti koje dimenzije bi bilo uputno koristiti.Svi savjeti su dobrodošli.
Ajmo prvo, od kojeg materijala to misliš radit? Drvo ili iveral? I gledam na slici, tih 12 debljina police, to je ojačano ispod,bar tak mi se čini na slici. Kojom debljinom je ojačano? Pošto 12 mm na taj raspon nema šanse da drži 50 kg.
Malo su mi slike zbunjujuće...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2023., 23:23   #3551
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ajmo prvo, od kojeg materijala to misliš radit? Drvo ili iveral?
Iveral. Susjed mi je dao sugestiju nabavke paleta, ali inače mislim da je drvo preskupo za ovu primjenu. Ako je iveral onda bi debljina bila 18, pretpostavljam. Ja sam samo okvirno stavio 12 da počnem od negdje.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I gledam na slici, tih 12 debljina police, to je ojačano ispod,bar tak mi se čini na slici. Kojom debljinom je ojačano? Pošto 12 mm na taj raspon nema šanse da drži 50 kg.
Malo su mi slike zbunjujuće...
Jeste, pojačano je. Nadam se da je ovako jasnije: https://i.imgur.com/3HtMetI.png
Vodi računa i da je taj teret 50 kg raspoređen. Nemam namjeru točno nasred police stavljati uteg od 50kg

Okvirno sam predvidio dasku 74x19 za noge i sve profile za pojačanja. Sva pojačanja sam pustio da prolaze po širini, po mojem smislu orijentacije to bi bilo longitudinalno. Transverzalni staju na longitudinalnima. Računo sam da želim imati pojačanje svakih cca 500.

Noge su isti taj profil puta dva. Dakle, s vanjske strane ide puni profil cijelom visinom dok se s unutarnje naslanja polica na profil (koji jasno ide do visine police) pa opet iznad police ide profil od iduće police. Evo ss samo nogu: https://i.imgur.com/DA5euGb.png

Model je napravljen u SCAD, ako si vičan istome skripta je ovdje: https://pastebin.com/w9sKfDjs

U suprotnom evo jednog gifa: https://imgur.com/a/OpN5btn
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2023., 23:42   #3552
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ekipa, imate u Lidl.de Parkside 8AH Smart baterije za 50 eura.
https://www.lidl.de/p/parkside-perfo...ing/p100348986
Naručio sam sebi nekoliko komada preko Mailboxde pa ćemo vidjeti...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 12:49   #3553
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Ovo ok za po doma?

Je... imam vec godinu dana i super je za neke sitnije i specificne radove.

From tapatalk with love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 13:06   #3554
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor conan Pregled postova
Je... imam vec godinu dana i super je za neke sitnije i specificne radove.

From tapatalk with love
Iskreno, meni za neke prevelike stvari ni ne treba. Trenutno mi treba da skratim malo vrata na vrhu a kasnije eventualno da prerežem koju letvicu kad mi zatreba. Više vremena bude neiskorištena.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 18:57   #3555
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Hitno pomoc
Prilikom montaze wc skoljke probusia sam zelenu plasticnu cijev za vodu, u podu, na jako ne logicnom mjestu, cijev prolazi doslovno tocno gdje treba busiti za wc skoljku
Probusia sam samo jednu stijenku,gornju
Cijev je za toplu vodu iz bojlera
Ikakvo rijesenje a da ne steman pola wca?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 19:00   #3556
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Moraš razbiti pločicu.

Zovi vodoinstalatera ili kupi peglu i sam pokrpaj. Lagano je.

https://superklik.hr/proizvod/pegla-...-ppr-cijevi-2/

Treba ti ppr spojnica promjera trenutne cijevi. Npr
https://instalograd-promet.hr/proizvod/ppr-spojnica-20/



Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 19:37   #3557
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Da, skini pločicu, možda je možeš i ispilati brusilicom samo na unutrašnjoj strani školjke da je ne moraš razbijati, lagano oštemaj beton tu da otvoriš pristup cijevi i zavari PPR komad sa dvije mufe (spojnice) pazeći pritom da ne oštetiš i cijev za hladnu vodu jer su vjerojatno jedna do druge.

Nakon što to pokrpaš nalij beton ili estrih u rupu i poravnaj i montiraj školjku, pločicu ne moraš ni stavljati jer se neće vidjeti ispod školjke.

Najveći problem će ti biti spojiti cijev zajedno jer je ne možeš puno pomaknuti pošto je u betonu i nećeš imati puno prostora za manevriranje.

Zato ti preporučujem da napraviš "ustaško" U od 4 koljena po 90 i 3 komada cijevi, okineš cijev u podu otprilike 10cm i onda zavariš svaki od krajeva okinute cijevi na to U tako da premostiš cijev jer inače nećeš imati mjesta za varenje cijevi i spajanje mosta.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 06.06.2023. u 19:45.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 21:00   #3558
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Iveral. Susjed mi je dao sugestiju nabavke paleta, ali inače mislim da je drvo preskupo za ovu primjenu. Ako je iveral onda bi debljina bila 18, pretpostavljam. Ja sam samo okvirno stavio 12 da počnem od negdje.



Jeste, pojačano je. Nadam se da je ovako jasnije: https://i.imgur.com/3HtMetI.png
Vodi računa i da je taj teret 50 kg raspoređen. Nemam namjeru točno nasred police stavljati uteg od 50kg

Okvirno sam predvidio dasku 74x19 za noge i sve profile za pojačanja. Sva pojačanja sam pustio da prolaze po širini, po mojem smislu orijentacije to bi bilo longitudinalno. Transverzalni staju na longitudinalnima. Računo sam da želim imati pojačanje svakih cca 500.

Noge su isti taj profil puta dva. Dakle, s vanjske strane ide puni profil cijelom visinom dok se s unutarnje naslanja polica na profil (koji jasno ide do visine police) pa opet iznad police ide profil od iduće police. Evo ss samo nogu: https://i.imgur.com/DA5euGb.png

Model je napravljen u SCAD, ako si vičan istome skripta je ovdje: https://pastebin.com/w9sKfDjs

U suprotnom evo jednog gifa: https://imgur.com/a/OpN5btn
Nisam na ti s CAD-om, u sketchupu se igram.
Ok si ti to zamislio, samo što ti iverica spojena u L na kutovima donosi dramatično veću čvrstoću poličara.
I bitno je da ti ova srednja dugačka (roza) ima utore kao i poprečne (zelene) - slika 2.
Ovak sam ja to zamislio











__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 22:01   #3559
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Hvala svima na savjetima, doc ce vodoinstalater pa cemo odstemat malo i zakrpat. Cudi se on di prolazi cijev, da to jos nije vidia. Jbg, kupis nepoznato, busis u nepoznato
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2023., 22:15   #3560
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
fanatiče dobro si me domislio, bolje je zarezati poprečne, to mi nije palo na pamet. Dakle, po tvome i profil bi također bio iverica? Neće li to s rezanjem izaći puno skuplje nego drvena daska? Ja sam mislio nešto ovako (noge i pojačanja)

https://www.bauhaus.hr/daske-i-podne...ska/p/14415608
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 06:52   #3561
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa ja sam to isplanirao iz iverala pošto si sam rekao da je drvo preskupo. Osobno, i ja bi išao na drvo. Konstrukciju od letava 40 x 40 ili 50 x 50, a odozgo popodiš s bilo čim. Malo ljepila i čavala i to je to.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 20:11   #3562
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Hvala svima na savjetima, doc ce vodoinstalater pa cemo odstemat malo i zakrpat. Cudi se on di prolazi cijev, da to jos nije vidia. Jbg, kupis nepoznato, busis u nepoznato
I sam imam taj problem, upao sam u nepoznato, zato svaku rupu na kritičnim mjestima idem doslovno milimetar po milimetar, usišem i pogledam lampom, i tako dok ne naiđem na blok/ciglu, dalje onda ubrzam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 21:35   #3563
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa ja sam to isplanirao iz iverala pošto si sam rekao da je drvo preskupo. Osobno, i ja bi išao na drvo. Konstrukciju od letava 40 x 40 ili 50 x 50, a odozgo popodiš s bilo čim. Malo ljepila i čavala i to je to.
Pitam pošto nemam iskustva. Moje razmišljanje je bilo da bi izrada svega od iverala s rezanjem bila i skuplja nego drvo. Zadnje što sam gledao u kontyu u Puli rezanje s kantrianjem je bilo 50 kn/m, a to je bilo prije dosta vremena. Možda daju neki popust ako režu više ploča, nema pojma.

Gdje bi bilo najpametnije pogledati za letve? Što konkretno predlažeš za staviti odozgo? Ja sam inicijalno mislio šperploču.

Bauhaus mi je referenca, ali pretpostavljam da su oni najskuplji u kategoriji drvena građa, kao što su najskuplji u mnogim ostalim kategorijama.

https://www.bauhaus.hr/grede-i-okvir...rvo/p/20869485
https://www.bauhaus.hr/sperploce/gra...-cc/p/22300236

Jedina mana plana sa šperpločom je što se ivarl ipak lakše dogovori za piljenje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 22:13   #3564
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Hm, čak i špera nije tak skupa. Računaj da je iverica obična korpusna bijela 108 kn, plus rez, kant...
Za letve, Famy u sesvetama, ili Drvona.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 23:00   #3565
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I sam imam taj problem, upao sam u nepoznato, zato svaku rupu na kritičnim mjestima idem doslovno milimetar po milimetar, usišem i pogledam lampom, i tako dok ne naiđem na blok/ciglu, dalje onda ubrzam.
Da,bia je danas vodoinstalater, odstemao dvi plocice, isla je tu topla,hladna,i odvod. Kaze on "da ti nisi pogodia cijev, ja bi sigurno", da u svojih 30 godina jos nije vidia da neko u novo uredjenom stanu provodi cijevi po podu,a kamoli tamo di se zna da ce se busit.
Ugl odmaknuo je obe cijevi sa koljenima da napravi mjesta za zabusit wc solju, montira mi sve kutne ventile po wcu, bojler, ormaric,lavandin,špinu, tuš set, kuhinja kutni ventili 3x itd
500 eurica za 4 sata posla bez stajanja, materijal sve moje osim 2-3 kutna ventila, i tih cijevi/kolina u podu.
Jel malo? nije
Jel puno? opet nije, dosa na prvi poziv i sredia sve, jbg.


A isao sam ja lagano,al kako sam morao probit plocicu,moras malo uprit,a cijev doslovno odmah ispod plocice, nema ni ljepila ni nista, nisam se ni stigao zaustaviti... peh i fuš prijasnjeg majstora.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2023., 23:42   #3566
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
A i taj vodoinstalater je onda malo jači... Pa i meni i još nekima koje znam su bili isprojektirali sve cijevi u podu, tek na odredištu se penju gdje treba. Nebitno sad što sam odustao od projekta i gradnje...

Ako bušiš pločice, zalijepi krep traku, na njoj obilježi gdje bušiš, upali bušilicu na manju brzinu i lagano stisni na pločicu pa provjeri je li na dobrom mjestu. Ako je, nastaviš dalje većom brzinom s minimalno stiskanja i pratiš koje boje je prašina. Izbušio sam masu pločica na taj način i samo jednom pogodio u kabel jer ga je neki majmun vukao dijagonalno po zidu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 00:01   #3567
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
A to je drugo di ide geberit, tj skoljka na zid. Ovdje je podni odvod, zna se kakva skoljka ide,i onda doslovno sve oko skoljke u krugu 40 cm isprepleteno cijevima. Ne mozes falit i da hoces.
Zapocea san ja nju prvo sa puntinom za zeljezo i aku busilicom, kad san probia caklinu/gornji sloj sam se prebacia na stemalicu fi10. Jbg, trebao sam bit oprezniji. Sta je je.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2023., 13:26   #3568
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Hm, čak i špera nije tak skupa. Računaj da je iverica obična korpusna bijela 108 kn, plus rez, kant...
Za letve, Famy u sesvetama, ili Drvona.
Drvona ima u Kanfanaru. To mi je relativno blizu
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2023., 15:51   #3569
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Počastio sam se danas sa Husqvarna 333R Mark II i Husqvarna 440 II. Timer i motorka.

Trimer sutra ipprobavam, a motorku mislim slejdeći vikend. Ima posla.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2023., 07:45   #3570
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Netko kupio aktualni Aku kombinirani cekic iz Lidla?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na